Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

takže 10*4=40 hodín týždenne. POKIAľ VIEM, nemalo by byť viac ako 32 hodín nadčasu za mesiac. To vari máte, či čo? Bežný mesačný počet hodín je okolo 160 hodín, plus-mínus podľa počtu pracovných dní.

  Nuž to máme aj my, lenže my máme pohyblivú pracovnú dobu a ku koncu mesiaca musíme mať povinný počet hodín. A som spokojná. A som spokojná aj ked mám možnosť nadčasu hoci mne to nezaplatia, ale si do 3 mes, môžem zobrať po dohode s vedúcou náhradné voľno. neviem, čo sa ti nepáči.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno ak neni nadčas tak jasné že je 160 len keď sú nadčasy vtedy je viac. Bežné firmy majú nadčasy keď stúpnu objednávky napríklad Samsung čo vyrábal spotrebnú elektroniku boli vždy tie high sezóny pred vianocami a po novom roku zase málo roboty. Lebo elektronika sa kupuje najviac pred vianocami a hlavne v zimnom období. V automobilkách tiež mali tie návalové vlny ale neviem akú sú zvyky pri kúpe auta, a že kedy je najideálnejšie obdobie kúpiť si auto. Pri takých firmách ako nemocnica či športoviská tam sú malé kolektívy tak zase ak vypadnú ľudia kvôli maródkám, dovolenkám, tak sa nadčasuje. Pri e-shope je to nevyspytateľné. To nám aj hovorievajú na príhovoroch že v tejto firme sa nedá plánovať, zo dňa na deň sa zvýši obeh tovaru, nadčasy vyhlásia pár dní dopredu. Také veci typu Black Friday sa dajú robiť stále lebo raz majú vianoce, potom povianočné výpredaje, potom Prime Day a vždy si nájdu dôvod aby bolo veľa práce a tým chcem vysvetliť to že amazonu, alze, aliexpresu, a podobným firmám nehrozí že by museli prepúštať za to že je málo práce a v takýchto firmách kľudne sa budú ťahať nadčasy aj keď ekonomika bude v najväčších stratách lebo na e-shopy vkuse ľudia klikajú. Veď sniper s tým robí povie vám že aj na najmenších e-shopoch prebehnú denne stovky objednávak bezohľadu na to aký je den či hodina. Sereďský amazon má na starosti polovicu západnej európy. Viete koľko to je klikov?

 

Aby ste mali predstavu ako rýchlo ide tovar v amazone tak vám poviem že tam sa kamión nevykladá štýlom prídem s vozíkom do návesu, naložím pár krabíc a odnesiem na linku. Ale začiatok linky je taký rozťahovací na kolesách rovno celý pás sa vtiahne do návesu a dvaja ľudia hádžu neprestajne krabice na ten pás. A kým sa dorobí jeden kamión tak už ďalšie tri čakajú na vyloženie. Na sekundu sa proces nezastaví. Keď niekto zažíva denne také množstvo balíkov tak sa mu ťažko verí že príde nejaká kríza a spomalí sa to. Zatiaľ sa to len zrýchluje. Engineering stále vymýšla nové a nové opatrenia a mechanizácie ako to ešte urýchliť, ako spraviť ešte viac balíkov, ako nevýšiť kapacitu spracovaného tovaru... Vôbec to nevyzerá na klesanie ale na neustále navyšovanie. Toľko liniek čo je spustených teraz nebolo odkedy som tam nastúpil, ešte ani na vianoce.

 

Už len tak ironicky poznamenám že by ma vôbec neprekvapilo keby chceli pristavať už teraz sa frčí na plno a ešte nestačí, ešte viac chcú.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veď sniper s tým robí povie vám že aj na najmenších e-shopoch prebehnú denne stovky objednávak bezohľadu na to aký je den či hodina.

Môžem len potvrdiť, že teraz si tresol takú kravinu, hodnú tvojich pracovných výkonov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veď e-shopy narastajú na popularite, ľudia sú pohodlní, objednávajú si klikaním... V amazone sa ešte nestalo že by nebola robota a po nástenkách všade čítam iba že otvorili ďalšie strediská... Že pribudol rekordný počet nových registrovaných užívateľov... Však to len hore ide stále.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ha ha. Ľudia sú leniví :D. Neviem ako zvyšok osadenstva tu, ale napríklad ja si nekupujem cez eshop veci pre lenivosť. Ale preto, že je to lacnejšie, ale hlavne väčší výber ako v kamenných obchodoch (napríklad veľa kníh proste v kamennom obchode nenájdem). 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ešte dedinčanom sa to oplatí čo bývajú ďaleko od mesta. Keďže ja som v meste celý život nikdy ma nenapadlo že v dedinách čo majú najbližššie mesto cez 15km tak keď chcú niečo kúpiť musia cestovať do mesta čo je extra čas, extra peniaze, tak si objednajú a kuriér donesie rovno pred bránu. Na dedine väčšinou vždy je niekto doma. Ja to mám jednoduchšie ak vysadnem na bicykel za 5 minút dopedálujem k hociktorému obchodu, a do 15 minút môžem mať vec doma. Nemusím vyčkávať dva dni na kuriéra a väčšinou keď kuriér chodí u nás nikto neni doma.

 

K téme. Zatiaľ pracujem v amazone a nedajte sa zmýliť tým že spomínam Jaguár alebo incedent s vedúcim čo už je dávno zabudnutý. Nechystám sa meniť prácu a budem tam dokial to bude možné čo u mňa znamená kým ma oni nevyhodia. Vedúci sa pomsťuje za ten incident rafinovane, že oficiálne nič nemôže ale hneď ma dal preč z jedinej práce ktorú som stíhal a vedel robiť to prenášanie paliet a vozíkov. Teraz ma za zmenu 3x prehodia na inú prácu. Chce mi to čo najviac dať vyžrať.

 

To už som vedel robiť, už som bol zvyknutý, pasovalo mi to. Ale teraz opäť začína kolotoč že ma stále dajú inde, stále sa znova zaúčať, potom sa mi to pletie, kolegovia mi musia stále vysvetlovať. Mne idú najlepšie tie jednoduché monotónne práce kde stačí prenášať vozíky z bodu A do bodu B, robím si to a hotovo. Ale tam kde si musím veľa vecí naraz a rýchlo zapamätať, plus rýchlo v strese to už nezvládam a robím chyby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ešte dodám že ako sa dá zarobiť ceľkom dosť peňazí a vôbec netreba k tomu vedieť nastavovať DNS servery a čojaviemčo. Je to námestie v Budapešti a všimnite si od 30-tej sekundy videa aké bankovky sa nachádzajú v puzdre na gitaru. To len príklad že zarobiť sa dá aj bez toho aby človek ponáhlal na linke vyrábať v tempe z minuty na sekundu. Títo ľudia nerobia nič nezvládnuteľné len samé ja ja ja na na na hop hop...

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak samozrejme, kto sa nevyzná v DNS a podobných srandách a behanie s paleťákom je pod jeho úroveň, tak môže ísť fidlikať na námestie do Budapešti.

 

Len taká otázka: keď už nám sem dávaš príklady, ako sa dá zarobiť, máš konkrétne TY v niečom špecializáciu? Niečo, o čom môžeš povedať, že si dobrý?

 

Napr. game sa vyzná v bankovníctve, Darkman v programovaní, clovek2 v elektrotechnike, tyso v sociálnych službách, doll v účtovníctve, v čom si dobrý ty?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš, tiež by som mal pre teba tip na robotu s dobrým zárobkom ... partia cigánov zo Stredného východu nám tu zakopáva optiku do zeme, majú 3.50€ za meter výkopu, denne vykopú tak 20 - 22m, a robia 25 - 30 dní do mesiaca ... spočítaj si koľko je to peňazí.  a malo by to pre teba samé výhody - okrem krompáča a lopaty nemusíš ovládať nič, robil by si na čerstvom vzduchu, práca v príjemnom a priateľskom kolektíve /bijú sa len keď sú opití/, a dokonca by si si občas mohol aj úver pre niektorého z kolegov zobrať - to robíš evidentne rád :P

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len taká otázka: keď už nám sem dávaš príklady, ako sa dá zarobiť, máš konkrétne TY v niečom špecializáciu? Niečo, o čom môžeš povedať, že si dobrý?

 

Napr. game sa vyzná v bankovníctve, Darkman v programovaní, clovek2 v elektrotechnike, tyso v sociálnych službách, doll v účtovníctve, v čom si dobrý ty?

 

Bohužial (pre mňa) na toto už odpoveď vieš a sám si ju napísal dávnejšie:

Takže si to zhrňme:

  • si mamľas s dvoma ľavými rukami
  • máš podpriemerné IQ
  • máš nízke vzdelanie
  • žiješ od výplaty do výplaty
  • vlastníš iba mobil a bicykel
  • nechcú ťa ženy

V čom by si chcel aby sme ťa poľutovali ako prvé? :)

 

Zamestnania ktoré dávam za príklad sú vhodné pre človeka s vlastnosťami uvádzaných v citáte...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

však OK, mám ti zohnať kontakt na šéfa tej kopáčskej partie? :D

na to, aby si sa hrnul do amazonu, ti stačilo vidieť jednu výplatnú pásku, tak predpokladám, že teraz sa budeš hnať do kopania káblových kanálov, keď už vieš koľko zarobia :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chcem teba vidieť Tomáš, ako by si šiel robiť výkopy. V teple, chlade...Ako dlho by si to vydržal? Smeješ sa, ale počítam, že tak do troch dní by si odišiel. Ani by si nenahlásil, že neprídeš. Srandičky srandičky, ale to nie je prekladať palety. Nevravím, že je to ľahká práca, ale kopať niekoľko hodín denno denné, to už chce inak vytrénovaného človeka. Zvyknutého na takú ťažkú prácu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nesrandujem. Robil som už na stavbách a tam sa robili aj podobné práce. Aj sa kopalo, betonovalo, búralo a tak všetko možné. Videl som aj ja neraz v meste cigánske partie kopať dráhu pre káble. Dlaždia chodníky, to všetko robia podobné partie. Už v tej dobe keď sme my zarábali v Samsungu 380 netto mesačne oni mali 3€ na hodinu. Sú to také nárazové. Spravia celú ulicu a potom čo.

 

Však aj ja keď registrujem tie kadejaké správy o spomaľovaní ekonomiky tak sa čudujem lebo e-shopy to zatiaľ obchádza. Ten alzácky mimozemšťan kuká z každého rohu, či v TV alebo PC stretnem ho minimálne 10x denne. Keby im to tak nešlo tak by netlačili tak reklamy a Amazon ten funguje aj bez nej. Zatiaľ stále počúvame od vedenia iba o tom ako sa neustále navyšujú objemy, že máme pridať, že nadčasy do neurčita atď. Presný opak toho čo sa hovorí o ekonomike.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo si ty robil na stavbách?? Či pozeranie, ako INÍ kopú jamy pre káble, už len to je pre teba robota? Ty si na stavbách robil akurát pomocné práce, maximálne tak 5-6 tehiel na fúriku si prevážal z jednej hromady na druhú. Takže niečo podobné ako teraz v Amazone, len namiesto tehiel si nakladáš palety, tomu hovorím progres za celé tie roky.

 

A čo sa týka ekonomiky, ak spomalí jeden sektor, to neznamená, že v tom momente prepadne celá ekonomika, vrátane obchodu, ty trkvas, v jednotlivých sektoroch je vždy dobeh, ktorý môže trvať mnoho mesiacov.

 

Či tebe sa stáva, že keď dožereš 5 kebabov, tak ti to na pár hodín nestačí, ale hneď si ideš kúpiť ďalších 10 lebo si hladný a potrebuješ v kuse žrať? No to by vlastne aj vysvetľovalo tie tvoje duple a následné myšlienkové pochody.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ešte na svoju obhajobu chcem použiť toto video (už tu niekde raz bolo zverejňované) že čo sa počítačov týka nie ja som ten z koho si treba robiť srandu. Pozrite si najprv čo rozpráva ten chlapík o operačnom systéme zhruba od štvrtinky videa že ako to dá microsoftu schváliť a ako pomieša linux, Win7 a XP atď. Veď to aj ja ako laik viem že je to nezmysel:

 

 

Veď Linux je konkurenčná platforma a miešať Win7 a XP nechce ani samotný Microsoft, aj napriek tomu že ľudia XP chválili ako veľmi dobrý a chceli aby sa na ňom stavalo ďalej. Dokonca som niekde čítal aj o tom že by MS mohli uvoľniť kód XP-čka aby si ho ľudia mohli prispôsobiť ako u Linuxu. V téme práca je to preto že kedysi som obdivoval povolanie IT-čkárov ale už viem že je to ťažké.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie. Ide o to že ešte aj ja viac chápem svet IT ako on! Uvedomujem si že počítač ma nikdy živiť nebude!!! On si to žiaľ neuvedomil a v tom to je. Ja som sa s krompáčom a lopatou zmieril. Ja mám počítač len pre zábavu ak sa to zábavou vôbec nazvať dá keď mi niečo večne nefunguje na ňom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, ja si nemyslím, že ty viac chápeš svet IT ako on. Myslím, že obaja ste na rovnakej úrovni. Vaše názory a komentáre o IT by mali rovnaký úspech v Roháčovi, či inom humorikone, stačilo čítať tvoje príspevky o upgrade FSP a už si bol jasný. Drž sa lopaty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale počkať. Čo je na tom keby sa použilo phpBB fórum ako má kopa iných stránok. Veď hojko a pod. fungujú už roky na takom. Prečo by to nemoholo byť ani tu. Normálnu vec som povedal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno presne tak. Dospel som k tomu že počítač ma živiť nebude. Ale zase trocha sa v nich vyznám lebo je kopa ľudí čo sa nevyzná v PC ani tak ako ja. Brat napríklad nevie ani operačný systém nainštalovať, nevie napáliť DVD, konvertovať video súbory, a napriek tomu je v živote úspešnejší ako štvrtina slovenska pracujúcich vo fabrikách na nekvalifikovaných pozíciách. Vraví sa že budúcnosť je automatizácia a počítače ale roboti na úrovni človeka čo budú vedieť odpilovať konáre zo stromov po búrke a podobne sú ešte stále scifi. Dnešní roboti nahradia ľudí na montážnej linke kde je presný proces že výrobok príde na presne určené miesto a robot vie kam má zaskrutkovať šrób... Ale taký robot ešte neni čo improvizuje, lebo palety treba rozdelovať. Poškodené dávať na bok, komunikovať s pracovníkmi že kam a koľko paliet chcú a kedy ich zhruba chcú. Ukladať vozíky, odniesť ich, priniesť ich aj to podľa toho kedy koľko potrebujú, ak neni miesto treba ho urobiť atď. Aj práce ktoré vykonávam ja, budú ešte 100 rokov potrebné!

 

Akurát dnes som stretol susedu čo robí v technických službách a vravela že stále majú nedostatok pracovníkov. Už bol inzerát aj v regionálnych novinách aj na internete atď. Ide o nekvalifikované práce za minimálnu mzdu a predsa sa tam nehrnú ukrajinci ani srbi. Ja keby som tam zatelefonoval na personálne tak sa ma rovno opýtajú kedy môžem nastúpiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

Ale taký robot ešte neni čo improvizuje, lebo palety treba rozdelovať. Poškodené dávať na bok, komunikovať s pracovníkmi že kam a koľko paliet chcú a kedy ich zhruba chcú. Ukladať vozíky, odniesť ich, priniesť ich aj to podľa toho kedy koľko potrebujú, ak neni miesto treba ho urobiť atď. Aj práce ktoré vykonávam ja, budú ešte 100 rokov potrebné!

 

Otazka par rokov...

 

https://youtu.be/RFV8IkY52iY

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno presne tak. Dospel som k tomu že počítač ma živiť nebude.

 

Ale toto sme my vedeli už pred 15 rokmi, keď si v oblasti počítačov začal srandovať na Post fóre.

 

 

Brat napríklad nevie ani operačný systém nainštalovať, nevie napáliť DVD, konvertovať video súbory, a napriek tomu je v živote úspešnejší ako štvrtina slovenska pracujúcich vo fabrikách na nekvalifikovaných pozíciách.
 
On to nepotrebuje, keď sa živí ako profi vodič. Ty nie si profi v ničom, ani v počítačoch, ani ako vodič.
 
Vraví sa že budúcnosť je automatizácia a počítače ale roboti na úrovni človeka čo budú vedieť odpilovať konáre zo stromov po búrke a podobne sú ešte stále scifi.

 

Ja dávam tomu tak 20 rokov maximálne a budú roboty, čo ti vytrú riť kvalitnejšie ako ty sám sebe. IT ide takým rýchlym tempom dopredu, že druh Homo galanticus sa nemá šancu prispôsobiť.
 
 
Dnešní roboti nahradia ľudí na montážnej linke kde je presný proces že výrobok príde na presne určené miesto a robot vie kam má zaskrutkovať šrób... Ale taký robot ešte neni čo improvizuje, lebo palety treba rozdelovať. Poškodené dávať na bok, komunikovať s pracovníkmi že kam a koľko paliet chcú a kedy ich zhruba chcú. Ukladať vozíky, odniesť ich, priniesť ich aj to podľa toho kedy koľko potrebujú, ak neni miesto treba ho urobiť atď. Aj práce ktoré vykonávam ja, budú ešte 100 rokov potrebné!
 
Fúha, ty si ale vizionár :D
 
pár sekúnd gúglenia a hneď som našiel robota, ktorý ťa možno už o rok nahradí :D Nepotrebuje dovolenku, nepotrebuje spať, nepotrebuje žrať a dokonca ani srať, ako ty! Konkurencia ti rastie :P
 
 
 
 
Akurát dnes som stretol susedu čo robí v technických službách a vravela že stále majú nedostatok pracovníkov. Už bol inzerát aj v regionálnych novinách aj na internete atď. Ide o nekvalifikované práce za minimálnu mzdu a predsa sa tam nehrnú ukrajinci ani srbi. Ja keby som tam zatelefonoval na personálne tak sa ma rovno opýtajú kedy môžem nastúpiť.

 

Však samozrejme, Srbi a Ukrajinci hádam nechodia na Slovensko preto, aby zametali ulice, čistili kanálové odtoky, či zbierali odpadky v parku.
Na to tu majú technické služby Tomáša, ktorého kedykoľvek zoberú.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov