Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Tomáš,

 

 môj nick je  iskra.  správaj sa slušne. ak nerozumieš písanému slovu, ja za to nemôžem.

musíš dozrieť. byť zodpovedným, pracovitým... ani viac pokory by ti neuškodilo.

zapamätaj si, že lepšie platenú prácu si musíš zaslúžiť.  ďakuj svojmu zamestnávateľovi, že ti platí v čistom toľko, koľko ti platí.  píšem to na základe toho,  ako sa prezentuješ na fóre. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas a ako si realne predstavujes pracu v odboroch? Prides a ako chces pretlacit svoje poziadavky? Ake mas argumenty? Co mu povies, pozrite sa na mna, ako som sa skvelo vyjedol v bufetoch?

 

Co vies ponuknut odborom? Mas nastudovany zakonnik prace? Je mi jasne, ze svoje prava vies, ale vies aj svoje povinnosti? Napichany si na tie odbory ze az. Ako keby si dokazal nieco zmenit. Na tvojom mieste by som sa staral viac o to, aby si podaval kvalitny a spolahlivy vykon.

 

Ale ked chces chod a napis, co sa tebe ako odborarovi podari presadit pre blaho ludi, kedze vieme, ze ty primarne myslis iba na seba. Praca v odboroch si vyzaduje pracu naviac, schodze, prerokovania materialov, pripominkovanie... Si si toho vedomy?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Momentálne pracujem u aktuálne najbohatšieho človeka na svete. Ten mi ponúka 5,50 v hrubom čo som vyrátal že to je len 4,25 v čistom. Dnes som našiel inzerát v Šali hľadajú pomocného robotníka na stavbu a dávajú 5€ v čistom a platia každý piatok (t.j.týždenne) čo mi sakramentsky vyhovuje. Volal som dotyčnej firme a vraj je to stále aktuálne (potrebujú viacerých) takže raz sa bude správať ku mne vedúci ako SS-ák v lágri tak mu poviem že sa mu môžem vyprdnúť na tú jeho almužnu.

 

Viem game by ho obhajila že on vedúci za to nemôže, tak jasné ani ja nemôžem za to že podnikateľ zo šale je ochotný platiť viac ako ten nenažraný Bezos.

 

Prácu reguluje trh :-) Keď ty nevieš dať viac OK, pôjdem za tým kto dá ;-) good bye

A je tu opat faza geroj. Chod pekne na stavbu, tam bude ucite kolektiv, ktory bude tolerantne znasat tutmaka co im kazi robotu...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je jedno..aj tak tam pojde, lebo dostane -hehehe- vyssi plat..tak to robi uz dva roky a furt ma len dlhy..naozaj nechapem preco.

 

Kedze Tomasko ine benefity okrem platu neberie do uvahy, odrazu len zisti ze mu bude na stavbe bud zima alebo teplo..ups klima nikde.. zas bude musiet it niekam inam..smolu ma ten chlapec, veru:-):-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nic sa nezmenilo. Nesiel som na stavbu. Bola to len uvaha moznost. Ved kazdy si obcas popozera len tak pracovne ponuky. Ja ich vidim aj ked ich nevyhladavam lebo su vsade polepene inzeraty s pracovnymi ponukami. Aj davaju ich aj na socialne siete atd. Tak to proste vidim.

Blizi sa kriza a dajme tomu ze zacne na jar buduceho roku. Teraz uz pojde predvianocna sezona, potom sviatky, potom este pokracovanie po sviatkoch a tak na jar by vtrhla kriza. Dovtedy nemenim a 4-5 takychto (zatial len predpokladam akych) vyplat by malo stacit na uplme vykrytie dlhov a spravenie 300€ rezervy. Ked toto bude hotove potom sa uz moze aj sporit po 10-20 eurach.

 

Aj ked mi vacsina ludi (nie len vy) zazlieva zlozvyky a neradi vidia nakup nejakej colu ci sladkosti ale berme to tak ze oproti davnu je to velky pokrok uz mam colu 2x za tyzden a kedysi to bolo denne viac flias. Zakusky som jedaval na posedenie pred TV denne teraz ich nejem vibec a cokoladu ci kexik tak isto raz za dva dni. Kedysi to bolo vela kexikov za den. Robim normalne nakupy rozky, salat, cestoviny, ryby, salamy, vajicka co doma sa stravujem z toho nakupeneho miniem tak do 30€ tyzden. Co je normalka tolko minu aj bezni ludia.

 

To len teraz je bolave ze tych 30 na tyzden mam na sekeru ale berme pri beznom zarobku nieje vela 30€ za tyzden. Takze hospodarenie uz mam viacmenej v poriadku. Problem je s tym prijmom ze nemenit zamestnania stale a nerobit si tym zbytocne papierovacky. Ano spravi mi danove uctovnicka aktualneho zamestnavatela ale predstavte si ze si ma zavolaju v amazone do mzdovej uctarne a pani mi oznami ze jej mam vydokladovat cely 2018-ty rok! Viete si predstavit aky maraton ma caka? 8 zamestnani, 3 brigadnicke pomery, 2x pobyt na urade prace, 3x obdobie ako dobrovolne nezamestnany a to vsetko budem musiet vydokladovat aby mi mala na akom zaklade urobit to danove! Kym niekto kto cely rok 2018 stravil u jedneho zamestnavatela len da podpis na tlacivo a odovzda tlacovo uctovnicke...

 

Ja tam vlastne nic nevyplnujem lebo tam su policka kde sa dava manzelka a deti... Vo voderadoch pri trnave sa mi to podarilo ze som od silbestra do silvestra mal rovnakeho zamestnavatela a ziadne brigady na dohody tak ako mi podala pani to tlacivo ja som jej ho napockanie vratil lebo som len dal len svoje udaje a podpisal to je cele. Ale teraz ked mi vo februari daju vydokladovat rok 2018 tak to nechcite zazit co ma caka!!!

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Viete si predstavit aky maraton ma caka? 8 zamestnani, 3 brigadnicke pomery, 2x pobyt na urade prace, 3x obdobie ako dobrovolne nezamestnany a to vsetko budem musiet vydokladovat aby mi mala na akom zaklade urobit to danove! Kym niekto kto cely rok 2018 stravil u jedneho zamestnavatela len da podpis na tlacivo a odovzda tlacovo uctovnicke...

 

 

 

 

Chudáčik, bude musieť teraz behať a dokladovať, no aspoň schudne trochu. Inak bavím sa, ako svoje blbosti ospravedlňuje inými svojimi blbosťami :D

 

Dnes bol v Trenčíne polmaraton. Ja som síce behal "iba" v štafete, ale ty budeš budúci rok pre nás silná konkurencia. Keď už začínaš stým maratonom . Sniper, ak budeš budúci rok behat, a pôjdeš len štafetovo, vieš koho zobrať do týmu. Tomáša ... 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáško, píšeš, že vraj to bola len úvaha možnosť, že veď každý si občas popozerá len tak pracovné ponuky  :smile2:

 

infantilné výhovorky

 

tu si to prečítaj, čo si písal 

Momentálne pracujem u aktuálne najbohatšieho človeka na svete. Ten mi ponúka 5,50 v hrubom čo som vyrátal že to je len 4,25 v čistom. Dnes som našiel inzerát v Šali hľadajú pomocného robotníka na stavbu a dávajú 5€ v čistom a platia každý piatok (t.j.týždenne) čo mi sakramentsky vyhovuje. Volal som dotyčnej firme a vraj je to stále aktuálne (potrebujú viacerých) takže raz sa bude správať ku mne vedúci ako SS-ák v lágri tak mu poviem že sa mu môžem vyprdnúť na tú jeho almužnu.

Viem game by ho obhajila že on vedúci za to nemôže, tak jasné ani ja nemôžem za to že podnikateľ zo šale je ochotný platiť viac ako ten nenažraný Bezos.

Prácu reguluje trh :-) Keď ty nevieš dať viac OK, pôjdem za tým kto dá ;-) good bye

 

k tvojmu lamentovaniu, behaniu a dokladovaniu. za chyby sa platí.. máš to ako ponaučenie. snáď motyka vystrelí. :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas, ty uz ani nevies, co poriadne hovoris. Dobre sa zamotavas do svojich kecov. Radsej si priznaj, ze uz teraz hladas sposob ako ist za pomocneho robotnika. To uz budeme mat kolke zamestnanie? Dva dni a budes odtial utekat. Vsak mas este v zalohe jaguar, nie? Alebo urad prace, ten ta rychlo zamestna. Takym ako ty by mali vyplacat mzdu po skusobnej. Zaberas miesto niekomu, kto to miesto naozaj potrebuje a bol by vdacny za take miesto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nerozumiem, prečo sa ho snažíte stále od niečoho odhovárať, však nevidíte, že je postihnutý a robí si čo mu káže jeho chorý mozog? Nechajte ho tak, nech si debil robí po svojom, však toto hovorí samé za seba:

 

 

Problem je s tym prijmom ze nemenit zamestnania stale a nerobit si tym zbytocne papierovacky. Ano spravi mi danove uctovnicka aktualneho zamestnavatela ale predstavte si ze si ma zavolaju v amazone do mzdovej uctarne a pani mi oznami ze jej mam vydokladovat cely 2018-ty rok! Viete si predstavit aky maraton ma caka? 8 zamestnani, 3 brigadnicke pomery, 2x pobyt na urade prace, 3x obdobie ako dobrovolne nezamestnany a to vsetko budem musiet vydokladovat aby mi mala na akom zaklade urobit to danove! Kym niekto kto cely rok 2018 stravil u jedneho zamestnavatela len da podpis na tlacivo a odovzda tlacovo uctovnicke...

 

A čo tu teraz piskuješ, keď si kvôli hocijakej blbosti menil zamestnania jak ponožky? Však to je tvoj problém, sám si sa rozhodoval odísť po týždni, tak čo sa tu teraz sťažuješ? Blb!

 

A myslím, že si fakt nemusíš robiť obavy, že si ťa v Amazone zavolajú do mzdovej účtarne, je začiatok septembra, do konca roka je veľmi, veľmi ďaleko. Tak čo tu riešiš? Blb!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslel som clen byt. Nebudem nejaky veduci odborov a tak. Len byt v clenstve to je aj urcita forma organizovanosti a zucastnit sa na nejakych hlasovaniach. Hento co hovorite to budu robit tie hlavy odborov. Ja budem iba iba clen. Mozem hlasovat za iste navrhy, podporit ich a tak. Si aspon myslim ze ako radovy clen to je take.

 

Co sa danoveho tyka o tom zial nerozhodujem ja. Zakon jasne hovori ze kazd kto pracoval musi to mat urobene a ja som aj rok 2017 mal podobny takze som toho mal dost aj tohtorocneho marca a co som spravil? Ja som prisiel vtedy na danovy urad a spytal som sa ci sa toho nemozem zrieknut v prospech statu ze tie peniaze co by mi vratili nech si stat necha ale nech nemusim mat danove priznanie. Vyedy mi vysvetlili ze sa toho neda zrieknut musi tom mat kazdy zarabajuci obcan je to povinnost.

 

Ano uvazoval som o tom pomocnom robotnikovi ale nesiel som zhurta na to. Aj by stacilo tych behaciek. Zatial som v amazone. Zalezi aj od nalady vvakych emociach pisem dany prispevok preto to vyzera ze kazdy den mam iny nazor ale v globale uvidim este co bude. Zatial si udrzim amazon len v pripade problemov tam prejdem zatial niesu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomasko, ty odborar jeden, tam sa plati aj clenske,

a pri tej tvoje sialenej fluktuacii si zisti, co ti to budu platne akekolvek odbory...

Tie sa ti oplatia, ked si dlhsie na jednom mieste, a zalezi od kdecoho, ci a kde a ako odbory funguju.

 

Prestan fantazirovat a zostan na zadku kde si, si myslis, ze na takej stavbe by nerevali na teba uz na druhy den?

A dalsia vec ... uz zaciatkom tohto roka si nariekal, ked si zhanal papiere v celom okrese papiere pre danove,

a tohto roku piseme len september a uz toho mas viac, nez za cely minuly rok - vratane bratislavy a niekolkych podnikov v Devinskej...

 

Posadol ta ďas ci kieho anciasa, uz prestan vyšilovat a konecne zacni pouzivat mozog.

Tam makaj, sefovia aj tak budu vsade vrieskat, nedaj sa vytocit a pracuj.

 

Uz tak skutocne skutocne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved to som pisal vyssie. Neviem co mi boli ked som pisal ten prispevok a sefovi co vrieska ako SS-ak v koncentraku. V ten den robil somnou ah ten kolega co vravel ze toto je co za rezim ze to tu necha, ja som vsak na to zvyknuty, a zhruba v ten den som zbadal aj ten inzerat. To sa musi nazbierat, zalezi v akom emocnom rozpolizeni son v dany den atd. Keby som z dzindzikarne nemal kam ist tak nejako prekusnem tu buzeraciu od kolegov, keby som z dedinskej sbs nemal kam ist tak nevymyslam, keby sa vo volkswagene nestalo v jeden den ze incident plus som ochorel a potom este na to ponuka z inej firmy za lepsiu mzdu tak sa to tak zvrtlo. Situacie sa tak spravia. Kym mam v amazone pokoj tak len uvazujem keby sa nieco stalo co mi vadi vtedy by som menil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov