Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Lebo som chcel vyskusat aj nieco ine... Ale ja by som to bral klidne aj vratnicu v takom samsungu kde mam auto kazdu minutu len nech robim to a hotovo. Robit rozne druhy prace ktore ani nesuvisia si vyzaduje viac namahy (vystroj, prezliekanie, nepraktickost) ako ked robim jednu a viem ze co ma caka v praci... A s tym ze je zly kolektiv nic nespravime lebo v zamestnaniach bez pridanej hodnoty je obvykle zamestnana spodina. Vzdy budem zajac medzi vlkmi. Kto chce s vlkmi byt, musi s vlkmi vyt ale ked to nedokzem tak pruser... Hned budem fackovaci panak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Samotny klip je o praci, niet co komentovat. Zatial ostavam v tej nepraktickej diere kde ma uz (len to ze som tam zamestnany) vyslo 100€, a kazdy mesiac 30€ ked sa auto nekazi, pricom inde by som za ten isty plat mal dochadzanie zadarmo a nemusel by som ani auto vlastnit... Takze nakolko sa mi tu oplati zostavat?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas, co urobis, v pripade, ak Ti niekto napise, ze sa Ti to tam neoplati?

Das vypoved?

 

Z akeho dovodu sa pytas na veci, ktorych riesenie Ta aj tak nezaujima, resp nic si z toho nevezmes...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vedenie firmy kde pracujem sa rozhodlo, ze skusi rozbehnut program, kde by sa zamestnanci popri svojej praci zucastnili interneho auditu v inej pobocke. Pred rokom som mala moznost zmenit poziciu a skusit co by obnasalo byt internym auditorom. Rozhodla som sa vsak to nevziat, pretoze sa jednalo o takmer permanentne cestovanie USA a Cina, a na to som si netrufala.

Teraz po roku sa korporacia rozhodla, ze si vezme vypomoc od inych, ktori by to radi iba skusili, na chvilku. To znamena vycestovat niekam na tyzden, dva a kontrolovat procesy.

Tak som nevahala ani minutu. Napisala som vcera v euforii sefovi, ze som za.

 

Dnes prisiel mail s konkretnymi terminami. Zrazu to euforia nebola, dostavil sa strach z toho, ci to zvladnem. Kolegyna "samozrejme ze ano, Jani, vies ako dobre tam nakupis?" .. silno ma motivovala :zubiska:

Vybrala som si cestovanie za mesiac, do USA. Tak snad ma niekto nepredbehol, pretoze zaujem bol z celeho sveta obrovsky.

 

Pred dvoma tyzdnami som absolvovala skolenie 7 navykov skutocne efektivnych ludi (ktore si ja neskutocne pochvalujem), firma investovala do ludi na roznych poziciach, snazi sa o zmenu firemnej kultury, pracuje s lektormi, aby sa jej to podarilo. Snazi sa nevnimat zamestnanca ako cislo na strane pasiv, ale ako aktivum. Uvidime, je zaujimave sledovat aj zmenu spravania konkretnych ludi, samozrejme k lepsiemu, viac pocuvaju, vyjadruju sa inak. Uvidime co sa bude diat dalej :)

 

Cela divizia musela prejst dvoma predajmi a akviziciou, aby sa naslo vedenie, ktore si povedalo, ze firmu bude viest na SK pomery trochu inak, resp to skusi.

 

Len by bolo fajn, keby cena ropy isla hore...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som si precital par clankov na internete - nemam co robit a nechal som to precitat aj svojej zene.

 

Prvy tu. Chalana asi bavi praca a robito co chcel uz ako dieta a chce to robit tak ako ked bol dieta(vtedy o korupcii nic nevedel). Teda normalne.

 

http://www.etrend.sk/ekonomika/rumunsko-broji-proti-korupcii-hrdinom-je-poctivy-dopravny-policajt.html

 

My sme za rumunmi aspon 44 rokov.

http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2016/cislo-22/cez-eurofondove-agentury-tecu-uplatky.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bodaj by sa to nezmenilo, ale ja som doteraz mala na policajtov celkom šťastie...okrem tých, čo ma doviezli na stretko na Morave (písala som o tom tu kdesi, len neviem, v akej to téme) sa mi zadaril aj iný kúsok.

 

Ako partia mládežníkov vybrali sme sa na vander do Slovenského raja. mali sme stany, ktoré sme vždy niekde postavili a nechali tam aj s vecami, ktoré sme na túru nepotrebovali, a keď už sme v tej oblasti videli všetko, čo sme chceli, tak sme stany zbalili a šli ďalej, a našou poslednou štáciou bol kemp v Hrabušiciach a stade sme podnikali "výpady". A odtiaľ sme potom aj šli na vlak, lenže už nám neostalo na autobus, mali sme prachy presne na vlak, Tak sme sa uzniesli, že čo tak stopom, vždy pár chalan+baba. Stopovala pravdaže baba. A prišla som na rad, postavila sa na kraj cesty i zamávala na auto, kde sedeli dvaja ľudia. Auto mi zastavilo, vykotúľal sa aj môj "stop-partner", a vykotúľali sa aj tí ľudia z auta. A legitimivali sa, že sú polocajti v civile a že čo tam my stopujeme a vôbec, kde máme občianske rpeukazy a kto sme a podobne...tak som mu pekne vysvetlila, že sme blaváci, ktorí si chceli prejsť Slovenský raj po svojich, ale už im neostali prachy, len na vlak. Občiansky rpeukaz som mala pravdaže doma v BA, a kamoš mal 2 roky neplatný...keby boli chceli, mohli mi robiť nepríjemnosti, ale asi nechceli, lebo nám popriali šťastnú cestu a povedali, že dobre, nedajú nám pokutu, by sme mali pekné spomienky na východ, nie ako majú oni škaredé na Blavu...

B oli celkom ľudskí, takže naozaj na nich v dobrom spomínam. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mám rád Bratislavu, mam na nu dobre spomienky. Su tam od nas vynikajuce spoje. Robia sa tam akcie ako den Europy, Den otvorenych dveri ci uz teleizie, parlament atd. Su tam velke nonstop obchody, hocikedy nakupim nemusim riesit otvaraciu dobu ale proste ked potrebujem tak idem. Keby som si mohol vybrat z celeho slovenska chcel by som tam byvat, rovno niekde na rusej ulici, mam rad zivot a ruch kde to zije, zidem dole kusok je kebab, cukraren, nonstop obchodny dom atd. Pracovne prilezitosti su tam dost. Trasa zeleznice Nove Zamky - Bratislava patri medzi najvytazenejsie na Slovensku, dochadzat za pracou je tam skvele, dostanete sa do prace aj v nedelu a cez statny sviatok co sa v okolitych dedinach neda. Ked pracovat tak bud tam kde byvam, alebo Bratislave alebo kde agentury dovazaju zamestnanov zmluvnou dopravou. Pred fabrikou cakal autobus len sadnem, tukam do mobilu, napchavam sa a za chvilu som doma.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak Slovensko. Asi . Faktor. Nikdy som tam nebol ani si neplatil. Ale poznam  to vservise opravte mi to - to teraz nejde to bude chciet vela prace - maju nieco dalsie objednane - pritom tam nik okrem mna a este troch nebol - 5 mechanikov - 5 kravatakov.

 

Ja som povedal OK - mne to najblizsie opravi brat - on to uz raz opravoval - mal to cele rozobrate za tridsat minut - dal tam uschlu plastelinu(nemal naradie a nemal material - tiez to spravil sledriansky) - co nepomohla a poskladal to za desat. Vrzgaloto po jeho oprave opat. 

 

Ak este raz po mne bude nieco chciet vtedy aby som ho odviezol na letisko - ci zletiska ja som to splnil - on mi vyriesit moj problem nepomohol. Robil ale nevyriesil - lebo sa na to vysral.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z akeho dovodu sa pytas na veci, ktorych riesenie Ta aj tak nezaujima, resp nic si z toho nevezmes...

Z takého že ma to zaujíma a možno niekoho napadne riešenie aké mňa nenapadlo. Dáme hlavy dokopy. Dnes som mal ďalší prúser. Tu sa nedá snažiť lebo hocijak sa snažím vždy mi nejaký detail ujde. 10 vecí spravím dobre, teším sa že som to zvládol a akosi mi ušla 11-ta a zase vynadatie. Takže buď tu budem kým ma nevyhodia alebo rovno skúsim šťastie inde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha, vlastne za tie roky co Ti tu mnohi podsuvaju riesenia, sa nenaslo ani jedno, ktore by Ta bolo hodne, ano? :krava:

 

A ked dojde k tomu "pokarhaniu", aj sa vies nejak obhajit? Vies sefovi vysvetlit, aby ste sa spolu pozreli na tych 10 veci ktore si spravil spravne? Pripadne zacnes byt proaktivny a navrhnes mu, ze sa ides do toho hned pustit.

Alebo len cusis a nechas si nakladat?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vacsinou ma tato praca taky charakter ze treba si pamatat veci, sledovat dianie, davat pozor na dianie. Preto som sa uz poucil ze praca vratnika/straznika je zlozitejsia ako praca na montaznej linke ci v logistike to zbieranie odpadu lebo tam sa nedalo kde pomylit mohli vynadat len tak ze rob rychlejsie, makaj, si pomaly a take. Ale nic ine sa tam pokazit nedalo. Pri strazeni je toho vela jeden chce otvorit branu, druhy nech pomozem pri koseni, treti si pyta kluce, stvrty chce aby som vytiahol vapku, piaty sa pyta ze ci uz prisiel XY sofer, siesty sa pyta ci je este auto XY sofera stale v servise, siedmy sa pyta ci som uz dal psovi jest. A tak idem postupne: spocitam auta, pozapisujem, pozametam, zatvorim brany, dam najest psovi, pomozem zlozit naklad, schovam vapku a este som na seba hrdy ze vsetko mam porobene a v pondelok rano ide vynadatie ze jedno auto malo stiahnute okno uz od piatka a preco som si to nevsimol co automaticky vyvodilo otazku ze ci pocas obchodzky len sa tak prechadzam na dvore, alebo ci si vsimam aj veci okolo aut, ci to kontrolujem, a z toho sa nemam ako vykecat lebo ze ja mam ist medzi auta a detilne kontrolovat take veci ci je vsetko v poriadku. Ja sa len lezerne prejdem po dvore lebo naoko vyzera vsetko v poriadku. No a ked som si nevsimol ze od piatka malo jedno auto stiahnute okno tak co im na to poviem? Lebo sa pytali najprv ze: Aj kontrolujes tie auta alebo len tak chodis po dvore? Tak jasne ze som sa nepriznal a povedal som jasne kontrolujem a oni ze tak preco si si nevsimol ze od piatku je dole okno? Uz som bol ticho a mohli mi nakladat. Aj davnejsie sa stalo ze z jedneho tiekla nafta a ja som si to nevsimol. V samsungu pri linke som take problemy nemal, uvazujem ze sa tam vratim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a v pondelok rano ide vynadatie ze jedno auto malo stiahnute okno uz od piatka a preco som si to nevsimol co automaticky vyvodilo otazku ze ci pocas obchodzky len sa tak prechadzam na dvore, alebo ci si vsimam aj veci okolo aut, ci to kontrolujem, a z toho sa nemam ako vykecat lebo ze ja mam ist medzi auta a detilne kontrolovat take veci ci je vsetko v poriadku. Ja sa len lezerne prejdem po dvore lebo naoko vyzera vsetko v poriadku. No a ked som si nevsimol ze od piatka malo jedno auto stiahnute okno tak co im na to poviem? Lebo sa pytali najprv ze: Aj kontrolujes tie auta alebo len tak chodis po dvore? Tak jasne ze som sa nepriznal a povedal som jasne kontrolujem a oni ze tak preco si si nevsimol ze od piatku je dole okno? Uz som bol ticho a mohli mi nakladat.

a ty si taký somár, že si nakladať necháš... čo ty s tým máš že si šofér nezavrel okno na aute, to je jeho problém... to sa nevieš ohlásiť, že keď už niekoho idú za to buzerovať, tak nech sa s dôverou obrátia na šoféra toho auta?! mal si službu za ten čas len ty, alebo aj niekto ďalší? ak áno, buzerovali aj toho druhého vartáša?

lebo to tak vyzerá, že keď sa bude niekto chcieť do teba navážať, tak príde skôr do roboty, stiahne okno na aute, a môže tvrdiť že tak bolo od večera... a ty sklopíš uši a necháš sa ...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Spodna cast prispevku nadomnou stoji na zamyslenie. V inej firme podobneho zamerania vartas nema nic s takymito vecami ze si sofer zabudol okno zatvorit. A ja som mal za tu dobu 2x sluzbu a kolega 1x, ale nic nespominal ze by bolo nieco take. Zoberieme si priklad z podobnej firmy ktora uz sice skrachovala ale bolo to rovnake ze plac kde stali auta a jeden vratnik. Umyvanie aut, upratanie si po sebe, vsetko bola starost vodicov. Vratnik s tym nemal nic. U nas dajme tomu ze umyju auto vsetko roznechaju odidu poviedia vratnikovi uprac to vsak ty mas casu dost. U nas je to celu dobu o to ze ty mas casu dost! Potom este vecne zaparanie do vratnikov ze ako dlho uz ten plot natierame, preco to tolko trva, alebo ako sme ten plac zamietli ved ani nevidiet vysledok atd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte stále nevieme či si podali len teba, alebo aj toho druhého vartáša...

 

byť to moja situácia, už dávno by som ich tam všetkých /majiteľom počnúc/ poslal doprdele, a hľadal si inú robotu. už som to raz písal: vartáš má sedieť na riti a zapisovať autá, a nie tam robiť pomocného robotníka + upratovačku + holku pro všechno... je úplne jedno či je to malá dedinská firma, alebo nadnárodný koncern - na družstve v našej dedine vartáš tiež len otvára rampu traktorom a autám, a jediná robota "navyše" je cez zimu, keď prehrnie sneh na tom kúsku od vrátnice po kancelársku budovu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jediná robota "navyše" je cez zimu, keď prehrnie sneh na tom kúsku od vrátnice po kancelársku budovu...

A my na celom dvore, plus na majitelovom dvore, plus na ulici pred firmou aj majitelovym domom a muklujeme ostosest. Ked chcem muklovat mozem ist rovno na stavbu pomocneho mukla robit. Aj to zametanie neni nejake zametenie schodov ale je to ten drsny nerovny beton, medzitym je drobny strk a takou velkou metlou to treba suchat, velka plocha a na druhy den je to take iste. Na slnku, zaliaty potom, mozole na rukach, krize bolia, je to neergnomicka poloha suchat to je podobna namaha ako s lopatou, v prachu, v spine. Zo samsungu som nebol tak dolamany a od mozoli ako tu a v samsungu mali este aj procesnych inzinierov ktory preratavali kazdy pohuyb na linke prisposobovali ulozenie materialu a vsetko tak aby ten operator sa hybal co najefektivnejsie a najpohodlnejsie, mali vypocitane kazde otocenie zapastia, pytali sa zamestnancov ako sa im pracuje, ci je ten skrutkovaci stroj v spravnej vyske ci to neni lepsie dat inde... Korejcania si vazia ludi, domaci podnekatel by len cloveka zodral vyzmykal aj financne ho osmekne kde sa da. Korejci nam vsetko poctivo zaplatili kazdy nadcas, vsetky priplatky, mali sme dovolenku, gastrace tolko kolko sme odrobili za kazdy odrobeny den... V tomto nesuhlasim s Kotlebom ze naco sem pustame zahranicne firmy a ze treba podporit domacich podnikatelov. Domaci si cloveka nevazi vobec, zahranicni aspon poctivo dodrzuju co maju.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes prisiel zakaznik s dokladmi. Prva veta popijate.

 

Tak potom mna aspon patnast minut pocuval.

 

Ludia sme a mame sa spravat ako ludia. Slusne a rozumne.  Toto speje ak sa nezmenime do sraciek.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ešte stále nevieme či si podali len teba, alebo aj toho druhého vartáša...

 

byť to moja situácia, už dávno by som ich tam všetkých /majiteľom počnúc/ poslal doprdele, a hľadal si inú robotu. už som to raz písal: vartáš má sedieť na riti a zapisovať autá, a nie tam robiť pomocného robotníka + upratovačku + holku pro všechno... je úplne jedno či je to malá dedinská firma, alebo nadnárodný koncern - na družstve v našej dedine vartáš tiež len otvára rampu traktorom a autám, a jediná robota "navyše" je cez zimu, keď prehrnie sneh na tom kúsku od vrátnice po kancelársku budovu...

hmm... ja ešte predtým ako som sa upelešila v špitáli ako odborný zamestnanec vo výskume a vedúca laboratória XXX,  som HNEĎ reagovala na desiatky čerstvéých inzerátov v časopise Práca, ktorý vychádzal vždy v utorok až sa dobre pamätám,  a bez úspechu, niekde ma ani na pohovor nepozvali, inde mi povedali, že flek už je obsadený (!!!), na jednom tom pohovore sa ma pýtali, ako som na tom s počítačom, a aj si ma vyskúšali, dali mi robiť nejakú tabuľku a graf v exceli (jasné že ľavou zadnou), a potom mi zahlásili, že vraj by ma tam bola škoda, a tak som trónila na úrade práce, ale už bez podpory. A potom vystretlila motyka a na jeden pohovor ma pozvali a aj ma tam prijali. Bol to flek administratívnej pracovníčky, mala som na starosti sklad dovezeného tovaru, príjem a výdaj, vystavovala som faktúry pre ľudí, čo si tam niečo kúpili alebo čo sme im posielali objednaný tovar.  Ale aj ked som to v zmluve nemala, raz do týždňa som tam musela umyť dlážku, záchody a poutierať prach. Tiež som tam bola dievča pre všetko. Dokonca po mne vedúca chcela aj v mojom voľnom čase už po pracovnej dobe odniesť na poštu veľký a ťažký balík MHD, a pritom tam mala zamestnaného aj svojho brata, mladého chalana, ktorý mal služobné auto, a tiež tam mal byť dievča pre všetko. Nuž som sa ohradila, že balík je pre mňa ťažký a že predsa XX má auto, či to nemôže odniesť on. Tam sa toho dialo...nakoniec tá ženská objednala nejaký tovar (ja som nemala objednávky tovaru v kompetencii, len evidenciu v sklade a potom predaj), a objednala niečo, čo potom zákazník nechcel, a tá osoba obvinila mňa, že vraj ja som to objednala bez jej vedomia, a urobila som jej tam ľškodu. Vtedy som si dala tú námahu a po vysvetlení, že predsa tovar ui dodávateľov objednáva ona a mne to zakázala, vyhľadala som celú korešpondenciu, aj s dodávateľom a aj s odberateľom, všetko s jej podpismi, môj podpis tam nebol ani jeden... Bola dosť naštvaná, asi si myslela, že si to nebudem pamätať (medzitým som bola na PN-ke) a že to hodí na mňa. Jasné že som sa z PN-ky ani vracať nemusela, lebo ešte počas nej mi poslala výpoveď, len sa niekde zdržala a došla mi až po jej ukončení. To, čo tu opisujem, sa odohralo, keď som prišla do firmy po ukončení PN.

Chcela som však povedať to, že človek niekedy musí robiť aj iné veci ako má podľa zmluvy v pracovnej náplni. Možno keby som sa vzpriečila a odmietla upratovať, bola by ma vyrazila hneď. Súkromník si môže robiť, čo chce. Takmer.

Náhodou po mne tam prijala jednu pani, ktorú som poznala z jedného z predošlých zamestnaní, a tej urobila to isté, len nie po 3 mesiacoch, ale po teraz už neviem, či 2 alebo 3 rokoch...a tiež si našla dôvod ju vyraziť, lebo tam chcela svoju matku, ktorá tam narobila dajaké kiksy ako brigádnička, a túto pani z toho obvinila. Podarená rodinka drobných podnikateľov...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

D´Ady, veď oki, len by vedúci nemusel svoje chyby a chyby svojich príbuzných zamestnancov hádzať na neborákov podriadených či expodriadených bez príbuzenského vzťahu (ako to bolo v prípade tej, o ktorej píšem).

Šéf je šéf a najmä v malých firmách, kde je málo zamestnancov, musí každý robiť všetko, čo sa mu povie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze preto som sa mal tak dobre vo velkych firmach lebo tam tak bolo ze na kazdu pracu bol clovek a vysvetlili mi co mam robit a len to jedno som mal robit. V tom Samsungu sa mi tak pacilo ze som sa tam vratil 6x, do Volkswagenu 2x, a este jedna korejska firma bola super, a aj korejska tlaciaren bola dobra. Som bol na to zvyknuty. U domaceho podnikatela zas mas robit 100 veci naraz, potom vkuse niesu spokojni, jeden chce to, druhy chce hento (velaktrat sa to prieci)... Preto ja som proti aby podporovali domacich podnikatelov ved nasi nevedia podnikat len nicit ludi. Zahranicni zamestnavatelia su mi ovela viac sympatickejsi. Maju system, hierarchiu, poriadok, strukturu. Vazia si zamestnncov vo forme vyhod ako zmluvna doprava, nadcasy zaplatia, gastrace daju spravidlive mnozstvo. Kym domaci osmekne zamestnanca kde sa len da.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov