Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Ale prestan, Tomi....

Keby bolo keby, boli by sme v nebi.

 

Od dzindzikarne uz ubehlo more casu a vymenil si odvtedy dve kopy zamestnani len tak po tyzdni, tak prosim ta nelaguj...

Aspon neklam sam seba.

 

Je jasne - lepsie to znie, ked to prikraslis, ale az tak netreba.

Skutocne nie... aj ty vies, ze to nie je pravda, aj my to vieme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

takže... stále viac sa o tom píše, niekedy v lete som čítala kdesi v českých médiách jeden veľký článok, medzitým kdekade, v dnešnej Pravde je ďalší:

 

Tretinu Slovákov v robote nahradia automaty

 

samozrejme, automobilové firmy sú prvé, kdesi som čítala, že do roku 2023 už to bude minimálne 30 % robotov namiesto ľudí.

 

kdesi sa tam píšem že učitelia a lekári a fyzioterapeuti zostanú vždy nenahraditeľní - to je pravda, ale zostala tam mimo jedna veľmi dôležitá oblasť - remeselníci a spústa odborných pracovníkov, ktorí vedia, kam siahnuť a ktorí vedia okachličkovať kúpeľnu, opraviť inštalácie kdejakého druhu, nedávno som čítala, že posledný umelecký tokár starne a nemá priveľmi následníkov.

 

slovenské mestá môžu byť obložené firmami, kde sa robí pri páse, ale o pár rokov bude niekto rád, že je rád a tlačí kontajnery... bo čo budú robiť všetci tí, ktorých vytlačia roboti : )

a kto im upraví prasknutú kanalizáciu a ja potrebujem prekachličkovať kúsok kúpeľne a kachličkári sú vyťažení na roky dopredu : (

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Minule taká celkom zaujímavá debata prebiehala. O tom, čo je aká práca, kto má akú prácu, profesiu, robotu.

 

Téma: Čo je dobrá práca? Fakt čo je pre nás ta správna profesia? Čo by vás bavilo?

Čím by ste chceli byť? Bez ohľadu na to, ktorá práca je ako platená, bez ohľadu na nejaký sociálny status. Proste fantázii sa medze nekladú. ( od vodiča smetiarskeho auta, až po  managera nadnárodnej spoločnosti.)  Peniaze nehrajú rolu. 

Píšte som zvedavá. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aké rôzne.  Niektoré sa zdajú byť zaujímavé a fajn "zamestnania", ale v realite by boli asi trocha iné, ako predstavy.

 

Kamarátka robí nejakú školiteľku v banke, či poisťovni, či kdesi. Vlastne je veľmi aktívna, ambiciózna. Stále sa kdesi ťahá, vyššie a vyššie, k lepšiemu a lepšiemu platu, k lepšiemu autu, samozrejme aj na súkromne účely, atď.  Pre ňu je toto tá práca čo chce robiť, ona sa v tom vidí.

Keď sa jej opýtam, že čo vlastne reálne robí, tak ja by som to nerobila. Príde mi to strašne také, imaginárne. Nič reálne za mnou nevidno. Tá práca mi príde hrozne nudná a taká no neviem, " robím kolo toho všetkého humbuk a vlastne za mnou nič nevidno".  Platovo je to fajn, ale keď som sa tak zamyslela, toto by mi ako práca nevyhovovalo. 

 

Rozmýšľala som, že čo?  

prišla som na to, že nemôžem robiť niečo, kde je potrebná väčšia dávka fantázie ( spisovateľ, maliar, všetko umelecké padá :)  nemám fantáziu na umelca. 

Ďalej, nemôžem byť sama zavretá a sedieť kdesi pri stole v miestnosti,( to som vyradila všetky ekonómky, " počítačových pracovníkov", atď.)

A určite nemôžem nič predávať. Som antitalent na predaj a obdivujem každého čo má také tie vlohy predajcu. 

Potom som rozmýšľala nad vlastnou kaviarňou. ( celkom fajn, ale keď chceš, aby to fachčilo dobre, musíš preto žiť a tým pádom sa nevieš od podniku pohnúť.)

 

Rada robím robotu kde reálne niečo za mnou vidno. Viete ten pocit, keď kosíte kosačkou a ono to tak krásne ukrajuje z toho trávnika. :D Keď natieraš dosku a tie centimetre tak krásne miznú.

A bolo by fajn, keby to malo niečo spoločné s poriadkom, ukladaním.  

Reálne keď som v supermarkete, mám čo robiť, aby som im tam troška nepoupratovala. Otáčam fľaštičky so šampónom aby bolo vidno názov, a občas uložím a posuniem cenovku pod tovar pod ktorý patrí. Keď z niektorého druhu nie je tovar vyložený, hneď by som to povykladala.

Ja by som to robila snáď aj zadarmo.  Dokladať konzervovanú kukuricu je môj sen.  :D. 

 

Rozmýšľam nad tým čo som ja za človeka. Baví ma robota, kde nie je potrebné sa akokoľvek osobne vložiť, nič špeciálne  vedieť. Mechanická práca. Uložiť konzervu vie aj retard. ( ale ja by som to robila rada a s láskou :D). 

 

Bože keď som si teraz prečítala Michelinského inšpektora, tvorca parfémov   :(  cítim sa ešte horšie.

 

Proteusa viem pochopiť, ale rentier? 

 

Sniper ako majiteľ bufetu? alebo iba ten kaviarenský typ presúvajúci sa z jednej kaviarne do druhej? to by ťa nebavilo

 

Game a D´Ady celkom podobné a zaujímavé, všetko s históriou.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

akú prácu by som chcel robiť? z tých "normálnych" asi to čo robím, alebo ešte lepšie, čo som robil v bývalej robote, len niektoré osoby a obsadenie by som zmenil :D
inak už asi dva týždne zvažujem či zareagovať na jednu pracovnú ponuku, a dnes mi šéf dokázal, že som mal reagovať už pred dvoma týždňami...

no a vysnívaná práca - správca majáka na nejakom opustenom ostrove, ale na takom kde je celý rok teplo, a kam pripláva loď so zásobami max 2x do roka ... raz za šesť mesiacov by som hádam pretrpel že ma niekto otravuje :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, svätý pokoj od každého! na kontakt s ľuďmi mi celkom stačí net, lebo PC viem vypnúť kedykoľvek, ale keby "vypnem" otravného suseda či nejakého debila v robote, tak ma za to zavrú...

 

... mám troch synov, a som s nimi rád, kontakt s ďalšími ľuďmi mi nechýba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nno, prijímací pohovor mám úspešne za sebou, otázka za sto bodov znie, či ma budú vedieť zaplatiť ... nejaké obavy v tomto smere vyjadril aj môj nádejný šéf, tak uvidíme -_-

 

pohovor trvajúci takmer dve a pol hodiny, tam zrejme nie je bežný, lebo personalistka a potom aj vrátnik sa ma vypytovali, že čo som tam tak dlho robil. odpovedal som im, že vedúci oddelenia aj s podriadenými sa ma pýtali, a ja som im odpovedal :D

 

 

 

z trinástich uchádzačov som najstarší, a vraj mám z nich najviac vedomostí aj skúseností na tú pracu ... :zubiska:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, keby to dá Tomáš takým spôsobom ako ja, hádam by ho aj zaplatili :D ... vedúci, ktorý robil pohovor, mal taký svoj zoznam odborných otázok, na ktoré som odpovedal. druhá časť pohovoru prebiehala hore v labáku, kde by som mal robiť. keď sme tam vyšli, vedúci ukázal manažérovi oddelenia ten zoznam, na ktorom boli všetky otázky odfajknuté že som vedel, s otázkou: "Čo na to hovoríš?" jeho odpoveď znela asi takto: " :O To sme tu tuším ešte nemali!"

 

takže, keď bude Tomáš poznať význam el. skratiek ako napríklad: PFC, THD, EOD, a mnohých iných, a nielen význam, ale aj ich meranie, tak sa kľudne môže prihlásiť, a oni ho radi zamestnajú :P

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne to pripomenulo akurat debatku s Tomikom spred par rokov, ked vyhlasil, ze bude elektrikarom, lebo vie zapojit sem-tam nieco v aute a v pivnici napojit neonku....

A ked zistil, kolko skusok a co vsetko k tomu treba... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, a co je to EOD ?

 

EOD - end of discharge

 

THD - total harmonic distortion / slovenský ekvivalent: toť ľa, harmonika dodrbaná

 

PFC - power factor correction

 

a ešte tam majú aj slušne vybavené meracie pracovisko EMC

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aké rôzne.  Niektoré sa zdajú byť zaujímavé a fajn "zamestnania", ale v realite by boli asi trocha iné, ako predstavy.

 

 

Potom som rozmýšľala nad vlastnou kaviarňou. ( celkom fajn, ale keď chceš, aby to fachčilo dobre, musíš preto žiť a tým pádom sa nevieš od podniku pohnúť.)

 

Rada robím robotu kde reálne niečo za mnou vidno. Viete ten pocit, keď kosíte kosačkou a ono to tak krásne ukrajuje z toho trávnika. :D Keď natieraš dosku a tie centimetre tak krásne miznú.

A bolo by fajn, keby to malo niečo spoločné s poriadkom, ukladaním.  

Reálne keď som v supermarkete, mám čo robiť, aby som im tam troška nepoupratovala. Otáčam fľaštičky so šampónom aby bolo vidno názov, a občas uložím a posuniem cenovku pod tovar pod ktorý patrí. Keď z niektorého druhu nie je tovar vyložený, hneď by som to povykladala.

Ja by som to robila snáď aj zadarmo.  Dokladať konzervovanú kukuricu je môj sen.  :D. 

 

Rozmýšľam nad tým čo som ja za človeka. Baví ma robota, kde nie je potrebné sa akokoľvek osobne vložiť, nič špeciálne  vedieť. Mechanická práca. Uložiť konzervu vie aj retard. ( ale ja by som to robila rada a s láskou :D). 

 

 

 

Ano realita je furt ina ako predstavy 

 

 

Ty chces kaviaren?? a coze, uz si prestala pit "kavu" 3v1??? ;)

 

Ak by si chcela niekedy robit upratovacku, tak ta beriem..mna taketo sytematicke prace neskutocne rozcuju :yes_yes:​ 

 

Moj potomok brigaduje ako dokladac tovaru v Tesco..tvoja tuzba ho neskutocne rozosmiala a odkazuje, ze si to mas prist vyskusat..no a platene je to mizerne, takze vlastne by si to mohla aj robit zadarmo :lol:  /nechela som ti nicit predstavy, sorry/

 

a rentier je predsa skvele povolanie.

 

ja ziadne ambicie pracovne nemam..je to proste ten najotravnejsi sposob prezitia..som lenoch a nehanbim sa za to

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

každý deň hľadám dôvod prečo nemeniť zamestnanie a zostať v súčasnom, a každý deň odchádzam z práce s minimálne jedným novým, prečo odísť ... som dosť starý na to aby som si nerobil ilúzie, že v novej práci to bude raj na zemi, viem že je tam dosť nadčasov, a asi ani letnú dovolenku nebudem mať dva týždne v kuse. navyše je to len na jednu smenu ... ale, chodiť z roboty s tým že mi je zle od žalúdka, čo mám nervy zo stavu kam sa firma dostala, už ma fakt nebaví :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov