Skočiť na obsah

Čo práve hráte?


RoSo

Odporúčané príspevky

valcik takto nejak to vyzera

http://tinypic.com/view.php?pic=n12ljb&s=5

zatial nemam ziadne problemy, stiahol som si najposlednejsiu verziu kde autor pisal ze upravil kopec bugov a ja si zatial len chvalim...

v ini subore toho patchu by sa malo dat nastavit rozlisenie, ale aj ked tam vidim nastavene 1024x768 tak mne to ide na systemovom tak neviem ako presne to funguje

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..takto nejak to vyzera

paráda, veď tam vidíš takmer celú lokáciu naraz! :-)

 

trocha som popátral, rozlíšenie by sa malo dať upraviť editovaním dvoch súborov, f2_res.ini a ddraw.ini.

 

v ddraw.ini

- treba navoliť fullscreen DX9 grafický mód (mode 4)

- treba nastaviť rozlíšenie. (GraphicsWidth=xxx, GraphicsHeight=yyy)

 

v f2_res.ini

- treba vypnúť automatické upravovanie parametrov (AUTO_SCRN_SIZE = 0)

- nastaviť rozlíšenie (SCR_WIDTH = xxx, SCR_HEIGHT = yyy)

 

..v topicu kde o tom prebehla diskusia však viacero ľudí písalo, že im to s nastavenými hodnotami nepracuje správne, neviem teda či sa oplatí v tom hrabať. ten patch sa mi však veľmi páči, už som si ho stiahol a čakám len na vydanie RP 1.3, aby som to otestoval.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

FUK

 

moderne spracovaná česká gameska, ktorá podľa mojej mienky poteší všetkých fajnšmekrov. osobne ju radím na prvú priečku medzi minuloročnými freeware arkádami. pozor, hra je vysoko nákazlivá a vyvoláva u väčšiny jedincov prudkú závislosť po prvom, max. po druhom spustení! koncept sa dá prirovnať k 20 rokov starým legendám, akými boli napríklad Space Invaders, či Centipede. ak sa radíte medzi znalcov, zvyšok tohto textu čítať nemusíte, môžte rovno stiahnuť a spustiť hru.

 

fuk.exe - inštalačný balík, download z českého servera freehry.cz, veľkosť cca 5MB

 

jedná sa o arkádu, hra prebieha na jednej obrazovke (bez scrollovania), jedna hra zaberie približne 1 až 15 minút vášho času. možno i viac, hracia doba závisí od toho, akou dávkou šikovnosti, inteligencie a šťastia disponujete. : )

 

princíp hry je jednoduchý, hlavným hrdinom je bahenný troll, ktorému znepríjemňujú život kŕdle divokých kačíc. kačice pri svojich preletoch ponad bažinu veselo oplkávajú terén pod sebou, vrátane trolla. zásah takýmto projektilom má pre trolla fatálne následky (tvz. gejm-ouvr), troll však nie je bezbranný. vďaka biologickým pochodom vo vnútri svojho tráviaceho traktu má k dispozícii nebezpečnú zbraň, dokáže zo svojich telesných otvorov uvoľňovať zákerné obláčiky plynu, ktoré stúpajú k blankytne modrej oblohe a likvidujú všetko živé, čo je v dosahu.

 

hra ukrýva niekoľko originálnych prvkov, tu je niekoľko mojich postrehov:

 

- veľkosť bublinky, ktorú troll vyprodukuje, sa dá regulovať stlačením príslušnej klávesy. čím viac a čím dlhšie troll zatlačí, tým väčšiu bublinku plynu vytvorí. väčšia bublinka rýchlejšie stúpa k nebu - to otvára priestor na taktické zamorenie väčšej plochy. pozor však, kapacita tráviaceho traktu trolla nie je neobmedzená, plynom treba šetriť (sledujete tú analógiu s aktuálnou situáciu na Slovensku?)

našťastie, v útrobách trolla sa plyn postupne dopĺňa, aj keď pomalým tempom. to sa dá urýchliť ponorením do bažiny. (bažina je úplne vľavo)

 

- účinnosť plynu sa dá zvýšiť konzumáciou jablka, ktoré dozrieva na blízkom strome. zrelé jablko spadne zo stromu a po zjedení znásobí účinok plynu. to však nie je všetko, jablko sa dá zo stromu "zostreliť" v rôznom štádiu dozrievania. ak sa vám podarí nazbierať postupne viac jabĺk v rôznom stupni zrelosti, účinok plynu sa stane nekompromisným - skaza medzi nepriateľskými kačicami je v takom prípade naozaj neľudská. ak má troll v žalúdku súčasne zrelé (červené), polozrelé (žlté) i nezrelé (zelené) jablko, dokáže jediným mohutným, bohatierskym prdom zlikvidovať celý kŕdeľ operencov... jablká však treba oberať často, pretože troll má pomerne rýchle trávenie.

 

- hra je doplnená systémom bonusov. pri každom zásahu existuje možnosť, že operenec stratí pierko, ktoré pomaly klesá k zemi. každé períčko má istý vplyv na vlastnosti trolla. legenda je zahrnutá priamo v hre, značenie je farebné.

 

prepáčte ten dlhokánsky príspevok, no musel som aspoň takto ventilovať svoje nadšenie. táto hra je skrátka sranda, v plnom význame tohto slova. :lol:

(moje aktuálne highscore: 143.659)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

len sa pekne uc...hovorim, treba mi zase motivaciu..kamarat predomnou ma nejakych 52000..tak na to uz asi nemam trpezlivost..ale ak sa budeme my preskakovat o 500 ci 1000 bodov..tak sa tam mozeme dostat :):) sutazivost dviha vysledky do zavratnych cisiel :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uz som prechcal aj toma :)

Môžem otázočku? :lol: koľko krát si to už dokopy hral? :)

 

No vidím, že máš trofej, že "Play 20 times", ale 100 ešte nemáš

tak niekde medzi, ale by ma zaujímalo, že koľko konkrétne ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

The Fall: Last Days of Gaia (www.the-fall.com)

 

projekt nemeckej grupy Silver Style, ktorá nabrala aj zopár ľudí z rozpadlého studia Black Isle. :lol:

(táto hra je doteraz fanúšikmi neoficiálne nazývaná Fallout 3, napriek novinke zo štúdia Bethesda Softworks)

 

kúpil som si to už dávnejšie, no hra dlho ležala zabudnutá v mojej poličke, nebol na ňu čas. konečne som sa do toho pustil, najprv som bol mierne znechutený, no rýchlo ma to prešlo. síce to nie je Fallout, ale pre nadšencov postapokalyptických príbehov a snímok je to pravé vořechové. trocha mi vadí nemecký dabing, no zvykol som si, príbeh je fajn a páči sa mi aj súbojový systém a RPG jadro, na ktorom je hra postavená. môj celkový dojem po prvom odohraní je 9/10. :-)

 

..autori nezaspali na vavrínoch a usilovne pracujú na pokračovaní, ktoré ponesie názov The Fall: Mutant City. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Ja som si kupil predcasny darcek k narodkam, a to v podobe Total War Mega packu, takze v najblizsej dobe ma caka

Empire: Total War

Medieval: II Total War + Kingdoms

Rome: Total War - Gold + Alexander

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..tiež sa pripravujem na obdobie jarnej únavy, už je na ceste ku mne Settlers II: 10 Anniversary a UFO: Afterlight.

(konečne po viac ako roku čakania zlacnené na rozumnú úroveň. :-)

 

všetkým nám prajem príjemný oddych a relax pri obľúbených herných tituloch. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov