Skočiť na obsah

Ohrozené živočíšne druhy


RoSo

Odporúčané príspevky

tyso

"Vsetko je zle, je to preto ze clovek je zly, pouziva technologie a tak skonci zle."

to tvrdí napríklad pán Hawking, ak nevieš rozoznať moje tvrdenie od citácie niekoho iného, tak s tebou je diskutovať nemožné

 

ak to myslíš iba ako žart, tak si trochu prestrelil, je to už fakt sprostá urážka

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s tou evolúciou pravdaže súhlasím. avšak hoci na jednej strane možno aj vplyv človeka považovať za "prírodnú silu", rozhodne to nemôže byť chápané ako ospravedlnenie pre bezohľadnosť.

a čo máme teda robiť s divoku prírodou?

je ju ešte možné zachovať?

aby divočina v ktorej funguje nespútaná evolúcia fungovala, musí byť na území s veľkou rozlohou, a dnešné prírodné rezervácie na to už asi nedostačujú

máme premeniť celú planétu na nejakú človekom ošetrovanú kultúrnu záhradu "skrotenú prírodu verzie 0.2"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

máme premeniť celú planétu na nejakú človekom ošetrovanú kultúrnu záhradu "skrotenú prírodu verzie 0.2"?

Ty máš rád takéto extrémne riešenia, však? veď normálne stačí (poľno)hospodáriť s rozumom, aby rýchle peňeži neboli na prvom mieste a nedotknutú divočinu nechať podľa možnosti na pokoji.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mám rád extrémne riešenia?

momentálne divokú prírodu ničí hlavne rozšírovanie plantáží na ktorých sa pestujú tzv. "biopalivá"

ak sa v takomto štýle "ochrany prírody" bude pokračovať.. skončí to "prírodou verzie 0.2"

iba konštatujem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie je potrebna ziadna panika z ohrozenia zivota na Zemi....paniku iba vytvaraju media, aby bolo co citat a bola tema. Jedina strata (ak sa to da tak nazvat) bude vymretie ludi....to ale neznamena koniec vsehodruhu. A co sa tyka terajsej hospodarskej politiky "vyspeleho" sveta voci "rozvojovym" krajinam, tak ta sa unuva byt na urovni myslenia vysky zisku toho, co tzv.dava....hoci v konecnom dosledku nakoniec vlastne viac berie, ako sa rozdal :( Cela Afrika je tak bohaty kontinent, ze je v zaujme "vyspeleho" sveta, aby bola neschopna sa sama uzivit, pretoze zvysena sebestacnost Afriky, by totalne rozvratila ekonomiku "vyspeleho" sveta ..... :) ci nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kravina :),   afrika sa podiela na svetovom obchode niekde pod 5%,    co by sa tak dalo totalne rozvratit ?     Ale v tvojom prispevku sa objavuje dalsi merkantilisticky blud,    obchodovanie  totiz prospieva obom stranam :),   bohata afrika by prospela vsetkym. 

 

A k vymretiu ludi :),  zatial  to nehrozi ani vo viziach alarmistov,  hovoria o hladomore ci vojnach.    Ale ciste prakticky :  su dve moznosti a obe sa zda realizuju sucasne :  znizit rast populacie a zvysit nase produkcne moznosti.   

 

k populacnej explozii :

https://ourworldindata.org/world-population-growth/

 

Tu je dobre vidiet ze vrchol sa dosiahol v 60 rokoch minuleho storocia a od vtedy klesa rast,   to co vnimame teraz je vsak celkovy pocet ludi,  ten samozrejme este bude chvilu rast.   To je demograficky dosledok.   

A druha otazka znie ci dokazeme tolko ludi uzivit,   vyspele staty vratane ciny  urcite,  v chudobnejsich castiach to je na hrane,  dnesny rast produktivity polnohospodarstva je vyssi ako rast populacie ( zelena revolucia) ale bez genetickych technologii to nebude stacit.    A hladomor v juhovychodnej azii ci v severnej afrike by mohol byt vazny destabilizujuci prvok v dalsich desatrociach ( aj latinska amerika moze mat problem).

 

Tu nam vznika eticky problem,   nakolko ti co brania rozsireniu biotechnologii ( informator a spol)  chapu dosledky ? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

 

Ja tomu grafu, zobrazujúcemu pokles rastu populácie akosi nerozumiem. Graf absolútneho počtu obyvateľstva planéty je typická exponenciálna krivka. Ak by bola pravda, že od roku 1960 tempo jej rastu klesá, derivácia – smernica krivky, by menila sklon. No nič také na krivke nie je vidieť. Smernica je od roku 1980 konštanta a zdá sa dokonca strmšia, ako v období rokov 1960 až 1980.

 

Je ťažko urobiť si reálnu predstavu, preto že hodnovernosť zdrojov takýchtochto informácií si nedokážeme overiť. Trochu iný, ako absolútny počet obyvateľov, je pohľad na túto problematiku v práci http://www.elabs.com/van/van2-8-smrtelnych_hrichu-Konrad_Lorenz.htm#9 . A s týmito dôsledkami, máme skúsenosti už sami.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kravina :),   afrika sa podiela na svetovom obchode niekde pod 5%,    co by sa tak dalo totalne rozvratit ?     Ale v tvojom prispevku sa objavuje dalsi merkantilisticky blud,    obchodovanie  totiz prospieva obom stranam :),   bohata afrika by prospela vsetkym. 

 

Tu nam vznika eticky problem,   nakolko ti co brania rozsireniu biotechnologii ( informator a spol)  chapu dosledky ? 

 

Afrika sa nemoze podielat na svetovom obchode viac, pretoze to bohatstvo sa vyvaza a nie vyrobky z neho......EU a jej tzv. humanitarna pomoc, je klincom do rakvy Africkej ekonomike, ktora nema silu umernu nerastnému bohatstvu a to som mal ja mysli.....

 

 

Takmer 80% všetkého priemyslu v Afrike sa sústreďuje v JAR, Atlaských štátoch, Lýbii, Egypte, Sudáne, Nigérii, Pobreží Slonoviny, Kene, Zaire, Zambii. Veľký význam má ťažobný priemysel: Africká pevnina oplýva veľkým, ale ešte málo preskúmaným nerastným bohatstvom. Medzi najvýznamnejšie nerasty patrí zlato, diamanty, meď - ich ťažba sa znižuje, ďalej sa ťaží platina, urán, cín, kobalt (Zair, JAR, Niger, Gabun, Zambia, Uganda) naopak rastie ťažba fosfáty (Maroko,Tunisko,Alžírsko,Togo),mangán (Gabun,Ghana, Pobrežie slonoviny,Maroko), železná ruda, bauxit, chróm, olovo, sľuda, grafit, čierne uhlie, azbest a mnoho ďalšich nerastov. Taktiež sa tu ťaží ropa, ktorej náleziská pribúdajú (Nigéria,Líbya,Alžírsko,Egypt,Gabun). Spracovateľský /spotrebný/ priemysel: Potravinársky predovšetkým mlyny, lisovne olejov, výrobne nápojov, konzervárne, závody na spracovanie čaju, kávy, kakaa;Textilný spracováva predovšetkým vlastnú balvnu, a vlnu; Strojársky čierna a farebná metalurgia, šrot; Chemický výroba umelých hnohív; Hutnícky montáž lodí, áut, 

 

 

zdroj......

 

http://referaty-seminarky.sk/afrika-ako-celok/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, nie celkom chapem co chces povedat.   Ak to ze pomoc afrike sa sa minula ucinkom, tak ano.  To je zname uz dlho,  skutocna pomoc by bola odstranenie obchodnych barier  a to by prinieslo zisk aj nam.    A rovnako je zname aj ze poskytovanie potravin je devastujuce pre afriku, kedze to nici miestne polnohospodarstvo.  Ale skutocnym problemom je miestna korupcia.

Ale keby afrika nahle zmizla, tak by to na zvysok sveta malo maly vplyv.   Nie je ziadny zakerny ciel konspiratorov nechat afriku v problemoch.


tono,  Lorentza dobre poznam,  ale ked sa pozries na jeho text kriticky, tak sa dost tazko obhajuje faktami.  To ze mlada generacia je skazena a nevazi si starcov je problem ktory sa opakuje minimalne od cias ked existuje pismo  :) .    Tiez mozem nariekat ze svet sa ruti do katastrofy, kedze ludia ako alamo maju volebne pravo.  Ale kriza nie je nutne katastrofa,   len sa mozno mylne domnievame ze pokrok znamena stale zlepsovanie,   mozno musime prejst zase krizou.

Napriklad ty na upozorenie ze ignorujes obecne trendy davas anektodicke priklady,   to je zla logicka argumentacia a ani si to neuvedomujes.     A pri tom mas solidne prirodovedne vzdelanie,  co sa da cakat potom od priemerneho volica ?  Zrejme internet posobi ako katalyzator toho ze sme dospeli k limitom demokracie,   ludia ochotne rozhoduju o otazkach ktorym nerozumeju a bez toho aby niesli vedomu zodpovednost.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, to prave pisem.  Tono uvadza Lorentza, ale ten  to pisal o generacii nasich rodicov :),   mne sa tiez zda ze mladi prestali citat a ze ziju v inom svete. Ale pripustam ze to  je normalne a ze  tak to bolo vzdy :)

A tak to co vidim ako odklon od racionality k iracionalite, to je zjavne trend a celosvetovy.  Ja to vnimam ako krizu, ale mozno to skonci inak ako to vidim ja.  ( To dost dufam, kedze podla mna to povedie zase k vojne v Europe)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, nie celkom chapem co chces povedat.   Ak to ze pomoc afrike sa sa minula ucinkom, tak ano.  To je zname uz dlho,  skutocna pomoc by bola odstranenie obchodnych barier  a to by prinieslo zisk aj nam.    A rovnako je zname aj ze poskytovanie potravin je devastujuce pre afriku, kedze to nici miestne polnohospodarstvo.  Ale skutocnym problemom je miestna korupcia.

Ale keby afrika nahle zmizla, tak by to na zvysok sveta malo maly vplyv.   Nie je ziadny zakerny ciel konspiratorov nechat afriku v problemoch.

 

 

Pomoc sa neminula ucinkom, pretoze ziadna nebola.....v com ty si videl-vidis tu pomoc afrike? Ja si na rozdiel od teba predstavujem pomoc niekomu tak, ze to bude na osoh toho, co mu idem pomahat, ale ty zjavne mas predstavu o pomoci niekomu taku, aby si ty, ako darovatel, mal s toho vacsi osoh, ako "obdarovany". Ak davas niekomu jest, bez toho, aby si ho nieco naucil, tak to je cesta do pekla, pre tebou "obdarovavanu" osobu.... a ja v tych "daroch" pre afriku vidim ciel darcov-peklo pre obdarovaného :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Napriklad ty na upozorenie ze ignorujes obecne trendy davas anektodicke priklady,   to je zla logicka argumentacia a ani si to neuvedomujes.... " 

 

tyso

 

Máš pravdu, že moje informácie pochádzajúce z „brouzdání po internetu“ môžu byť s najväčšou pravdepodobnosťou tendenčné "anektodicke priklady". Sú to virtuálne informácie, ktoré vytvárajú našu virtuálnu predstavu o svete, pri čom sú tieto informácie vždy niekým manipulované. Internet chápeme, ako necenzurovaný zdroj informácií a preto máme pritom pocit, že svoj vlastný názor, alebo postoj, si tvoríme z týchto informácií my sami. Ale je to pravdepodobne omyl, v ktorom sme my iba akceptory zámernej propagandy. Ako sa tomu dá brániť? Iste, ak by som bol svedkom udalostí v Alepe, poznal jeho históriu a vyrastal v tejto komunite, rozumel by som tomu viac , ako tomu, čo si môžem vygúgliť. Vyrastal som na Slovensku a mal by som preto poznať najlepšie realitu tohto regiónu. Napriek tomu sa neustále utvrdzujem v tom, že iracionalita uvažovania Slovákov má omnoho väčší vplyv na politické rozhodovanie vo voľbách, ako zdravý rozum“. A podobná situácia je aj v EU, alebo vo svete. Neviem si to racionálne vysvetliť a jediným vysvetlením je, že naše rozhodovanie  nepodlieha racionalite, ale je skôr determinované našou evolučnou príslušnosťou k živočíšnej ríši. Konrád Lorenz, ako etológ, tento fakt objavil a ja, ako sa laik, sa s jeho závermi  http://www.elabs.com/van/van2-8-smrtelnych_hrichu-Konrad_Lorenz.htm#9 môžem iba stotožniť. Ak by sme naše správanie chápali, ako  Konrád Lorenz, zbavili by sme sa predsudkov inštitucionálnej autority. Autoritu verejnej funkcie, napríklad v politike, by sme chápali, iba ako mimikry, zakrývajúce geneticky podmienené evolúčne zámery jedinca. Racionálne chápanie evolučnych pohnútok, by nikdy nedospelo k kultu uctievaniu faraónov, monarchií, Hitlera, alebo Stalina. Bohužiaľ naša iracionalita a atavistická závislosť na pudoch, je zárukou, že dejiny sa budú stále opakovať. Z tvojich príspevkov je jasné, že napríklad Kotlebu a fašismus odmietaš. Súhlasím, ale čo je podľa teba kritériom, etalónom morálneho správania. Historická skúsenosť, humanizmus, náboženstvo? Obávam sa, že nič z toho. Podstatou nášho správania je naša evolučná prirodzenosť. Napríklad súčasná tendencia nepovažovať homosexuaitu, ako sexuálnu deviáciu, nebude dlhodobo akceptovaná, práve z tohto dôvodu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rozhodovanie je subjektivna zalezitost a niekedy sa len zda ze to co clovek robi aj chce, mozno to chce len jeho podvedomie. A ja nesuhlasim ze veci sa maju inak ze dnes je svet menej racionalny, to sa mi zda prvoplanove, clovek sa moc nezmenil co sa tyka vzorcov spravania, myslenia atd. A samozrejme je aj problem co je lepsie, to je vzdy otazka toho uhla pohladu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol

 

Tak, ako teraz nedokážeme ovládať tep nášho srdca, doposiaľ sme nedokázali ovládnuť našu živočíšnu podstatu. No iba evolúcii môžeme ďakovať za to, že sme tým, čím sme. V budúcnosti budeme možno schopní genetikou meniť aj túto našu podstatu . Je otázkou, či naše súčasné priority, budú výhodou nášho druhu aj v evolučnom zmysle. Evolúcia doteraz nemala zmysel, ani cieľ a my by sme tento zákon chceli zmeniť a vnútiť jej našu predstavu vývoja. Bohužiaľ, ak napríklad vychádzam zo súčasnej proklamovanej filozofie gender, tak naše vízie sú v úplnom rozpore s princípom evolúcie. 

 

Opak racionality nie je synonymom hlúposti. Náboženstvo je pre ateistov prejavom nedostatku racionality. Ak by to tak bolo, miliardy ľudí by tým ateisti zaradili k hlupákom. Kvantovú fyziku podľa kritérií ateistov možno rovnako označiť za iracionálnu, preto, že odporuje „zdravému rozumu“. Napriek tomu je jej matematický aparát striktne racionálny. Ak platia rovnaké zákony v evolúcii, ako v kvantovej fyzike, neviem, či sme už kompetentní, miešať sa do jej zákonov. Ak sme však evolučne dospeli k takejto schopnosti, tak je to nevyhnutné a môžeme iba dúfať, že toto naše správanie je iba pokračovaním prirodzeného vývoja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Máš pravdu, že moje informácie pochádzajúce z „brouzdání po internetu“ môžu byť s najväčšou pravdepodobnosťou tendenčné "anektodicke priklady". Sú to virtuálne informácie, ktoré vytvárajú našu virtuálnu predstavu o svete, pri čom sú tieto informácie vždy niekým manipulované. Internet chápeme, ako necenzurovaný zdroj informácií a preto máme pritom pocit, že svoj vlastný názor, alebo postoj, si tvoríme z týchto informácií my sami. Ale je to pravdepodobne omyl, v ktorom sme my iba akceptory zámernej propagandy. Ako sa tomu dá brániť? Iste, ak by som bol svedkom udalostí v Alepe, poznal jeho históriu a vyrastal v tejto komunite, rozumel by som tomu viac , ako tomu, čo si môžem vygúgliť. Vyrastal som na Slovensku a mal by som preto poznať najlepšie realitu tohto regiónu. Napriek tomu sa neustále utvrdzujem v tom, že iracionalita uvažovania Slovákov má omnoho väčší vplyv na politické rozhodovanie vo voľbách, ako zdravý rozum“. A podobná situácia je aj v EU, alebo vo svete. Neviem si to racionálne vysvetliť a jediným vysvetlením je, že naše rozhodovanie  nepodlieha racionalite, ale je skôr determinované našou evolučnou príslušnosťou k živočíšnej ríši.

ja si práve naopak myslím, že dôvody, ktoré uvádzaš svedčia o našom odklone od našej príslušnosti k živočíšnej ríši

"zbieranie informácií z internetu" síce možno prirovnať k evolučnému procesu "zbierania skúseností" alebo "zbierania vonkajších vplyvov", čo však ovplyvňujú? naše myslenie, ktoré nás odlišuje od väčšiny zvierat

 

 

Tak, ako teraz nedokážeme ovládať tep nášho srdca, doposiaľ sme nedokázali ovládnuť našu živočíšnu podstatu. No iba evolúcii môžeme ďakovať za to, že sme tým, čím sme. V budúcnosti budeme možno schopní genetikou meniť aj túto našu podstatu . Je otázkou, či naše súčasné priority, budú výhodou nášho druhu aj v evolučnom zmysle. Evolúcia doteraz nemala zmysel, ani cieľ a my by sme tento zákon chceli zmeniť a vnútiť jej našu predstavu vývoja. Bohužiaľ, ak vychádzam zo súčasnej proklamovanej filozofie gender, tak naše vízie sú v úplnom rozpore s princípom evolúcie.

prečo by sme nedokázali ovládať tep srdca? to je len otázka cviku a toho, že to dokáže len mizivé percento ľudí

 

to ďalšie som sa pokúsil dať do súvisu s tvojím predchádzajúcim príspevkom, ale neúspešne... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako

mne sa tiez zda ze mladi prestali citat a ze ziju v inom svete. Ale pripustam ze to  je normalne a ze  tak to bolo vzdy :)

A tak to co vidim ako odklon od racionality k iracionalite, to je zjavne trend a celosvetovy.  Ja to vnimam ako krizu, ale mozno to skonci inak ako to vidim ja.  ( To dost dufam, kedze podla mna to povedie zase k vojne v Europe)

a nie je tomu tak skôr preto, lebo ten ekologický agitprop obsahuje zjavné protirečenia niekedy aj vyslovene zjavné lži, následkom čoho nefunguje?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k tej kdesi vyssie spominanej problematike ubytku / narastu lesov

 

Lesov podľa satelitných záberov ubúda, národné štatistiky hovoria opak

maju v tom zmatok

 

a laicka verejnost tiez, vid prispevok z diskusie

 

ako môže ubúdať
lesov ked po roku 1989 sa prestali udržiavať pasienky a tiež mnohé polia zarástli a sú znich teraz lesy,lesov naopak ešte pribudlo.

to, co je narastene na byvalych pasienkoch sice z dialky vyzera ako les, ale nevykazuje sa ako LPF a obvykle svojim charakterom ani nesplna funkcie lesa, hlavne mimoprodukcne a v zasade ani produkcne

okrem toho sa uz nepouziva pojem LHP (lesny hospodarsky plan) ale PSL (program starostlivosti o les)

 

amaterizmus na vsetkych frontoch; akurat to vyhovuje lesožrútom od ministerstva pocnuc, cez NLC az po poslednu lesnu spravu alebo urbariat

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono

evolucia obsahuje primarny ciel, vlastne takto ona neobsahuje ziadne ciele ale ciele sa formuju, tak ako sa formuju pri biologickej tak sa formuju aj v kulturnej. Clovek je z velkej casti stroj, ktory riadi podvedomie, my s vedomim menime zda dost malo veci, aj ten subjektivny vyber na pozadi obsahuje podvedome procesy ktore si neuvedomujeme a zrazu ako keby z nicoho nic sa objavia. Takto sa da filozofovat do nekonecna, čo je dobre a čo nie je dobre, kto za co moze nemoze. V podstate sme nelinerny system a ten je stabilny ale objavia sa bifurkacie toho systemu a to ja by som nazval kriza kde sa znova hlada stabilne riesenie. Ak sa planeta premozi prirodzene pridu korekcie z roznych oblasti, cci uz pandemie, zivotne prostredie, alebo proste psychologicky efekt ludi a nastartuje sa vojna, toto tazko zastavit ci zmenit, proste nasa planeta je dynamicky system vzdy bol a aj bude a toho sa nikdy nezbavime a prorokovat mozeme iba s nejakou pravdepodobnostou a to len system ktory je ako tak stabilny...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aby bolo niečo, čo z diaľky vypadá ako "stromový porast", uznané za "lesík", musí to dostať razítko na nejaký papier?

to je ten rozdiel "papier s razítkom"?

v podstate ano, pretoze je to o.i. dolezite pre skreslovanie statistik

 

ono je totiz rozdiel (a teraz budem pisat pomaly, aby si tomu porozumel) medzi niecim, co vyzera ako les a pritom neplni funkcie lesa a tym, co sa odborne nazyva lesny podny fond a pritom to nemusi vyzerat ako les (napriklad holina)

na zaklade toho sa daju ohybat statistiky (a ziskavat volici :P )

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ono je totiz rozdiel (a teraz budem pisat pomaly, aby si tomu porozumel) medzi niecim, co vyzera ako les a pritom neplni funkcie lesa a tym, co sa odborne nazyva lesny podny fond a pritom to nemusi vyzerat ako les (napriklad holina)

na zaklade toho sa daju ohybat statistiky (a ziskavat volici :P )

 

reagujes na alama, ale ak je to pravda, co pises hore (ja osobne som presvedceny ze je), tak potom je vsetko jeden velky podvod na vsetkom a vsetkych a teda alamo, a tiez minimalne aj moja malickost, mame pravdu . A Trump ma tiez pravdu, ked tvrdi, ze globalne oteplovanie je podvod ........ ci nie? Pomoc Afrike je tiez podvod.....opatrenia na zachranu ohrozenej flory a fauny tiez.  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,    tak skusme ten velky podvod rozmenit na drobne,  podme na afriku.

mame nejake cisla   https://www.oecd.org/dac/stats/documentupload/2%20Africa%20-%20Development%20Aid%20at%20a%20Glance%202015.pdf

A rozne projekty,  osobne som bol blizko programu ktory robi slovensko a vola sa voda pre afriku, kde slo o budovanie lokalnych studni, dodavku cerpadiel a pod.  Samotny vysledok je pozitivny, pristup k pitnej vode je  ukazka programu kde sa za malo penazi da spravit velky vysledok.    Je to podvod ? Ano,  cast  penazi sla na nakup cerpadiel a tie ostali doma, cast penazi sla na projektovy manazment, kde sa platia europania. 

 

V dokumente si mozes pozriet ako sa rozdelovali peniaze podla oblasti,  cez socialnu oblast ( skolstvo, zdravotnictvo) az po rozvoj miestneho priemyslu. 

Co z toho je podvod ?

V afrike je mozne ze velku cast zhltne korupcia,  ale to je miestna dan, nie europsky podvod a zly umysel.  

V kontexte migracie, aka je ina moznost ?  Snazit sa pomoct alebo cakat az sa sem budu dostavat  migranti ? 


d'ady,   skreslovanie statistik je mozne,  snazim sa ziskat informacie o metodikach aby sa to objektivizovat.  Ale skor ide o lokalne podvody,  pochybujem ze sa robia velke vyruby a ide o rozdiel vo vyznamnej vyske.  Ale ok,  je to vyzva na zlepsenie monitoringu a kontrolneho systemu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov