Skočiť na obsah

Dokumenty


nutrinka

Odporúčané príspevky

dokument natočený, alebo skôr spracovaný r. 2009 so sprievodným slovom a cestami po svete novodobým nasledovníkom Darwina, jedným z najskvelejších prezentátorov života a prírody, nadšenca a odborníka, ktorého samotnú lásku k prírode je číra radosť pozerať - Sirom Davidom Attenboroughom

 

2009, VB, TV film, David Attenborough: Charles Darwin and the Tree of Life / Charles Darwin a strom života

 

http://www.csfd.cz/film/266967-darwin/ - na csfd hodnotenie 87 % , skvelé spracovanie a skvelé pútavé nádherné rozprávanie, ako všetky so Sirom Davidom ...

 

zhodou okolností: film bude zajtra, 19.4.2012 o 19:55 vysielať STV

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

no je to len jedna firma, ale onedlho bude mat sama vsetky dieliky vsetkych skladaciek...

 

da sa zit bez ropy, bez aut, bez elektriny, (s obeťami) aj bez liekov, ale bez jedla sa neda... ved ti (tazko ich nazvat) ludia pre par spinavych penazi, otravia vsetkych a vsetko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Ja som videl fajn dokument o konzumnej spoločnosti - viac menej sa to týkalo skôr výchovy amerických detí podľa mňa - ale niektoré veci môžme pozorovať už aj u nás, ako to postupuje a vplýva všetko na deti. Volalo sa to Konzumní deti aneb komercionalizace dětsvtí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

lopata sa mi sťažoval,

že som už dlhšie neodporučil nejaký ten film

 

tak nech sa páči


(dá sa to aj potiahnuť)

lebo na DVOJKE to bolo možnosť vidieť dnes o 07:10
a repríze bude 28.6. o 10:30
+ od Arneho Manna sa oplatí i čo to prečítať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Cez vikend sme s priatelkou pozreli 

post-32-0-92259300-1389612597.jpg

Fantasticky dokument. Divak sa vyda na cestu na mesiac, zostrihanu z kamerovych zaznamov zo vsetkych misii Apollo. Jedinym komentarom su pocity astronautov. Ziadne technicke, alebo historicke informacie, Dokument sa snazi sprostredkovat atmosferu cesty...a rozne pocity a filozoficke otazky ktore tato cesta evokuje.

 

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 1 rokom...
  • Pred 3 týždňami...

dokument Zuzany Piussi bol už zopárkrát na YT, potom zmizol, na YT zostal trailer.

 

impulzom k natočeniu filmu Krehká identita bola pred pár rokmi kauza z Bytče, kde občania, hrdí vlastenci a nacionalisti bránili pamätnú tabuľu na rodnom dome Jozefa Tisa.

 

teraz je dokument ako zasa a stále veľmi aktuálny ovšem dostupný cez dennikN https://dennikn.sk/715771/kto-je-pravy-vlastenec-zadarmo-na-internete-mozete-vidiet-film-zuzany-piussi-o-fanatickych-narodovcoch/?ref=top-cl a cez neho cez .tyzden.sk

 

je tam aj dnešný korunovaný potomok Svätopluka, ktorý maľuje 20 000 ročné dejiny Slovákov. a ešte kdečo.

keď ste to ešte nevideli, odporúčam. ale opatrne dávkovať.

 

Krehkú identitu môžete streamovať cez web časopisu .týždeň, alebo v lepšej kvalite za poplatok tu.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov