Skočiť na obsah

Slávni maliari, sochári a ich diela


RoSo

Odporúčané príspevky

  • Pred 4 týždňami...

kedysi sme sa aspoň tvárili, že pozeráme, koho nebavilo, dostal poza uši aby sa správal slušne.
 

jeden z najslávnejších obrazov sveta (Rembrandt: Nočná hliadka)  a školská výprava roku 2017:

 

post-3-0-95757100-1525634171.jpg

 

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

a to je meno. vedel sa predať. ako Dalí.
kto má peniaze, kúpi. investícia.
niekde tu máme spred pár rokov jeden článok, kde spod lešenia vytiahla upratovačka zababraný hrniec a umyla ho - a v galérii tým zničila dielo za mnoho miliónov... :)
chudák van Gogh nepredal ani jeden z dnes najdrahších obrazov sveta... keby som mala mnohostomiliónov, jedného van Gogha by som zrejme prosila, neskorého Picassa ee :)

raz som videla jeden film, neviem isto, ale zdá sa mi, že tam hral Pierce Brosnan... kde stačilo zapáliť súkromnú galériu a obrazy majstrov mizli jeden za druhým.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 14. 5. 2021 at 8:24, Sniper napísal:

Však to by som aj ja namaľoval. Nechápem tejto oblasti umenia.

chalani mali na ZDŠ učiteľa, ktorý im práve na príklade Picassa vysvetľoval, že obrazy rovnakej úrovne v pohode namaľuje aj Onur Lakatoš z 5.B osobitnej školy, akurát budú bezcenné, lebo sa nevie podpísať ako Picasso :laugh:

múdry učiteľ, škoda že je takých málo...

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...
  • Pred 3 mesiacmi...

Dnes si pripomíname 170. výročie od narodenia jednej z najvýznamnejších postáv európskeho maliarstva na prelome 19. a 20. storočia, menom Ladislav  Medňanský  (1852 – 1919) https://sk.wikipedia.org/wiki/Ladislav_Medňanský

Jeho zaujímavý a v mnohých ohľadoch aj nekonvenčný, atypický, no inšpirujúci život bol bytostne spätý aj s priestormi renesančného kaštieľa v Strážkach. Napriek jeho nespútanej láske k cestovaniu nikdy nezabudol na svoj „strážsky domov“, kde sa dodnes nachádza v slovenských podmienkach najväčšia stála expozícia jeho diel.

Ladislav Medňanský

Jar v sade,1880-1900

279119047_5159592454079059_776015906613220898_n.jpg

277005264_5074442409260731_8886669144849562197_n.jpg

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov