Skočiť na obsah

Káva alebo čaj?


Andulqa

Odporúčané príspevky

tak mi napadlo, ked tu tak sedim, predomnou na stole hrncek caju, vedla hrncek kavy :)

 

Comu davate prednost? ako zacinate svoj den? Doprajete si salku kavy alebo radsej caju? Ake caje mate radi? ako si kavu robite? s mliekom, cukrom, bez cukru, pripadne si ho vylepsujete niecim specialnym? :)

 

 

ja osobne davam prednost caju, uz od malicka ho varime dennodenne v takom vacsom hrnci (obycajny cierny s cukrom a citronom) a dokazem ho vypit velke mnozstvo, nie nadarmo ma moj dedko volal "cajova dolina" :lol: ...ale obcas si uvarim len tak do salky nejaky iny, ci uz sypany, alebo sackovy, ovocny, zeleny, rooibos (ten mam najradsej) ;) rada si posedim s kamaratmi v cajovni, je tam super atmosfera ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja pijem oveľa častejšie čaj. Kedysi som sa nevedel nabažiť ovocného so škoricovou príchuťou, ale to je už minulosť. Teraz vedie s príchuťou medu. Kávu mám síce radšej ako čaj, ale dávam si ju len vonku v reštike, či bare. Veľké presko s dvojitým cukrom a bez mlieka. Lebo ako vravím, ak by som chcel mlieko, neobjednám si kávu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to väčšie množstvo čaju v hrnci ma dostalo .... :lol: presne takto to bolo vždy u nás... a stále je, len hrniec je zmenený za konvicu ... a varil sa a varí sa čierny s cukrom a citrónom :)

 

ráno začínam čajom...

občas si uvarím šálku len pre seba.... milujem zelený, a perfektný a osviežujúci rooibos ... ;) - a tieto bez prísad... čisté ;)

 

a občas si spravím veľmi silný čierny s mliekom... to si pripravujem pre seba ako taký malý sviatok :) je úplne fantastický ...

 

kávu tiež, ale nie čiernu .... ale s mliekom, capuccino , s mliekom sójovým a tak ....

a jedna dôležitá vec: teda pre mňa .... kávu len bez cukru ... ;)

 

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz som si všimol aj tú podotázku "alebo niečo iné?". Ak majú v reštike či v bare v ponuke Dr. Pepper, tak si to objednám. Milujem tú čerešňovú chuť. Škoda len, že je taká sladká.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

jej, to je super ;) lebo poznam malo ludi co to tak robia, aj u nas stale stoji na sporaku hrniec s cajom (mame specialny hrniec na caj, v ktorom sa nic ine nevari ;)) a ked sa mina, navari sa dalsi, ani si neviem predstavit ze by to tak nebolo a ked bude byvat sama, tiez to tak budem robit :lol:

 

a cierny caj s mliekom a medom mam tiez velmi rada, ale nie cisty cierny caj, to mi nejak nechuti, najradsej mam taky vianocny, v ktorom je aj nejake korenie, alebo s bergamotom ci skoricou a do toho med a mlieko, mnam ;)

 

no a moj velmi oblubeny je rooibos, cisty, alebo s prichutami, chuti mi kazdy, kedysi som mala doma aj zo 5 druhov :) no a co sa tyka zelenych, mam tiez rada, ale tie skor ochutene, napr citronom :)

 

kavu som nikdy nemala moc rada, ale postupom casu som si na nu navykla, ked sme sa pocas maturit so spoluziackami stretavali, urobili si hrncek kavy so slahackou a potom sa ucili matiku ;) teraz kavu obcas pijem, s dvomi lyzickami cukru a velmi vela mlieka, ono to uz asi ani nie je taka kava, ale mne to tak chuti ;) v restike si davam capucino, late alebo viedensku ;)

 

chodievate do Coffee & Co? tam mam oblubenu kavu Choco Late extra ;) len tam maju dost vysoke ceny..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

andulqa

 

Tam ja chodievam pre zmenu...Coffee & Co.......tam je super....samozrejme az na tie ceny....Nemam tam zatial oblubeny napoj, lebo vyssie ako 50 za kafe nedam :lol: Staci mi klasik presso. Potom ale aj tak vyzeram......s tymi kukadlami a rapocem za troch. Ale je to paradny pocit aspon :)

Cajik taktiez pijavam.....lenze po nom viacej casu travim na zachode nez pri PC :) Dost to prehana......uffff.....zase musim ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pol@r!$

 

jeeejda, a to aky caj pijes ked ta po nom prehana? to mna skor po kave ;) ale silnu kavu fakt nemusim, to co ja pijem je skor mlieko s kavou nez naopak ;)

 

to Coffe & Co je velmi fajn podnik, s prijemnou atmosferou a prave preto ze tam chodim len malinko, tak si kludne doprajem aj kavu za viac nez 50 korun ;) maju tam aj celkom dobru horucu cokoladu, taku ze v nej stoji lyzicka ;) tiez velmi dobre a vraj aj tie zakusky co tam predavaju su uzasne, len skoda ze take drahe vsetko...

 

 

inak ked uz som spomenula tu cokoladu :lol: date si obcas horucu cokoladu? napr ja ked som v skole tak v automatoch si zasadne kupujem horucu cokoladu (aj ked to je skor take kakao), celkom mi to chuti :)

 

Boli ste v BA v tej Cokoladovni pod michalskou branou? maju tam asi 80 druhov horucich cokolad :) bola som tam asi 3 krat lebo tie ceny su tiez trosku vysoke (salka stoji od 60-100 v zavislosti od toho co v tej cokolade je)...maju tam vselijake s ovocim, alkoholom, tvarohom, orieskami ci roznymi druhmi korenia ;) je to tam velmi malinke, ale velmi carovne ;) ako vo filme Cokolada (velmi pekny film)...a tiez tam predavaju rozne bonbony cokoladove ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

andulqa

 

Klasicky caj...ani neviem co tam je ;) ...babka mi vzdy navari....ale je super :lol: Ja ked si dam cajik, tak Lipton Yellow Label......ten docela ujde :) Z kavy zase vacsinou zase na velku musim ;) ;) Ale co uz...tak to fici ;)

 

Ja by som si aj doprial nieco lepsieho...lenze ako sa vravi: "No Money, No Life" To je to, co mi chyba ku stastiu momentalne, aby som si mohol viac dopriat :) Skusim potom este ten podnik, co si vravela, ze tam predavaju 80 druhov Coko......som zvedavy, ze ako to tam vyzera. Inac film Cokolada bol......taky zvlastny.....ale dal sa kuknut.......Proste haluz ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som maník na čaje pil som už nespočetne veľa druhov čajov. Doporučujem nepiť sáčkove čaje ale sypané - tie sú najkvalitnejšie a najviac vitamínov a živín obsahujú. Kávu ja osobne nemusím ale horúcu čoklid si rád dám

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemám rada ani jedno, ale keď už som chorá, tak pijem čaj, ovocný s kopou cukru a citrónom /kamarátka môj čaj raz nazvala kalorická bomba/.

a podobne ako linkman - kávu nie, ale horúcu čokoládu veľmi rada

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked som bol maly, tak som do seba lial caj na litre :) Aj teraz si rad nejaky spravim, ale uz bec cukru. Najradsej mam cisty caj, bez akychkolvek prisad. No a kavu pijem asi tak raz za 2 tyzdne, takze to velmi ani nepocitam :) A ked uz ju pijem, tak 1 lyzicku cukru a moze byt aj to male mliecko do kavy.

Vraj zase zistili, ze kava ma vela pozitivnych ucinkov, ale... Predtym rozpravali, ze ma vela negativnych, tak uz neviem :lol: Napr. je vraj dobra ako prevencia proti zubnemu kazu, hmmm..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Akotak to tu vsetko citam....neisiel by niekto v nablizsej dobe teda na tu kaffee alebo caj, alebo teda aj na Hot Chocolade??? Len Bratislava....ale kto to ma blizko alebo je prave v Blave, sa moze pridat. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja do seba idem pustit par zivotodarnej tekutinky...aleebo cajik a idem si mrknut dobry hororik :lol:

The Thing.......takze bu bu bu a potom poprosim, keby ste ti co by chceli zajst dakam na kaffee, tak dajte sem vediet.....by sme skocili....a zoznamili osobne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pomohlo??? Ak ano, vezmem si z teba priklad.

 

k teme, u mna je to 50:50. Urobim si to, na co mam prave chut. Z cajov mam najradsej roiboos a zelene caje, ked sa potrebujem sustredit, tak si dam mate. Najlepsie ked su sypane, ale nie vsade sa to da.

A mleta kava s mlieckom. . . mmmm, no coment.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pomohlo ... a ako to tu čítam, už som dostala chuť :lol:

 

do čaju s mliečkom si dávam cukor ... tak je to pre mňa to pravé orechové

/ rooibos a zelený a ovocné bez cukru / :)

 

jaj, RoSo, všetci máme svoje malé čudáctva :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som taka napoly....doma a na private holdujem skor caju, v nedelu si dam po obede capuccino

a ked som niekde v spolocnosti, radsej capu, pripadne viedensku kavu....hlavne kvoli slahacke :lol:

 

 

btw...hihi, NaNervy...dooost dobry awatar...ja kone moc rada :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja pijem kávu a caj tak 50:50

o tom co si dám často rozhoduje aj to, ktorý hrncek mám umytý :)

 

momentálne pijem Earl Gray s cukrom z mojho obľúbeného čajového hrnčeka s jahôdkami :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kavu vypijem skoro kazdu, okrem silnych ciernych :) no a v piatok som bol v jednej cajovni a som si vybral nejaky caj ktoremu nic nechybalo, iba CUKOR prosiiiiiiiiiiiim si tam cukoooooooor nabuduce :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mmm cajik. prave pijem cierny ale inak mam rad ovocne. a inak mam doma taky oblubeny suplik (suplik to sice je ale ma hlbku 40x60x60cm) a v nom su rozne drujy caju ako sypaneho tak aj sackoveho. ked sa zamyslim kolko som za tie vsetky caje dal uff. tento co teraz pijem je irsky Bewley's Darjeeling tea a je vynikajuci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov