Skočiť na obsah

Poraďte bezradným, čím, čo, prečo to je


starsi

Odporúčané príspevky

Pokiaľ viem, tak vznikla šľachtením "čajovo voňajúcou" čínskou odrodou ruže s ružovými a žltými divými odrodami ruží.

Podarila sa im ruža s jedným kvetom a dlhou silnou stopkou. Odvtedy sa všetky tieto "nové" ruže volajú čajové.

Síce si tú čajovú vôňu neviem moc predstaviť, ale však čoho všetkého ľudia nie sú schopní..... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Tak ale potom tato tema je nanic chnapes? :) To si moze uz potom kazdy zistit, ze co je co.....ja nemam niekedy cas to zistovat, ale vidim, ze uz budem musiet.....kokos chlape, trosicku sa aj ty posnaz kua :lol: Mas niekedy strasne mudre reci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... pozri si pravidlá tenisu, tam je to tak stanovené... :lol:

stanovené je... prezrela som všetky možné dostupné pravidlá, s takými podrobnosťami, že som ani nevedela, že také v tenise sú ... ale že p r e č o sa počítajú body presne takto, o tom ani čiarku ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v jednej téme tu boli spomenuté obrovské zásoby ropy pod ľadom v Antarktíde , a ešte kdekade, kde sa k nej neviem zatiaľ poriadne dostať ...

 

dlhé roky nad tým premýšľam: ropu čiastočne poznali na blízkom východe aj v stredoveku, intenzívne sa čerpá povedzme nejakých sto rokov... samozrejme stále intenzívnejšie, lebo americké káry nepoznajú zľutovanie, a pália benzín a naftu odušu ...

každé desaťročie nastane aspoň jedna "ropná" kríza, potom sa predpovedá, že ropa končí ... a stále dokola ... stále ešte nekončí a stále sú objavované nové zásoby ...

 

ide tu čiste o ropu : ropa je hnedá až nazelenalá horľavá kvapalina tvorená zmesou uhľovodíkov, najmä alkánov. Pravdepodobne vznikla rozkladom zvyškov pravekých rastlín a živočíchov. Nachádza sa vo vrchných vrstvách zemskej kôry – najčastejšie v oblasti kontinentálnych šelfov. Je základnou surovinou petrochemického priemyslu. Náleziská ropy sú pod nepriepustnými vrstvami, v hĺbkach až 8 km pod zemským povrchom. ...

 

 

tak ... a teraz čo ma trápi :lol: : koľko tých rastlín a živočíchov muselo vyhynúť, akú dlhú dobu, keď je tej ropy toľko ... ako sa dostali pod nepriepustné vrstvy ale hlavne: koľko ropy vzniklo z jednej prasličky ? aké živočíchy a rastliny to boli v takých obrovských množstvách ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

:lol:

 

... materskou látkou ropy sú zvyšky organizmov, ktoré žili v slaných a čiastočne vysladených vodách, a to najmä zvyšky rastlinného a živočíšneho planktónu a mikroplanktónu ....

 

prasličkami sa netráp, ja by som si nimi lámal hlavu skôr v súvislosti s uhlím.

 

Vznik ropy tu a tu a tu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Kdeze, nemas psa? Tak by si zistil, ze tym, ze mu dovolis hrabat v zemi, ho usetris od stresujuceho veterinara. Navyse, ludske nechty su dost nahovno matros, odlamuju sa pri urcitej dlzke aj same (sak, zenske :lol: ), takze spocitanim prirodzeneho obrusovania a odlamovania dostanes normalnu dlzku (btw, vsimni si, ze ak ti asketi si nechavaju narast nechty, tak len tym, ze ich drzia "bokom" od namahy, he)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ja sa chcem opytat ste ma niekto povysili ked mam pod menom napisane cadett a potom tam celkom dole mam napisane varovat0 percent a 4 stvotceky co to je to neviem ?

a este jedna otazka ked budem posluchat aj mne date pri meno obrazok ? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie je to sice vyslovene dilema, ale chcem sa opytat ci nepoznate nahodou nejaku dobru zoznamovaciu hru? :)

 

v pondelok budem totiz prvykrat ucit ( :) ) a chcela by som na uvod sa dozvediet a trosku si mozno aj zapamatat mena deti v triede a nechcem aby to bolo take nudne, ze urobte si menovky a tak ;) vyslovene taka aktivita na zaciatok hodiny na 5 maximalne 10 minut, nepoznate nahodou nieco? ;)

 

ja poznam len jednu hru, ale ta by bola asi na dlho, v nej dieta povie svoje meno spolu s pridavnym menom, ktore zacina na to iste pismenko (napr.: iskrivy Ivan), dieta co ide ako druhe zopakuje meno toho prveho a potom prida dalsie a tak to ide dalej a dalej ;) lenze, ako vravim to je na dlho dost...potrebovala by som nieco rychle, zabavne a hlavne kratke ;)

 

este mi napadlo, ze by si mohli vytiahnut kamienky (kolko by chceli) a potom by museli povedat o sebe tolko viet, kolko maju kamienkov v ruke, alebo nejaka uloha v ktorej by bolo zakomponovane to meno, hm? teraz mi napadlo ze mozno by sa dalo ze musia povedat k svojmu meno tolko pridavnych mien, ktore ich charakterizuju, kolko kamienkov maju? ;) napr.: mila a vesela andulqa :lol:

 

ak poznate nejake taketo hry, dajte mi vediet ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov