Skočiť na obsah

Windows Vista


RoSo

Odporúčané príspevky

Ja som čakal rok a pol kedy vyjde XP SP3, že by som si ho kúpil, medzitým sa však objavila Vista a MS sa ju snaží pretlačiť na úkor XP.

Takže teraz mám dilemu, ktorý OS si kúpiť, horšie je, že môj 4 roky starý PC nie je na Vistu moc stavaný.

 

zaujíma ma, či aj vo viste nechali možnosť prepnúť vzhľad GUI do 'windows native' podoby, tak ako je to v XP - aby to vyzeralo ako 95ka. už niekoľko rokov to tak používam a veľmi mi prekážajú tie 'zaoblené' a farebné okná v niektorých aplikáciách.

Aj mne to vadí, tiež používam Win 'Native'.

 

Hej, ma aj klasicky win classic look. Aj ked mne osobne sa dost hnusi :lol:

To preto, lebo si nezažil klasické MS DOS časy s následným prechodom na W95.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 44
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • alfi

    9

  • Darkman

    8

  • Sniper

    6

  • Nokia

    4

Top prispievatelia v tejto téme

To preto, lebo si nezažil klasické MS DOS časy s následným prechodom na W95.

Si myslis ze mam 15 rokov?

Ja som este stihol kodenie na PMD, takze tu moc nevyskakuj :lol:

 

Ale aj tak sa mi ten Old-style look hnusi :) Oble GUI posobi daleko uhladenejsie.

 

A na 4roky stare PC Vistu netrep. Je to zbytocnost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

PMD som zažil aj ja, boli to kruté časy.

 

Ja ani Vistu na to moje PC moc nechcem, ale oplatí sa ešte kupovať XP? Plánujem ho používať ešte pár rokov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano ťaží ma to, lebo vtedy pred 4 rokmi som dostal XP zadarmo v tej firme čo som kupoval PC (takže som si ho nikde nestiahol a ani nenapálil) a nestaral som sa či je legálny alebo nie. Neskôr som si povedal, že keď vyjde XP SP3 tak si to kúpim ako celok. Samozrejme počítal som s tým, že SP3 bude najneskôr začiatkom r. 2007. A keby boli ešte nejaké otázky tak vopred informujem že tá firma už neexistuje už vyše 2 roky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

XP má výhody v bohatej podpore výrobcov HW a aj v menších nárokoch na HW, aj s velkým počtom fungujúcich programov. Mám na 1 PC aj licenciu XP 64 aj Vistu 64, veď to aj tak ide do nákladov. A treba sa v tom aj vyznať pri zásahoch. Dnes už je OEM XP lacné, niečo nad dve tisícky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No keď do 2014 bude podporovaný tak to je v pohode :) kúpim ho.

Ak si to ešte nekúpil a XP máš, dá sa povedať, ofiálne, môžeš si svoju aktualizovanú inštaláciu urobiť aj sám. Skús si prečítať toto. Snáď to pôjde aj so SP3...

 

XP má výhody v bohatej podpore výrobcov HW...

Minimálne pre SATA disky je vhodnejšie používať Vistu - nedegraduje rýchlosť transferu a nie je nutné zháňať a komplikovane inštalovať drivery už v priebehu samotnej inštalácie Windows... Nerád si komplikujem život, takže XP už nie... :lol: :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Minimálne pre SATA disky je vhodnejšie používať Vistu - nedegraduje rýchlosť transferu a nie je nutné zháňať a komplikovane inštalovať drivery už v priebehu samotnej inštalácie Windows... Nerád si komplikujem život, takže XP už nie... :lol: :)

neviem preco je stale rozsirena fama o nutnosti SATA driverov ku XP instalacii...

ano, povodne XPcka mali problem instalovat sa na prve SATA disky, ale momentalne som pri poslednych aspon 30-40tich strojoch so SATA diskami nezaznamenal ziaden problem, SP2 ma v sebe pokial viem implementovany aj SATA driver, takze pri instalacii si ho nacita a fici v pohode bez drajvru z diskety

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Iba raz som sa stretol s problémom ovladača pre SATA HDD, a to páve minulý týždeň. Išlo o starší PC, cca 5 ročný, s "exotickým" biosom, pri štarte núkal RAID. Pre Vistu bol svojím vybavením nevhodný /pomalý, malá RAM/ a dať driver z CD na FDD nebol žiaden problém.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Može byť. Ja som iba riešil opravu Win systému z CD, lebo mal na HD veľa programov a dát, a závada sa dala odstrániť opravným režimom z CD. Nechcel som mu meniť jeho návyky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...povodne XPcka mali problem instalovat sa na prve SATA disky, ale momentalne som pri poslednych aspon 30-40tich strojoch so SATA diskami nezaznamenal ziaden problem...

Nejde o to aby to nejako išlo, ale aby si z toho vyžmýkal aj lepší výkon. Zapni si v BIOSe Enhanced mód a skús, či ti to s default drivermi vôbec nájde disk...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

narazil som na celkom zaujímavý článok o Windows Vista, stojí za prečítanie.

možno ste sa už s touto informáciou stretli, neviem. pre mňa to je novinka.

 

blog.webtrh.cz

 

 

tu je krátke zhrnutie článku:

 

Bezpečnostní expert a výzkumník na Aucklandské univerzitě na Novém Zélandu, Peter Gutmann, zveřejnil před Vánocemi zprávu s názvem Analýza nákladů spojených s ochranou obsahu ve Windows Vista. Rozebírá v ní nový operační systém Microsoftu, který byl vyvinut s velmi silným důrazem na ochranu digitálního obsahu před kopírováním. Ochrana obsahu je ve Windows Vista důležitější než stabilita a spolehlivost celého systému, je navržená tak, že jde často na úkor stability, a využívá metod, které zásadním způsobem zvyšují nejen hardwarové nároky na běh systému, ale i cenu komponent pro celý PC trh, říká Gutmann.

 

Celou analýzu shrnuje Gutmann takto:

 

Jádro operačního systému Windows Vista obsahuje prvky značně přepracované takovým způsobem, aby poskytovaly ochranu takzvaného ?prémiového obsahu?, typicky data ve vysokém rozlišení z Blu-Ray a HD-DVD nosičů, před kopírováním. Tato ochrana s sebou nese podstatné náklady v oblasti výkonu, stability systému, technické podpory a ceny hardware a software. Tyto problémy neovlivní pouze uživatele Vista, nýbrž celou oblast osobních počítačů. [?] Tento dokument analyzuje náklady spojené s ochranou obsahu ve Vista a nepřímé škody, které tato ochrana způsobí v celém počítačovém průmyslu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, tato informacia je hodne stara, a po pravde je to jedna z nosnych tem proti viste z cias este pred vydanim samotneho os.

Ak si niekto mysli ze ide o iniciativu MS, tak ho bohuzial sklamem. Za vsetkym stoja spolocnosti ako SONY, ktore sa snazia silou mocou ochranit obsah svojich protuktov. Preto vista umoznuje prenos 'premioveho' obsahu (HD z Blue Ray...) len po zabezpecenych linkach, takze ziadne analogove vystupy.

 

Teda, to je asi tak vsetko co si o tom z pred vyse roka pamatam :lol: Osobne ti neviem povedat nakolko je to pravda, kedze sa ma toto absolutne nedotklo. HD Film si pozeram normalne v HD. Takze neviem no :) Nic blizsie som o tom nezistoval, a popravde som na to uplne zabudol.

Je to taky strasiak, ktoremu nikto vlastne nerozumie a kazdy anti-vistak za nim zvykne ohanat. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 rokmi...
  • Pred 10 mesiacmi...

Ja som ešte keď som mal PC skúšal vistu ale nedal sa tam nakonfigurovať inicializačný príkaz na O2 vo vlastnostiach modemu. Políčko bolo také šedé že nedá sa tam písať. Inák som si žiadny rozdiel od XP nevšimol, tak isto sa kliká na priečinky, tak isto dám do koša, tak isto pustím hudbu, tak isto píšem vo worde atď.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano ževraj vistu uznali a nepodarok, vraj sedmička mala byť jeho vylepšená verzia a nástupca. Nadávali na vistu veľa. A vraj sedmička má funkcie ako XP lebo že ľudia to žiadali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov