Skočiť na obsah

Terorizmus, teroristické organizácie


RoSo

Odporúčané príspevky

Co ma s tym zatknutie? Predsa od toho sa vsetko odvija....ci nie? Bol nepravom zatknuty a teda prepusteny a na zaklade toho dostal odskodnenie za nespravne (protipravne) rozhodnutie sudcu....tak sa pytam, co teraz ten sudca ma na praci...dalsie "spravne" rozhodnutia, ktore cakaju na refinanncovanie? V tom pripade je ozaj sudnictvo v USA v dobe feudalnej :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

post-3-0-96480500-1501269877.jpg

 

tak pome z teórie zasa na chvíľu do praxe...

 

v supermarkete v Hamburgu začal útočník bezhlavo bodať nakupujúcich kuchynským nožom. zatiaľ jeden muž zomrel, šesť zranených.
 

 

Pachatelem dnešního útoku v supermarketu v Hamburku je šestadvacetiletý muž, který se narodil ve Spojených arabských emirátech.

 

Na twitteru o tom dnes informovala hamburská policie. Podle ní při útoku zemřel padesátiletý muž a šest dalších lidí utrpělo zranění. Jaká je současná státní příslušnost pachatele, kterého se německé policii podařilo zadržet krátce po činu díky svědkům, je předmětem dalšího vyšetřování.

 

http://www.info.cz/svet/v-hamburku-utocil-26lety-muz-ze-spojenych-arabskych-emiratu-jeden-clovek-zemrel-sest-dalsich-zranil-13574.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bol nepravom zatknuty

Nie, nebol nepravom zatknuty. Zatknutie s tym nema absolutne nic spolocne, ten sud sa vobec toho netykal. Ocividne si si ani neracil precitat o co tam vlastne islo. U teba nic neobvykle.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak som si to na tvoje odporucanie teda precital.....nie prvy krat.....a som si pecital aj niektore prispevky pod clankom. S toho vychadza teda, ze bud Kanada podporuje teroristov.....

 

 

 

 

 Kanadský nejvyšší soud v roce 2010 rozhodl, že Kanada porušila Khadrovapráva mimo jiné tím, že vyslala na Guantánamo své zpravodajce, kteří vězně vyslechli a kteří pak Američanům výsledky své práce poskytli.

 

 

......alebo sme ozaj toho Breivika celkom nepochopili....

 

 

Marek Klein · 

Masarykova univerzita

Alebo viete čo? Viem, že sa aj tak nebudete namáhať, tak vám to vysvetlím. Keď sa to stalo, tak som si myslel, že Brievik je len pomätený blázon čo chcel zabiť čo najviac detí. Ale on nekonal pod pudom, mal to všetko premyslené. Jeho čin, bol premyslený teroristický útok ktorý chcel odovzdať posolstvo. 
Posolstvo bolo, aby si verejnosť uvedomila ako nakladáme s teroristami. 
Zabil 77 detí a potom len povedal že ok vzdávam sa vezmite ma do väzenia lebo tak systém funguje.
 
Zavrite ma na 22 rokov za vraždu 77 detí lebo tak systém funguje.

Budem sa sťažovať na celu, televízor ,zaobchádzanie a starý playstation a vy mi vyhoviete lebo tak systém funguje. 
Nakoniec ma ešte aj odškodníte, že ste nezaobchádzali s vrahom 77 detí dosť humánne lebo tak systém funguje. 
My sme ale Brievika nepočúvali a tak ho držíme na žive v podmienkach o akých sa môže podstatnej časti nášho obyvateľstva len snívať a staráme sa o neho ako aj o ostatných teroristov až do dňa kedy ich neprepustíme aby mohli slobodne spáchať útok miesto toho aby sme ich 

 

.....toto je odpoved jedneho diskutera dalsiemu diskuterovi, pod tym clankom. Nechutny, ale vystizny priklad. 

 

zaverom....bol odsudeny spravne (esteze tak), ale vlastne nespravne....ci?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nestaci citat, treba aj rozumiet. Hlavne vyznamu jednotlivych pojmov, ktorym ocividne nerozumies.

Opat sa pytam, co s tym ma zatknutie? To je uplne nieco ine ako odsudenie ci vaznenie. Zatknuty bol opravnene, neodskodnili ho kvoli tomu ze ho nepravom zatkli. Odskodnili ho preto, ze tam doslo k viacerym procesnym chybam. Teda ho odskodnili uplne legitimne, nemas co pindat ani sa cudovat.

 

Ja nerozumiem co sa vsetci cuduju nad Breivikom. Ved predsa zijeme v kapitalizme, v ktorom zit chceme. A v kapitalizme ma hodnotu kapital a nie ludsky zivot. Tak ja nerozumiem akym pravom sa kazdy stazuje. Su len 2 moznosti a neviem ktora horsia. Bud su vsetci taki hlupi, alebo neuveritelni pokrytci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Andrej Kiska správy, o útoku z Barcelony, označil za smutné. Čo je ale dôvodom jeho smútku? To, že nejaký náboženský fanatik zabije a zmrzačí nevinných ľudí? Alebo to, že politici nie sú schopní zaručiť bezpečnosť vlastných občanov?  Áno, má v podstate pravdu, je to smutné. A najsmutnejšie na tom je to, že politický lidri, svojou slniečkárskou politikou, pripravujú pôdu, pre nové smutné udalosti. A keď opäť nastanú, budú znova smutní... Ak si máme na podobné udalosti zvykať, znamená to, byť zakaždým smutní, alebo už ani nie? Možno Merkelová nepodľahne všeobecnému smútku a optimisticky vyhlási, že to zvládneme a podobné udalosti nás vedú byť silní a zomknutí, pri prijímaní ďalších migrantov.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono daj nejaký návrh, ktorý politikom pomôže zabezpečiť bezpečnosť občanov. Je jedno aký návrh príde, vždy sa nájde nejaké hovado, ktoré to označí za rasizmus a xenofóbiu. Len dúfam, že medzi obeťami boli aj nejakí roztlieskavači a vítači. Tí si to zaslúžia.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to dost zavisi od toho aky navrh,   napad ze treba vystrielat kazdeho kto nie je arijec bude taky.  Existuje a po nete beha mnozstvo rasistickych a xenofobnych napadov.    Su samozrejme aj nerasisticke a nexenofobne napady ktore su ale drahe a nie je jasne ci to naozaj chceme.   od zavedenia izraelskej predstavy bezpecnosti ( a ta tiez negarantuje uplnu bezpecnost) cez nejake technicke riesenia ( napriklad zakaz vstupu automobilov bez automatickeho brzdenia pred prekazkou ).

Ale napady ako mas ty nam z 1000 teroristov vyrobia miliony, 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

post-3-0-58651000-1503048700.jpg

 

nebol len jeden, boli dva útoky:

 

- v Barcelone biela dodávka narazila do davu ľudí, 13 na mieste mŕtvych, viac než 100 zranených, z toho 15 v kritickom stave.

dvaja vymetenci z IS, terorizmus skončil s prázdninami.

https://svet.sme.sk/c/20628984/nakladne-vozidlo-zrazilo-niekolko-ludi-v-centre-barcelony.html?ref=njct

 

- ďalších päť teroristov bez dlhých rečí španielska polícia zlikvidovala:

Španielska polícia zabila v noci na piatok päť predpokladaných teroristov, ktorí sa pokúsili zraziť chodcov v osobnom automobile v pobrežnom meste Cambrils, nachádzajúcom sa približne 120 kilometrov južne od Barcelony.

Katalánsky minister vnútra Joaquim Forn pre rádio Onda Cero uviedol, že páchatelia mali na sebe pripevnené
falošné výbušniny, ktoré boli veľmi dobre vyrobené. Polícii sa podarilo určiť, že nejde o pravé nálože až pri ich bližšej obhliadke.

 
priam sa žiada:  kdo s čím zachází, s tím také schází...
 
tu už nie je čo ospravedlňovať, keď nevinní letní turisti prichádzajú namiesto obeda či vytúženej dovolenky o život, lebo celým légiám vymietli hlavy, lebo znovu pre nábozenstvo, lebo len tak, lebo tým hnusným pohanským psom ukázeme, lebo... už bolo srandičiek dosť.
už ich máme v dome, mohol tam byť sused, syn, rodič kohokoľvek.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel, pri takychto argumentoch:) tak dam aj ja. to ako ked ides chranit rodinu v bratislave pred utokom vlkov tym ze ju polejes benzinom a zapalis. vlkov by si tym urcite zahnal. ale je v takomto priestore tazko viest ako tak racionalnu diskusiu, tvoj argument nech je toho dokazom

game, a niekto niekedy sa snazil ospravedlnit?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono daj nejaký návrh, ktorý politikom pomôže zabezpečiť bezpečnosť občanov.

Na to nájsť riešenie je rovnako ťažké, ako nájsť optimálne riešenie situácie, keď vypadneš z okna na 12 poschodí.

 

Narastajúca migrácia utečencov do EU sa často vysvetľuje vojnovými konfliktami, klimatickými zmenami a náboženskými konfliktami v daných oblastiach. Populácia v krajinách, z ktorých prichádza najviac imigrantov, vzrástla od roku 1960 v priemere o 300%. http://www.tvnoviny.sk/zahranicne/1688144_niektore-narody-sa-rozmnozuju-neskutocnym-tempom.-zistite-ktore V Afganistane žilo v roku 1960 8,99 miliónov obyvateľov a v roku 2016 34,66 miliónov. V Iraku žilo v roku 1960 7,29 miliónov obyvateľov a v roku 2016 37,2 miliónov. Klimatológovia používajú na demonštráciu globálneho nárastu teploty príklad s vodou. Kde 10 stupňová voda v nádobe sa fyzikálne správa podobne, ako 20, 40, 60 stupňov teplá. No ak presiahne 90 stupňov dynamika procesov exponenciálne narastá. Podobne to platí aj pre dynamiku vojnových konfliktov, terorizmu, dopadov globálnej ekonomiky, ničenia životného prostredia, v závislosti od populačnej explózie. Stačí sledovať, čo sa iba za minútu na našej malinkej planéte udeje. http://www.worldometers.info/ Pre ekonómov to stále nestačí a neustále sa snažia o rast, ako jediné východisko pre budúcnosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže nemôžeme urobiť nič, len sedieť a čakať a začať to brať ako bežnú súčasť života. Irónia osudu, že to čo sa stalo v Barcelone, len dva dni predtým som o tom písal.

 

Tono migrácia sa dá zastaviť, ale na to musí byť v prvom rade politická vôľa. Nič viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Tono migrácia sa dá zastaviť, ale na to musí byť v prvom rade politická vôľa. Nič viac.

 

Samozrejme, že sa dá zastaviť. Dokonca aj bez hraníc a plotov. Stačí si položiť otázku, aká je ich motivácia. Strach o svoj život, náboženské prenasledovanie, alebo ekonomická situácia a pesimistická perspektíva života v ich krajine? Opýtajte sa utečencov, koľký chcú zostať žiť na Slovensku, Maďarsku, Rumunsku...Tieto krajiny by boli pre nich len tranzitné. Orbán nestaval ploty preto, že by sa obával nárastu imigrantov, žiadajúcich azyl v Maďarsku. Obával sa, že by imigranti, ktorých snom sú ekonomicky vyspelé krajiny zo štedrým sociálnym systémom, uviazli v táboroch na území Maďarska. Preto sú riešením EU povinné kvóty.

 

Ak by však s rastúcou populáciou stále narastal tlak na zdroje potravín, vody, pôdy, dali by sa do pohybu stovky miliónov. Potom by sa to už týkalo celej EU. A humánne riešenie takejto situácie, pri exponenciálnom raste populácie neexistuje. Politici sa odvolávajú na prognózy, podľa ktorých sa vzhľadom na dnešnú pôrodnosť, rast populácie asi po 25 rokoch zastaví. Je to teória a aká bude realita, to nikto netuší.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

opakovanie,    existuje migracia a azyl.  

Uspesne to splietate dohromady,  

Migracia znamena ze dotycny prisiel zit, dostal nasledne povolenie a podpora takejto politiky znamena podporovat ich integraciu.    A tu sa bavme o tom ze slovaci nezvladli integrovat ani vlastnych romov,  predstava ze ked nie su rovnaki, tak nech idu do certa nefunguje.

Azyl alebo prijmanie utecencov znamena ze su tu na nevyhutnu dobu, nechceme ich ale poslat ich na spat na smrt povazujeme za nehumanne.   A podme sa bavit co su riesenia ( teda take normalne, nie ze ich nechat utopit alebo rovno strielat).  Napriklad EU dnes plati tabory v turecku a v severnej afrike.  Posilnime to,  vytvorme na to spolocnu EU politiku,  a miesto taborov v taliansku ich rovno vozme tam.  A sucasne sa snazme politicky a vojensky vyriesit problemy uzemii odkial utekaju.  A nasledne ich repatriovat.

Zakladne rozdelenie je ze migrantov si vyberame my,  nikto nema automaticke pravo byt obcanom.  

Ale v debate kde chyba zakladna humanita a snaha aspon racionalne uvazovat sa tazko da cosi spravit.    


opakovanie,    existuje migracia a azyl.  

Uspesne to splietate dohromady,  

Migracia znamena ze dotycny prisiel zit, dostal nasledne povolenie a podpora takejto politiky znamena podporovat ich integraciu.    A tu sa bavme o tom ze slovaci nezvladli integrovat ani vlastnych romov,  predstava ze ked nie su rovnaki, tak nech idu do certa nefunguje.

Azyl alebo prijmanie utecencov znamena ze su tu na nevyhutnu dobu, nechceme ich ale poslat ich na spat na smrt povazujeme za nehumanne.   A podme sa bavit co su riesenia ( teda take normalne, nie ze ich nechat utopit alebo rovno strielat).  Napriklad EU dnes plati tabory v turecku a v severnej afrike.  Posilnime to,  vytvorme na to spolocnu EU politiku,  a miesto taborov v taliansku ich rovno vozme tam.  A sucasne sa snazme politicky a vojensky vyriesit problemy uzemii odkial utekaju.  A nasledne ich repatriovat.

Zakladne rozdelenie je ze migrantov si vyberame my,  nikto nema automaticke pravo byt obcanom.  

Ale v debate kde chyba zakladna humanita a snaha aspon racionalne uvazovat sa tazko da cosi spravit.    

 

 

Axel a este sa da aj rozmyslat  :),  da sa robit vselico ale topenim deti v mori tazko zabranis utokom v barcelone, presne naopak budes mat viac teroristov a lepsie motivovanych. Sme vo vojne s radikalnym islamom a ostrakizovanie moslimov je presne to v co dufaju.  Mas teda rovnake takticke ciele ako ISIL,  ale odmietas sa nad tym zamysliet.


Axel a sic "akže radšej si necháš podrezať celú rodinu, ako keby ťa mal niekto označiť za rasistu a xenofóba?"  Toto je podla teba regularna otazka na ktoru ziadas odpoved ?  hm, mal som o tebe lepsiu mienku.  ale prosim

1. Ak by som mal na vyber ci sa necham oznacit za cokolvek ( rasistu, burzoazneho nacionalistu, mimozemstena, tepleho atd) alebo si nechat zabit rodinu, tak nemam o com uvazovat. Predpokladam ze vacsina kona podobne, len fanatik obetuje rodinu.  Ak toto bola vazne myslena otazka, tak mas problem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Napriklad EU dnes plati tabory v turecku a v severnej afrike.  Posilnime to,  vytvorme na to spolocnu EU politiku,  a miesto taborov v taliansku ich rovno vozme tam.  A sucasne sa snazme politicky a vojensky vyriesit problemy uzemii odkial utekaju.  A nasledne ich repatriovat.

 

Takéto opatrenia sa zdajú určite rozumnejším riešením. Ale prečo sa už roky nerealizujú? Ja to nechápem a napadajú ma už iba konšpiračné teórie. Možno, že globálna ekonomika vôbec nefunguje na racionálnych princípoch, zohľadňujúcich dlhodobý udržateľný rozvoj. Možno, že pre biznis je podstatné mať čo najviac spotrebiteľov. Čím viac konzumentov, tým  viac investícií, tým viac peňazí v obehu a tým aj väčšie zisky. A pre biznis je jedno, či si konzument na to zarobí vlastnou prácou, alebo si vezme úver, alebo na to použije sociálnu podporu. Štáty sú pre to dokonca ochotné tlačiť nekryté peniaze, zadlžovať ekonomiku na úroveň násobku hrubého domáceho produktu. Prečo by neboli ochotné podporovať imigráciu, keď pre nich znamená nárast stagnujúcej populácie v Európe a tým aj zabezpečenie väčšej spotreby? Dokonca niektorí ekonómovia, na udržanie spotreby vážne navrhujú, aby každý občan, bez ohľadu na to, či pracuje, alebo nie, dostal od štátu plat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tyso nemusíš tu vysvetľovať, čo je migrácia, čo je azyl, zrejme si si nevšimol, že tu sa bavíme o tom, aké bezpečnostné riziko predstavujú ....... ako ich nazvať? Migrantmi? Azylantmi? Utečencami? Konvertitmi? Jednu vec majú spoločnú, hádaj ktorú?

 

Aby sme si rozumeli, nikto tu nežiada, aby sme topili deti v mori. Dokonca píšeš to, s čím väčšinou súhlasím, až mi je divné, prečo mi to tu opakuješ.

 

Ale ako funguje integrácia a asimilácia, to sme už zistili. Hlavne po utečeneckej vlne spred 2 rokoch výrazne stúpol počet incidentov, na vrchole ktorých sú teroristické útoky. Takže je zjavné, že s tou vlnou sem prišla aj vlna teroristov (čo niektoré tzv. mienkotvorné denníky typu "SME" označovali za bohapustý hoax a "konšpirátorov" takýchto príspevkov blokovali v diskusii).

 

Takže otázka: aký súvis má tvoj popis "migrácie" a "azylu" ku vzťahu k terorizmu? Azylant nemôže byť terorista? Či migrant nemôže byť terorista? Či? Ako rozlíšiš azylantov a migrantov tak, aby medzi nimi neboli teroristi?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu už nie je čo ospravedlňovať, keď nevinní letní turisti prichádzajú namiesto obeda či vytúženej dovolenky o život,

Odkiaľ vieš že každy z tych turistov je nevinny? Tie deti v Afganistane, Iraku, Syrii, Lybii... čo im na hlavy padaju bomby su vinne? Tam je čo ospravedlňovať? A su ich tisice, no cela Europa sa  ide posrať pre 13 ľudi.

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale ano, aj ten čo spustil z Enola Gay Little Boy bol predsa nevinny.

všetci sú nevinní. a bez ironie.

až na vymlete hlavy bývalých domácich teroristov kdejakých červených brigád a svetlých chodníkov a baader-meinhofová a podobnú háved, ktorá už vykapala, a tym myslim aj klamárskych generálov a politikov celeho sveta rovnako ako celý boko haram a taliban a kompletny islamsky stat a nabozenstva a ideologie kdejakeho nenavistneho druhu.

 

odkedy je clovek clovekom, si vzajomne ublizuje, a nikto nehovori, aspoň ja nie, že tie deti si to zasluzia.

 

mozno keby si ma cital pozornješie, naopak dost často a cele roky som pisavala vo viacerych temach o tom, že mi je vzdy luto deti, nech sú kdekade, od ciganskej osady po rwandu a vyvrazdene dedin v byvalej juhoslavii a zvyky robit hromadne prostitutov z deti v pakistane a všetko, čo detom ublizuje.

je to neuveritelny hnus, rovnako ako ist na dovolenku a nechat sa zramovat sialencami s vymytymi mozgami.

 

mimochodom, o tejto otazke sme tu už debatili, aj o tom, prečo je bežne europskym ľuďom bližšia barcelona ci brusel.

 

vzdy si na mieste predsstavim kohokoľvek z nas ci z vlastnej rodiny, a ublizovat deťom? to je to najposlednejšie z posledných vecí, to je mimo človeka.

na rovnakej urovni je nabehnut na turisticku promenadu a robiť z ľudi kolky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..., no cela Europa sa  ide posrať pre 13 ľudi.

 

Veď práve o to teroristom ide, aby sa z nich Európa posrala. A úspešne sa im to darí. Francúzko je vo výnimočnom stave, vo všetkých krajinách EU sa mobilizujú  protiteroristické jednotky, obmedzuje sa sloboda prejavu, obnovujú sa kontroly na hraniciach, letiskách, nádražiach, športových, kultúrnych podujatiach. Náklady s tým spojené predstavujú v EU miliardy eur ročne.Tu nie je rozhodujúci počet mŕtvych. Komáre usmrtia ročne takmer milión ľudí, sú v zabíjaní ľudí hneď na druhom mieste po človeku a pritom sa im nevenuje toľko pozornosti v médiách.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A vdaka tejto migrantskej luze sa v europe zacnu rozmahat totalitne rezimy.....no ale potom sa s migraciou nebude uz nikto pozerat cez nejake humanne okuliare. Uz mi to pripada ako cielene, zo strany politickych "elit a tvrdeho jadra EU"..... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A vdaka tejto migrantskej luze sa v europe zacnu rozmahat totalitne rezimy.....no ale potom sa s migraciou nebude uz nikto pozerat cez nejake humanne okuliare. Uz mi to pripada ako cielene, zo strany politickych "elit a tvrdeho jadra EU"..... :(

 

Obávam sa, že máš pravdu. Človek bol evolučne nastavený existovať, ako príslušník tlupy, spoločenstva s ktorým sa identifikoval rasovo, etnicky, kultúrne, nábožensky,  jazykovo. Tento model existencie fungoval desiatky tisíc rokov. Žiaľ má na svedomí aj milióny obetí, rasovú segregáciu a náboženskú neznášanlivosť. V 20 storočí vyvrcholil do dvoch svetových vojen, s desiatkami miliónov obetí. Rozsah konfliktu, čo do počtu obetí, nebol len dôsledkom nejakej zvrátenej ideológie, ale aj dôsledkom vyspelosti technických možností zabíjania. Zvrátenú ideológiu mal v histórii každý agresor. Dnes sa Európa chce dištancovať od svojej krvavej histórie. V multikultúrnej, spoločnosti, bez rasovej, etnickej, náboženskej a dokonca aj sexuálne identity, vidia slniečkári záruku harmonickej koexistencie ľudstva. Je to experiment, ktorí nemá vedecké základy a nikto netuší, ako dopadne. Vychádza z predpokladu, že človek je v podstate tvor prirodzene  túžiaci po slobode, láske, porozumení, tolerancii, empatii. Moslimské náboženstvo je v protiklade s touto predstavou koexistencie a pokladá takýto postoj za slabosť a prejav zvrátenosti. To je zárukou budúcich konfliktov, kde teoretický model slniečkárov bude konfrontovaný s atavistickým evolučným modelom, overeným tisícročiami. Sebareflexia a pragmatickejší pohľad na podstatu človeka vyznieva možno cynický, ale v konečnom dôsledku môže predchádzať konfliktom a obetiam na životoch viac, ako idealistický pohľad slniečkárov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A vdaka tejto migrantskej luze sa v europe zacnu rozmahat totalitne rezimy.....

 

Presne tak. Už len taká cenzúra a nútená politická korektnosť sú veci, na ktoré si viac-menej musíme zvykať či chceme alebo nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov