Skočiť na obsah

Poraďte bezradným, čím, čo, prečo to je


starsi

Odporúčané príspevky

z témy a fotiek Tomáša mi napadlo niečo, nad čím premýšľam už dávno... čo ma nesmierne prekvapilo u jedného človeka, u ktorého som to nečakala, ale je to vec, ktorá se deje bežne, u xy ľudí...

prečo niektorí ľudia musia byť na každej fotke, kde sú, čo robia, čo majú na sebe,... chytré mobily samozrejme tejto úchylke či čo to je hodne dopomohli, ale aj tak...

 

, poznám takého človeka, čo najkrajšie miesta sveta fotí tak, že je v popredí ako hlavná atrakcia fotky...

na tisíckach a tisíckach fotiek. nemá ani jedinú, kde by nebol odfotený.

to je znakom čoho? prečo? začo? načo?
niekedy mám pocit, že fotka z miesta nie je dosť dokladom toho, že tam bol?... pri niektorých mám pocit, že musia dokazovať fotkou, že existujú... keď nie sú na fotke, ako keby neboli a nežili...

to ma skutočne zaujíma...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som tu dal fotky z dovolenky v Chorvatsku a vyberal som ich tak ze na kazdej som dal jedneho ucastnika.  Teda na jednej som aj ja. Ja uz na vylety ani nechodim a uz ma ani fotky robit nebavi.  

 

Fotky si robis,lebo ta to bavi - chces si ich ich neskor pozriet,ci niekomu ukazat, alebo nerobis.   

 

Ja som fotky robil aj pretoto forum, kde som bol som to chcel ukazat - inspirovat ludi -  aj hadankami ,aby ste hadali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je v poriadku, slimak, to sú normálne fotky.

 

 

ja sa pýtam na niečo iné...
toto ovšem nepriniesli telefóny s foťákmi, ale značne to uľahlčili... selfie je možné vyrobiť na záchode štyridsať za minutu, ale nie o to ide...

aj kedysi s klasickými fotoaparátmi boli ľudia, ktorí sa museli pri každej aktrakcii či kdekoľvek boli, odfotiť.

hovorím o takých ľuďoch.

skúsim zopakovať: napríklad vážny cestovateľ, pochodil za život celý svet, má tisícky a tisícky fotiek na nete, len aký - taký výber, čiže takmer všetko, čo kde nafotil....neskutočne veľa fotiek z celého sveta, najkrajšie pamiatky sveta atd atd....

 

na každej jednej fotke je odfotený.... má celé série nádherných palácov a kdečoho, pretože vtedy mal na sebe červené pásikavé tričko, tak je tam 120 fotiek, kde stojí pred kultúrnym dedičstvom a nádherami daného mesta v tom tričku.

na druhý deň je deň modrého trička, v inom meste, v púšti, čo ja viem kde ešte, a je tam 180 fotiek  v hlavnej úlohe s pánom v modrom tričku, prakticky vždy v popredí, .... a takto to ide roky nie podľa miest a krás sveta, podľa tričiek.

toto je o inom, nie o bežnom fotení a fotkách, aké sem dávame my...

pýtam sa, prečo? má to nejakú podľa mňa vnútornú príčinu. prečo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemám dostupný link... ľutujem, ale skúste si to predstaviť. je to vskutku veľmi zaujímavé.
aj keď náhodou natrafíš na foto, kde si myslíš, že tam nie je, jej, tam je len budova - omyl... výnimočne v pozadí, ale stopercentne tam je.
je to vážne zaujímavé.

raz som videla jedno rodinné album, staršieho dáta, jeden člen rodiny tam bol takto pofotený na čb fotkách... všade bol.

a videla som fotky Tomáša, v jednom čase tu boli, neviem, či ešte sú... kedysi v mladšom veku chodieval na výlety, bola tu kopa fotiek odvšelikadiaľ, ale na každej fotke bol... pri studni, pri smerovej tabuli, pri strome, pri dome, pri kope piesku.... ale všade bol.
ovšem to nebolo také desivé, brala som to normálne a neboli to tisíce fotiek... proste to je Tomáš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...
  • Pred 1 rokom...

sorryyy, nenasla som vhodnejsiu temu ( ak tak , potom reakciu vymazem) zaujimalo by ma ako je to s "nazormi na internete/ socialnych sietach - diskusnych forach : co vsetko je mozne zaobalit ze sa jedna len o nazor. :biggrin:

vsimam si taky fenomen, ( nie na freespace) ze niektori radi formuluju "podla mojho nazoru " a tym pre nich konci zodpovednost za tie ich "nazory" :ved je to len nazor , ziadne vyhlasenie . co pod ten "nazor" vlastne spada ??

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iste,   ja tiez pokladam frazu :moj nazor:  za inak povedane  :nic o tom neviem:.   Vlastny nazor ze 2+2 = 5  je urcite nezavisly, slobodny ale rovnako je urcite zly.  Netusim preco by hlupost oznacena za "vlastny nazor" mala byt chranena.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@dead @tyso dik za reakcie .

 

cize do akej miery sa moze clovek ohanat ze je to len nazor . a nazor predsa nie je ziadne obvinenie ani vyhlasenie , ani oznam . ????? To sa mi nezda , to by potom mohol kazdy mirnix dirnix napisat na koholvek cokolvek a je kryty tym ze je len jeho nazor resp. ze tak osobne usudzuje  . alebo takto to naozaj funguje preboha?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 hour ago, electric blue said:

@dead @tyso dik za reakcie .

a co napr. obdobna situacia: ak by niekto napisal ze tyso  je zlodej a podvodnik , a okrada XX instituciu ...

a na otazku z akeho dovodu sype pod. obvinenia proti nemu . - odpoved je , ze to nie su obvinenia ale jeho NAZOR.

( Tyso hned to vymazem , to je hypoteticky napriklad . aby ste pochopili tu absurdnost)

cize do akej miery sa moze clovek ohanat ze je to len nazor . a nazor predsa nie je ziadne obvinenie ani vyhlasenie , ani oznam . ????? To sa mi nezda , to by potom mohol kazdy mirnix dirnix napisat na koholvek cokolvek a je kryty tym ze je len jeho nazor resp. ze tak osobne usudzuje  . alebo takto to naozaj funguje preboha?

 

Ciste teoreticky, toto nie je uplne obdobna situacia.  Toto je tvrdenie, kde jeho pravdivost nie je obecne jasna a mozes mat indicie ze to tak je.  A na rozdiel od nazoru na plochost zeme je potencialne schopne zasiahnut do osobnostnych prav.   To ze ide o "nazor" je potom jedna z moznych obran pri sude,  ak ide o verejne cinnu osobu tak to sud bude zrejme hodnotit ako subjektivnu kritiku.  Bez dalsich detailov v texte vsak taketo tvrdenie asi nie je schopne vyvolat "znacne nasledky" co je predpoklad aby slo o ohovaranie.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked niekto napise "moj nazor" najskor tym ostatnym dava signal, ze o tom nechce, alebo nevie diskutovat. S "mojimi nazormi" je to inak celkom sranda, lebo nase nazory su tvarovatelne a tym padom formovane zvonku. Tiez su sucastou nazorovych bublin, co je zaujimavy fenomen, lebo ked mi poviete trebars koho volite, na  99% budem poznat vase nazory na 99% tem, ktore dajme tomu rezonuju v spolocnosti.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja rekonstrujem predne schodisko a vzadu terasu. A kde dat piesok? Ten co to riadil, daj si ho kde chces.  Najprv medzi kriky. Potom som ho dal tam kde je. Ja by som bol rad,keby mi povedal svoj nazor. Ja som nevedel co sa s tym pieskom bude diat. Ze dopredu si ho nanosim vo furiku. Mna by zaujimal jeho nazor - daj si ho kde chces. Mne ten zvysok bude zavadzat vsade.  On ze piesok sa na zahrade vzdy zide.

Ja ten zvysok piesku vratim odtial odkial prisiel. Lebo ten co mi ho dodal je moj klient. Teda ak mi bude zavadzat a nebucem vediet co snim m to nahadzem naspat na auto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, tyso napísal:

Ciste teoreticky, toto nie je uplne obdobna situacia.  Toto je tvrdenie, kde jeho pravdivost nie je obecne jasna a mozes mat indicie ze to tak je.  A na rozdiel od nazoru na plochost zeme je potencialne schopne zasiahnut do osobnostnych prav.   To ze ide o "nazor" je potom jedna z moznych obran pri sude,  ak ide o verejne cinnu osobu tak to sud bude zrejme hodnotit ako subjektivnu kritiku.  Bez dalsich detailov v texte vsak taketo tvrdenie asi nie je schopne vyvolat "znacne nasledky" co je predpoklad aby slo o ohovaranie.

 

ja teraz neriesim nasledky . ani pravnu stranku veci . pretoze naozaj kazdy ma pravo vyjadrit svoj nazor :-)

Citát

pretože názor nie je prezentovaný ako fakt, ide stále o neinformatívne tvrdenie.

ako teda pristupovat ak sa jedna o osobny nazor zalozeny na subjektivnom vyklade?? Asi najrozumnejsie sa tym vobec nezaoberat

 

@dead asi takto nejak .

Fakty a názory sú dve veľmi odlišné veci

Názor môžete mať na zmrzlinu, ale nie na gravitáciu - tá existuje bez ohľadu na to, čo si o nej myslíte.

Základom kvalitnej diskusie je zhodnúť sa na základných faktoch, a od nich odvijat svoj názor. Nemusíte sa s niekým zhodnúť na tom, či je nejaký jav dobrý, alebo zlý, ale mali by ste sa minimálne zhodnúť na tom, že existuje. Ťažko dokážete o výsledkoch volieb diskutovať s niekým, kto je presvedčený o tom, že boli zmanipulované, aj keď na toto tvrdenie nemá žiadne dôkazy.https://datujzodpovedne.o2.sk/ako-mysliet-naozaj-kriticky

 

cize ak svoje

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vsetko su vlastne nazory,    len ciste semanticky  " to je moj nazor"  hovori nieco ine.   Je to vyhlasenie viery, neochoty priznat ze sa moze mylit,  neochoty pocuvat.  

Doslovne je to totiz nadbytocne.  Isteze kazdy hovori svoje nazory,  dost divne by bolo keby hovoril cudzie nazory s ktorymi nesuhlasi. A teda len ak nejde o jeho nazor tak by to bolo vhodne spomenut. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov