Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

  • Pred 5 týždňami...

Moja neter robila vo VW nieko+ko rokov, niekde v obchodnom oddelení, vie super nemecky, tak aj chodila zaškoľovať do Nemecka nejakých ľudí, a aj si dobre zarobila, ale nikto nevie, čo jej potom sadlo na nos, zo dňa na deň prestala chodiť do roboty a výsledok bol výpoveď. všetci v rodine sme sa tomu čudovali, ale mladá si mlela, že ju to tam už nebavilo. teraz robí v Rakúsku v nejakom rekreačnom zariadení v Alpách chyžnú či recepčnú či také čosi, a vraj je tam navýsosť spokojná a toto ju vraj oveľa viac baví ako práca vo VW...starí rodičia to nevedeli prekúsnuť, ale čo keď ju administratívna práca nenapĺňala, baba je skôr taký dobrodruh než niekto kto vydrží dlho na jednom mieste. A má výhodu - super ovláda jazyk.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práca musí človeka baviť, keď to robíš len pre peniaze, fakt v kuse len počítaš, kedy bude piatok. Mňa moja práca baví, aj keď to býva niekedy dosť o nervy, ale zvykol som si, nie je to stereotyp, ale aj keď každú chvíľu sa ti menia zadania, nie je to žiadne terno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A aj si si zisťoval, čo za 920€ mesačne od teba budú žiadať? Si schopný pracovať vo vysokom pracovnom nasadení a mať bezproblémový prehľad o desiatkach až stovkách zásielok, ktoré budeš musieť vedieť správne preposlať na vopred určené miesto a nepomýliť sa? Ovládaš vysokozdvižný vozík alebo máš aspoň predpoklady sa naučiť na ňom jazdiť?

 

Alebo len vidíš to číslo 920 a hneď sa tam vidíš na vedúcej pozícii, ako si kupuješ kávu z automatu?

 

Sorry chlape, ale na základe tvojich pracovných skúseností a ako si popísal svoje pracovné činnosti, tebe by som zveril fakt len to zbieranie poškodených kartónov a za to ti nikto 920€ platiť nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto je v Galante vyplagátované na parkovisku pri Tescu:

No skus porozmyslat aj nad tym, kolko ludi sa im pri takom plate bude hlasit? Oni su budu vyberat tych najschopnejsich.

Ja ti teraz nieco poviem, ty zavystlivy placko. Ty len fnukas a zavidis ostatnym svoje platy, ale uz robotu za tym nevidis. Ja si teraz hladam pracu a chcel by som si najst to najlepsie, na co mam. Moja tyzdenna dovolenka pozostavala z behania po pohovoroch vo volnom case a pripravy a studia veci, s ktorymi nemam az taku prax v case "volnom". Ani by mi nenapadlo sediet doma na riti s tym, ze "ved ma niekde zoberu". A aj by ma zobrali, a pod 2000 v hrubom by to teda nebolo.

Teraz tu mam otvorene 3 okna (priklad https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ff649690.aspx,ktore priebezne studujem ( a dnes potrebujem dostudovat). Pije mi krv, ked leniva hnida tvojho kalibru fnuka po temach, ake to on ma tazke, a mali by mu dat minimalne 1000e, len preto, aby si mohol dovolit ten svoj kebab, palacinky, kolu a crackry pri telke. Za celych 15 rokov co fnukas po forach si nic pre zlepsenie svojej zivotnej situacie nespravil. Len tu lamentujes nad tym, aky si ty chudacik, ze mas chut na sladke.

 

A to ja to mam este strasne jednoduche. Ale su ludia v inych oboroch co sa idu roztrhat len aby si trochu prilepsili. Tvoj pristup "ved vlada mi ma dat" je absolutna urazka pracujuceho cloveka, co snazi vsetkymi moznostami vybudovat si nejaky karierny postup.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co chceš s toľkými peniazmi robiť? Na jednej strane píšete ako šetríte, na druhej že zarábate cez dva litre. Tak kam to potom dávate?

 

Tá game to jak uhádla aha:

Skladník v utajení Littler dostal funkci

sběrače, kteří musí na téměř 80 tisíci

metrech čtverečních rychle plnit

objednávky. Co má kde vzít a naložit do

vozíku, se dozvídal v hlášeních do

sluchátek. Na splnění úkolu měl v průměru 33 sekund. „Sami nemyslíme,

možná nám nevěří, že toho jsme jako

lidé schopni,“ zhodnotil Littler, který

sám sebe v práci popsal jako robota. Skener, který měl reportér; alias

skladník k dispozici, změřil jeho

efektivitu a výsledek poslal

manažerům. Byl však příliš nízký a bylo

mu řečeno, že může čelit

disciplinárnímu řízení.

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo teba zaujíma, kto so svojimi peniazmi čo robí?? To je každého osobná vec, to že ty všetky peniaze prežereš, je tiež tvoja vec, aj to, že to tu každému vytrúbiš. Niekedy mám dojem, že máš potrebu machrovať, koľko kebabov, palaciniek, zákuskov a litrov koly dokážeš napratať do seba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A kde za 2000€ kúpiš čisto nové auto? Však už len také Dacie idú za 8000. Chlapče, ty si dobre odtrhnutý od reality. Ty radšej zostaň tam kde si a voz sa na tom hrdzavom Favorite za dve stovky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

ono by sa to asi do viacerých tém hodilo...

 

 

  • Problémem společnosti není výše minimální mzdy.
  • Problém je, že bude ubývat práce pro méně bystré lidi, kteří se pak snadno radikalizují.
  • Ptáte se, jaké je řešení?

http://m.ihned.cz/nazory-komentare/c1-65878330-sloupek-martina-maleho-co-s-lidmi-kteri-si-neumi-dat-dohromady-dve-a-dve


nieco z rozhovoru s novou ministerkou skolstva (rozhovor bol robeny v r.2015, ked bola riaditelkou Prognostickeho ustavu SAV)

 

 

Dnes úradníčka sedí v kancelárii, otvorí zásuvku, vytiahne kartičky, niečo vypisuje, podpíšete sa. Ona je tam zamestnaná, vy musíte chodiť do úradu za ňou, do budovy, kde je vrátnik a šofér, ktorý niekde niekoho vozí. Keď sa bude všetko vypisovať online a nebudete už musieť chodiť vybavovať do úradov, títo ľudia už v úradoch nebudú pracovať. Hodnoty sa budú stále viac generovať pomocou technológie a ľudská práca sa v tom procese postupne stáva nadbytočnou. Ja si myslím, že sa prejde aj na model s kratším pracovným týždňom, keďže ľudia nebudú takí potrební. Nebude mať význam udržiavať ich tak dlho v robote.

https://www.aktuality.sk/clanok/451011/prognosticka-martina-lubyova-nase-generacie-este-zaziju-velke-spolocenske-zmeny/

 

kadeco zaujimave tam este porozpravala (ako okridleny citat: "mudro hovori, az mi je to divnô" )
len akosi ma pri slove prognostik simra v oblasti zaludka...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Dnes som bol u advokata aj notara. Som uctovnik. Vsetky tieto remesla su len kvoli statu. Prevazne. Ale prve dve by som nechcel robit. Ja sa s klientom viem aj porozpravat. Ked ma potrebu on ci ja.

 

 

 

 

 

 

---

Naposledy(aj ked to je trosku o inom) - zamestnanec ma exekutora. Ciganka. Ze ona to nikdy nesplati. Uroky su vacsie.  Nie je to nas zamestnanec. Ale je to clovek co robi pre nasho zakaznika. A on je snim spokojny. Proste najst nejake riesenie aby ten zamestnanec sa z toho niekedy dostal. Tie dlhy nenarobila asi ona ale jej manzel.

 

Ja osobne advokatov, notarov, exekutorov, a pod . nemam rad.   Aj ked si uvedomujem ze su potrebni. Ja nemam rad ...........mozno aj milion povolani - co si svoju pracu nerobia poriadne ci su korupcni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže jedno z možných budúcich bývalých pracovísk je aj Amazon v Seredi kde majú aj odvoz a neustále sa robia nábory kde som aj bol a povedali že mám čakať do januára. Je tu aj zopár prezentačných videí že aké to tam je aje keď vieme že tie videá sú zmanipulované aby povedali len to dobré, nevýhody tam nikto nepovie to by ani neuverejnili...

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
Dňa 5.1.2018 o 14:03 XXX YYY napísal(a):

> Dobrý deň. Ďakujem za záujem, Váš životopis je naozaj pôsobivý, avšak potrebujeme človeka tu v XXX. Keby ste mali záujem, môžete sa kedykoľvek ozvať. Pekný deň.

 

Raz za čas nájdem zaujímavú pracovnú ponuku, tak pošlem životopis pre prípad, keby sa dalo pracovať z home office a následne dohodnúť na spolupráci.

 

Tomáš, aké reakcie dostávaš ty na svoje životopisy? Celkom by ma to zaujímalo, ale zrejme len také ako "príďte v pondelok, robíme hromadný nábor". Tvoj životopis by sa dal použiť ako podklady pre bakalársku prácu o zamestnanosti na Slovensku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 2 mesiacmi...

Včera som videl na Profesii zaujímavý inzerát, hodný mojich znalostí a skúsenosti, tak som im tam poslal životopis a dnes na obed už som bol prijatý. Teraz rozmýšľam, čo všetko som im tam na pohovore natrepal, že viem a ovládam :smilieee:

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a kto by chcel zacat podnikat, tak uz dnes nemusi behat po uradoch :)

https://www.uvostat.sk/blog/ako-elektronicky-zalozit-s-r-o-cez-slovensko-sk

Ani tak nieje moc behačiek lebo na okresnom úrade to zrobia na počkanie. Celý proces ísť tam aj s čakaním Lajovi zabralo necelú hodinu. Aj register si oni stiahnu na počkanie počas vybavovania živnosti. Ale axel je na živnosť tak vedel by povedať podrobnosti aké je to byť SZČO. Tuším treba ísť na sociálnu poisťovňu a dajú papier a spraviť trvalý príkaz a zdravotnú to poznám lebo tú doplácam v kuse keďže vždy mám nejaké dni keď som medzi dvoma zamestnávateľmi počas prestupu.Na daňové na to je nejaký softvér? Lebo vraj sa to dá aj doma spraviť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ináč načo je dobré to firma vo firme že napríklad je fabrika v nej bufet prevádzkuje iná firma, upratovačy sú zas iná firma, smetiari zase iná... Veď za komunistov keď bola firma/fabrika tak úplne všetci zamestnanci boli od upratovačky cez kuchárky a robotníkov po riaditela všetci patrili pod danú firmu. Tak by nevznikali problémy že jeden má nárok na zmluvnú dopravu a druhý nie. Za komunistov by taký problém nebol. Takže u mňa má kapitalizmus ďalšie mínus. Štát chce aby ľudia pracovali ale že ako sa do práce dostanú ho nezaujíma. Toto všetko som povedal na personálnom v snahe vybojovať si právo na autobus a odpinkali ma tým že ten spoj je benedit firmy ale niesu to povinný zabezpečiť. To je tak alibistické že ako keby som nasypal psom do misky granule ale miska by bola v klietke že sa k nim psi nedostanú ale hlavné že granule som nasypal. Do Devínskej Novej Vsi na skoro na záhorí sa dá jednoduchšie dostať z Galanty ako do 12km vzdialeného amazonu. Zatial chodím načierno so zmenovým autobusom keďže mi inú možnosť nedávajú. Odpoveď personalistu bola že tak si najdite prácu vo vašom meste. Práca by bola len kto by ju stíhal? Za 25 sekúnd utiahnuť 15 skrutiek a osadiť 8 dzindzíkov.

 

Napríklad šalské duslo je riešené tak že linkové autobusy čo chodia tým smerom zastavujú aj pri dusle. Keby bol spoj napr. z Galanty do Serede cez amazon kúpim si lístok či mesačník a idem ale neni. Veď aj v Košiciach do US Steelu jazdia električky. Len amazon je taký blbý že je mimo ťahov a exterené firmy diskriminuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak sa prestahuj na kubu alebo bieloruska. Tie tvoje analyzy, fnukanie jak decko male. Ja za nic nemozem,to zly stat, zamestnavatelia. Nechcel by si este osobnu asistentku? Co by ti ranajky nosila ty generalny riaditel a majster sveta v jednej osobe. Samozrejme, ze nikoho nezaujima ako sa dotrepes do tej prace. Si uvedom, ze jedinou povinnostou zamestnavatela je ti dat pracu, ked ta zamestna. Plus vsetko co je zo zakona. Nikoho nezaujimaju tvoje decke ufnukane vyhovorky. Sa spamataj uz konecne. Mas 36rokov,ale mam dojem, ze citam prispevky 10rocneho decka, ktoremu rodicia zamkli hracky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ináč načo je dobré to firma vo firme že napríklad je fabrika v nej bufet prevádzkuje iná firma, upratovačy sú zas iná firma, smetiari zase iná... Veď za komunistov keď bola firma/fabrika tak úplne všetci zamestnanci boli od upratovačky cez kuchárky a robotníkov po riaditela všetci patrili pod danú firmu. Tak by nevznikali problémy že jeden má nárok na zmluvnú dopravu a druhý nie. Za komunistov by taký problém nebol.

 

Za komunistov taký problém nebol, lebo vždy si mal na výber plné regále a nikdy nič nechýbalo, že? Za komunistov si žral čo ti dali a nie že si si vyberal, keď podnik si sám všetko zabezpečoval a nebola prakticky žiadna konkurencia, tak nebol tlačený do toho, aby poskytoval služby lepšie. Teraz keď chce nejaká firma prebrať bufet v Amazone, tak musí prísť s ponukou, ktorá prebije konkurenčné ponuky. Furt tu strúhaš frajera, ako si sa dobre nažral, ako dobre si sa nalogal hovadín z automatov a to je vďaka čomu? Lebo tá firma vyhrala konkurz s najlepšou ponukou za najlepšiu cenu. Keby teba nezaujímalo len to, ako sa dobre nažrať, tak by si mal lepší prehľad.

 

 

Štát chce aby ľudia pracovali ale že ako sa do práce dostanú ho nezaujíma. Toto všetko som povedal na personálnom v snahe vybojovať si právo na autobus a odpinkali ma tým že ten spoj je benedit firmy ale niesu to povinný zabezpečiť.

 

Benefit firmy, pre ktorú ty nepracuješ. Tak čo riešiš? Dohodni sa s Pedersenom, či by si ráno nemohol robiť naskakovača a cestou do Amazonu vyprázdniť pár kontajnerov.

 

 

Odpoveď personalistu bola že tak si najdite prácu vo vašom meste.

 

V kuse machruješ, že vo svojom regióne, kde si sa vedel narodiť, je práce dosť, tak čo tu zase piskuješ?

 

 

Práca by bola len kto by ju stíhal?

 

Ty nie, ostatní ju stíhajú. Tak sa v kuse nevyhováraj. A koho zaujíma, že ty lord nestíhaš?

 

Len amazon je taký blbý že je mimo ťahov a exterené firmy diskriminuje.

 

A v čom ich diskriminuje? Však nech si tie externé firmy vybavia autobusy.

 

 

Ty si vždy nájdeš výhovorky prečo nepracovať. Darmo nás budeš presviedčať, už ti nikto neverí. Aj keby si mal odvoz, tak by si 3,14čoval, že nemáš wifi počas celej cesty. Je mi z teba na grcanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Plne suhlasim s Axelom.

 

Chyba amazonu, ze je mimo tahova diskriminuje? Koho? Jedine tak teba ty velkomozny tutko. Prezentujes sa tu po cely cas, ze ty chces pracovat, nepijes, nerobis problemy, chodis nacas do prace.. A vsetko je totalna loz. Pracovat nechces, chces sa len poflakovat, najlepsie pred bytovkou a najlepsie s platom 1000€. Nacas do prace si par krat neprisiel, lebo si nestihol bus a na vlak si nemal drobne. Teraz sa vyhovaras, ze nie je zmenovy autobus a ty vlastne chces velmi silno pracovat, ale ved ti hnusni zamestnavatelia ti vlastne neumoznuju robit. Neviem ti ja, ci by sa tym nemal zaoberat stat, nejaky vybor, ci dokonca ministerstvo prace. Ty velkomozny panko. Neuveritelne, na co vsetko sa ty uz vies vyhovorit, aby si nemusel robit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov