Skočiť na obsah

Terorizmus, teroristické organizácie


RoSo

Odporúčané príspevky

Presne tak. Už len taká cenzúra a nútená politická korektnosť sú veci, na ktoré si viac-menej musíme zvykať či chceme alebo nie.

 

Zrejme si s tým konfrontovaný viac, ako ostatní. Je to aj otázka osobnej citlivosti na takéto obmedzenia. Ja patrím ku generácii, ktorá si „užila“ obmedzovanie osobnej slobody za totality. Takže každé jej súčasné obmedzenie pociťujem negatívne. Pri tom dnes žije spústa pamätníkov obdobia totality, ktorí nechápu o čom hovorím a z nostalgiou spomínajú na „staré zlaté časy“. Ale rozumiem tomu, prasa netúži po slobode, keď má plný válov. Čo ma ale najviac udivuje je laxný postoj ľudí v západnej Európe, ktorí nemajú podobnú skúsenosť s totalitou a ktorí sa necítia ohrození, keď sa stále viac obmedzuje ich osobná sloboda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja tam vidím kopu spoločných znakov s nástupom fašizmu a nacizmu pred 80 rokmi v demokratickej Weimarskej republike. Podobnosti tam nevidí akurát len úplný zadubenec neznalý histórie. A keď takýto zadubenec ťa ešte začne obviňovať z rasizmu a xenofóbie, tak to je už proste úplný idiot :) Potom aj odporcov Hitlera museli považovať za idiotov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slnieckari pouziju hocoico na svoju predstavu a jej naplnanie ad absurdum.....pomahaju im aj nase (a nielen nase) media.....som zvedavy ci tak isto budu ukazovat aj druhu stranku ich humanitnej sialenosti...

20914192_341419922948422_988151901573550

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nestávalo sa to často, ale tentokrát s tebou, informator, súhlasím.

Tono, ja sa viac cítim ohrozená tými teroristami, možnosťou čoraz reálnejšou, že hocikde a hocikedy tu nejakí šialenci začnú len tak zabíjať našich ľudí, ako tým, že by na hraniciach boli kontroly a že by ten pohyb nebol taký ako teraz. je mi jedno, či ma nejakí poliši na ulici budú legitimovať, ale nie je mi jedno, či ma - alebo dakoho z mojich blízkych či kamarátov len tak nejaký magor na ulici či na nákupe neodpraví.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 ako tým, že by na hraniciach boli kontroly a že by ten pohyb nebol taký ako teraz. je mi jedno, či ma nejakí poliši na ulici budú legitimovať, ale nie je mi jedno, či ma - alebo dakoho z mojich blízkych či kamarátov len tak nejaký magor na ulici či na nákupe neodpraví.

 

Odhaliť sa dá teroristická organizácia, ktorá je riadená z vonka, využíva elektronickú komunikáciu, osobné kontakty podozrivých osôb, nakupuje zbrane, alebo materiál na výrobu výbušnín. Ale ak sa nejaký magor rozhodne vrážať autom do chodcov, alebo útočiť nožom, to sa nedá predvídať. Auto a nôž sú bežnou súčasťou domácnosti. V konečnom dôsledku budú obmedzovaní bežní občania. Stavanie bariér, ako prevencia útokov s použitím dopravného prostriedku znamená, sťaženie každodenného života, zásobovania, údržby atď.. To si nakoniec odnesú normálny občania. Je celkom možné, že ak nebudeš mať auto s radarovou detekciou prekážky, nevpustia ťa s ním do mesta. A samozrejme, všade sa nedajú bariéry postaviť. Najviac ma "pobavilo", keď mi v Londíne pri prehliadke zhabali vreckový nôž s 5 cm čepeľou. Vraj, ako cudzinec mám šťastie, že akceptujú moju nevedomosť. Ak sa to však zopakuje, bude to už klasifikované, ako trestný čin. Teroristovi s mačetou pod kabátom je úplne ľahostajne, či sa tým dopúšťa trestného činu. Prvý zážitok, ktorí som mal na anglickej pôde, bola prehliadka. Musel som vystúpiť z auta a postaviť sa k stene, kde pri mne stála policajtka, kým sa mi hrabali v batožine. Potom mi blahosklonne povedali, aby som si zbalil veci, ktoré mi rozhádzali pri prehliadke a pokračoval v návšteve ich "úžasnej" krajiny.. Keby som tam nebol služobne, najradšej by som sa otočil a vrátil domov. No, musíme si zvykať.

 

p.s.

 

Dnes som si prezrel video,

 

 

ktoré ma dosť znechutilo. Záleží hlavne na tom, komu sa takéto prostriedky dostanú do rúk.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slnieckari pouziju hocoico na svoju predstavu a jej naplnanie ad absurdum.....pomahaju im aj nase (a nielen nase) media.....som zvedavy ci tak isto budu ukazovat aj druhu stranku ich humanitnej sialenosti...

 

 

Absolútne nechápem, že táto fotografia je ešte dostupná. Tipujem, že tu už dlho nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hlavného teroristu z Barcelony dnes polícia odbachla. Ešte stihol zakričať Alláhu akbar (Vyfajčím Satana) a potom schytal guľku. Mŕtvy je aj imám, ktorý pôvodný útok naplánoval, dnes sa potvrdila jeho smrť. Takže dvaja buzeranti sú out. Dnes bol dobrý deň.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 keď nevinní letní turisti prichádzajú namiesto obeda či vytúženej dovolenky o život,

 

maju sediet doma na riti

co mozete cakat, ked sa miliony ludi v kazdej chvili dna presuvaju po celom svete?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vilma, to je problem.  Strach je prirodzeny ale kontroly na hraniciach by nestacili,  musis ist ovela dalej.  Takna sluzba, obmedzenie prav ( napriklad zatvaranie podozrivych na dlho, odpocuvanie telefonov vo velkom, sledovanie pohybu penazi vo velkom atd. )  A to neskonci u teroristov,  priklad je turecko kde terorista je ten co nesuhlasi s Erdoganom.  A aj tak nebude bezpecnost 100 %., 

A logicka otazka, ak kontrola hranic pomoze, tak zaviest kontroly aj medzi okresmi ?  Alebo rovno kontrolne body vsade  ( ako v izraeli ? )

Kam az chces ist ?  Mas niekde hranicu ? 

v rusku nemaju ziadne zabrany a aj tak sa utokom nevyhli. v USA su cielom cislo 1 ale funkcna tajna sluzba dokazala dost utokom zabranit. 

 

Ano, mame problem.  Ale trochu toho hnusneho racia, pocet obeti pri automobilovych nehodach je 1000x vyssi.  Hlavny dopad utokov je teda emocionalny a chcu dosiahnut to aby sme sami zradikalizovali moslimov v europe.  A  ako vidis existuje dost vela ludi na ktorych to zabera.    A dalej, pokial viem tak  podiel migrantov na terorizme je blizky nule,  na inych zlocinoch urcite podiel maju ale nezda sa ze by boli radikalizovani, nesli sem s cielom zomriet pri dzihade. 

A neviem kolkych moslimov poznas ?    Ja v bratislave dost a skutocne som nemal z nich ziadny strach, to skor s kotlebovovcov, ti sa chcu bit pre svoje nazory.


a este k politickej korektnosti.  Pisat mozes co chces pokial neprekrocis hranicu danu zakonom.  Ale ludom ako informator vadi ze ich potom povazuju za hovada.  Ludia ako on povazuju za svoje ludske pravo hovorit  o smradlavych ciganoch,  hnusnych madaroch, buznach a pod.   A kazdy komu to vadi  je bolsevik a cenzor. 

Tak to je ten ich spravny biely svet. No tak to ja radsej budem v inej spolocnosti a nechcem aby sa dostali k moci.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na rovnakej urovni je nabehnut na turisticku promenadu a robiť z ľudi kolky.

Jj, bomba na hlavu je humannejsia. A zabija citlivo a v mensom rozsahu. Cize keby na nas hadzali aj oni bomby, je to ok?

 

Ešte si zabudol napísať, že tí trinásti rasisti sami naskákali pod tú dodávku. Kks :unudeny:

Ako tradicne nechapes, alebo nechces pochopit co pisem. Zas len svoje preludy. Uz mas informatorov komplex.

 

Tu nie je rozhodujúci počet mŕtvych.

Ved o tom som ani nepisal. Pointa je, ze sme s nimi vo vojne, zabijame ich a kazdy sa pohorsuje a cuduje ze zabijaju aj oni nas? To ako vazne? Tu si niekto myslel ze budu sediet na zadkoch doma? Nie Europa sa nemeni kvoli islamu a vojne s nimi. Meni sa z vlastnej hluposti. A o tom to je.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

........................a este k politickej korektnosti.  Pisat mozes co chces pokial neprekrocis hranicu danu zakonom.  Ale ludom ako informator vadi ze ich potom povazuju za hovada.  Ludia ako on povazuju za svoje ludske pravo hovorit  o smradlavych ciganoch,  hnusnych madaroch, buznach a pod.   A kazdy komu to vadi  je bolsevik a cenzor. 

Tak to je ten ich spravny biely svet. No tak to ja radsej budem v inej spolocnosti a nechcem aby sa dostali k moci.  

 

tak neviem kde som to len naznacil, to o com tu trepes..............ale nakoniec aby teda bolo po tvojom....lepsie byt hovadom ako marxistom, alebo fasistom....ty zatial splnas tieto vyznamne politicke propagacne trendy....salut alebo aky pouzivas pozdrav :(

 

A este pre doplnenie tvojich hluchych miest............sloboda slova je to, ked mozes bez obav slobodne a verejne povedat-proklamovat svoj nazor aj proti voli vacsiny....toto je prte teba neprijatelne?......ak ano to iba potvrdzuje tvoje marxisticke a fasisticke zmyslanie.... vsimol si si niekde v diskusii, ze ja by som ti zakazoval a sudil ta za tvoj slobodne a verejne povedany nazor?....u teba je to ale uz pravidlom, ze tu moralizujes niekoho a seba si nevsimas....zaujimava sloboda slova, ktoru tu prezentujes  :happyroll:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tým tvojim hovadinám tu nerozumie nikto, nielen ja.

Nj, toto je vzdy najlepsia odpoved v pripade ked nemas ziaden argument. Ako tradicne. A ak si si nevsimol, pre takych ako ty som to rozviedol dalej. A ked uz ani tak nechapes, tak je to asi tvoja vizitka schopnosti chapat pisany text. Za to ja nemozem.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nj, toto je vzdy najlepsia odpoved v pripade ked nemas ziaden argument. Ako tradicne. A ak si si nevsimol, pre takych ako ty som to rozviedol dalej. A ked uz ani tak nechapes, tak je to asi tvoja vizitka schopnosti chapat pisany text. Za to ja nemozem.

 

Ja argumentov mám dosť, ale tvoje tliachanie sa točí len o fantazmagóriach okolo rasizmu a xenofóbie, a tam ja nemám o čom diskutovať.

 

Ty máš celú tému popletenú z dôvodu, lebo si si akosi zafixoval, že USA a EÚ sú príčinou terorizmu a teroristické útoky moslimov, či presnejšie islamistov, sú odpoveďou na ne.

 

Omyl, islam je v permanentnej vojne už od siedmeho storočia, kedy bol vojensky vyrovnaný prakticky každým mocnostiam na západe (a tých veľa nebolo, v čase expanzie kalifátu boli dve, ktoré to boli, to si vygúgliš), jeho expanziu zastavilo to, že v Európe sa začali formovať klasické stredoveké štáty, ktoré sa postupne menili v regionálne mocnosti. Ďalší vývoj bol ovplyvnený tým, že Západ začal islamským krajinám utekať technologicky, takže kalifáty už nestačili vojensky a postupne sa rozpadali a zanikali. Tento trend pokračoval až do začiatku 20. storočia, keď európske mocnosti ovládali takmer 90% sveta a mnohé moslimské krajiny sa dostali pod ich vplyv.

 

Európu vyčerpali dve svetové vojny, rozpad koloniálnych mocností zmenil ich domovské krajiny z globálnych mocností na regionálne a od 70. rokov 20. storočia má Európa problém s demografickým vývojom. Islam sa výrazne odvtedy posilnil, čomu vďačí najmä ropnému bohatstvu viacerých arabských krajín, vojensky na Európu ešte nemá, takže konvenčnú vojnu viesť nemôže, a jeden z účinných spôsobov boja sú teroristické útoky v Európe, čomu výrazne napomohla premena národných štátov na multikultúrne, takže radikálny islam môže vo svojom boji pokračovať, keďže jeho cieľom je islamizácia celého sveta a Európa je vstupnou bránou, takže k útokom v Európe by dochádzalo bez ohľadu na to, či by sa vojensky alebo politicky angažovala v moslimských krajinách. To tliachanie o tom, že teroristické útoky sú z dôvodu, že "ich bombardujeme", to si myslel vážne? To oni len radi zneužívajú na propagáciu svojej pokrivenej ideológie, islamisti zabíjajú denne stovky moslimov v Afganistane, Pakistane, Nigérii, ničia mešity, atď., to ako vysvetlíš?

 

Takže máš ešte niečo k téme alebo sa ideš doučiť dejiny a nejaké pojmy z politológie, aby sa tu mohla viesť konštruktívna diskusia?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a tu ja zase tvrdim ze si to zjednodusil az do absurdna,  islam nie je jednotny od cias ked skoncil kalifat. 

a to je ranny stredovek :)  turecke vyboje neboli motivovane nabozensky ale imperialne, cielom bolo rozsirit vladu turecka nie sirit vieru. 

Ak si takto postavis problem, tak ine riesenie ako totalna nabozenska vojna nie je.  Ale v skutocnosti tomu nic nenasvedcuje, Extremny islam je problem aj v moslimskych statoch, nema vacsinovu podporu a jeho porazka je mozna. A moslimovia su nasmi prirodzenymi spojencami. ( aj v spanielsku prisli udania na imama od nich, nie od krestanov ). 

Jeden z problemov moze byt aj to ze islam je vnutorne demokraticky a tak nema jasnu hierarchiu nabozenskych vodcov,  kazdy sa moze vyhlasit za kazatela a chyba im papez ktory by to zatrhol. ( je tu ista podbnost s evanjelikmi v USA, aj tato skupina casto generuje nasilne utoky napriklad na kliniky kde sa robia potraty )

Moje zakladne namietky teda smeruju k tomu ze radikalny islam nie je politikou statov, tyka sa mensiny moslimov.

Ale ide o vazny problem a ziadne rychle riesenia nevidim.     Pre EU ale znamena aj isty budicek z pohodlnosti a predstavy ze staci rozdat dost penazi aby bol klud.

1.  Chcem aby EU bola statotom zo silnou armadou a schopnostou robit poriadky v susedstve

2. Spolocnu a efektivnu tajnu sluzbu  a nasledne policiu

3. Medzinarodnu politiku, ktora ma nastroje a vie ich efektivne pouzit ( teda aj silu aj peniaze a pouziva ich na presadenie svojich cielov )

A z toho plynie aj potreba spolocneho finacneho ramca, ktory to vie zabezpecit. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moje zakladne namietky teda smeruju k tomu ze radikalny islam nie je politikou statov, tyka sa mensiny moslimov.

 

A táto smiešna až trápna menšina moslimov (aký podiel zaujímajú islamisti medzi moslimami? 0,005%?, tento kvázi argument roztlieskavači veľmi radi používajú) dokáže obrátiť tajné služby hore nohami v celej Európe, prevencia pred útokmi a hrozbami stojí desiatky miliárd eur ročne, EÚ je nútená meniť bezpečnostnú a zahraničnú politiku a navyše spravila osudnú chybu - výrazne podcenila túto hrozbu. Ak toto dokáže zlomok moslimov/ islamistov, čo potom dokáže niekoľkonásobok "uvedomelých" moslimov, ktorých islamisti budú motivovať k ďalším útokom? A tých sú desaťtisíce, úspešne sa im darí v getách a stačí nejaká rozbuška a máš polovicu Paríža a Londýna v plameňoch.

 

Ten zoznam, čo si vypísal nižšie, to sa malo aplikovať pred 20-30 rokmi. A možno už vtedy bolo neskoro.

 

Čo sa týka Turecka, ktoré si spomenul - presnejšie Osmanskej ríše, tam náboženstvo hralo významnú úlohu, pretože Osmanská ríša sa považovala za lídra islamského sveta. Turecko vzniklo v roku 1923 a dištancovalo sa od svojej islamskej minulosti. Aby sme boli presnejší.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak skusme trochu strukturovane.

Co tvrdis ty a ake z toho vyvpodzujes zavery ?

Skus dat svoje predpoklady, zavery a navrhovane kroky. 

 

Moje predpoklady som dal,  a kedze nesuhlasis tak ich neskor mozeme prejst podrobnejsie.   Ale chcem si ujasnit tvoj postoj, aby som ti nevkladal to co si myslim ja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je tu mnoho tém, čo som kde tvrdil alebo navrhoval, skutočne sa mi nechce znovu opakovať. Ktoré predpoklady si dal? Ten zoznam? Ja netvrdím, že s tým nesúhlasím, ale nemyslím si, že to bude mať želaný efekt. Aj Hitlera zabásli a aký to malo efekt? Islam nie je iba náboženstvo, ale je to ideológia, podobne ako komunizmus, či nacizmus. Islam nepatrí do Európy, pretože nemá nič spoločné s liberálnou demokraciou, zriadením, ktoré funguje v Európe. A snahy o demokratizáciu severnej Afriky skončili akurát s posilnením islamistov. Ak prídu do Európy, prečo by sa mali zmeniť alebo prispôsobiť?

 

post-2-0-36297900-1503581670.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,   mylis si slobodu slova s dedinskou krcmou,   Sloboda slova ako kazda ina sloboda je spojena so zodpovednostou,  tu sa presne rozchadzame.

 

sloboda slova je spojena zo zodpovednostou?......mam to chapat tak, ze to, co je zodpovedne v slobode slova-vyjadrovania sa-v tom, co si mas mysliet-v tom, co je skrtaka spravne, urcuje povinny manual nazyvany politicka korektnost? Vysvetlenie od teba je jdnoduche.......kde je sloboda slova, tam je diskusia na urovni dedinskej krcmy. No ved vravim...si marxista alebo fasista a zakazovanie slobody slova kamuflujes do politickej korektmnosti, aby sa vyjadrovanie ala dedinska krcma, nedostalo do verejneho zivota...a to ked este nebola na svete ta zazracna politicka korektnost (mimo statov Sovietskeho bloku), tak sa verejne pouzivali hrube a neslusne vyrazy?.....bolo to tak?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, ako naschvál, v podobnom duchu som o tom dnes doobeda písal
 

Džihádisti z tzv. Islamského štátu zverejnili dnes prostredníctvom sociálnych sietí po prvý raz videozáznam v španielskom jazyku, v ktorom pohrozili realizáciou ďalších teroristických útokov v Španielsku.
(...)
Obaja džihádisti vystupujúci vo videozázname hovoria španielsky s arabským prízvukom.
Jeden z nich hovorí o tom, že so súhlasom Alaha sa al-Andalus opäť stane tým, čím býval - krajinou kalifátu. Al-Andalus je arabský názov Pyrenejského polostrova, využíva sa však aj na popis území polostrova, ktoré boli v období rokov 711-1492 v rukách moslimov.
http://www.teraz.sk/video/spanielske-medium-dzihadisti-z-is-p/277068-clanok.html

 
Takže už rozumejú tí s dlhším vedením, o čo tu ide? Tie satanove svine sa nezastavia pred ničím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov