Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Chapem aj nie lebo je to paradox ze bohati ludia sa spravaju ako keby boli chudobni. Ale uz sa tam dostali kam sa dostali tak preco si pan Buffet nekupil nomalne luxusny byt v mrakodrape a sef ikei ferrari a Gates rolexky?

 

Viem ze nevie Bezos o vsetkych prevadzkach amazonu ale sniper stale hovoril ze platy su o tom ze zamestnavatel ma k dispozicii urcitu sumu a tu deli medzi zamestnancov a ze ako by som dal zamestnancon tisicku v cistom ked mam k dispozicii 6000€ na platy. Napriklad v nemocnici (kym ju neprevrala penta) patrila pod kraj tak nikdy nic nemali, sanitari zarabali minimalnu mzdu a este aj rukavice sme si nosili vlastne lebo rozpocet bol taky ze raz tyzden sa fasovalo jedno balenie pre oddelenie. Stale im vecne nieco chybalo. Tak jasne ze tam sa platy zvysit nedaju a personal prejde radsej vedla do nemeckej fabriky lebo zarobia o stovku viac. Ta nemocnica im viac dat nevie a tak sa bide pasovat s nedostatkom personalu, spajat oddelenia, prijimat ukrajincov atd.

 

Amazon si zamestnanca vie vazit a preto robi to co robi, ciste prostredie, klimatizacia, stale dostatok pracovnych pomocok, proste vidite na prvy pohlad ze ide obohatu firmu nie o nejaku skrachovanu krajsku nemocnicu. Maju na to aby ludom dali, tak im daju! Takto by to malo byt. Vsak tie peniaze idu do obehu na Slovenku! Ludia idu na kupalisko, zaplatia vstupne, idu ku kadernikovi, do kina, na vylet a to da pracu inym v sluzbach. Ale ked kazdy bude mat minimalku a doma kysnut, nikam nepojde lebo mu plat staci len na seky tak co sa tu bude tocit ake peniaze?

 

Aj Penta je bohata su tam peniaze, jak to kupili obrovska budova ako ked date spolu tri cinziaky, hned zateplili, komplet obnova celej fasady, okna, vytahy, vnutrajsok, za par rokov tak prerobili co stat by nespravil ani za 30 rokov! Urcitr aj platy dali lepsie aby tam ludia sa mali dobre aby zostali aby neutekali. Aj z Penty aj Amazonu by sa mali ucit zamestnavatelia ako priklad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak este raz...

 

Miliardari sa nespravaju ako chudobni. Oni len nepotrebuju honosne veci a ukazovat sa, ze na to maju. Ako ty. Ale neboj, nie si jediny. Aj ini ludia minaju na sprostosti a potom vyplakavaju, ze nemaju peniaze. Nechapes, ze oni proste nepotrebuju rolexky, nepotrebuju honosne sidla? To len nasi milionari sa potrebuju ukazovat, a hlavne sebe dokazovat aki su velki machri. To je zakladny rozdiel medzi bohatym clovekom, co zarobil sam peniaze, nieco vymyslel a bohatym clovekom, ktory v 90rokoch nakradol a potom tie peniaze otocil a otaca doteraz.

 

Kazdemu zamestnavatelovi ide hlavne o odberatelov, zakaznikov. To ze vytvara nirmalne prostredie pre pracu je snad normalka.

 

Ty vidis len svoju stranu, ale ked ti ten tvoj ujo bezos zoberie svoj zisk firmy a investuje ho mimo slovenska tak to je dost naprd. To ze ty dostanes kazdy rok o 20centov na hodinu viac nespasi ekonomiku.

 

Porovnavat amazon s nejakou nemocnicou, je trochu mimo. Miesas hrusky s jablkami. Nic sa ty neboj, ma to ujo bezos dobre spocitane. Neprerobi. Aj v amazone by si mohol viac zarabat. Ale naco? Naco by zamestnavatel daval 1000€, aj ked moze, ked vidi, ze na slovensku staci 600€? Glorifikujes si tu istu predstavu, niekedy mam dojem, ze az zbozne pozeras na nejakeho bezosa.

 

Oni si nemozu dovolit nedat vam pomocky a vsetky ine vymozenosti, pretoze sa v tom tocia miliardy. Takze ak si myslis, ze on chce, tak nie, on musi. Pozera na vyssi ciel. Ako ty, ked ides z prace a pozeras kde sa pojdes najest. Kazdy sleduje tie svoje ciele.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi tak, Amazon musel nahodiť vyššie mzdy, aby vôbec prilákal ľudí, lebo by sa im tam každý na to vykašľal. Ja si neviem predstaviť, že by som tam celý deň mal sedieť na riti a skenovať balíky. To nech robia takí, čo nevedia rozmýšľať. Ako napr. jeden exemplár z Galanty. A keďže ten nevie ani robiť, tak aj zo skenovania balíkov ho vyhodili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Proste len islo o to ze su zamestnavatelia co maju problem prezit a amazonu akosi nic nerobi problem oni kludne investuju do budovy hocikedy zmyslis prerobia nieco. Ine firmy hovoria ze to je drahe, tamto je drahe a tak.

 

tak ako sniper si nevie predstavit skenovat baliky tak aj by som radsej robil sofera a nemozem to robit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ach ty debo, prečo tu ty porovnávaš nadnárodný koncern s nejakou lokálnou firmou...

 

Ale ja si skenovanie balíkov neviem predstaviť preto, lebo pre mňa by to bola nezáživná práca, diametrálne odlišná od toho, čomu sa venujem ja.

 

Ty šoféra robiť nemôžeš preto, lebo na to nemáš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Americké vytriezvenie: Ako sa zmení život, keď vašu fabriku kúpia Číňania

 

https://profit.sme.sk/c/22198736/americke-vytriezvenie-ako-sa-zmeni-zivot-ked-vasu-fabriku-kupia-cinania.html

 

Jeden z manažérov mu pri obchôdzke hrdo ukazuje oddelenie, kde predtým pracovalo niekoľko zamestnancov pri páse. Dnes tam nie je ani jeden.

 

Čínska spoločnosť ich v pilotnej fáze nahradila obrovskými robotickými rukami, ktoré nepotrebujú dovolenku, obednú pauzu, nepotrebujú plat a nemajú potrebu zakladať odbory.

 

"Dúfame, že v júli alebo auguste tu zrušíme štyri pracovné miesta," hovorí manažér a dodáva: "Sú príliš pomalí."

 

Koho budúcnosť vám to pripomína? :D :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Existuje softver ktory uz teraz zvlada take veci ze sa nabura ludom do mailov, socialnych sieti, ukradne prihlasovacie udaje a rozosiela spam. Ked toto dokaze tak onedlho aj e-shop zvladne softver a aj ostatne administrativne roboty. V buducnosti bude cele ludstvo nezamestnane ak to mame brat takto.

 

Ale mozeme sa na to pozerat aj tak, ze niekde som cital ze v 19-om storoci ked zacali robit ludsku pracu prve stroje tak sa ludia burili ze pridu o pracu, zacali to sabotovat, burit sa proti tomu. Ale nakoniec nikto o pracu neprisiel a nezamestnanost stale klesa, stale je viac pracovnych ponuk ako zaujemcov. Na nastenke v robote som cital ze amazon otvoril dalsich 5 hal v Europe. To vobec nevyzera ze by mala nejaka kriza byt. Ako ona byt moze ale len na krivkach na burze co tie velke obrazovky pozeraju. V beznom zivote si to ani nevsimeme. Praveze skor si vsimam rozvoj, stale praca pribuda, stavia sa, atd.

 

Napriklad aj v meste vidim ze sa stavaju nove stvrte na troch stranach mesta, taky rozvoj mesta nebol od prevratu. Nove chodniky, cesty, cyklotrasy tam tahaju, inzinierske siete, stale otvarajunove ulice. Samsung ukoncil cinnost vo Voderadoch a hned to prebral po nich Lear. Proste vsetko ide ako dobre namazany stroj. To ze 20 minut cakam v rade na pokladnu je tiez len dokazom toho ze ludia sa maju dobre, kazdy nakupuje. Mame 5 obchodnych retazcov na 15 tisicove mesto a neustale su tam nekonecne fronty vo vsetkych. Tolko aut ze sa uz od nich neda ani bicyklovat, stoja vsade, napriek tomu ze mame obchvat neda sa prejst cez cestu lebo suvisle idu auta ako rieka, toto vobec na krizu ani len trocha nevyzera! Brat hovori ze tolko furi im davaju ako nikdy, musia vozit coraz viac a viac, prijimaju nonstop novych soferov, v dedinskej sbs je uz dvakrat viac nakladiakov ako ked som tam ja bol, kamarat dalsi co je murar hovori ze tolko roboty ma ze uz musi odmietat zakazky lebo nestiha aj ked robi 7 dni v tyzdni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takyto stav bol aj v roku 2008 a ako to vsetko dopadlo? Na tvojom mieste by som sa vykaslal na kadejake jarmoky, odlozil co najviac penazi a splatil cim skor pozicku.

 

Ale ako vsetci vieme, tebe je to jedno, len vykecavas a zostane vsetko pri starom. Ale vies co je na tom dobre? Mame o zabavu postarane.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To uz je na inu temu. Ale zatial to vyzera ze prace je megavela. A to ma zaujima podrobnejsie ze 2008? Aj vtedy bol taky boom? 2% nezamestnanost a tak?

 

A vlastne u nas ani tych 2% neni fyzicky realne ked stale ponukaju pracu ako dileri ze posielaju smsky, hlasia v obecnom rozhlase, verbuju sem ukrajincov, srbov, rumunov... Tych 2% su len ozaj nezamestnantelni ludia co maju vybavene aby ich urad prace nikam neposlal...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Proste vsetko ide ako dobre namazany stroj. To ze 20 minut cakam v rade na pokladnu je tiez len dokazom toho ze ludia sa maju dobre, kazdy nakupuje.

Škoda len, že teba sa to netýka, čo máš týždeň pred výplatou 0€ na účte :D Po roku, čo si v Amazone, obdivuhodný výkon :D Plat, aký si nikdy predtým nemal a za celý rok si nebol schopný ušetriť ani poondiatych 100€.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas, mas internet zistuj si. Co som ti ja historicke revue? Aka 2% nezamestnanost? Taka tu asi ani nebola. Hej, nasne, ze je nizka nezamestnanost, ked urad prace vyraduje ludi jedna radost. Urad vyrobi taky graf, aky sa jemu paci a vyhovuje. O robeni takych grafov viem svoje.

 

Aj amazon sa moze strcit do zadku, ked pride globalna kriza. Ci ty si myslis, ze ked ludia budu mat problem nachovat sa, naplnit zakladne potreby, ze budu aj nadalej objednavat tovar? Zobud sa. Mate robotu pokial nie je kriza. Potom padne aj amazon. Jasne, nie tak ako vyrobny sektor, ale ak si niekto mysli, ze teba sa to netyka, hlboko sa myli. Zi si vo svojej bubline a potom raz si tu precitame, ludia mali ste pravdu, je aj tu kriza.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:D :D :D zacni vsetkych obvolavat. Len taka poznamocka. Si zamestnany v amazone kolko, rok? Mas tam vypovednu lehotu, takze tak... Dufam, ze viws co to pre teba znamena v pripada ze chces odist. Uz to nebude tak, ze nakricis na majstra a zajtra neprides. Na jednej strane ti ujo bezos dopraje prasule, ale na druhej strane si ich aj vie postrazit. Uz to nebude ze cau a idem. Uz to bude cau idem, ale az o mesiac dva.... To si potom este uzijes vo vypovednej lehote :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To s nakricanim na veduceho nepiste ako keby sa to odohravalo kazdy den. Jediny raz vo Volkswagene mi spravilu nervy, druhy raz to boli kolegovia v automotive a tretiraz som ja mal pravdu v amazone kde porusovali ludske prava, co mi dali za pravdu aj na personalnom.

 

Nechystam sa odist z amazonu. Ak ma vyhodia za nestihanie s tym nic nenarobim ale mozno sa prekvapim a preradia ma opat na poziciu kde nieje norma (zbierat palety, tlacit voziky). Nevie sa co bude ale momentalne zostavam.

 

Nikde som pod fotky nenapisal ze tam idem pracovat. Len ze pracovne ponuky sa hrnu na cloveka z kazdej strany. A o tej vypovednej lehote viem. Je to v zakone s tym nic nesprvim. V agenture je to zmluva o docasnom prideleni zamestnanca preto tam su ine pravidla pri odchode ale teraz mam prcovnu zmluvu aku som mal aj v dedinskej sbs a toez ma nepustili zo dna na den, pockal som a ajtak som sa vedel zamestnat. Pockal som kym skonci lehota a ked ma prepustili vtedy som volal do agentur.

 

V Galante, Bratislave, Sali, Senci, Trnave, Nitre sa da zamestnat do dvoch dni bezohladu na to ci tam zavolate dvadsiateho augusta alebo piateho oktobra... Proste dnes by som dal vypoved, prepustili by ma o dva mesiace a tak isto by som sa do dvoch dni zamestnal inde ako dnes ci zajtra...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To len ukazka ze pracovnych prilezitosti je mrte vela. Preto neverim na nijake krizy s cim v telke strasia... OK to ze upravuju grafy to je mozne sam s tym mas skusenost ale ked sa aj realne pozrieme na situaciu tak nebudeme daleko od tych grafov! Ked uz zamestnancov hladaju cez obecny rozhlas, posielaju smsky, je tohoplny teletext, zastavky oblepene plagatmi same hladame zamestnancov, ponuky prace... V poslednej dobe sa ma na pohovoroch pytaju ci este neviem niekoho kto by siel pracovat. Alebo v poslednych styroch zamestnaniach prebiehala akcia ze zozen kolegu a ak sa uchyti tak odmenia jeho aj teba... Preco sa toto deje? Keby si Amazon nebol isty s robotou tak by neotvoril v tomto roku (ked uz strasenie krizou zacalo aj v mediach) dalsich 5 hal kde zamestnal dalsie stovky zamestnancov a robotov. To nevyzera ze by mali malo prace. U nas boli cele leto povinne nadcasy a este stale platia tie dobrovolne. Keby nebola robota tak zatrhnu aj dobrovolne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kto tu pise, ze nie je robota? Ja som lisal, ze je to rovnaky stav ako v roku 2008. Ani vtedy nik nepredpokladal, ze bude kriza a prisla. Ako to vsetko dopadlo vieme. Ja pisem, ze je to podobne, ak nie horsie teraz ako v roku 2008. Ak pride kriza, bude mat ovela vacsi dopad na ekonomiky statov a tym padom aj na obyvatelstvo. Ty sa ale bat nemusis, zijes v okresoch s najnizsou nezamestnanostou a zoberu ta kamkolvek uz len po zavolani. Ty si v klidku. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V roku 2010 neboli tie veci ako teraz ze Trump vymysla tie kadejake one proti Cine. Vselijake sankcie a blokady EU proti Rusku. Vlastne najvacsie ekonomiky sveta sa hasteria tak to moze sposobit chaos v ekonomike a tym padom 2020 moze byt vacsia recesia. Ale u nas ani ten rok 2010 nebolo moc citit. Akurat ze namiesto 200 hodin sa pracovalo 160... U nas je ekonomika tolko v pluse ze ma kam padat a stale bude nad nulou teda ze kym na vychode budu prepustat a skracovat pracovny cas tak u nas iba uberu nadcasy a bude sa robit chvilu normalne.

 

Prirovnam to k chudnutiu. Nasa ekonomika som ja, a zvysok ekonomiky je 65 kilovy chlap. Recesia znamena -30kg. Mne by sa co stalo keby som schudol 30kg? Mal by som idealnu vahu! Ale co sa stane ak ten 65 kilovy schudne 30kg? Uz bude nebezpecne podvyziveny!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som prirovnal 65kg chlapa k cloveku, ktory si je vedomi svojho zdravia, vie co ma robit, vie sa starat o svoje zdravie.

110kg vyzraty chlap, tomu je jedno vsetko. Zere, zere, zere, zere. Kasle na zdravie, na dosledky, ktore z toho vzniknu.

 

A tak asi mozeme riesit aj ekonomiku. Len vo vacsom. Ty si bezodny pohar, ako grecko. Cim viac poslem, tym viac zhltnes.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa tiež na nedostatok práce spoliehať nemôžem, ba práve naopak, pomaly sa to nabaľuje, lebo v tradícii na zvyky v konzumnej spoločnosti sa nám už blížia Vianoce a obchodníci sa pripravujú, takže tie internety dostávajú zabrať. Navyše vo firme meníme infraštruktúru, pobežíme na nových technológiách, celý systém by mal byť kompletne prekopaný na budúci rok.

 

Ale Tomáša chápem. Smetiari sa tiež nemusia obávať, odpad sa bude produkovať stále. A keď nie v Amazone, tak v technických službách minimálne a tam môže kedykoľvek nastúpiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov