Skočiť na obsah

Holandská politická scéna - NVD


Linkman

Odporúčané príspevky

@slimak jedná sa o prídavky na deti , tie nie sú v zahraničí 20 € . boli kriminalizovaní nevinní ludia 

Citát

Rodičia boli značkovými podvodníkmi kvôli drobným chybám, ako napríklad chýbajúcim podpisom na papieroch, a boli omylom nútení vrátiť desaťtisíce eur, ktoré vláda poskytla na vyrovnanie nákladov na starostlivosť o deti, a to bez akýchkoľvek prostriedkov nápravy. Ako jedného z nižších ministrov, ktorí rezignovali v súvislosti so škandálom, boli „parníkmi“ systému.

 

Citát

Jedna matka čelila požiadavkám na zaplatenie daňových úradov približne 48 000 EUR (42 000 GBP). Pokúsila sa úradom vysvetliť, že došlo k chybám, ale úradníci potom začali zadržiavať nielen príspevky na starostlivosť o deti, ale aj iné dávky. Jej nájom sa dostal do omeškania a energetické spoločnosti odmietli zabezpečiť jej pravidelný prísun. Nakoniec stratila prácu a nemohla si nájsť inú, pretože bola považovaná za podvodníčku.

Citát

Vláda Rutte III je pri moci od roku 2017 a po voľbách by sa mohol vrátiť a vytvoriť ďalšiu koalíciu. Ale hoci je masová rezignácia považovaná za zodpovednú a čestnú reakciu - obetujúcu sa moc pri pripúšťaní vládneho zlyhania -, mohla by byť interpretovaná ako akt sebazáchovy Rutteho vlády, ktorý sa vyhýba možnosti straty hlasovania o nedôvere poslancov budúci týždeň.

https://www.bbc.com/news/world-europe-55674146

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved vtip bol v tom,ze nechapem ako mozes kvoli 20 eurom co u nas dostanes prist do financnych problemov. To sa neda. V holandsku ano. Mala vratit 48 000. Za moje dve deti dostanem 9000 eur za 18 rokov. Uz moje maju v priemer 12. Aj keby som to nejako podviedol,tak 9 000 za vratenie ma nezrujnuje. U nas to nejde. Rodicovsky prispevok bol asi tiez 9 000 na dve deti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked to bolo neopravnene co je na tom drsne? Mali jej to povedat skor,nie po 7 rokoch. Ale ona aj 120 000 zobrala.

Som rad, ze naslovensku davaju len po 20 euro. Inak Socialna Poistovna(mne posiela maili z RTVS, po prvom v oktobri co som dostal,som im poslal na 20mesiacov,mal by som mat pokoj na vyse roka na Slovensku ,posielaju stale ,telefone cislo tam nemaju,aby som si to snimi vedel vyjasnit) a ta socialna poistovna ta bude at za 3 eura aj 20 rokov neskor sa ozve.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak,   keby  tebe prisiel nedoplatok 100 tis EUR, tak sa dostanes do problemov tiez.  Aj ja, aj vacsina ludi.  odhadom tak 99 percent :).   problem nie je ani tak samotna davka,  to snad len socialne pripady ale o to ze ju ziadaju vratit za plno rokov dozadu.   ( Inak, tam nemaju ziadnu premlcaciu dobu ?  Ak by niekto odo mna chcel doklady stare 10 rokov, tak vieme ze ich nenajdem )

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby som kradol,podvadzal vedome,neminul by som ich teda by som ich mal na ucte. 100 000. Keby som bol v tom ze nic neporusujem tak by som ich daval nato co su urcene. Peniaze su peniaze. nevies co das na maslo a co na skolku.  Ja som dostal v ramci pomoci ako SZCO asi 1800 eur. Ja viem ze oni do toho nuraju a nurat budu, od nejakych SZCO ich dostali hned(tak je to spravne, nie po 5tich rokoch). Klientovi som ze spocital trzby,resp. zamenil mesiace. Este peniaze nedostal,zavolali sme, stornoval sa vykaz. 

Ja si nemyslim,ze by som nieco porusil,ale pre istotu si tych 1 800 euro vzdy odlozim. Odlozim viem ze od statu som dostal 1 800. Kvoli niecomu mi ich zoberu. Na ucte mam 10 000 - a kym ih mam mam netrapi  ma 1800. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja neviem ze ich mam. Kde si ich mam ukladat? Ja nemam ani podnikatelsky ucet,vsetko je na zeninom. Aby som minimalizoval straty bankove poplatky. Osobitny ucet si nemozes spravit,pojdes do minusu.

 

Jedine poplatky su na stavebnom ucte dcery,zene sa to nechce ist vybrat pol roka. Dam tam 3000 a zrusim ucet. Asi tam uz ani 50 euro nemozem dat,pojdem sa poradit. vybrat,dat na zenin ucet. Len je ta corona,kvoli nej som si 4 roky neprehlasil trvaly pobyt. Elektronicky to minuleho roku neslo, kvoli tomu ze tam ma otec vecne bremeno dozitia( v dome co mam na 100%ja). Sa tam elektroniky neviem prihlasit na tu adresu. Potom elektronicky si v dalsom kroku mas vediet vybavit aj obciansky, vdalsom asi poistovne. By si len klikal,ale skoncilo to na prvom kroku. Som to neriesil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov