Skočiť na obsah

Ako často meníte telefóny?


weirdo

Odporúčané príspevky

Tie tvoje účty určite nie sú za telefonáty typu "čau, pred ktorým bufetom sa stretneme? ..... OK".

Ja keď chcem s niekým žvaniť celé hodiny, tak volám napr. cez Mesendžer.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je jasné aj ja to už tak robím. Na prime som mal 10GB tak som vyskúšal. Nesekalo išlo to dobre. Cez tie kadejaké vyjbery a skajpy furt ondilo sa vypadávalo, robotické hlasy, raz jedna strana nepočula druhú a opačne... Tak som sa zameral na audio hovory. No ale k tým cenám, nehovorím o dlhých hovoroch ale práve tie krátke vybavovačkové hovory aj to stojí veľa. Viem že nie toľko ale hento čo píšeš je extrém. Ja si viem absolútne dno predstaviť tak že dvaja operátori po 5€ mesačne. Viac sa už nedá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja nemám šancu prevolať viac ako nejakých 16€ mesačne, aj keby som volal desiatky minút denne. V priemere to vychádza na 50 centov denne a to sa mi nezdá nejako extra veľa.

Skús si zaobstarať nejaký normálny mobil a nie z bazáru za 30€ alebo od Joža za 20 a prestaneš počuť robotické hlasy. Ty tu opisuješ situácie, ktoré som ja naposledy zažil ešte v minulom desaťročí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš, ešte jedna rada, keď nie, tak sa tráp aj naďalej:

ber to tak, že ešte jeden mesiac budeš platiť cigánsku pôžičku... akože. a kúp si za tie peniaze normálny nový telefón.

pozerala som dnes na paušály... všetci majú aj malé, namiešajú taký, aký potrebuješ.

a ešte jedna vec:
neustále riešiš mobily, neustále máš s nimi problém, robotické hlasy a pokazené a kdejaké krápy a furt riešiš telefóny - evidente ťa to trápi a pre teba sú mobily veľmi dôležité...
ale keď vidím takúto nemohúcnosť, že stále chodíš so starými vyhodenými mobilmi, a nie si schopný jeden jediný krát - teraz po cigánskej pôžičke na to máš najlepšiu príležitosť, si zvyknutý, že tie peniaze nemáš - tak nemaj ešte jeden mesiac a kúp ten normálny telefón!

okrem toho:

pred 4 hodinami, Tomáš napísal:

Ja si viem absolútne dno predstaviť tak že dvaja operátori po 5€ mesačne. Viac sa už nedá.

keďže sú pre teba tak nesmierne dôležité mobily a tak veľmi ich používaš, pracuješ, zarábaš, nedávno si sa chválil, máš sviatky, nadčasy, super výplaty a už sa tešíš, ako splatíš cudziu pôžičku a ako začneš míňať ako grand - nie, neverím, že nemáš 10 -15 eur na normálny paušál. neverím.

pri tom, ako neustále riešiš mobily a dualsimky a kdejaké čojaviemčo, prečo prebohaživého neinvestuješ do toho, čo je pre teba také dôležité?
prečo sám seba trápiš? ked to nepojde, nepojde... ale ani si to neskusil. 
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 19 hodinami, Sniper napísal:

Ty tu opisuješ situácie, ktoré som ja naposledy zažil ešte v minulom desaťročí.

To aj zhruba sedí, keďže som na technickej úrovni minulého desaťročia resp. používam techniku a spôsoby minulého desaťročia...

pred 16 hodinami, game napísal:

prečo prebohaživého neinvestuješ do toho, čo je pre teba také dôležité?

Nad týmto som už raz uvažovaľ ceľkovo. Nielen čo sa mobilov týka ale napríklad že milujem tie dobrodružné hry (sniper pomôž mi ako sa volá ten žáner hier ako god of war, dantes inferno a pod?). Kde proste máš pohľad tretej osoby a hra má príbeh. A ako sa ja môžem považovať za hráča keď mám aj konzolu "smecákového typu" t.j. také ktoré sa už oficiálne nepredávajú, už pred 10 rokmi skončila ich podpora a ja to drtím a som zaostal o štvrť storočia za tými čo sa ozaj môžu nazývať hráčmi. Tak isto aj televízor. Som TV maniak, a pravý TV maniak má doma veľké LCD-čko na stene, nejakú káblovku s desiatkami programov lebo ak je to jeho primárna záľuba tak zainvestuje. A ja? Stará CRT telka, a ešte aj mestskú káblovku mi bolo drahé platiť tak pozerám len voľné stanice cez anténu, a keďže markíza už nevysiela zadarmo tak mi ostalo len pár kanálov jojky a rtvs + regionálne. Takto vyzerá veľký pozerač telky? Veď veľa ľudí čo nepozerá telku má lepšie audiovizuálne vybavenie doma. A tak je to so všetkým. Keď som sa venoval cyklistike tak na všelijakých starých libertách a eskách či tie velké ukrajny čo boli (na čom dedkovia chodia po dedinách) na takých bicykloch som robil 100km túry a ostatní všetko minimálne trekingové bicykle, kombinézy, výbava jak sa patrí galuskáče a tak...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bože môj zas sme pri tých kontajneroch. Na jednej strane frajeríš, ako si všetko vieš lacno zohnať, ale to je tým, že smrdíš grošom a potom sa sťažuješ, že sa ti všetko kazí.

Keby si si zrátal, koľko eur si povyhadzoval na kraviny z bazáru, tak by ti vyšla suma na slušný, kvalitný mobil a nemusel si tu riešiť somariny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A odpoveď? Tu si vynechal.Tomasko. Preco? A nepovedz peniaze. Uz dva roky robis v Amazone. Co vies ukazat nove, na co si tam zarobil?

 

Ja som pisala vyslovene o mobiloch. S tymi sa tu trapime, s tvojimi smecakovymi do aleluja, pomaly kazdy den.

Takze tento mesiac bude z vyplaty novy mobil, ano?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je. Kúpil som si cez inzerát Apple SE čo sa mi tak lúbi, hneď dva kusy nech je aj do rezervy jeden keby sa tento pokazil a bude pokoj. Obe sú zachovalé, po prvom majiteľovi, od slušných ľudí nie od feťákov niekde na stanici. S krabicou papiermi, príslušenstvom takže zánovné. Už len operátor ma hnevá lebo čo robí ten Swan so signálom to je katastrófa. Jakmile tam dám Orange simkartu plný signál bez výpadkov. Swan mal ostať radšej pri domácom internete a neliezť mobilným operátorom do kapusty keď to nevie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Gratulujem. Nestačil jeden, o ten sa starať, dávať pozor a prachy za ten druhý si odložiť? Kým začneš (ak vôbec) používať ten druhý, už budú totálne nepoužiteľné. Nejdem však už rýpať, lebo si povieš, že len zle ti chceme.

Iba posledná otázka, čo stáli? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Swan mal ostať radšej pri domácom internete a neliezť mobilným operátorom do kapusty keď to nevie...


Ano, to je niečo podobné, ako keď sa trepeš na pracovné pozície, kde vyžadujú Excel a tiež to nevieš.

No tak budeš mať Orange, aký je tam problém? Ja mám Telecom viac ako desaťročie a nemám potrebu vlastniť simky ďalších piatich operátorov. Prečo?
  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Gratulujem. Hura. Ale naco dva.?... keby jeden po roku ci dvoch vypovedal, mohol si kupit dalsi, novsi typ. ale ok, chápem,  a je zanovny..

Teraz:  nebabri donho, nerootuj, nebootuj, nebabrickuj, nedotykaj sa jeho utrob, nerob nic, len mackaj tlacitka.a jemne. A nepustaj no na zem.

 

Este stale nechapem dve simky, na slaka pouzivas Swan, ked nefunguje? Prejdi na jednu a ustrazis.

Mala som 18 rokov Orange, teraz tri roky Telecom. V najvacsej pohode. Skus este popremyslat.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sniper, game, orange a telekom maju najlepsie pokrytie bez debaty aj oficialne aj zo skusenosti. O2 a Swan su na tom horsie co je logicke kedze prisli na trh neskor.

 

Takze preco? Moj problem bol ten ze pri Telekome ten 50cent denny strop (co spominal aj sniper) neplati do zahranicia. Orange na predplatenej karte nema vobec vyhodne volania. Swan je najlacnejsi v minutovej sadzbe aj do zahranicia ale O2 ma hodinu hovoru za 10 centov aj do zahranicia. Ale tam zase ide o to ze cely hovor stoji 10 centov, takze ked volas len minutu (co by vo swane stalo 4centy) v O2 stoji 10 centov.

 

Proteus to ti nepoviem lebo mi budete nadavat. Tak si nenecham pokazit radost. Nechajte nech sa tesim z toho.

No dobre 60€ kus ale mne sa ziadeniny nepaci, ja som s tym spokojny, a za 59 je cisto novy android ale ten nechcem az tak. Tak ma uz nechajte napokoji a nenadavajte mi.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa by len zaujímalo, načo pomocný skladník z Amazonu tak velice potrebuje hovory do zahraničia. Detto v roku 2020, keď vďaka internetu môžem telefonovať aj do prdele na ostrove Pitcairn.

Ty tu riešiš problémy, či už so signálom alebo hovormi, s akými som sa ja snáď v živote ani nestretol.

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj. Ale aj ako náhradný ak by sa pokazil ten kde je primárna simkarta tak by som preložil simkartu tam.

Hovory budú vyriešené. Brat má u Orange takú skupinu niečo ako Magenta v telekome že majú wifi router v dome, synovcov tablet, jeho paušal a také vtedy dostane rôzne extra ponuky čo majú nárok len takíto zákazníci a tak mu ponúkli za 6€ mesačne neobmedzený optický internet s televíziou čo má archív.

Takže on si to zobral v rámci tej skupiny, a ja mu to budem preplácať v nájomnom. A tým sa vyriešili tie útrapy s anténami a simkartami. Takže už sa game nemusí ondiť nad mojou nemohúcnosťou a večným sťažovaním sa.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechame nechame, zi si ako chces a vies. 

Preto nemas nikdy peniaze, lebo takto rozhadzujes. Vies preco su milionari milionarmi? Aj preto, ze kupuju iba to co potrebuju a ak aj nieco kupia tak jednu vec. Ale nebudem sa uz starat. Strasne som zvedavy na ten tvoj restart a co vsetko z vyplat pokryjes. 

Ako povedal @chlapeczjuhu neondiem sa uz :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach



z toho.
No dobre 60€ kus ale mne sa ziadeniny nepaci, ja som s tym spokojny, a za 59 je cisto novy android ale ten nechcem az tak. Tak ma uz nechajte napokoji a nenadavajte mi.


Vies co si spravil????
Zasa nerozmyslas.
Predpokladam ze je to SE prvej generacie za tie peniaze, takze 3-4 rocny mobil. A s uloziskom tak 16GB. Ci?
A za chvilu ti zacne odchadzat baterka.
Vyhodil si 120 euro za smecakove mobily len v krabicke, s papiermi....
Keby si si dolozil 15 (slovom patnast) Euro, mohol si si kupit Redmi 8, 4/64GB, DUAL SIM (pre teba nevyhnutnost), 5000 mAh bateria...
Manzelka ho ma a ako bezny uzivatel chrochta blahom. Za tie peniaze...

https://m.heureka.sk/mobilne-telefony/xiaomi-redmi-8-4gb-64gb/

...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Su dobre aj baterky v nich a mne sa pacia. Toto som hovoril proteusovi nech nerobi. Nech nevycita a podobne. Mobily su vyriesene a ide sa dalej. Takze bod s mobilmi vyskrtnem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie.
Su stare.
Pouzivane.
V podstate lepsie smecakove. Kupil di si smecakove mobily, len ze maju krabicku a papiere.
Ja som od teba ocakaval/ my sme ocakavali ze si kupis NOVU vec.
Takze nie, nemas skrtnute nic, nie v mojich ociach.
Aj zub si budes kupovat z druhej ruky? Na inzerat?
Snazil som sa ti poradit aj napriek tomu ze som si slubil ze to uz robit nebudem, a cakal som co spravis.
Vobec si ma neprekvapil.
Myslim ze nikoho.
Potvrdil si to ako tisickrat predtym, nie je v tvojich silach ani silach nikoho ineho dosiahnut u teba akukolvek zmenu. Cokolvek sem napises, akokolvek sa budes urazat, presviedcat sameho seba, inych, nikdy sa nic nezmeni.
Takze ja si teraz pekne sadkam a uz budem naozaj len tichy pozorovatel...



...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kua, to ja tu pomaly citim ako chudobny pribuzny :),  mal som 5 rokov iphone 4 a ked sa mi rozbil tak ma teraz 4 roky iphone 5.  A pokial som necital tuto temu, tak mi na nom nic nechybalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len tak zo srandy by si mohol napísať, čo všetko má čo ty potrebuješ? Som zvedavý, či ja ako pracovník IT podpory a ty ako pomocný skladník, či máme rovnaké požiadavky na softvérovú vybavenosť zariadení.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne na kvalite foťáku až tak nezáleží. U procesora mi stačí rýchlosť aby sám seba utiahol (nevyznám sa v číslach rýchlosti procesora a RAM proste také aby mobil/pc išli rýchlo že kliknem a nemusím čakať), aby utiahlo aplikácie od banky, poisťovne, zákaznícke karty z obchodov, tapatalk, primitívne hry, messenger, aby vydržala baterka ale to je u smartfónov bieda všade, aby bol rozmerovo čo najmenší, aby mal 3,5 jack na klasické sluchátka, prehral hudbu, aby mal navigáciu (podpora gps), wifi, bluetooth a to aj stačí. Zatiaľ toto spĺňa len Apple.

Kedysi som lúbil mobily ako HTC Wildfire, Sony Xperia Tipo, SonyEricsson X10 mini, Samsung Galaxy S3 mini. Ale už všetky stratili podporu a už nevyhovejú horeuvedeným kritériam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@chlapeczjuhu kasli na neho, vidis, ze poradit si neda. Podla seba robi, aj ked vyplakava a chce poradit.

Jasne, ze je to prva generacia. Coskoro ani aktualizacie nan nepridu, baterky odidu a coskoro bude vyplakavat ako zle kupil. Ale mne je to uz jedno. Tak ako si napisal, jednu novu vec si mal kupit, novu. Naco. Ja som zene kupil honor 10lite za 150€. Novy. Nie pouzivany. No co uz. Zbytocne sa clovek stara. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov