Skočiť na obsah

Čo, kde a kedy sa stalo


RoSo

Odporúčané príspevky

Teraz u nas biju zvony. Je 20:13. Aj 20:14. Uprimnu sustrast. 

 

Uz je 20:15.

 

Sledoval som to pominute od zaciatku. Bal som vysledneho cisla, aj ked aj toto je velmi strasne. Zvony skoncili. Dakujem zachranarom a lekarom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak to asi zvonili aj kvoli...

 

https://www.aktuality.sk/clanok/740920/tragedia-v-revucej-zachranarky-psov-zrejme-zabludili-a-s-autom-skoncili-v-rieke/

 

Ten clanok nieje zamknuty,len treba kliknut pokracovat na clanok.

 

 

Policajtka na dalsom videu stoji na krizovatke,kde mali odbocit do prava, do kopca, zrejme v tme isli smerom do rieky. Nechce sa mi verit,ze by tam bolo tolko vody,ze by ich to mohlo vtiahnut. Ked tam je policajtka po ceste tecie voda do rieky. Aj ked mozno mali namierene do Dlhej Luky,ale pochybujem,ze by ich tadial navigacia smerovala. Osobne auta tadial nikdy nepresli, gazik, traktor hej ale dnesne osobne auta iste nie. Mostik tam bol(tiez ho voda zobrala),ale len pre pesich. 

 

https://revuca.dnes24.sk/aktualne-policia-stale-patra-po-zenach-ktore-v-revucej-strhol-silny-prud-rieky-346406

 

Fotky toho zachranara co je isteny a stoji vo vode, su z mostu co je dva km asi odtial. Muranka cez mesto v podstate netecie - poza mesto. Dalsie stanoviste mohli mat pri sutoku Muranky a Zdychavky Tam je zeleznicny most  starej nedostavanej trate, co mala ist do Tisovca. A potom uz len je most za Revucou.

 

 

https://www.google.com/maps/@48.674671,20.1176957,3a,75y,326.2h,59.16t/data=!3m6!1e1!3m4!1scqsyGLZZYZnDc744lm2gQw!2e0!7i13312!8i6656

Tu je fotka na ten potocik Muranka,na tretom moste,kde uz je spojena so Zdychavkou.

post-1625-0-16106300-1573735090.png

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je tu nazor.

https://mynovohrad.sme.sk/diskusie/dpl/27896951/Zachranovali-zvierata-z-utulku-Tri-zeny-ktore-v-Revucej-strhla-voda-prisli-o-zivot.html

 

Neviem co sa tam stalo. Teoreticky ich na tej ceste mohlo splachnut do tej rieky ale to je asi 60 metrov. Isto do tej rieky neliezli za psom. Rano ani ich auto vraj nenasli - ja viem len co som sa docital v mediach, neskor ak sa stretnem s ludmi co tam boli ci nieco budem pocut napisem.  Synov byvaly trener je hasic,ja sa to dozviem, napisem.

 

Nezda sa mi ze by ich z tej krizovatky uhanala voda - ked boli v aute, mozno to bolo- nikdy som na tej ceste nestal za lejaku. Medzi horou a riekou je nasyp starej streky. A aj ta hora je mala. Ta co je vacsia ma vlastny potok. Je zregulovany. Mozno ak sa zapchala znej bola ta voda,ze by ich to splachlo do rieky - to mozne je. Ale aj tak vacsina vody by slo po ulici Kupelnej dole. Kde normalne ide a tam boli zaplavy asi 3-4 roky do zadu tam mali meter vody na ulici a kanalizacia nestihala,ale to je asi 50 metrov kde bol ten hasic v rieke.Na najnizsom useku. 

 

Okolo rieky su stare stromy(teda maju korene a uz nieco pamataju iste aj viac vody ako bolo vcera,teda breh by mal byt pevny), a vkuse aspon podla fotky, ci ako si to ja pamatam. Ja som tam 5- 10 rokov nebol. Neviem ci to nieje vypilene.

 

Je mi luto tych zien. Neboli ani hlupane ani samovrazdkine, mozno spravili chybu(asi vodicka) a mozno to ani vo svojich rukach nemali. 

 

Cest ich pamiatke. Prisli sa postarat o psi 42 km od svojho domova a ..

post-1625-0-12272000-1573749566.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nenasiel som lepsie fotky.

 Na tretej stvrtej vidite most ktory je pri sutoku Muranky Zdychavky(vodu nevidno lebo je ci co vidite len zaciatok mosta rieka je dalej za pilierom). Ak si ho ja pamatam tam bolo pre 10 rokmi aj zabradlie. Preco boli zachranari podla mna na mostoch. Vedeli tam dopravit auta a svetlo. A z mosta zachranara vo vode istili. Cez most najlahsie preniesli lano z jednej stranu na druhu,ale hlavne tam z jednej strany na druhu vedia behat pracovat kde potrebuju. Val nasypu - streky neviem ako sa to vola - Tam nad utulkom pre psi, medzi tym su aj domy, kde byvaju ludia,aj poslanec narodnej rady) ma 5-7 metrov. V podstate to vidite na 8 fotke. To je most, kde ide ten potocik z hor, za nim je ten velky val nasyp,ale aj prednim kde to ma 7metrov a vkuse.

 

https://slovensko.rtvs.sk/relacie/radiovikend-pozvanky-a-reportaze/78694/po-nedostavanej-zeleznicnej-trati-z-revucej-do-muranskej-lehoty

 

6. fotka je celkom pekna vidite tam Kohut a 7dma to je v oblasti kde bol spraveny cestny most a o tom som uz pisal, most tam nieje,ale bol postaveny, to je vidno na na tych foto. orto. mapachach z 1954.Teda ho museli odstranit.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/532678-tela-dvoch-zien-ktore-strhol-prud-rieky-v-revucej-stale-nenasli/

 

Utulok uz je suchy. Po mostiku uz neostalo nie zelezo,ale ani beton. A to bol masivne teleso betonove. Na druhej strane su len kriaky.

 

Neviem, ak navigacia naozajtade ukaze trasu. To si neviem predstavit. Ja som raz v taliansku isiel cez vinohrady po strkovej ceste,ale vpohode som to presiel. Ale tadial nikdy ziadne osobne auto neslo. Mozno keby som mal stary zigulak a bolo by mi jedno a mala voda by som to presiel. S mojim oplom neviem ani zaparkovat v garazi pod domom. Auto stoji vonku. Prilis velky sklon. 

Ja som cez tu rieku v pohode presiel na bicykli ci motorke,ale autom by som tade nesiel. Na motorke bicykli, aj ked spadne, zdochne - utopis motorku vytlacis ju pri malej vode. keby bola vacsia voda si presiel po mostiku.

 

Poziarnik stoji na krizovatke. Vidite aj dnesne slnko,aj kolko vody odtial tecie.

 

V case 2:32 prechadzaju cez mostik tri osoby v cervenom so psikmi, to je mostik popod ktory tecie voda z tej vacsej doliny hori - co som si mohol predstavit,ze odtial by bola voda co by ich mohla aj s autom splachnut,ale zrejme nebola. Je sranda ze to koryto asi ide cez najvysie body uzemia. zrejme to tak zregulovali,ale ked je povoden aj tak ta voda tecie po tej Kupelnej ulici .

 

 

Zrážky dosiahli za dvadsaťštyri hodín úroveň takmer 65 mm, čo je hodnota vody, ktorá za normálnych okolností spadne na rovnaké územie za mesiac.

https://dennikn.sk/1651992/za-tragediu-v-revucej-moze-klimaticka-zmena-ale-aj-odpadky-tvrdia-miestni-aj-experti/?ref=mpm

 

Na tom grafe by boli priemere 16,25 mm , teda viac ako teplota co som  pisal asi v inom prispevku o pocasi. Toto je hanba SHMu a revuckeho cloveka ak taky je co to ma na starosti.

 

A prsalo 2tyzdne skoro vkuse. A nieje podstatne uzemie Revucej. Ale ta voda v tej rieke je z uzemia aj 20 km dalej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som dal do google trasu(neslo mi co ta zena rozprava, ze navigacia ide cez brod, kto normalny by naplanoval tade cestu, ved to je hlupost) a ozaj tam cestu odtial hocikde davalo cez ten brod. Ale tam osobne auta nejazdia a nikdy nejazdili, vybeh na druhej strane je velmi strmi. A tam na dne su kamene. Som si zobral fotku z noveho casu, uz ten clanok ztiahli a nakreslil asi ako je normalne siroka ta rieka, kde bol ten most pre pesich a kde jazdili tie traktory.

 

Teda ak to davaju aj ozasjtne GPS navigacie, ci si to pozreli na GOOgle, ci sa len pomylili(zeny maju slabsiu orientaciu).  Isto tade neprisli. Ale ked bola tma, vsade stala voda, im sa mozno ani nemuselo zdat ze idu do rieky. Mozno tam bola rovina - hladina(voda bola o pol metra vyssie ako na fotke). Tma,dazd.

 

Hocikto kto by tam vtedy siel by sa utopil. Mozno aj na traktore.

 

 

post-1625-0-37343800-1573847978.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://mynovohrad.sme.sk/diskusie/dpl/27901546/Nasli-telo-tretej-zeny-ktora-zahynula-pri-zachranovani-zvierat-z-utulku.html

 

Nešli do rizika, išli zachraňovať psíky. Ak by sa z útulku vydali správnym smerom nič by sa im nestalo a všetci by boli šťastní a v poriadku. Podľa toho, čo som počula v telke od zamestnankyne útulku  S tym to  suhlasim.

 

Dva a pol vety su spravne. Tam nikdy ziaden most pre auta nebol, nikdy tade osobne auta nechodili. Kam by aj chodili a naco by tam mal byt most? Neviem ci to bude vidno na tej gogle mape sa postavte na statnu cestu tretej triedy a uvidite ze to je polna cesta,len pre traktory a su tama asi 5 zahrad povedla rieky . A vcelku dobre vypada. Keby z Roznavi tam sli podla googla zapadnu mozno po 10 metroch a by nezomreli,lebo by hladali traktor ktory ich odtial vytiahne. Do rieky by sa isto nedostali. 

 

Oni neumreli kvoli tomu,ze chceli zachranit psiky, ze by skakali pre ne do rieky. ######nute komentare psi zivot je pre nich viac ako ludsky. Smola. Teda asi ta pracovnicka z toho revuckeho utulku to dobre popisala. Preco sa soferka rozhodla ist do lava do rieky,namiesto do prava do kopca odkial prisli? To uz je len spekulacia. Alebo na vysetrovani,ale co by sa malo hned stat aby sa to neopakovalo - opravit tie trasy ci na google, ak to je ozaj aj v navigaciach. Mozno tam dat znacku - pozor rieka. Sa vam to mozno moze zdat smiesne,ze ju mali vidiet. Za normalneho pocasia by ju iste videli. Ale vravim mozno ak tam bolo o pol metra viac vody, a tam dotekala,kludne hladina mohla byt az na tu krizovatku co na nej stala policajtka, ci aj ten Sef hasicov. Teda nevidela soferka kde je dole.Len ak isla dalej bolo viac a viac vody. Panika. Ja neviem ako sa vozidlo sprava ked je uz v 40 cm vode. A zrejme 10, 20 cm tam bolo vsade.

https://www.google.com/maps/dir/48.6926294,20.0980326/48.6949343,20.1007146/@48.6927407,20.0946491,1044m/data=!3m1!1e3!4m2!4m1!3e0

 

Este srandu,ze by tam mal byt most pre auta. Cez rieku Muran su v meste dve cestne mosty. Ale aj ten posledny ak ho odplavi rieka uz ho nepostavia. Cesta na Zeleznik uz je nefunkcna, je tam zakaz pre auta. To bola cesta na Zeleznik, Sirk, Ratkovu.. Uz tam ani realy nejazdia asi velke jamy. Este traktory na tazbu to vyzivaju. Za Murankou je futbalovy stadion a asi 150 chatiek a pre ne ten most by asi neopravovali.

 

To druhe telo nasli asi az za sutokom Muranky a Zdychavky. Co som videl video uz tam na brehu zacinala hora, teda muselo by to byt tam.  Auto odplavilo ci sa zastavilo asi na nejakych kmenoch stromov asi este pred prvym mostom, v nom bolo tretie telo.

 

Proste treba nieco spravit aby sa to neopakovalo. Aj mesto tam osadit tu znacku. Google a ak to maju navigacie opravit to(ako cestu). A nielen v Revucej vsade. Su to zbytocne zmarene zivoty, ale nie kvoli psikom. Je mi to luto. Ja som tie zeny nepoznal, ale cest ich pamiatke.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este dovetok, ak to tam bolo tak zle,ti revucania ich mali odtial vyviest.Ist pred nimi aby vedeli kam maju ist. Dnes si to isto uvedomuju. Bola to otazka 5-10 minut,ked ides pomaly kvoli 10,20 cm vody. Tie Roznavcanky, im sa treba len podakovat. A mat k nim respekt. Respektivne. Ja osobne to tak mam. 

 

Vcera sa ma pytal klient ako sa to mohlo stat, ze jednu z tych zien pozna a bola inteligentna. Som mu zopakoval,co som napisal vyssie. Tam bolo vsade plno vody, aj ked isli po rovine(200metrov). Tma, dazd. ,ze nevidis ani kvoli dazdu , svetla ti svietia na vodu tak 5 metrov dopredu. Nevidis kde je hore a kde dole,lebo vsade je voda. 

Smola.  Viazd do rieky je pomaly asi 60 metrov. Teda v tom aute si ani neuvedomis, ze ides dole.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

toto nebol jednoduchý výbuch... 5 ľudí je zatiaľ mŕtvych...

teraz sme to pozerali v tv... a môj revizor doma hovorí, že to, čo tam dole horelo.... to bola chyba plynárov.... nevypli plyn, a je celkom možné, že ani nevedeli, kde ho centrálne vypnúť, lebo to je hodne častý problém....

ad 2.... hasiči.... to isté, a plus.... po cestách jazdí spústa cisterien s oxidom uhličitým, to mala byť prvá pomoc, drbnúť tam  jednu cisternu, nie čúrať tam vodu.... a vypnúť centrálne plyn...
evidentne nakoniec unikal dole, potrubie to nevydržalo a pred vchodom do bytovky horel parádny oheň... to bola chyba.

je super, že ľudia pomáhajú ... a stále to nie je pod kontrolou, ale na prvý pohľad tam boli chyby od odborníkov.

a SPP - neverili by ste, že SPP nemá šajn, kde má uzávery ... vďaka divokým stavbám, developerom a podobnej hávedi, cestári zaasfaltujú uzávery a dobrú noc. to je bežná vec.... SPP nemá nové mapy o stave svojich potrubí a uzáverov.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pred panelákom niečo prerábali, ten plyn tam bolo cítiť, ale "vraj" to mali pod kontrolou. Vo vestibule sa vraj skoro nedalo ani dýchať. Ale mali to pod kontrolou. Tak stúpal hore a v horných podlažiach sa hromadil. Muselo ho tam byť veľa, jedna strana paneláka je úplne zničená, vyhoreli najmenej tri poschodia. Ak nájdu vinníka, môžu byť za to tvrdé tresty.

 

A na to, koľko máme zákazov, príkazov, smerníc, nariadení, tak nič nerieši bezpečnosť voči úniku plynu. Máme tu tisíce panelákov, kde sa plyn bežne používa. Toto sa kedykoľvek môže stať hocikde. A nikto s tým nič nerobí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uprimnu sustrast pozostalim. Myslim,ze penazi bude dost. Ja som v zivote neposlal nikomu peniaze. Dnes hej.

 

Primátorka Prešova Andrea Turčanová informovala na sociálnej sieti, že na oficiálny účet mesta Prešov pre obete výbuchu bolo zhruba do 22. hodiny poslaných viac ako 47-tisíc eur.

Čítajte viac: https://presov.korzar.sme.sk/c/22277374/v-presovskej-bytovke-na-sidlisku-iii-vybuchol-plyn.html

 

Je to ucet v ceskoslovenskej banke(presnejsie 

Československá obchodná banka, a.s.)

. Teda z inych bank tam prist nemohli.  Ja verim ,ze od ludi tam budu miliony. Som skontrolal moj ucet VUB a peniaze dnes neodisli. Budu tam v pondelok.

Mrtvym by som peniaze neposielal. Su im nanic. Ale tam prislo o domov a vlastne vsetko cca 180 ludi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiež si myslím že väčšina peňazí príde asi až v pondelok. Videl som pár fotiek, minimálne 3 horné podlažia budú musieť rozobrať, možno 4, a to bude ten lepší prípad. Vyzerá to tak, že sa zrútili schody na viacerých poschodiach, skôr celý panelák pôjde dole. Vláda by mala postaviť nový panelák. Degešom byty stavajú, takže prekážky nevidím žiadne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem ako sa to vyriesi,ani ako sa prerozdelia peniaze. Ten panelak uz asi nema sancu na zachranu. Ludia by uz asi v panelaku ani nechceli byvat. A iste cast ani nebude. 

 

Ja si mozem povedat idem spat. Oni uz tu moznost mat nebudu. Ani ludia co tu hrozu videli. Ved aj v okoli maju povybijane okna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

manzelka to zajtra asi uvidi na vlastne oci; chystala sa uz dlhsie k znamej, ktora byva asi 500 m odtial

 

v spravach spominali aj podobne nestastia, ktore sa u nas stali v poslednych rokoch, ale nevracali sa prilis dozadu. Kamarati takto prisli o byvanie kde v Bratislave buchol plyn tiez v panelaku. Ale to bol umysel - pokus o samovrazdu. Vtedy tam priamo vyleteli cele panely, ale nebol poziar. Je to uz vyse 20 rokov, myslim, ze tam bola jedna obet.

 

ps - my tu nemame nikoho z Presova?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď vybuchol plyn v paneláku, tak prakticky vždy išlo o úmysel, zvyšné prípady boli kvôli havárii či nedbanlivosti. Neviem o prípade, že by niekde niečo buchlo len tak.

Ešte si pamätám na incident v Astrachani pár rokov dozadu, keď nejaký narušený idiot schválne pustil plyn niekde na prvom poschodí a odpálil 3 spodné podlažia, vtedy sa zrútil celý panelák, je to zachytené na videu minimálne z troch kamier. Jedna snímala dobrovoľných záchranárov, ktorí boli okoloidúci a prehľadávali sutiny, vytiahli odtiaľ nejakých ľudí (dokonca som tam videl hyenu, ktorá z ruín vyhrabala kabát a odišla) a asi dve minúty na to sa zosypali zvyšné podlažia, ktoré pochovali ďalších pár ľudí. Prvý krát, keď som to videl, bolo to dobré psycho.

Ja som mal z okolia Prešova 3/14 frajerku, ale už nie som s ňou v kontakte a nechýba mi. Ale viem, že vie o tom, čo sa stalo, ale jej sa nič nestalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som z Presova, ale uz tam nebyvam. Je strasne co sa stalo.volala som s mamou. Cely den behali po meste sanitky. Vybuch vraj bolo pocut aj v meste, ked bola v praci.

Ta bezmocnost musi byt hrozna.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Túto tragédiu by si mal niekto sakramentsky odskákať. Nie ten posledný, ktorý do niečoho zakopol, malo by to postihnúť podstatne viac ľudí.
 
Veľmi veľkou chybou je ako u nás prebieha výber dodávateľa na akúkoľvek stavbu. Vždy sa dáva najväčší dôraz na cenu, aby to bolo možné urobiť za čo najnižšiu cenu a čo najviac usporiť. Referencie, ktoré by mohli dať aspoň aký taký obraz o firme sa považujú skoro ako niečo nepodstatné. Že firma nemá dostatok kmeňových zamestnancov, to  akoby sa prehliadalo, však na dobu stavby SA príjmu aspoň brigádnici.
Jasné, na výkop kanálov nie je nutné vysokoškolské vzdelanie, ale na každej stavbe je predsa stavebný dozor a ten za niečo zodpovedá.
Ako je možné, že tu na stavbe plynári necítili unikajúci plyn, keď ho cítili laici.
Ako je možné, že napriek upozorneniu neurobili nič a pokračovali v práci ako keby sa nedialo vôbec nič!
Kde bol stavbyvedúci, majster, či niekto, kto o postupe prác rozhoduje ...
 
Obyvatelia bytovky prišli o celý svoj majetok, o celú svoju minulosť, ktorú mali uloženú v počítačoch, vo fotografiách, ostal im len holý život a pár vecí, ktoré sa im zmestili do rúk.
Ale čo je najstrašnejšie, je naozaj veľa tých, ktorí prišli o to najcennejšie, o svoje životy.
Fyzicky sme príliš vzdialení od miesta hrôzy, ale mysľou sme aj tak stále spätí s ľuďmi, ktorých táto tragédia postihla.
Ani si neviem predstaviť čo ich teraz čaká; kde a ako budú žiť. Toto predsa nie je otázka dní a týždňov.
Teraz sú v šoku, ale žiaľ, to najhoršie ešte len príde.
 
 
 
 
 
 
 

 
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to aj o tom, akých odborníkov si forma najme. Bárkoho, len aby veľa nepýtal.

Viem, že náš problém je s tým, čo sa tu stalo, neporovnateľný. Ale tiež to súvisí s kvalitoou práce "odborníkov".

Tam, kde je otcov byt, sa zatepľovalo, hoci neviem, načo, steny sú hrubé asi 40 cm a je to poctivá tehlová stavba. Prehlasovali nás, čo sme to nechceli, zmierili sme sa s tým, čo iné nám pstalo.

A ešte sa rozhodli, že vymenia potrubia v stúpačkách. Dva roky po tom, čo sme my tam dali na náš úsek fungl nové. Nie, musíme si ich dať vymeniť. Dobre. Čo nám iné ostalo. 

Úplne nám zničili všetky obkladačky, splachovanie záchodu a osadili tam sadrokartón hroznej vizáže a dietu, čo do toho vyrezali, vôbec nekorešponduje s veľkosťou dvierok. Bolo nám jasné, že to bude treba znova urobiť. našťastie sme sa do toho nepustili, nebolo kedy. Lebo o pár dní mi volal sused o poschodie nižšie, že mu od nás tečie voda. tak sa tam bol Flinstone aj so zaťom pozrieť, a veru tiekla. Ako to tí somári "odborníci" urobili, to jeden nevidel. Oni vyhodili objímku, ktorá spájala potrubie s tým takým "husím krkom", a aj silikón, čo tam k tomu bol. Ako môžu vodári vyhodiť niečo, čo patrí k potrubiu? Oni to tam len tak voľne osadili a rozdiel v priemeroch bol asi 1 cm, čo celkom satčilo k tomu, aby to susedovi pekne vlhčilo jeho bývanie.

Firma, čo toto robila zaťovi v bytovke, pekne vyrezala otvor po špárach medzi kachlíkmi, a aj prácu spravili kvalitne. A títo to museli byť riadni fušéri. Skrátka veľa firiem na zamestnancoch šetrí, nech to stojí čokoľvek.

 

Chcela by som dať tým ľuďom čo vyhoreli, nejaké zimné veci, nové zimné boty CCC, pánsky a dámsky kožuch, pár teplých vecí, čo som ešte nemala na sebe, funggl nové nenosené rifle pár kusov, a tak podobne, neviem, či také niečo je možné, či sú nejaké miesta, kde by také čosi zbierali.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov