Skočiť na obsah

Čo, kde a kedy sa stalo


RoSo

Odporúčané príspevky

Stala sa legendou uz za zivota, ktoru si miliony vazili a ctili.

Kralovna Alzbeta ll. odisla velmi skoro za svojim milovanym manzelom.

Nech odpociva v pokoji.

Nech zije kral Charles lll. Je nesmierne vzdelany, inteligentny, laskavy a skromny, maluje a podporuje neznicenu zdravu Zem a kona spustu dalsich ve.. vieme o nom vseobecne malo. Hovori sa, ze keby sa nebol narodil ako naslednik, bol by stastnejsi... ale taketo uvazovanie nikam nevedie.

britska naslednost nastupcov na tron nedovoluje nikoho preskocit pod ziadnou zamienkou. V okamihu smrti kralovnej sa stal jej naslednik kralom...

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo všetko sa bude po odchode Alžbety II a voľbou nového kráľa meniť: Kráľovský znak, poštové schránky, peniaze, známky, uniformy, hymna, pasy, tituly, sľub vernosti

Citát

Banky a poštovní úřady budou vydávat nové bankovky a mince a stahovat z oběhu ty staré, což veřejnosti usnadní proces výměny. Podle britských médií je obvyklou tradicí od dob krále Karla II. (1630-1685), že monarchové, vyobrazení na mincích, hledí vždy opačným směrem, než hleděl jejich předchůdce.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/britanie-znamky-hymna-vlajka-zmena-alzbeta-umrti-vymena.A220909_101739_zahranicni_aha

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Taky staly symbol anglicka, zdalo sa, ze to nemoze zmenit. Kolegovi sa tlacili slzy do oci, ked pocul tu sokujucu novinu v spravach. Na druhej strane zila intezivne az do poslednej chvile: este den pred smrtou prijmala pracovnu navstevu. Odisiel politik velkeho formatu - taki uz neprichadzaju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, niekde už bolo vysvetlené, že ani s tou abdikáciou to nie je len tak, tuším že ten proces "odovzdania moci" by trval dlhšie ako po úmrtí monarchu, proste abdikácia nie je tak, ako keď Tomáš spraví hysák na hale, že na druhý deň už nepríde do roboty, lebo v bufete mu dali o párok menej ako si vyžiadal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to bolo k tomu ze mozno nechcel byt kralom. moznosti ako tomu zabranit mal viac,  ale aj teraz moze abdikovat keby chcel. jasne ze to nie take lahke ako vyhodit tomasa a dosledky by mohli ukoncit monarchiu.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Dnes som vo stvohre prehral 6:0 a 6:2 a ze to bolo kratke dame si takebr.. na 10. to sme vyhrali 10:6. Az tak zle sme nehrali prehrali sami 4 gamy co sme vyhravali 40:15. 

---------------

Zajtra si snimi dame dalsi zapas. Nikdy sme nad nimi nevyhrali ale zajtra to budem pozadovat(dnes som hral s inym spoluhracom,ako obvykle, ze sme to nezvladli, je kvolitomu ze som snim hral prvy krat). Ja neviem hrat stvorhru,lebo ja chcem dat lopticku kde nik nieje. Zajtra to budem palit, teda ten spoluhrac- protihrac ma nebude zaujimat.. Ja neviem hrat na kriz dlhodobo, mna to nebavi ani pri pinkani, ani pinkanie ma nebavi. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...
On 5/30/2006 at 12:36 PM, RoSo said:

Tu môžte napísať, aká udalosť pripadá na konkrétny deň, prípadne čomu je venovaný

Quote

Starina[1] je najväčšia vodná nádrž na pitnú vodu na Slovensku, zároveň je najväčším zdrojom pitnej vody v strednej Európe.[2][3][4] Nachádza sa v najvýchodnejšom cípe Slovenska, v severovýchodnej časti Zemplína na území okresu Snina, v katastri obce Stakčín.[5]

Je vybudovaná na hornom toku rieky Cirocha v Bukovských vrchoch, na území Národného parku Poloniny.

Vodná nádrž má objem 59,8 mil. m³ vody a rozprestiera sa na ploche 311,4 ha, priehradný múr má výšku 50 m, dĺžka hrádze je 345 m, šírka 7 m.[2] Bola vybudovaná v rokoch 1981 až 1988 pre zásobovanie regiónu východného Slovenska (najmä Prešova a Košíc) pitnou vodou.[6] Jej výstavbe predchádzalo vysťahovanie 7 rusínskych dedín z dôvodu ochranného pásma zdroja pitnej vody nad nádržou v 70. rokoch 20. storočia. Vrstvy pieskovcov a ílovcov sa vytvorili v treťohornom mori. Zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Starina_(vodná_nádrž)

Svetový deň vody  si každoročne pripomíname 22. marca už vyše tri desaťročia od roku 1992.

Starina.jpg

 

Voda - prírodný zázrak pre život... Vážme si vodu. ♥️

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov