Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Tak zlé prirovnanie s váhou. Ostaňme pri tom že v Galante j v roku 2010 bola taká situácia že som 3x menil zmestnanie počskrízy a do pár dní ma zamestnali. U nás je ekonomika tak hore že stále má kam padať a furt na tom bude tak dobre že je viac práce ako pracujúcich. Takže recesia sa ma vôbec netýka tak ako sa netýkala ani v roku 2010.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty by si mal kandidovať na Nobelovú cenu za ekonómiu, lebo tie tvoje netradičné úvahy a analýzy zrejme spôsobia prevrat v ekonomike.

 

Čo sa týka tej práce, no synak ono to bude aj tým, že ty sa hlásiš na HOCIJAKÚ pracovnú pozíciu, ktorá sa v ponuke objaví. A práve tvoje kvázi vzdelanie, prax a skúsenosti bohato stačia na pozície, kde nie je problém masovo naberať niekoľko krát do mesiaca. Tak si až tak nefandi. A keď už si takto fandíš, tak sa nesťažuj, že v každom zamestnaní narazíš na všelijaké socky, čo ťa obťažujú. To je len dôkaz toho, že sa výlučne hlásiš na miesta, kam fakt berú hocikoho, lebo nikto iný normálny o také miesta záujem nemá. Ja keď si chcem pozrieť pracovné ponuky, na ktorých by som bol ochotný sa zamestnať, tak si musím na Profesii pozrieť 4-5 strán.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aby ste pochopiliprečo tak nadšene si zastávam to že nájsť si prácu nieje problém tak aj keď nechcem narayím npríklad n toto:

 

GEd8juBl.png

 

Hneď že doprava zabezpečená, zmluva na neurčito a nástup ihneď. Fakt akože prísť oprácu je totálna banalita.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tu sa potichucky z firiem prepusta uz dlhsie... a vsetko je to naviazane na automobilovy priemysel

 

 

Banalita? Potom ta caka zasa praca, kde nebudes stihat, novi trapiči, novi cigani, novi kolegovia pri linke, ktori ti budu nadavat, .... nove normy, nove utekanie z roboty... ty si uplne domyleny, Tomaskam.... ale uplne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nikam sa nechystám. To hovorím všeobecne... Pre všetkých ľudí, tí čo stíhajú a sú šikovný tak si budú môcť vyberať aj z troch... Inák to potichučky bolo aj som samsungom, vo voderadoch skončili  hneď to prebrala iná firama. V Galante sa len kotkodákajú dokola že odídu a stále sú tu, a ani to nevyzerá na odchod. Však kamoš povedal že zase presunuli nejakú výrobu do Galanty z inej pobočky a naberajú ľudí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomas, optimista je zle informovany pesimista :),    ty si na uplnom spodku zamestnatelnosti a budes prvy koho sa bude firma zbavovat,  a tvoje miesto za menej penazi zoberie niekto sikovnejsi.

ale aj tak s tym nemas co spravit.  

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aby ste pochopiliprečo tak nadšene si zastávam to že nájsť si prácu nieje problém tak aj keď nechcem narayím npríklad n toto:

 

GEd8juBl.png

 

Hneď že doprava zabezpečená, zmluva na neurčito a nástup ihneď. Fakt akože prísť oprácu je totálna banalita.

Opäť raz strúhaš machra, ako si ty vieš na druhý deň nájsť prácu? Chváliť sa úplným spodkom pracovného zaradenia? Kámo, keď budeš takto postovať pracovné pozície stretného manažmentu, či odborného zamerania a budeš machrovať, že si aj v tomto segmente vieš nájsť okamžite prácu, potom sa budeme baviť, aká banalita je stratiť prácu, ty banalita.

 

Koľko si už nasporil?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nájsť si prácu nieje problém

 

Takéto letáky vidím aj u nás, na úradoch práce je plno takýchto ponúk, v miestnych novinách kopu podobných inzerátov vidím, nemysli si, že to len u vás sa idú trhať za robotníkmi ako na bežiacom páse. Len nezabúdaj, kde masovo naberajú, tak aj masovo prepúšťajú. A ty budeš medzi prvými, keďže zásadne reaguješ iba na nízkokvalifikované pozície, kde prijmú bársjakého barana podobnému tebe. A ďalej, týchto inzerátov je veľa preto, lebo nie každý sa na ne hrnie, hromada ľudí si vyberá kvalifikovanejšie a lepšie platené pozície. Takže nakoniec, že si sprostý, je tak trochu aj tvoja výhoda :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inák aj vedľa amazonu má veľkosklad Lidl halu a tam tiež stále berú. Nevidíme detaily čo je tam za prácu lebo ani sklad neni ako sklad. Niekde sa prevažne pickuje, niekde sa vykladá nakláda, niekde behajú len vysokozdvižné vozíky a niekde sa pracuje aj ručne na stoloch alebo pásoch. Prebaľuje sa, chystá sa tovar. Napríklad ja som brigádoval u DHL (aj tí majú haly neďaleko) a zamotával som palety do fólie. Tam jedna partia skladala palety na objednávku a druhá ich spevňovala a pripravovala na naloženie. Amazon má skôr charakter fabriky že nevidíte tam to čo v DHL že celá hala len vysoké regále medzi ktorými behajú vozíčkari ale všade sú dopravníky, pracovné stoly, robí sa aj za pásom...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

 

Máš zaujímavé zamestnanie.


 

nesťažujem sa, môžem si na pracovisku uvariť kávu, a v jedálni varia celkom obstojne :thumbsup:
 
tabuľkovo by na mojej stoličke mal sedieť inžinier, čo sa ale ukázalo ako problém ... časom som sa dozvedel nejaké detaily z prijímacích pohovorov - jeden mal problém nakresliť VA charakteristiku obyčajnej zenerky, ďalší najprv nevedel čo je to združené napätie v sieti, a po nápovede tvrdil že je to 380V, iných urážali otázky na Kirchhoffove zákony, lebo však oni sú inžinieri a nie právnici :D niektorí očakávali že budú sedieť len pri PC a ťukať do klávesnice ako vrana do hovna, lebo však oni predsa neštudovali elektrotechniku na to aby robili so živou elektrikou ... a tak podobne...
neviem prečo, ale nakoniec si vybrali mňa... ale je teda možné, že ma časom nahradí niekto mladší a dynamickejší... alebo, firma je na predaj, a záujem majú nejakí Číňania a Nemci - ak nás kúpia Čínští soudruzi, tak je možne, že z firmy zostane len Potemkinovská fabrika, vyrábajúca len na oko, a všetko sa bude voziť z Ríše stredu ... ak nás kúpia tí Nemeckí, je dosť možné, že nejaký ubermensch usúdi, že my, ako podradná rasa, nevieme robiť merania, a pracovisko presunú niekam do fatherlandu, lebo však tam majú kopec inžinierov z Afriky a blízkovýchodných Kozošukistánov ... uvidíme o pár mesiacov či si nebudeme hľadať inú prácu...

konkrétne k tej baterke na fotke - aktuálne testujem ich správanie pri skrate, single aj paralel - meriam skratové prúdy aj časy v akých reaguje ich vnútorná ochrana. majú vstavaný slušný batery manažment, ale aj tak vzbudzuje rešpekt poslať taký akumulátor do skratu - mal som možnosť zažiť explóziu lítiového monočlánku 1Ah/3.6V, vybitého a na konci životnosti, a nechcel by som zažiť explóziu plne nabitej baterky s napätím 54V a 100x vyššou kapacitou...
predtým sme robili merania - nabíjanie a vybíjanie pri teplotách od -10 do +50°C, merania ako sa správajú s našimi systémami, meral som ich EMC, atd... na základe výsledkov našich meraní niekto dostatočne vysoko sediaci rozhodne či ich firma bude používať alebo nie...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

predtým sme robili merania - nabíjanie a vybíjanie pri teplotách od -10 do +50°C, merania ako sa správajú s našimi systémami, meral som ich EMC, atd... na základe výsledkov našich meraní niekto dostatočne vysoko sediaci rozhodne či ich firma bude používať alebo nie...

 

 

Nabíjanie Li-Ion baterií pri teplote pod 0 stupňov? Ako test to beriem, ale v mojej bývalej praxi to bola hlavná prekážka ich aplikácie. Neznížila sa jej kapacita?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kapacitu výrobca garantuje, v reále mala niekoľko percentný pokles, ale pod +10 a nad 35°C  už má výrazný derating vybíjacích aj nabíjacích prúdov... ale tieto merania sa robili len ako overenie parametrov deklarovaných výrobcom. naše systémy sú dizajnované tak aby mali akumulátory teplotu medzi 15-30°C

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Môj kamarát je skúsený elektrikár, na viacerých pozíciách (vo viacerých firmách) pracuje okolo 20 rokov. Ale keď som mu vysvetľoval, čo robím ja, bol z toho jeleň ešte skôr ako som dokončil prvú vetu.


iných urážali otázky na Kirchhoffove zákony, lebo však oni sú inžinieri a nie právnici :D

 

Tomuto nechcem veriť, však toto sme sa učili ešte na premyslovke, ak takéto niečo vypotí inžinier elektrotechniky, mal by okamžite vrátiť diplom a ospravedlniť sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takto, písal som to trochu v odľahčenom tóne, ale fakt je, že predo mnou tam bolo na pohovoroch tuším 10 či 12 ľudí, väčšina z nich VŠ, a väčšina z nich nevedela čo sú Kirchhoffove zákony, prípadne vedeli, že sa také niečo učili, ale zaboha si nevedeli spomenúť o čom to vlastne je... rovnako im robili problémy aj ďalšie úplne triviálne otázky, ktoré som už spomenul...

 

šéfovi som nedávno povedal, reku ty si myslíš ako si ma vytrápil na pohovore, a pritom v predošlej robote som na prijímacom pohovore kreslil schémy základných zapojení s operačnými zosilovačmi, a to bola papierovo "menej odborná robota" ... šéf odpovedal, že po skúsenostiach s predošlými záujemcami, si na také otázky ani netrúfol, aby ma nedajboh neodradil :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Musím sa trocha zastať elektroinžinierov. Aspoň, keď som študoval ja, tak náplňou štúdia bola matematika, fyzika, teoretická elektrotechnika... Pre absolventov gymnázia bola impedancia iba abstraktný pojem v obore komplexných čísel. Po 3. ročníku sa špecializovali, ale opäť len v teoretickej rovine. Keď sme sa pýtali, kedy nadobudneme nejaké praktické skúsenosti, tak nám povedali, že ak nadobudneme teoretické vedomosti, tak praktické získame v konkrétnom zamestnaní. Lenže príležitostí vtedy veľa nebolo a 90% absolventov nakoniec robilo riadiacu, alebo administratívnu prácu. Jedinou výnimkou boli možno programátori. Lenže tí sa musia vzdelávať stále a poznatky zo školy sú im po pár rokoch nanič. Ak by som si mal vybrať zamestnanca, tak by mal byť inteligentní, mať záujem a ochotu učiť sa. V mojom bývalom zamestnaní sme prijali človeka, (mal učňovku z maturitou bez praxe) ktorý vedel hrať iba počítačové hry. Po dvoch-troch rokoch samoštúdia, prostredníctvom internetu, sa stal z neho najlepší programátor v oddelení. Jeho vedúcemu som povedal, že ak ho náhodou zrazí auto, ich oddelenie, v ktorom pracovalo 10 inžinierov, skrachuje. Jeho vedúci, ktorý nebol schopný sebakritiky, sa samozrejme urazil. V ostatných oboroch to nie je tak jednoduché. To vyžaduje aj technické vybavenie a finančné zabezpečenie. A treba mať aj šťastie a dostať sa do kolektívu ľudí, od ktorých sa dá niečo naučiť. To je aj jeden z dôvodov, prečo mnoho mladých absolventov VŠ odchádza pracovať do zahraničia.       

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Našťastie dnes už titul Ing. nie je umiestenkou na nejakú funkciu. Možno ešte v štátnom sektore, na úradnícky post. Bohužiaľ v justícii, alebo v medecíne, sa stále môže uplatniť aj "blbec", ktorý získal patričné vzdelanie. Naučiť sa memorovať poučky nikoho odborníkom nespraví. Získať vzdelanie v tomto odbore chce hlavne húževnatosť a mať "tvrdý zadok". V tom často, na strednej škole, vynikajú čistí jednotkári.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

niekedy fakt nechápem manažérske myslenie ... teda nechápal som ho nikdy, ale občas sú to extrémy. na jednej strane radšej pripustia aby výrobok spĺňal horšie kritériá podľa normy pre EMC /class A namiesto class B/, len aby tam nemuseli implementovať feritový toroid v cene asi 10€, a na druhej strane tlačia na hardwarové riešenie softwarového problému, len aby softwarový tím nemusel prepísať pár riadkov kódu pre riadiacu jednotku. pritom úpravy hardware budú stáť desiatky euro, a ešte to riešenie nebude celkom košer...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

 

... iných urážali otázky na Kirchhoffove zákony, lebo však oni sú inžinieri a nie právnici :D 

 

tak toto ma zabilo! A to nie som absolvent žiadnej elektrotechnickej školy. nerobili si náhodou srandu? Veď to elektrotechnický inžinier nemôže myslieť vážne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilmuš, písal som to s miernou nadsádzkou, ale srandu si určite nerobili. bolo tam predo mnou tuším 12ks uchádzačov, prevažne s VŠ vzdelaním, a niektorí skutočne mali problém spomenúť si o čom pán Kirchhoff vlastne točil...

 

... inak, keď som nastúpil aj našim inžinierom chvíľu trvalo kým pochopili, že sa so mnou nemusia baviť ako s debilom :D raz, to som tam bol chvíľu, mi jeden zložito a všelijakými analógiami vysvetľoval funkciu nejakého švába, až ma to prestalo baviť a hovorím mu reku počúvaj ty vajkiki, však povedz rovno že to je demultiplexer, a nie mi to vysvetľuješ ako nejakému pokemonovi :lol:

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov