Skočiť na obsah

Straší v Kriváni?


Sniper

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 46
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    9

  • game

    8

  • Polaris

    8

  • Hedgehog

    3

Top prispievatelia v tejto téme

  • Pred 2 mesiacmi...

Takže som ani nepotreboval výpravu na to, aby som sa s tým kamarátom stretom a čo to popil... :lol: Samozrejme, že som si spomenul na strašidelný dom a z mosta doprosta sa naň opýtal. Tu je príbeh, čo som sa dozvedel:

 

Chlapík, ktorému dom patrí, ale ktorý žije inde, mal vždy silný záujem, aby nebol záujem o jeho kúpu... Proste aby mal pokoj od večných otázok typu, či je to na predaj, koľko by za to chcel a podobne (poznáme to aj my, Igny, však?) Rozšíril preto fámu, že v dome straší. A aby neostalo iba pri slovách, nahovoril zopár výrastkov, aby zahrali úlohu strašidiel. Tí zahalení do bielych prestieradiel, dlhých maminých nočných košieľ a ďalšej podobnej výstroje, posmelení ešte dákou tou domácou päťdesiatdvojkou narobili riadny rámus práve v dobe, keď miestne ženičky šli po polnočnej z kostola. Tak sa vraj roznieslo tajomstvo o nočnom strašení... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No tak už máme po strašidlách :) :lol:

 

A prečo ten chlapík nechce aby sa to predalo?

 

Záhadu hororového domu v Kriváni nám nakoniec vysvetlila 70-ročná Margita Chlebničanová, blízka príbuzná niekdajších staviteľov domu: "Domy postavili, no švagor umrel. Umrel aj môj muž. Dom zostal nedokončený a opustený. Kadekto ho chcel kúpiť, ba i Rómovia. Nedali sa odbiť. Otravovali dovtedy, kým sa nevyhútalo, že v dome máta. Joj, tí sa veru duchov boja. Odvtedy máme s dotieravými kupcami pokoj. Raz ho ktosi z rodiny určite dokončí."

takže toto je len výmysel?? :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Asi pred mesiacom-dvoma som vygúglil článok, kde sa písalo, že to celé bol výmysel. Tí duchovia boli len akože z nejakého dôvodu, tuším Hedge o tom istom písal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Axel

 

Pýtaš sa na názor, ťažko povedať. Ozaj je všetko možné a je veľa nespoznaných vecí medzi "nebom a zemou". Racionálny človek má tendenciu hodnotiť všetko iba na reálnom základe. A na druhej strane jestvujú aj ľudia, ktorí zneužívajú neistotu a nevedenie k osobným cieĺom Je aj veĺa filmov... Malder trebárs.

 

Moj osobný názor - skor nie ako áno. Nikdy som sa s ničím takým nestretol. Ale neuzurpujem si, že mám v tomto pravdu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

máš nejaký link ?

Kamene z cintorína?

 

Podobný scenár mala naša návšteva aj v dedinke Kriváň. Ženičky okopávajúce hriadky v záhrade neďaleko opusteného „strašidelného“ tehlového domu sa smiali tak, že keby sa neopierali o motyky, popadajú medzi zelinu. Nad povedačkami o náhrobných kameňoch v základoch a poletujúcich nebožtíkoch iba mávnu rukou.

 

„Švagor ho staval s mojím mužom. Obaja už umreli. Nikto tam nestraší. Už tu boli aj z televízie, a nič nezistili,“ vraví najstaršia z nich. O dom vraj malo záujem veľa ľudí. Kupci boli dotieraví, rodina teda použila osvedčenú fintu – strašidlo. A to zaručene zabralo.

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Počujte ak toto bude niekto niekedy ešte čítať. V Kriváni nestrašíííí!!!! Bývam nedaleko odtial a moja starká tam za mlada tiež bývala. O tom že tam straší som sa dozvedela iba z novín.

Starká mi povedala že sa tam pred niekoľkými rokmi stretávali dvaja milenci ktorých rodičia im nepovolili sobáš. Tá dievčina sa prezliekala do bielej plachty aby sa zamaskovala. Zvyšné somariny okolo toho sú len výmyslami ľudí žijúcich naokolo a samozrejme pobožných starých žien!...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano presne :lol:

 

ale ked sa aj spytas tych susedov pri tom dome tak sa len zasmeju nad tym.... niekedy pred dvadsiatimi rokmi to bolo aktualne ale teraz to uz nik neriesi...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Nechapem preco ked ten dom chceli predat preco ho nepredali....a odplasuju si zakaznikov....teda aspon tak tvrdia...nezda sa vam to divne?????a preco ked sa vsetci tomu smeju a chcu presvedcit ostatnych ze tam nestrasi preco tam nejdu aspon na jednu noc prespat??????

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podľa toho prvého vysvetľujúceho novinového článku je to naopak : nechceli ho predať - aspoň to tam hovorí jedna z opýtaných stareniek

možno stačil nedostavaný dom, mŕtvi stavitelia a ľudská predstavivosť, aby bola legenda na svete

a ako krásne poslúži v uhorkových sezónach ... a ako krásne sa tam dá báť : )

 

možno aj prespali ... len triezve vysvetlenie nie je zrejme také romantické ako skutočnosť ... keď už u nás nemá každá dedina a každý druhý starý dom domáceho ducha ako Anglicku, tak si musíme udržiavať aspoň toho jedného :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 rokom...

Poznám sa osobne so starostom z Krivána a ten my povzniesol trochu svetla do tejto témy.Majitel pre vela rokmi nechal dom rozostavaný a svoje tam urobili aj dedičské pomery.Potom dom ostal taký ako je.Velké haló´ vtedy v 90 - tich rokoch urobil reportér vtedajšieho časopisu : Bosorka.

Ktorý si vymyslel,že v dome strašía duchovia,alebo poltergaisti.No a od vtedy sa to tahá.Sám majitel domu bol z toho zúfalý,lebo nemal peniaze na dostavbu a ba čo horšie,dom mu začali navštevovat vyznávači duchov,ktorý tam chceli prenocovat,alebo vyvolávat duchov.Ked im neumožnil vstup,tak sa tam vlámali a pokradli mu aj náradie a rôzne veci čo tam mal.

Momentálne tam robi rekonštrukciu,pretože je na dôchodku a predal aj byt,aby mohol dom dokončit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Ja som bola na Kriváňi minulý rok a nič neobvyklého som tam nevidela, bolo tam prekrásne, ale to je všetko. Mám aj niekoľko priateľov ktorí majú veľmi radi turistiku a strávia veľa času vo Vysokých Tatrách (aj v oblasti kde je Kriváň) a ešte mi nikdy nehovorili že by ich tam niekto strašil. asi je to hoax. Ale možno na ten tom by som chcela pozrieť s vlastnými očami, a keď tam nájdem niečo, tak sa vám ozvem. :kvet:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2marienka - skus pozornejsie citat a dozvies sa zaujimave veci, pre teba mozno nove a nepoznane :kvet:

pise sa tu o obci Krivan, nedaleko Hrinovej a nie o vrchu Krivan vo V.Tatrach (pripadne inde, Krivanov je na Slovensku viacero) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 rokmi...

V Krivsni v dome strasilo lebo to uz bolo dost davno boli vojaci na aute prisli v noci do domu ale ako vstupili poculi tam strasne veci tak sa roxutekali do suta nasadli a hybaj prec tak nrviem ako teraz ale pred tym strasilo vravi sa tak ze ten dom je..
Je strasidelny

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov