Skočiť na obsah

Poraďte bezradným, čím, čo, prečo to je


starsi

Odporúčané príspevky

kym sa nejedna o statisice ci miliony su tie kurzove rozdiely zanedbatelne...

ale momentalne ked koruna stale stupa a ma tendenciu stupat neoplati sa ju teraz menit za ine meny

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

chcem si ist coskoro zamenit peniaze na eura ale potreboval by som 420 eur iba v 20eurovych bankovkach. vyhoveju mi v banke ak ich budu mat dostatok alebo mi to mozu odmietnut zamenit? alebo budem musiet zamienat po castiach vo viacerych bankach?

 

a este ja mam Sporitelnu a oni nemaju uvedene v kurzovom listku rumunske Lei, ktore by som tiez rad zamenil este tu na Slovensku, kedze v Rumunsku sa pred rokom ci dva skrtali 4 nuly nerad by som aby mi tam dali neplatne peniaze. Neviete kde sa daju vymenit rumunske peniaze tu v BA?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no banka by mala mat taku zasobu 20 euroviek, ale bohvie ci bude tetuska za priehradkou ochotna, skus na nu byt mily :lol:

 

a tie Lei, jedine banka ti pomoze...tam mas istotu ze dostanes prave peniaze...urcite nie zmenarne ci nieco podobne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slovenská sporiteľňa rumunské lei zatiaľ nevedie, je o ne pramalý záujem, tento rok pridala bulharské leva, lei zatiaľ nie

 

bankovky v hodnote 20 eur si choď objednať do pobočky, kam bežne chodíš alebo kde máš účet ... väčšia pobočka môže mať zásobu, alebo do troch dní ti ich objedná a zabezpečí

 

na tetušku stačí byť slušný

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to tam pridem a poviem, ze chcel by som u vas zamenit peniaze ale potrebujem to v 20 eurovych bankovkach a objednajte to prosim? alebo ona sama povie ze nemame, ale mozeme vam objednat? toto su zlozite operacie na mna

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prídeš do SLSP, slušne pozdravíš a tete povieš že by si mal záujem o 420 Eur a slušne sa jej spýtaš či by to šlo v 20 Eurových bankovkách. Teta ti povie že hej, a za 3 dni si prídeš po peniaze ak by nemali zrovna 20 Eurové bankovky na sklade.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ved ja som slusny...

 

no dobre, len akorat som kukal kurzy a sporitelne ich ma dake horsie ako ostatne banky. aj v inej banke si mozem objednat ci iba v tej ktoru pouzivam?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

chcem si dať niečo zviazať... aspoň 5 krát, vychádza to na takých 30 strán...

 

veľmi rada by som si to ale dala zviazať do tvrdej väzby formátu A4,ibaže nemám šajn, koľko by ma to mohlo stáť...

 

neviete niekto ako by som to mohla spraviť, kde a čo by ma to aspoň približne stálo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no presne netuším, ale, čo si baby z našej triedy dali zväzovať seminárky (len tak shitne tou karisblokovou väzbou, či ako sa to volá) bolo to cca 42 sk sa mi zdá, v Tescu na Kamennom námestí...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 rokom...

vôbec neviem prečo ... ale úplne vážne ma trápi taká zásadná vec ...

 

prečo sa mašlovačka volá mašlovačka ??? :)

 

napadlo mi to pred časom, v nejakom katalógu som videla v ponuke umelú ... odvtedy mi to chodí po hlave úplne neodbytne celé dni ...

my sme to mali kedysi viazané z husích pier, babka to tak mala do konca života, mama to po čase vymenila za jemný širší štetec

a vždy sme to volali v každej jeho podobe len "pierko"

 

prečo je mašlovačka mašlovačka ???

nič sa s ňou nemašluje, len natierajú pagáče vajíčkom ;)

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Ok mam otazku tiez Vam za novembrove SIPO chyba polozka elektricka energia ?

Lebo prave pozeram, ze je nejake lacnejsie ako za ine mesiace a pozeram elektricka energia tam neni. o to moze znamenat ? Ze sa mam pripravit na decembrove SIPO so super peknou cenou za elektricku energiu ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm.

neviem ako je to u vás, SIPO a elektrická energia sú dve rozdielne veci, aj sa platia na iné miesta, a predpokladám, že hovoríš o účte, resp. výpise z účtu ? či o oznámení SIPO ?

 

je možné, že to máte nejako združené, neviem, ale u nás je lístok SIPO plyn, plus kto to má nahlasené a platí to, tak rozhlas a tv.

lístky SIPO chodia mesačne, zelené, keď si to niekto platí sám, modré, keď je to inkasom cez účet.

 

elektrická energia je iný podnik, chodia buď faktúry mesačne alebo vyúčtovacie faktúry raz za pol roka, keď to človek platí inkasom cez účet.

 

ale je možné, že je to práve u vás spolu, nepíšeš, kde by to malo byť - stretla som sa podobnou podivnosťou pri nahlasovaní platby SIPO a elektriny na inkaso v banke konkrétne v šali, pred pár rokmi, nestačila som sa diviť, ako môžu dávať dokopy pšenicu s hrachom, dva úplne rozdielne podniky, a plus tam boli aj iné zvláštnosti.

 

keď si to doteraz mal spolu, je možné, že máš preplatok na elektrike, a za tento mesiac ti nebudú účtovať.

ale neviem presne, či pod tým "novembrové SIPO" myslíš lístok, ktorý chodí poštou či čo vlastne ? : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ok mam otazku tiez Vam za novembrove SIPO chyba polozka elektricka energia ?

Lebo prave pozeram, ze je nejake lacnejsie ako za ine mesiace a pozeram elektricka energia tam neni. o to moze znamenat ? Ze sa mam pripravit na decembrove SIPO so super peknou cenou za elektricku energiu ?

 

Nepride vam nahodou ročne vyučtovanie a preto tam chyba položka za elektrinu?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov