Skočiť na obsah

Ach, tá moja pamäť


Lydži

Odporúčané príspevky

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 6 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

Čo sa týka zapamätanie si denných úloh,tak to zvládam dobre.

Viem sa na ne sústrediť a súkromných vybavovačiek nemám v jeden deň viac ako jednu-dve.Ak je jedna z nich napríklad ísť do obchodu,tak sortiment,ktorý mám kúpiť,si už píšem,aj keby to boli dve položky :lol:

Služobné denné úlohy si zapamätám aj keby ich bolo 8,či 10.Ale harmonogram do ďalších dní si píšem do kalendára.

Do kalandára si píšem dlhodobé úlohy aj doma.

Mám iný problém s pamäťou :) .... a to celoživotný :) .

Stále niečo hľadám ;) ...furt mi niečo chýba ;) .Niekedy sa musím vrátiť napr. do vedľajšiej izby a ísť po svojích stopách,aby som konkrétnu vec našiel ;) .Niekedy predmet doličný mám pred očami....a niekto ho vidí,ale JA nie ;) .Niekedy si aj myslím,že s nami žije niejaký duch a ten mi veci schováva naschvál ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Čo som to chcel? Aha - napísať ppríspevok do témy Čo ma irituje....

 

Kde sa to prepína

aha klik ľavým...........

 

 

do pr........, teraz aby som hľadal v slovníku mne cudzích slov iiiiii, iririr, iri ,iri, kľud Vás tiež všetko irituje

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Papieriky - to naopak u mňa nefuguje. Ale divím sa, že práve ja PCignorant, softverový imbecil Vám musím ukazovať sofistikovanejšie metódy - najspoľahlivejšia je sekretárka a z techniky to bol organizér , neskoršie mobil ...ďalej som nedošiel.

Zato mám mobil premakaný do detajlov( ďalej len pre programátorov)

Pokyn na prebudenie obsahuje:

-čas

-kto vstáva

-dôvod ( prečo vstávam)

-materialno tech zabezpečenie

-súšinnosť

-telef. čís. hasiči, lešenári a p.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mobil ...ďalej som nedošiel.

Na mobil som zabudol :lol: .... ten využívam na dlhodobé termíny.Zadávam doň heslovité úlohy a mnohokrát sa mi stane,že mobilík ma začne na niečo upozorńovať,....ja čumím na displey ja trkvajs a neviem,čo one skratky znamenajú :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja nezvyknem zabudat, a obzvlast ked niekomu nieco slubim - tak to proste aj splnim vacsinou! ... no ale obcas sa stane ze ak sa bojim ze na nieco zabudnem, napisem si to na papier a polozim na stol, alebo vlozim do penazenky, no alebo este pomaha aj mobil, kde si vlozim nejake poznamky obcas. Ale celkovo som na tom s pamatou dost dobre - teda aspon si myslim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pamat zatial sluzi, dokonca dokazem pomerne presne interpretovat veci a pamatam aj drobnosti z nejakych udalosti. Ale obcas sa uz vypadky dostavuju, najma ked je clovek v strese. Ale taktiez som zistil, ze to chce viac kludu... a je po problemoch... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Nejako, akoby som sa čím ďalej snažila svoju pamäť zaťažovať menej ...

/alebo si už len menej dôverujem ?!/ :)

 

Všetko, čo považujem na potrebné v najbližšej dobe urobiť, alebo si len potrebujem pripomenúť dávam na papierik.

... a tak mám okolo seba občas tých "dôležitých" papierikov akurát dosť.

 

Potom už len prekladám ... čo ešte stále dôležité je a čo "SA" už môže zlikvidovať.

/niektoré "oznamy" majú veľmi krátku "trvácnosť", ale niektoré tu už mám aj niekoľko týždňov ...

... takže, aká je potom vlastne ich dôležitosť ?!/. :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moja pamat je jedna velka neznama pre mna sameho

 

su blbosti, ktore si pamatam aj x rokov dozadu, co presne ako kedy bolo...

 

a potom ako dnes rano, si pripravim pri odchode z domu nieco priamo pod ruku, otocim sa na sekundu a uz aj zabudnem ze som to chcel zobrat...

 

kratkodoba pamat je vo velmi zlom stave, musim ju nejak trenovat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Krátkodobá pamäť sa s vekom zhoršuje, dlhodobá len minimálne. Ja tiež v škole, čím ďalej tým mám väčšie problémy sa niečo naučiť, ale veci čo som sa naučil pred rokmi si lepšie pamätám. Nenadarmo sa hovorí, že čo sa za mladi naučíš, v starobe ako keby si našiel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moja sestra si nechala napisat pirule na zlepsenie pamate... aj si ich vybrala v lekarni a potom zabudla, kam ich zalozila :smilieee:

 

ja sa necudujem, ze ludia rychlo zabudnu aktualne veci, mame toho nejak vela, to mnozstvo informacii prebije menej podstatne zalezitosti...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

čím ďalej, tým je to horšie...kedysi mi stačilo si niečo prečítať, a vedela som to. Čísla som si akosi automaticky pamätala, a dodnes si pamätám zoznamy spolužiakov dokonca aj z 1. stupňa, o strednej ani nehovorím. Dodnes si pamätám staré telefónne čísla mojich vtedajších kamošiek, dáta narodenia aj adresy bývalých spolužiakov zo strednej, dodnes si pamätám väčšinu z toho, čo mi kedy kto pri akej príležitosti povedal, či čo za príhody sa kedy kde a pri akej príležitosti udiali. Vôbec sa o to neusilujem, jednoducho si to tak pamätám. A aj keď si naprvýkrát nezapamätám tvár človeka, ak s ním mám dočinenia viackrát, potom si ho už pamätám roky a spoznám ho aj po rokoch, dokonca aj teraz po 10-ročiach. Aj teraz si kadečo zapamätám, texty pesničiek, čo kto hovoril či robil a podobné nezmysly. Ale že by som vedela, načo som to vlastne šla z kuchyne do obyváku, tak to nie, alebo žeby som si pamätala anglické slovíčka a frázy? Ani to nie, musím si tieto znalosti prácne obnovovať...

mechanická pamäť zlyháva, ale pozorovacia schopnosť je stále dobrá.

Dôležité termíny či plánované lekárske návštevy si píšem do kalendára, mám aj taký debilníček, ale do toho sa moc nepozerám, tak ten kalendár je lepší. A tiež zabudnem, čo som si kam položila, ak len to nedám hneď na miesto, kam to patrí...

Skleróza nebolí, len sa pri nej človek nachodí... :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Mám aj taký problém, že idem z domu a nie som si istý, či som zamkol, vypol plyn. Tak sa vrátim a byt je zavretý, plyn samozrejme vypnutý :unudeny: . Kvôli tomu,či som zavrel okná sa nevrátim, to si odkontrolujem zvonka :beeee:

Aj s autom ... nemám ho na diaľkové,len centrál,takže sa mnohokrát musím vrátiť a skontrolovať. Minule som nezamkol, tak mi uktradli tlakomer a nožík z príručneho šuplíka. Pre uľahčenie parkujem tak, aby som si mohol skontrolovať zatláčacie špalíky (ďalekohľadom 20x50).

Aj v robote pri odchode sa mnohdy vrátim, bo neviem, či som zhasol, vypol stroje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Mám veľmi veľa ponožiek a malý šuplík na ne. Tak som po poslednej zime dal tlusté ponožky do krabice od akéhosi prístroja a to som dal voľakde do skrine. Teraz, nie dávno, reku si pripravím tieto tlusté ponožky. Tak som vybral krabicu zo skrine a tam ti Vám bol fritovací hrniec, ktorý roky neužívame :w00t: .

Ale potom kde sú kuva moje tlusté ponožky? Kam odpochodovali? Kde sa schovali? Prehľadal som celý byt, všetky skrine, aj zaskrine. Kde som spravil chybu? Už týždeň mi to vŕta v hlave :wacko: . Boli tam len moje fusekle, takže nikto iný nemal dôvod s nimi manipulovať.

Neustále mi niekto schováva veci, furt niečo hľadám, ale toto je už sila. Ide zima a ja nemám patričné zabezpečenie.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

no to mi hovor! ja si koncom zimy operiem zimné veci a uložím do tých antimoľových pytlov a do uložného priestoru v posteli. Obdobne zas koncom leta letníé veci...atd. Ale je kopec vecí, ktoré akosi nikam nepatrias, a viem, že ich budem potrebovať tak o pár mesiacov, a nájdem pre ne - a aj si logicky zdôvodním - nejaké vhodné uskladnenie, že toto si určite zapamätám. ba trt makový, vždy tie veci potom hľadám, a ešte prskám, že to mi určite ten môj starý niekam zašantročil, lebo pred týždňom hľadal šrobovák a napriek mojim protestom hrabal sa aj v mojich veciach...a keď to vzdám a vymyslím iné riešenie, tak sa veci zrazu objavia....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Všetci, ktorí sa doteraz sťažovali na svoju "vypadávajúcu pamäť" už budú môcť kľudnejšie spávať.

Za všetko môže "niekto iný", to nie my sme zábudliví, či nepozorní ... :smile2:

Každý to určite už zažil, že ak opustil určité miesto, zabudol čo vlastne vo vedľajšej miestnosti chcel ...

... a vedci zistili kto, či skôr čo vlastne za tým "výpadkom" je ... za všetko môžu dvere!

Nie, nie neboli to britskí vedci, ale títo boli určite ich kamaráti. :)

 

Vedci z univerzity Notre Dame v americkom štáte Indiana sa rozhodli skúmať, čo vlastne tieto "výpadky pamäte" spôsobuje. V laboratóriu pripravili pre 60 ľudí tri cvičenia na pamäť.

Výsledky ukázali, že zabijákom pamäte sú veľmi často dvere.

U ľudí, ktorí pri pokusoch museli prejsť dvermi bola preukázaná vyššia miera výpadku pamäte ako u tých, ktorí počas celého testovania ostávali v miestnosti.

Podľa vedcov nepomáha na obnovenie pamäte návrat na miesto kde pôvodne myšlienka vznikla, mozog totiž priraďuje myšlienky k danému priestoru a prekročením prahu ich skutočne odbúrava. Ak sa údaj "raz archivuje", nie je už tak ľahké ho znovu vyvolať.

Zdroj: 21.století 6/2012

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov