Skočiť na obsah

Čo, kde a kedy sa stalo


RoSo

Odporúčané príspevky

 7. október - Svetový deň úsmevu   :)

 

Svetový deň úsmevu sa oslavuje od roku 1999. Iniciátorom bol Harvey Richard Ball, ktorý v roku 1963 vytvoril „smajlíka“, symbol šťastia a dobrej vôle. Tento deň je určený na dobré skutky, dobrú náladu a na pochopenie sily úsmevu, ktorý robí naše dni krajšími. http://kalendar.azet.sk/medzinarodne/popis/2016-10-7/

Harvey  Ball

https://en.wikipedia.org/wiki/Harvey_Ball

 

 

S úsmevom je svet krajší, tak nim nešetrime.

        :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

a toto nam nejako vo vianocnom case uniklo

 

Richard John Parfitt, OBE (* 12. október 1948 Woking, Surrey, Anglicko – † 24. december 2016) bol britský rockový gitarista a spevák. Od roku 1967 pôsobil v skupine Status Quo na pozícii rytmického gitaristu a občasného speváka.

 

tak si pustime nejake Status Quo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Dnes je tomu presne 100 rokov, čo tragicky zahynul jeden z kľúčových zakladateľov prvej Československej republiky, astronóm, letec, generál a najväčší Slovák - Milan Rastislav Štefánik.

 

post-2-0-37968000-1556962112.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 týždňami...

takých lotrov nie je žiadna škoda. Dnes ak vôbec, sedia v lochu a my sa skladáme na ich stravu a existenciu. radšej by som prispievala na choré deti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

to je síce pekné, ale nech mi nikto netvrdí, že ked sa odtiaľ dostane von, tak vyjde z neho neškodný dobrák. A pokiaľ mi je známe, dnes basmani nemajú povinnosť pracovať. Či majú?

Tým pravdaže nechcem povedať, že každý, kto niekoho zabije už je zločinec. Mám porozumenie pre týrané osoby, ktorým prdli nervy a raz vzali spravodlivosť do vlastných rúk. Mám porozumenie, ak sa obeť bránila násilníkovi a inak by nemala šancu ho spacifikovať. Atd...to je zas iná téma.

Topánky šil aj môj dedo, a nebol kriminálnik, ale bolo to jeho remeslo. Potom sa zamestnal u Baťu a tam robil majstra. A po nástupe socializmu v tom istom závode premenovanom na Svit. Mojej mamke ušil dvoje krásne topánočky, podľa vlastného návrhu, nikto iný také nemal. Dodnes ich opatrujem v skrini. Len nosiť ich nemôžem, mám do nich veľkú labu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Garaj sa z basy nedostane, aj keby mal možnosť, tak ju odmietne. On vie, že na slobode ho nič nečaká a svoj trest považuje adekvátny za to, čo vykonal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Garaj sa z basy nedostane, aj keby mal možnosť, tak ju odmietne. On vie, že na slobode ho nič nečaká a svoj trest považuje adekvátny za to, čo vykonal.

 

no ešteže je taký uvedomelý. Kiež by každý podobný jedinec to cítil tak isto. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prerábajú nám staré kovové netesniace dvere a sklá na medziposchodiach, odvrtávajú,  bolo to  zapustené, že by to vydržalo aj atomovú vojnu, a druhá firma robí vstupné schody ´, lebo sa rozpadávajú - tie boli pre zmenu robené viac z piesku ako betónu, poprekladané tehlami.... dlaždice nalepené tak, že boli potreté lepidlom len pekne dookola, v strede piesok.... takže to musia komplet celé rozvrtať.... a toto trvá už od minulej stredy,
a už mi to vŕta aj v malom mozgu...
a to ešte budú reparovať zábradlia, plechové, v dvoch vchodoch odhrdzaveli zapustenia do pieskového betónu, drží to len ten povestný vlas....

to vŕtanie je hrossssné :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bude zrejme len opravené zatiaľ to vonkajšie, skutočne sa to rozpadáva, vybetónujú a odlaždicujú novými dlaždicami
ako budú riešiť zábradlie - to ma trápi, lebo ja bez zábradlia to je nonsens...

u mamy sú schody urobené už nejakých 18 rokov, robili aj streiešku nad schody, ale čo to boli za majstrov - zábradlie začína až pri druhom schode, kto má problém s chôdzou, je to zaujímavá akrobacia.

odfotím to, keď to bude.... u nás je to celé nejaké na levačku.... na tie schody hovorí každý návštevník, že sú nepríjemné, vymieňali pred dvomi rokmi vonkajšie vstupné dvere, objednal to najdebilnejší ožran, bez toho, aby to vôbec niekto vedel, a to sú dvere úplne nanič, otvárajú sa opačne, ...

som zvedavá na schody...

po čase by mali prísť na rad aj vnútorné schodisko... teraz je viac než tridsať rokov pokryté gumou, náš vchod sa o to stará a vyzerá ešte k svetu, ale už vymýšľajú, čo s tým. neviem. uvidíme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sám by som to lepšie nenapísal

 

 

Dne 25. července 1980 zemřel Vladimír Vysockij. Byl to Vysockij, Šukšin a Okudžava, co nám v sedmdesátých letech dodávali naději, že doba samobrežněvství s její bolševickou falší jednou skončí...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...

a ešte niečo treba pridať z našich luhov a hájov, čo som vlastne zmeškal...

 

Hana Hegerová, vlastným menom Carmen Mária Štefánia (Beatrix) Farkašová (* 20. október 1931, Bratislava) včera mala 88 rokov

pri tej príležitosti sa konal koncert, pre veľký záujem "reprízovaný" dnes https://hanahegerova88.cz/

bohužiaľ, pani Hegerová sa zo zdravotných dôvodov nemohla zúčastniť

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

vážna autonehoda sa stala dnes poobede pri Nitre.... tragická :(

 
Minúta po minúte: Kalavská po nehode potvrdila dvanásť obetí, z toho štyri maloleté

Na operačnom stredisku Krajského riaditeľstva je zriadená informačná telefónna linka 096130 2154.

 

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22259163/tragicka-nehoda-pri-nitre-hlasia-styroch-mrtvych-a-mnozstvo-tazko-zranenych.html


 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov