Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

žeby Poturčenec horší od Turka?

To je individuálne.

DFlinstone robil v rakúskej firme, na ktorú som tu nadávala, ako zdierala ľudí a ešte ani nemali nič zabezpečené, aj o výplaty za pol roka sa museli s ním súdiť.

A zasa poznám chlapíka, nášho, Slováka, ktorý má už asi 20 rokov úspešnú firmu, ktorá sa mu postupne rozrástla do niekoľkých pobočiek, a ten zas od svojich ľudí síce vyžaduje makať, ale zas majú aj kopec benefitov, okrem tých bežných aj možnosť ísť zadara na rodinnú rekreáciu (rodinní príslušníci symbolický poplatok) do "podnikovej" chaty, trinásty plat, každý mesiac tímbilding, raz za čas spoločná večera či obed pre všetkých zamestnancov (platí on), on hovorí, že ak ľudia pracujú v kolektíve, kde sa cítia dobre, aj ich výkony sú vysoké, a tak sa snaží aj o to, aby sa ľudia v jeho firme dobre cítili. A darí sa mu. Kiež by takých bolo viac. určite sú, len sme sa s nimi nestretli. ja som mala šťastie, že som takú osobu stretla.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to na dlhu debatu kedze kazdy ma ine skusenosti. Napriklad mala kamionov firma domaci podnikatel co pisal soferom minimalku ostatne na ruku aby to nebolo na papieri, nutil ich jazdit nad ramec jazdneho casu, ist bez zaplatenia myta atd. Auta zobrat do servisu ci na obhliadku vo svojom volnom case atd. Druha firma tiez autodoprava ale zahranicna a velka, soferi jazdia kolko maju, zaplatia im myto, o auta sa staraju na to urceni zamestnanci sofer len pride sadne a jazdi. Platy im daju do papierov oficialne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rozdiel nebyva ci zahranicna alebo slovenska, ale ci velka alebo mala.

 

Velke firmy, korporacie, si presuvaju peniaze z jednej pobocky do druhej, takze nie je problem nacas vyplatit mzdy. A aby fungovali, su tam nastavene struktury a kazdy robi to co robit ma, nic diametralne odlisne od toho, co ma v zmluve.

 

Male firmy nemaju tolke moznosti, nemoze ich podporit matka, su zavisle iba same od seba. Preto nejakemu straznikovi daju urobit mnozstvo inych prac, na ktore si jednoducho nebudu najimat dalsieho cloveka. Ale samozrejme zavisi aj od oblasti v ktorej firma posobi, aj od toho kto ju vedie.

 

Toto plati pre vacsinu pripadov, su mozne samozrejme aj vynimky. A to som nenapisala ake ine moznosti maju vacsie firmy, bez ohladu na povod.

 

Tomas, nie je to o tom, ze Slovak je zly zamestnavatel.

Navyse, ty vymenuvas priklady, ktore by mnohym z nas nevyhovovali. Niekto rad ukaze ze ma aj ine schopnosti, je rad ak ma priestor. Pretoze mat v nejakej oblasti mantinel "od-do" je silne zavazujuce a nie je moznost nejakej sebarealizacie.

Ale toto sa Ta netyka...

 

Neviem, ale priznavam, ze my mozno zijeme v inom svete ako ty. A zili by sme pravdepodobne v takom istom ako Ty, keby sme na tom podobne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je v poriadku, kto sa rad realizuje tak je pre neho mala firma ako stvorena. Tu ti dedincania su taki (asi od mala tak vychovani) ze ani mu povedat netreba vie ze ma nieco opravit tak pride vo volnom case a spravi si to. Oni vyrastali s traktormi beru to ako beznu vec. Ja som sa nasiel vo velkych firmach kde mi to vyhovovalo ze ked som smetiar tak som len smetiar, ak som vratnik tak len vratnik. Kedze ja nanic nemam talent a som babrak ako Pat a Mat tak ja sa musim staviat k robote tak ze ,,kto nic nerobi nic nepokazi" to neni o lenivosti ale naco sa budem do niecoho pustat ked tam viac prekazam ako pomaham a ked vidia ako robim radsej mi vyberu naradie z ruky a povedia nechaj urobim to radsej sam. Tak mne je jednoduchsie ked len chodim po hale s karou a zbieram bordel...

 

V Seredi otvorili nejaky centralny sklad Lidlu. Ked som sa bicykloval videl som to taka obrovska hala a v autobuse idu klebety ze je to dobre ludia si to chvalia. Pojdem sa pozriet ale najprv sa opytam co vyzaduju nech nejdem z kaluze do blata. Lebo bud budem skusat nove veci alebo pojdem do samsungu co uz mam overene a pacilo sa tam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked som smetiar tak som len smetiar, 

Tak mne je jednoduchsie ked len chodim po hale s karou a zbieram bordel...

 

prečo sa neinformuješ u OLO, alebo technických služieb? podľa štatistického úradu z roku 2011 "smetiari" už vtedy zarábali priemerne okolo 520 eur. /google/

 

podľa google ďalej zvyčajne vyžadujú tieto znalosti:  http://www.pozicie.sk/sluzby/smetiar

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Požadované znalosti:

Počítačové znalosti: Nevyžaduje sa

Osobné schopnosti a ďalšie zručnosti: Fyzická zdatnosť

Ekonomické znalosti: Nevyžaduje sa

Jazykové znalosti: Nevyžaduje sa

Vodičský preukaz: B




Tu splnam vsetky podmienky je to ako pre mna vymyslene. Ten zoznam ze co sa vyzaduje je sity na mieru pre mna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prečo sa neinformuješ u OLO, alebo technických služieb? podľa štatistického úradu z roku 2011 "smetiari" už vtedy zarábali priemerne okolo 520 eur. /google/

 

podľa google ďalej zvyčajne vyžadujú tieto znalosti:  http://www.pozicie.sk/sluzby/smetiar

U smetiarov byva slusna plnka, pretoze je to jedno z mala dobre platenych zamestnani, bez potreby nejakeho vzdelania.

A neviem, netusim kolko by Tomas, so svojou pohldnostou, vydrzal vstavat na pol-piatu do prace a 8 hodin denne tvrdo fyzicky makat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... splnam vsetky podmienky je to ako pre mna vymyslene. Ten zoznam ze co sa vyzaduje je sity na mieru pre mna.

Tomáš, bez urážky, ty by si to nezvládol.

Ako sám seba opisuješ ... tvoja fyzická zdatnosť je na dolnej hranici, a táto práca je fyzicky náročná.

To nie je vysýpanie malých smetných košov, ktoré sú na chodníkoch, toto je práca s kontajnermi pri bytovkách.

Tie podmienky, o ktorých píšeš, že sú pre teba "šité" na mieru v jednom bode predsa len "pokuľhávajú". :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ide o to ze neviem cudzie jazyky, nemam ekonkmicke vedomosti, nerozumiem sa pocitacom, tieto veci obvykle vsade vyzaduju a tu nie. Fyzicky som tiez robil na stavbach popri muraroch nosil som tehly, maltu, furikoval zeminu a take. Do Bratislavy som vstaval okolo tretej a cestoval 2 hodiny n siestu a tahal 12-ku, niekedy aj 24-ku.

 

Ale tak spravme to takto: Aku pracu by ste odporucili cloveku ktory sice ma zaujem chodit do prace ale je zabudlivy, nesustredeny, pomaly, nechapavy, omylny...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no dobre, toto sme krásne zahovorili

 

 

Požadované znalosti:

Počítačové znalosti: Nevyžaduje sa

Osobné schopnosti a ďalšie zručnosti: Fyzická zdatnosť

Ekonomické znalosti: Nevyžaduje sa

Jazykové znalosti: Nevyžaduje sa

Vodičský preukaz: B



Tu splnam vsetky podmienky je to ako pre mna vymyslene. Ten zoznam ze co sa vyzaduje je sity na mieru pre mna.

 

spĺňaš všetky podmienky, Tomáš, je tam síce tlačenka, každý chce robiť smetiara, ale informoval si sa ?

a čo v tej druhej firme?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak o smetiaroch sme pisali len pred par dnami este som sa k tomu nedostal. A v ktorej druhej firme pripomen mi lebo uz som zabudol o com som pisal pred par dnami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no a čo že nie je moc zdatný? vycvičil by sa a ešte by aj schudol! A ešte by aj lepšie zarobil. nestálo by mu to za tú námahu ranného vstávania a 8hodinovej makačky? Ale zasa to nie je úplne jednotvárne, nesedí na jednom mieste, možno by sa mu to aj páčilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

čo povedali v technických službách?

ale asi som trochu stratila niť ... podával si v tejto práci výpoveď, či nie? zdá sa mi, že kdesi sme o tom písali.

 

pozerám, že okolo Galanty je vskutku hodne pracovných ponúk, nie všetky sú super naj, ale je ich dosť ..

 

http://kariera.zoznam.sk/pracovne-ponuky/vsetky/galanta

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je vsak vsade su plagaty ze hladame opertorov do vyroby, skladnikov to furt. V technickych len tolko ze momentalne nic volne nemaju, pripadne nech necham zivotopis a ozvu sa keby nieco. K tomu lidlu som sa este nedostal, cez tyzden poriesim aj to. Nedal som este oficialne vypoved ale medzi recou som nadriadenemu povedal ze ak to tu bude takto tak odidem nech hladaju nahradu. On ze to myslis vazne teraz? Rozhodol si sa ze naozaj ides prec? Ja ze ano. On ma este nepriamo presviedcal ani nieze by prehovaral aby som ostal ale ze co si myslim ze inde to tak nebude?! Lenze on v zivote nepracoval v nadnarodnej velkej firme tak nevie ale mudruje. Par dni na to mi volal jeden z majitelov (lebo cele vedenie dovolenkuje na to su peniaze samozrejme) a uz som sa bal ze mi vynada ze co spekulujem naco vymyslam a tak. Ale nastastie mi len povedal aby som dal vodu a granule psovi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Su dvaja taki moc starostlivi jeden z tych majitelov ktoremu patri, a jeden ritolez co sa pcha majitelovi ze mu vselico porobi okolo domu aby sa mohol opeknovat tito dvaja neustale zatelefonuju ze ci je vsetko v poriadku, ci je postarane o psa, poliata zahrada, vypnute stroje, druheho kolegu to uz rozculuje ze nas netreb ucit co mame robit. Pre mna takmer vhodne pracovisko len to psychicky nezvladam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby som mal taky kolektiv ze by sa kazdy venoval praci, ziadne rypacky, provokacie, sikana, utahovanie si co na pracovisko nepatri, a nadriadeny by mi vsetko jasne vysvetlil ze co mam robit a ja to spravim. Som menej chapavy ale za to poctivy a cestny. Kedysi boli chranene dielne no skusim zagooglit ako je to teraz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O sikane povedz sefovi. A takisto tak ako nam, mu povedz, ze si poctivy a cestny, len niekedy potrebujes veci viac vysvetlit.

A preco sa nepytas ked su Ti vysvetlovane a stale im nerozumies? Sa hanbis opytat?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby som mal taky kolektiv ze by sa kazdy venoval praci, ziadne rypacky, provokacie, sikana, utahovanie si co na pracovisko nepatri, a nadriadeny by mi vsetko jasne vysvetlil ze co mam robit a ja to spravim. Som menej chapavy ale za to poctivy a cestny. Kedysi boli chranene dielne no skusim zagooglit ako je to teraz.

 

sú chránené dielne aj dnes.

lenže k tomu, aby sa niekto dostal do chránenej dielne či na chránené pracovisko, je treba diagnóza ... musíš absolvovať to, čo ti tu hovoríme neustále už strašne dávno - navštíviť príslušných lekárov, obetovať čas, obehať vyšetrenia, nezatajovať nič, priznať sa k svojmu handicapu a dať sa diagnostikovať.

 

to, že my tu máme podozrenie, že máš možno aspergera, je nanič. môžeme o tom písať do aleluja, tebe to nepomôže. potrebuješ lekárov.

 

to si už mohol mať dávno za sebou ... chránené dielne sú pracoviská pre občanov s diagnostikovaným zdravotným postihnutím, invalidným dôchodkom, ŤZP, nejakým typom dôchodku a podobne.

 

okrem toho zmena zamestnania negarantuje, že tam nebude šikana, alebo trebárs bossing. čo je najkrajšia forma šikany /ja som ho zažila/.

ľudia vedia byť voči sebe neuveriteľne hnusní. to si písal sám, že aj v iných zamestnaniach si s tým mal problém.

 

prihlás s k tým lekárom a absolvuj tie vyšetrenia. keď nič iné, aspoň budeš/me naisto vedieť, kde je problém.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game, Doll, lebo za sikanu nemoze pracovisko ci skola ale moja osoba ze ja mam taku charizmu, take vyzarovanie ze toto je tutko do tohto si kopneme. Lebo su proste ludia co sa nemusia ani pobit a maju respekt ze na nich si nedovoli ani sef ani kolegovia ale to musi ist taka charizma z cloveka. Zo mna ide ta tutkovska lebo mna si vzdy nasli agresori ci v skole, ci v kupeloch, ci v praci, zraloci to akosi vycitia ze na koho si mozu dovolit. Ale su firmy kde sa maka odusu, ludia su na linke, majster sa prechadza ako dozorca, vsade kamery, ze samotna firma ma taku charizmu ze sa tam na to neciatia aby sikanovali. Vo velkych firmach taketo veci riesili, mali zavodneho psychologa, komisia co to vysetrila tam sa nemohlo stat ze sa niekto ku mne rikradne zo zadu a stiahne nohavice potom sa smeju, taketo detinske veci mi robia 40-nici co maju manzelky a deti! To su co za ludi? Este sa vyhrazaju ze ak to nahlasim tak si ma za branou pockaju, ja som akoze povinny v tomto zit? Stale mat zovrety zaludok ze co mi zase spravia a ked budem ,,bonzovat" tak si ma podaju... Neustale zit v strachu ze co zase bude? V automobilke sa mi take veci nediali. Mame tam poplasnu zbran (pre straznikov) oni tam mali daku ozran party mierili na mna s nou a potom sa smiali ako sa bojim... A nikto nic nevyriesi lebo vedenie firmy su vsetko dedinski sedliaci co sa vysmeju z takychto veci. Poviem ze kvoli takymto incidentom dam vypoved a este ja som za blba ze co sa ich bojim co sa necham atd. Ze ja som straznik mal by som mat respekt ale ako mam spravit respekt ja co vyzeram ako tutmak s dedinskymi chlapmi co vyrastali na alkohole a krcmovych bitkach?

 

Doll, nieze sa hanbim opytat ale bojim sa opytat. Lebo oni su taki ze ked sa opytam este mi vynadaju alebo maju z toho nervy. Oni potrebuju chlapa co sa obzrie a vie co ma robit. V samsungu zase povedali ze radsej sa 10x opytaj ako by si manipuloval nieco co nemas... Proste ja som sa lepsie citil v samsungu alebo vo fine.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jedine pozitivum ze sa mi nikdy nevybrazali vypovedou. Asi som nenahraditelny ale co je nenahraditelne na vratnikovi? Iba z pocutia viem ze ten co bol predomnou si nenechal skakat po hlave co boli bolo proti ich egu tak ho odstranili lebo sa im vzoprel. Potrebuju niekoho na kom si mozu vybijat zlost a hadkat svoje ego. Kto sa nenecha sa stane nepohodlnym.

Ale ja sa strasne bojim ze ked budem musiet vysvetlovat vedeniu svoj odchod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov