Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Je to tak ale ked clovek ako mlady skonci skolu a ocitne sa na pracovnom trhu tak este nevie co by mu islo... Alebo mnohokrat rodicia daju decko na strednu podla svojich predstav. Vela ludi nakoniec robi v uplne inej profesii aku ma vystudovanu. Ja som neutral, nikdy som nemal predstavu co by ma bavilo alebo povolanie snov. Proste len zamestnat sa. Tak som musel skusit rozne oblasti aby som sa vlastne nasiel. Keby som nesiel do zdravotnictva, nikdy by som nevedel ako tam je, keby som nevyskusal fabriku ci straznu sluzbu tiez by som nevedel o com ta praca je. Postupne som zistoval ze na pracu hlavou nemam (neovladam pracu s PC atd.) vo fabrikach nieje zlozity postup prace ale vyzaduju rychlost ktoru tiez nemam. V sluzbach sa vyzaduje samostatnost, vediet sa zorientovat, rozhodovat, improvizovat, co ja tiez neviem. Tak som zistil ze potrebujem jednoduchu pracu ktora nieje na cas. Nasiel som ju. Tym je moja kapitola o praci uzavreta. V mojej teme pokracujeme ak bude nieco nove.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bude tam dovtedy, pokým sa od Joža z Veľkej Mače nedozvie, ako u nich vo firme dobre zarábajú. Ešte v ten deň im v Pedersene vykričí, že nech si kontajnery tlačia sami a zajtra nech s ním už nepočítajú. Potom sa sem príde chvastať ako im naložil a zajtra nastupuje do novej firmy. Prvý deň sa bude zaúčať, spraví normu na 40%, ale hlavne, že tam bude výborný bufet a na obed mal chutnú kačku a aj dupľu si dal. Na druhý deň zase spraví normu na 40%, ale že ak sa im nepáči, tak môže odísť hneď, aj tak mu nezabezpečili autobus a od Jana z Močenoku sa dozvedel, že u nich berú tiež a zajtra môže nastúpiť. Stačí sa len vedieť narodiť v správnom okrese.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prosím prečo si agresívny?

 

 

game

Prečo som agresívny?

Lebo mám osobný problém..

http://www.autoforum.cz/zajimavosti/krize-ve-vw-nejlepe-ukazuje-jak-moc-nova-pravidla-eu-dusi-automobilky/

VWéčko vyrába na "sklad"..

Bohužiaľ vyrábať autá ktoré budú stáť na parkovisku a nebude ich možné predať, sa nedá do nekonečna..

Ja osobne ani netuším či budem mať po dovolenke zamestnanie.. A mzdu..

Takže vôbec neviem či budem platiť dane..

A financovať robopolovu "svetlú budúcnosť"..

Mno.. A potom čo "CEO" audi Rupert Stadler skončil v lochu, už toho majú veľký šéfovia po krk, a na politické hry "my vymyslíme hovadinu, a umožníme vám obchádzať zákon, ale aj to praskne v masmédiách nasadíme vám na kotrbu somársku čapicu a zatvoríme vás do basy až sčerniete..", nikto príčetný dobrovoľne nepristúpi..

Do mesiaca a do dňa.. Pozývam vás na "Boží súd"..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... a ohromná časť nášho priemyslu a pracovných miest stojí na automobilovom priemysle, vrátane celej hromady výroby kdečoho k autám.

 

zoznam firiem z roku 2016, ešte tam kopa nie je, aj to len "najväčších" ktoré sú u nás naviazané na automobilový priemysel, nechcelo sa mi hľadať nové údaje, aj tieto sú dosť výpovedné
https://www.etrend.sk/rebricky-firiem/najvacsie-podniky-automotive.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten článok som moc nepochopil, čo tam majú za problém, asi sa mi nechcelo rozmýšľať. Ale mňa sa toto odvetvie netýka, nepohybujem sa v ňom, neživí ma, tak neriešim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamovi ale nic take dramaticke nehrozi,   to len jeho katastroficke  okuliare zase pozeraju na svet.     Pokial sa zasadne nemeni dopyt, tak ide o  docasny pokles schopnosti dodavat.  A vlastne ani to nie, schopnosti predavat.  Po ziskani papierov alebo vynimiek sa to vypreda, preto ma zmysel vyrabat aj na sklad. Inak by to nevedeli dohnat. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Chcem sa vas spytat takuto vec: Na facebooku v jednej skupine s pracovnymi ponukami som videl inzerat na pracu ze zateplovat domy v holandsku za 16€ na hodinu. Je to ale na zivnost a nejaky formular A1. Odvoz aj ubytko zabezpecia. Teoreticky tam by som si za dva tri mesiace zarobil na splatenie dlhov. Co na to hovorite? Akurat ze pri zivnosti si sam musim viest uctovnictvo co som nikdy nerobil ale da sa vsetko o tom vygooglit ze? Ved aj ti kamosi ktorym vyvolavam pracuju v zahranici takze to urcite neni take tazke a hovorili sami ze je to lepsie ako v samsungu a volkswagene a takto vselikde okolo Galanty.

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vzhľadom na tvoje schopnosti a skúsenosti, obzeral by som sa výlučne po takých zamestnaniach ako je zametač alebo vynášač odpadu. Ty máš nejaké skusenosti so zatepľovaním budov? Či si zase len pozeral na to, koľko platia a ostatné je druhoradé? Ty trulo!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

Chcem sa vas spytat takuto vec: Na facebooku v jednej skupine s pracovnymi ponukami som videl inzerat na pracu ze zateplovat domy v holandsku za 16€ na hodinu. Je to ale na zivnost a nejaky formular A1. Odvoz aj ubytko zabezpecia. Teoreticky tam by som si za dva tri mesiace zarobil na splatenie dlhov. Co na to hovorite?

 

Ze to je vtip roka.

 

 

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chcem sa vas spytat takuto vec: Na facebooku v jednej skupine s pracovnymi ponukami som videl inzerat na pracu ze zateplovat domy v holandsku za 16€ na hodinu. Je to ale na zivnost a nejaky formular A1. Odvoz aj ubytko zabezpecia. Teoreticky tam by som si za dva tri mesiace zarobil na splatenie dlhov. Co na to hovorite? Akurat ze pri zivnosti si sam musim viest uctovnictvo co som nikdy nerobil ale da sa vsetko o tom vygooglit ze? Ved aj ti kamosi ktorym vyvolavam pracuju v zahranici takze to urcite neni take tazke a hovorili sami ze je to lepsie ako v samsungu a volkswagene a takto vselikde okolo Galanty.

 Tomáš, myslím si, že teba nadchlo hlavne , že  holandsko 16€ na hodinu, odvoz aj ubytko zabezpečia 

 

ale ruku na srdce,  zvládol by si zatepľovať domy so svojimi skúsenosťami...?    oni  budú vyžadovať zodpovednosť, kvalitne vykonanú prácu, makať,  ty si naozaj myslíš, že len tak ti dajú 16€ na hodinu?

 

a tiež  myslíš si, že je to jednoduché mať živnosť? vieš vôbec čo to obnáša?  si schopný okrem iného  zodpovedne platiť každý mesiac, čo treba? pristupovať k všetkému zodpovedne?  že ty sa dáš na účtovníctvo? jeminenky... vieš, že  pri kancelárskych prácach,  to nie je zďaleka o kávičkovaní?  ako si to  trdielka vysvetľujú? a  že si účtovníctvo  vygooglíš? ty si  neskutočný, na jednej strane máš problém  so všetkým, lamentuješ , fňukáš, sťažuješ sa,  a  na druhej strane si tak zrazu sebavedomý, ak uvidíš euráčiky,  až to bolí. človek nevie, či ma plakať, či smiať

 

myslím si, že ty,  aj keď by si prišiel nejakým "zázrakom" k peniazom, tak budeš trpieť ich nedostatkom, lebo nad peniazmi musíš získať kontrolu, a tebe to veru neimponuje, musíš byť schopný si ich udržať, byť zodpovedný, mať v peniazoch poriadok, nemíňať na hlúposti, to sme ti Tomáš,  už radili najmenej tisíckrát, ale ty si tak natvrdlý na entu,   ale pamätaj, že  ak v tom budeš pokračovať, tak  ich nedostatok ťa bude ovládať do konca života

 

 ešte raz: Tomáš,  tvoja situácia sa môže zmeniť k lepšiemu,  pokiaľ zmeníš svoje správanie, ty nepotrebuješ ísť do zahraničia, to by aj tak neporiešilo tvoju situáciu, ty musíš byť  zodpovedný, teraz, nie o týždeň,  mesiac, rok... teraz.. váž si seba človeče, pracuj čestne, buď na seba prísny, disciplína..  pracuj na Slovensku, svedomito, aby si si prácu udržal,  sprav si finančný plán, rozpočet, dodrž ho, sprav pre to všetko, len tak sa  dostaneš  na správnu cestu... neklam sa, neospravedlňuj sa, nehľadaj výhovorky,  že sa nedá. všetko sa dá, je to na tebe. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasne, tomas  to je tvoja sanca :),   uz druhy den ta kopnu do riti a budes musiet ist nejako z holandska domov.  Budes mat zazitok na cely zivot.    Nevahaj a hned sa prihlas,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak v dlhodobom horizonte som uvazoval ist do zahranicia lebo ajtak budem bezdomovec ked sa rodicia pominu, nemam ziadnu nehnutelnost a tak radsej zit v zahranici na ubytovni ako doma na ulicu spavat. Tym prijmom ake maju v zahranici by sa dalo zarobit na nehnutelnost do staroby co sa z domaceho platu neda. Tak len uvaha do buducnosti.

 

Dalsia pracovna ponuka je do skladu v senci so zabezpecenou dopravou za 4,20 v cistom tam uviedli rovno cistu mzdu teda realne peniaze ktorymi disponujem ktore mozem nasobit odpracovanymi hodinami. Ked porovnam s amazonom kde je 5,50 v hrubom som chcel zistit realnu mzdu takze som postupoval takto neviem ci som pocital spravne. Odvody su vraj 19% takze som zo suny 5,50 dal 19% a vysli 4,45 v cistom ale niesom si isty tou sumou odvodov ale tipujem ze v cistom je to zhruba to iste ako v tom Senci ale tam maju tyzdenne zalohy a to je prave to co ja najvjac potrebujem lebo mojim globalnym problemom je vzdy to zdlhave cakanie do vyplaty. Takze pri tyzdennom financovani to je predsa lepsie lebo ked som svorc tak lepsie cakat 5 dni na peniaze ako 15 ci 20 dni! Ze by som si tu mzdu proste mohol postupne vybrat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš, k tomu tvojmu nápadu s Holandskom...

 

vieš, v Holandsku potrebujú človeka, ktorí sa tam postaví a bude robiť.

tam nebude čas na nejaké extra zaúčanie, keď potrebujú človeka, čo vie zatepľovať, záleží od materiálov, s akými pracujú - na zatepľovanie neexistujú len polystyrény, ale aj kdečo sofistikovanejšie - a na druhý deň budú očakávať, že sa pozrieš a budeš ťahať s ostatnými...

musíš tam ísť s peniazmi, aby si mal z čoho žiť do výplaty, a musíš ťahať od prvého dňa.

a keď ťa vyhodia, musíš mať peniaze, za ktoré pocestuješ domov.

to nie je dobrý nápad.

 

v dlhodobom horizonte skús uvažovať tak, ako ten tvoj kolega, ktorý zo svojho platu dokáže vyjsť, jesť, držať auto a mať aj frajerku.

tebe zahraničie nepomôže. bezdomovcom môžeš byť aj tu, aj tam. neprajem ti to ani len náhodou, ale keď nezačneš so sebou niečo robiť už aj ešte dnes, bude neskoro na všetko.

 

 

včera som sa tak nad tým zamyslela - apropo bola tá dedinská SBS a 10. výročné stretko pred dvomi rokmi... na ktoré si neprišiel, lebo si mal službu... to ale nie je dôležité... dôležité je to, čo mi vyšlo:

 

v apríli 2016 si pracoval v dedinskej SBS - to je asi dva roky a kúsok.

potom si dal výpoveď, a píšeme august 2018 - koľko zamestnaní si odvtedy prestriedal?

 

len tento rok to bolo 8 - a už premýšľaš nad ďalšími a úplne vážne. takže za dva roky to bolo koľko? 16?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zahranicie? Zabudni. Oni ta nebudu zaucat. Oni chcu hotoveho cloveka. Co ty vies o zateplovani a murarskych robotach? Nic. O akom zahranici rozpravas? Uz si dostal napad, tak si pripravujes podu ako ist? A za co prosim ta? Z coho tam chces zit? Si myslis, ze prides a hned ti daju plat? Mas cosi nasetrene? Pravdaze nie. Vsak ty nevies splatit 500€ dlzobu uz rok. Ty si najskor pories svoj zivot tu na Slovensku a vy..r sa na holansko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov