Skočiť na obsah

Dokumenty


nutrinka

Odporúčané príspevky

Všetko, čo ma svojim spôsobom zaujme (určite nie morská biológia :lol: ) . Na väčšinu natrafím náhodne pri prepínaní programov, na niečo ma upozornia upútavky alebo moja manželka :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neznasam dokumenty o kulture, ked tam ukazuju Pantheon a pod, tak mi kvicka hlava.

 

ale ked pustia cosi z africkej fauny, najlepsie dakych predatorov, tak to si mrknem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak aby sa game nehnevala...

 

pozerám dokumenty na stv2 /spektrum a discovery nemáme, zatiaľ/, väčšinou historické.a nedávno sa mi dostali do rúk dokumenty premietané na festivaloch Jeden svet, skvelé veci chytajúce za srdce...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tv pozerám už veľmi málo, keď tak zvyčajne v pozadí ... dokumenty cielene, vyhrávajú pred filmami ... jednoznačne, dokumenty vlastne všetky, príroda, vojnové, politické, ... je toho hodne ...

 

tak aby sa game nehnevala...

:) pardon... ;)

 

aha ... už chápem... tak tak ... treba ísť príkladom :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som mala možnosť si pozrieť dokument Deti zo stanice Leningradská

 

snímka bola nominovaná v roku 2005 na Oscara v kategórii krátky dokumentárny film. zobrazuje život detí na stanici metra Leningradská v Moskve, deti-bezdomovci rozprávajú o svojom osude, o tom, ako boli prinútené utiecť z domova, žobrať, dať sa na prostitúciu a vystaviť sa nebezpečenstvu nákazy pohlavných chorôb. sú závislé na alkhole, cigaretách a lepidle, ktoré je pre nich únikom z reality.zarážajúce bolo správanie policajtov k nim, jednému chlapcovi lepidlo vyliali na hlavu, ďalšieho /alebo toho istéhe???/ zas policajti zbili.kruté správanie medzi sebou, k ostatným, slabším bezdomovcom.tie deti majú od osem do štrnás...jedným slovom hrôza

 

odporúčam každému so silnými nervami /horšie pre mňa bola už asi len Etiópia - Live Aid/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Surplus: Terrorized Into Being Consumers

v slovenčine preložený ako Konzum

 

výborný dokument od Erika Gaudiniho, švédskeho novinára o konzumnej spoločnosti, dosť antiglobalisticky založený. doporučujem každému, skvele strávený čas

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U mňa vedú tie adrenalínové - kde chytajú hadov, idú len tak bez ničoho za aligátormi a podobne :lol:

No však jeden z tých čo odvážne vliezli za krokodílmi do močiara nedávno zomrel. Raja ho uštipla.

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dlho, už pár rokov pozerám takmer len dokumenty

pár týždňov mám zopár staníc, kde vysielajú dokumenty všetkého druhu celý deň, takže keď ma napadne zapnúť si tv, je z čoho vyberať

 

v poslednom čase je dokumentov o konfliktoch skutočne dosť : prvá a druhá svetová vojna, špionáže, Kórea, nočná mora Američanov Vietnam, šesťdňová vojna, vôbec blízkovýchodné konflikty, ... je toho dosť

 

páči sa mi Lidské mládě, vývoj správania, návykov, odvahy, strachu a všetkého možného, s čím sa človečik stretáva a musí sa vyrovnať ...

 

rekonštruované kriminálne prípady, staré odložené, považované za nevyriešiteľné, ktoré sa novými metódami podarilo dotiahnuť do konca ...

 

v poslednom čase sa hodne vysiela o černobyle ...

 

a život ľudí, kdekade po svete...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

25.-29. októbra sa koná filmový festival Jeden svet, ktorý organizuje každoročne Človek v ohrození. je to festival dokumentárnych filmov a každoročne sa premietajú výborné dokumenty...

 

nechystá sa niekto?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Nemôžem si spomenúť na názov takých dobrých dokumentov o jedov v prírode na STV to chodilo. Raz tam dával vtákopyska, že je jedovatý ten chlapík teraz môže hýbať na tej ruke iba jedným prstom a ja že to je taký milučký tvor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pred pár mesiacmi, no možno je ti už viac ako pol roka, dávali na ČT veľmi zaujímavý dokument, bola to fikcia, ako by sa mohol vyvíjať život na Zemi v budúcnosti. Vedci sledovali vývoj organizmov od praveku až po dnes a na základe toho vytvorili fikciu čo by bolo o 100 miliónov rokov. Predpokladá sa že napr. korytnačky by mali (mohli) narásť do obrích rozmerov, vzdialene by mali pripomínať Brontosaurov, len v trochu menšom vydaní. Vplyvom stúpajúcej teploty na Zemi by malo pri moriach vniknúť veľa močiarov a napr. z chobotníc sa mali stať obojživelníci a práve v týchto močiaroch sa budú pohybovať (takže príliš bezpečne by tam nemalo byť). Pavúci by mali narásť tiež do veľkých rozmerov (asi ako dnešné korytnačky) a budú sa živiť nejakými myšami, ktoré budú poslednými cicavcami na Zemi.

Ten dokument mal myslím 3 časti, videl som len jednu, aj to len asi od polovice, ale bolo to veľmi zaujímavé, všetko v 3D ako najnovšie dokumenty o dinosauroch :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak cez vianoce dávali celkom dobrý dokument z produkcie BBC myslím... Neviem ako sa volal, ani koľko mal častí, a chytil som len jednu. Ukazovali v nej, ako sa z tých prvých predchodcov postupne stával človek, bolo to hrané a skončil ten diel tesne pred tým, ako sa objavil Homo Sapiens... O tom malo byť v ďalšom dieli. Ale páčil sa mi - hlavne, keď ukazovali jedného Homo Habilis, ako skúšal nové nástroje (vyrobil ako oštep a keďže naokolo nič takého na vyskúšanie nebolo, začal ním pichať do kolegu :lol: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nebol náhodou ten názov trojslovný a jedno z nich boli žihadlá? Nepamätám si už presný názov, ale to bol dobrý dokument...

JJ to bol. Ostne, zihadla a jedy alebo tak nejako. Dávali tam aj takeho pavuka ktory jedneho kusol v hoteli a chudak mal po celom tele take hnusne velke hnisave rany a vredy fuuj ja viem preco nemam rad pavúkov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

phersu to si pamatam... čtyřhřánka bárnsová... odvtedy sa bojím medúz...:lol:

 

ešte dobrý dokument bol Kde sa stala chyba - What went wrong... a konkretne diely o katastrofach trajektov a zburania panelaku v Londynskej stvrti Ronan Point

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov