Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Nie, nie si.

Len ja uz na toto nereagujem tak ako by on ocakaval. Presne preco si povedal: je chory. A preto som vsetky jeho reci o zamestnani a setreni prestal brat vazne.

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

preco? tomas je schopny spravit akukolvek hlupost ktora sa mu usadi na mozgu. navrat do amazonu, kde nestihal to dokazuje. teraz si zobral do hlavy ze chce kupit byt. to ze je pomaly a nesikovny potlacil, vobec netusi ze ho chlapi z partie prizabiju pri prvej chybe

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby som zil v petrzalke tak by som aj kombinoval tie statne sviatky ze keby na slivensku bol sviatok nakupim v rakusku a potom naopak. No to cele bolo inzeratom. Proste videl som ze je tam inzerat a ako vidim ze mam viacerych znamych v zahranici tak som myslel ze co keby som to skusil aj ja. Ved ti ostatni to ako dokazali? Ved aj ten chalan v anglicku by pri pase nestihal. Chodil na gymnazium a vzdy robil kancelarske roboty a sam vravel ze obdivuje ludi na pase lebo on neni na fyziclu robotu ze by nevedel tak rychlo robit. Co sa tyka prace v amzanone. Uz to zacina. Uz dvakrat dvaja rozni veduci mi boli zatial len miernou formou povedat ze treba pridat ze som po normu. Ale v tomto su dva tabory. To ze som odisiel od kantajnerov (praca kde som stihal) boli prava dve hlavne dovody. Prvy ze ta doprava ze som nemohol na amazonovy autobus, a druhy boli prave tie reci na posmelenie z tabora c.1 ze neboooj nevyhodili by ta oni len robia bu bu bu ale potrebuju ludi vsak nema kto pomaly robit, to by ta len dali vykladat auta alebo nieco... Ale zase druhy tabor c.2 mi vravi ze no kamarat ked nebudes stihat daju ti vytykaci asi dvakrat a na treti krat letis, bol tu taky veduci co vyhodil 40 ludi behom jedneho dna. Proste kto nedaval pozadovane percenta tempa na druhy den nemusel chodit, ale uz tu nieje... Tak neviem co teraz bude dalej. Zatial cakam co sa stane. Chodim na vsetky nadcasy aj tie dibrovolne nech mam co najviac hodin keby ma naozaj vyhodili tak nech mi pride co najvacsia vyplata aby som prezil nejako kym nezozeniem inu pracu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne skoro pivo zabehlo, ked toto citam. Co ty splietas o kombinovani, ak by si zil v petrzalke? Vsak ty si nevies nakupit ani doma. Nechaj porovnavania radsej. Len ta este viac zosmiesnuju.

 

Si idiot, ze si siel spat do prace, odkial si zdrhol, kvoli nestihaniu noriem. A si hnily, ze nevies prejst tri km v seredi do prace. Videl si teoreticke zvysenie mzdy, videl si fajnovucky bufet a zmluvnu dopravu a uz si zdrhal. Gratulujem. Pre kus zvanca a lenivosti si prisiel o stabilnu pracu.

Cakam, cim nas este prekvapis. Odchodom do zahranicia? :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Holou riťou možeš ísť maximálne do ...... a nie do zahraničia, tam musíš počítať aj s tým že keď budu problémy tak nejak za volačo aj treba sa vrátiť domov možno tam ťa nejaká agentura vyvezie ale keď bude pruser tak nedonesu naspat choď jak vieš, chceš domov vyserú sa na teba

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsak chod, naco cakas? Som zvedavy ako by si tam vladal ci vydrzal. Je to jedna z najtazsich robot na svete. Vsak ty nezvladnes ani dzindziky skladat, tak co by si tam chcel robit?

Ale chapem, ved ty vies kvoli euru zdrhnut z roboty, ktoru zvladat do prace, kde ta coskoro vyhodia kvoli nestihaniu.

 

Mas nasporene na cestu? Ci cestu spat? Tomas, to co postujes je nerealne asi pre 98% ludi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práca na ropných plošinách je pre tvrdých chlapov, ktorí počítajú s tým, že minimálne na rok sa ich životný priestor obmedzí max. na 100x100 metrov. Od exota, ktorý po týždni rozmýšľa ako vypadnúť z nového zamestnania, tento príspevok považujem len za chabý pokus o vtip. A dosť nepodarený.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Povedal by som, ze ako provokaciu. Ked vieme, co je tomas za cloveka. Tam by sa asi tazko zohol a makal s tym vypasenym bruchom. Podla mna by ho na nabore vysmiali a poslali prec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co je na tom take nerealne? Bral som z toho hkadiska ze betreba mat titul, ani ovladat PC, tak len tak som rozmyslal ze existuje kopa robot kde sa da zarobit. Bratovi zvysovali plat uz ma 2500 na mesiac on je typ cloveka co si nevymysla. Ano priznavam sa ze mu zavidim rovnako ako aj par ludom z tohto fora. Ved aj mam co. Ja nemam ani tri eura a niekto druhy tresne ze zase posunul tisicku na sporiaci ucet. Aj ja to chcem. A ti ludia niesu jadrovi fyzici ale bezni ludia.

 

Dalsia ponuka prace je zateplovanie v Bratislave a okoli s odchodom zo Sale. Davaju 5€ na hodinu a vyplaca kazdy tyzden na ruku. Presne to co potrebujem lebo koho bavi byt 15 dni bez penazi a tak dlho cakat na vyplatu ked mozem cakat len 4 dni na peniaze. Tak si predstavte ze ste svorc a mali by ste na vyber ze bud budete 4 dni cakat na peniaze alebo 15 ci 20 tak co je lepsie?!? Ide o poziciu pomocneho robotnika.

 

V amazone je zatial situacia taka aku sniper predpovedal. Nechavaju si ma tam len preto ze uz v regione nema kto robit. Uz mi dvakrat oznamili ako ustne upozornenie ze nestiham normy ze treba pridat. Ale ziadne kricanie ani vyhrazanie vypovedou. Dnes prisiel veduci ze ci viem o tom ze som najslabsi zo vsetkycha stiahol ma z pracoviska. Zavolal si ma na bok a vysvetlil ze nemoze ma nechat robit tu pracu dalej lebo kazim priemer ostatnym (o com sniper cely cas rozpaval ze?) lebo ja som mu oponoval ze ja robim co mozem cely den som pri stole skenujem rozbalujem kontrolujem tie krabice ja uz neviem a aj pomalsi clovek je viac ako nula ze kazda ruka sa zide aj to je pomoc ked niekto spravi o desat krabic menej ale vzdy lepsie ako nic. No a prave na to povedal ze system meria percenta vykonnosti jednotlivcov ale aj dava celkove sumarum oddelenia a ti co su podpriemerni stahuju dole tych co robia v norme pripadne nad nu. Takze mi davali vselijake roboty ze zbierat palety, krabice, odnasat voziky, vypomahat ludom co na konci linky ukladaju spracovane vyrobky na palety atd. Takze takto ma hadzu hore dole to uz je jasny signal ze nevedia co so mnou ale zatial som im nedal zameienku na vyhadzov.

 

A este zakonnik prace pamata na to ze v ramci skusobnej doby moze zamestnavatel prepustit bez udania dovodu. Staci ze mi ustne oznamia ze su nespokojni a daju mi podpisat papier a bude to uplne v ramci zakonnika.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A co si cakal? Skutocne, co si ty vobec cakal? Ze po dvoch mesiacoch, ako si tam bol a vratil sa zrazu budes stihat? Si uz naozaj trapny s tym tvojim fnukanim. Vsak ked ta vyhodia, bude to len tvoja chyba. Prijmy za to zodpovednost. Ani ja by som nechcel mat vo svojom teame cloveka, co taka celu skupinu dolu. Cim si rozmyslam, ked si sa tam vracal? Mozgom isto nie.

Presne tak, mozu ta vyhodit bez udania dovodu. Pocitaj s tym, ze si ta nenechaju. Co cakas od korporacie, kde sa ide na vykon? Ze si ta ako nevykonneho nechaju? Mal si zostat pri smetiakoch, tam ziadne horibilne normy neboli. Lenze ty si hnily prejst tri km peso. Dobre my vsetci vieme preco si tam nezostal. Pretoze ty si nemal uz ani tie eura z galanty do serede, ze? Ty si vsetko prezral a potom ti bolo super argumentovat, ze nemaju zmluvnu dopravu. Ty velky cavo budes hovorit zamestnavatelovi, nech zabezpecia dopravu inak odchadzas. Nechcel by si limuzinu so soferom a non stop bufet?

 

A k tym druhym zamestnaniam. Mas pocit, ze by si vladal, ked nezvladas rozbalovat krabice?

 

Lenze tvoj brat nieco pre tych 2500€ robi. Je v kuse na kamione. A ty by si za co chcel peniaze? Cital som tuto temu zo zaciatku a niekedy v roku 2015 si sa nadchynal, ze za 32mesiacov budes odkladat 50€ a ides si urobit vodicak. Co malo byt do leta 2018. A co mas? Dlh 500€. Super nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ukazte mi firmu, kde zvysuju platy v skusobnej dobe:-)

A Tomas, kedze nikde nevydrzis viac ako par tyzdnov, nikdy necakaj, ze tvoj plat ti pojde hore

Si horsi jak male decko..to chce vsetko hned..ale ono z toho vyrastie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co je na tom take nerealne? Bral som z toho hkadiska ze betreba mat titul, ani ovladat PC, tak len tak som rozmyslal ze existuje kopa robot kde sa da zarobit.

 

(...)

 

V amazone je zatial situacia taka aku sniper predpovedal. Nechavaju si ma tam len preto ze uz v regione nema kto robit. Uz mi dvakrat oznamili ako ustne upozornenie ze nestiham normy ze treba pridat. (...) Dnes prisiel veduci ze ci viem o tom ze som najslabsi zo vsetkycha stiahol ma z pracoviska. Zavolal si ma na bok a vysvetlil ze nemoze ma nechat robit tu pracu dalej lebo kazim priemer ostatnym (o com sniper cely cas rozpaval ze?)

 

Nestíhaš skenovať balíky v klimatizovanej hale v Amazone, ako chceš stíhať naťahovať sa s barelmi na ropnej plošine niekde vo veternom Severnom mori, kde sa vyžaduje obratnosť a fyzická zdatnosť? Navyše musíš prejsť psychotestami, čo u teba nehrozí.

 

Zas vidíš len všade peniaze! Ja už fakt neviem, či sa tu bavím s 36 ročným dospelákom alebo 12 ročným mentálne retardovaným deckom.

Takze mi davali vselijake roboty ze zbierat palety, krabice, odnasat voziky, vypomahat ludom co na konci linky ukladaju spracovane vyrobky na palety atd. Takze takto ma hadzu hore dole to uz je jasny signal ze nevedia co so mnou ale zatial som im nedal zameienku na vyhadzov.

 

Debo, zámienok si im dal až moc, o čom tu trepeš? :D Už len skúšajú ako z teba čo najviac vyťažiť, aby si sa im tam oplatil, pokým nenájdu namiesto teba lepšieho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze mozem ocakavat kym pride ten dlho ocakavany stred septembra uz budem vyhodeny? Bohuzial pre mna je to ze sniper sa malokedy myli.

Cital som tuto temu zo zaciatku a niekedy v roku 2015 si sa nadchynal, ze za 32 mesiacov budes odkladat 50€ a ides si urobit vodicak. Co malo byt do leta 2018. A co mas? Dlh 500€. Super nie?

No a tu som sundany uplne. Keby len 500 este kludne pridaj. Chcem nieco dosiahnut a namiesto toho padnem len hlbsie. Vsetko naopak. Aj keby mi nakoniec lekar nedal suhlas k tomu vodicaku ale aspon by bola nasetrena pekna suma.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A este k tomuto som chcel nieco dodat:

ze za 32mesiacov budes odkladat 50€ a ides si urobit vodicak. Co malo byt do leta 2018

Sice setrit si po 50€ je celkom slusne ale ked si zoberieme ze pri zlepsovani kvalifikacie je to stale malo. Ked si vynasobim tych 32 mesiacov tak zistujem ze ide o sumu 1600€. Ved v dnesnej dobe len vodicak skupiny B stoji cez 600€! Tak ja neviem ake cenneiky som mal vtedy k dispozicii. Da sa to dohladat ale nebude treba lebo len si skuste tipnut co moze stat v dnesnej dobe skupina C ku ktorej treba este prirobit aj skupinu E co legislativa neumoznuje naraz. Treba ist 2x na kurz a samozrejme aj 2x zaplatit. Potom samozrejme samotny vodicak je nanic ked nemam podla smerbice EU kartu vodica co je zvlast kurz co vtedy davno stalo 650€. Skupina C stala 700€ a skupina E okolo 350€ a este psychotest 90€ a tachografova karta od ČESMAD-u dalsie peniaze tak do 50-100€ ale vravim to su stare udaje tak co moze stat teraz a ked mi to sporenie ma trvat dva roky tak co to bude stat o dva roky?! Lacnejsie to uz nebude a verit ze to bude stagnovat je tiez dost scifi takze rok 2020 = 3000€ mininalne ak sa chces stat hotovym vodicom. Vysoka skola tiez nieje lacnejsia, viaceri ste studovali v kombinacii s pracou a viete ze to boli dlhe roky a pekne palky za kazdy semester takze kvalifikovat sa v akomkolvek smere su vyzaduje financne prostriedky. Bez kapitalu sa proste v dnesnej dobe neda pohnut. Ci uz ide o pracu v zahranici, studium, rekvalifikaciu vsetko stoji peniaze a nie male. Ved aj na ten SBS preukaz sa mi (aj vy) poskladali pracujuci obcania platiaci odvody kedze mi ho urad prace zatiahol za statne prachy.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... a k tomuto chcem ešte niečo dodať:

vonkoncom netuším, o čom všetkom rozprávaš - resp. samozrejme tuším, ale je ti to na dve veci:

 

na príslovečné h...o a na nič.

 

a nie preto, že je to drahé a za všetko treba platiť - to je pravda, ale preto, že namiesto perfektných počtov, čo konkrétne čo stálo, a čo prípadne stojí teraz, a aby si dokázal aspoň načať svoje túžby, si nespravil absolútne nič.

 

keby si odkladal tých 50 eur mesačne, dnes už máš kopu peňazí, ku ktorým by si si mohol prípadne požičať - aj od rodiny, ktorá by videla, že skutočne niečo pre seba robíš...

ty si si požičal, ale na to, aby si pred cigánkou strúhal frajera... a doteraz sa z toho nevieš vyhrabať.

 

nemysli si, že si jediný na svete, čo robí kraviny - ale ty si sa dokázal držať, kým si nezobral úplne nezmyselnú kreditnú kartu, lebo sa ti zachcelo hrať na naboba.

 

za posledné tri roky si vymenil nejakých 18 či 20 či koľko zamestnaní, prepracúvaš sa odnikiaľ nikam.

 

nezabudni, že aj ty starneš, zanedlho nebude také jednoduché nájsť prácu, hlavne keď minieš všetky agentúry... práca, ktorá ti šla a bola bez poháňania na úkol, si nechal, hoci namazať si chleba do roboty nie je taký problém.

a máš aj auto, aj bicykel, aj zdravé nohy, aj kilá navyše, ktoré by nebolo od veci dať dole... a mohol si mať pokoj, nasporené od roku 2015 na nové auto z bazáru, a mohol si si žiť s kontajnermi ako kráľ.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zabudni na vsetky tie vzdusne zamky, co si stavias. Ziadny vodicak, ziadna vysoka skola, ziadna praca v zahranici.

 

A preco?

Nemas ziadnu kvalifikaciu, si neprisposobivy, s ludmi prichadzas do konfliktov. Na prace, ktore si poukazoval nemas dost sil, zrucnost. A nemas peniaze na to, aby si odisiel. Ako by si tam chcel zit prve mesiace? Co si myslis, ze si na ropnej plosine skocis do mora ci oceanu a ulovis si tuniaka? Ci velrybu? Alebo budes pomocnym robotnikom pri zateplovani? Naozaj? Vsak tu si nevydrzal ani pri smetiaroch ci poste ci vydajni jedla. Co teda neboli ziadne narocne prace.

Co by si len robil bez skvelych bufetov?

 

Radsej si priznaj, ze teba len ten fiktivny plat laka. Nic viac.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To si dobre napísal, zmrd nevydrží ani týždeň vo výdajni jedla a filozofuje tu nad ropnými plošinami. Trulo Tomáš, nerob tu z nás blbcov a hlavne nie zo seba, už si fakt totálne trápny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Plány plány plány ale keď nevydrzis ani mesiac nikde tak z čoho chces plánovať dokonca nemáš ani celú mesačnú výplatu lebo nevieš vydržať ani poondiaty 1 celý mesiac všade 2-3tyzdne v skúšobnej dobe však za ten čas nemáš ani cely mesiac odrobeny tak z čoho chces výplatu.

A keď nemáš cely mesiac tak nemáš ani dochadzkovy bonus alebo prémie všade to volajú inak ale keď nemáš cely mesiac odrobeny tak čo čakáš?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov