Skočiť na obsah

Ako často meníte telefóny?


weirdo

Odporúčané príspevky

V-eckove mobily u nas skoro nedostat, ta moda nejak presla, co je aj mne luto... Akurat v Japonsku ich to stale drzi, takze iba ak by to niekto od tial doviezol :)

 

http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu/sc-63-c-1/default.aspx?catalog=1&advsrch=1&section=63

...co su vsetko low-endove, s cim by si asi dokazala zit, ale urcite nic elegantne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to vážne ľutujem, s véčkom sa zaobchádza veľmi jednoducho, a za nejakých ... viac než 10 rokov mám tretí SE, véčko, a so všetkými som bola maximálne spokojná ...

vlastne to patrilo k najväčšej jednoduchosti, práve pre tú najjednoduchšiu jednoduchosť:

otvorím, zatvorím, nemačkám nič, neblokujem, lebo tlačítka sú chránené ... som rada že niekto zdieľa moju véčkovú slabosť ... je to ten najjednoduchší spôsob mobilu.

 

nie, nič elegantné ... práve toto sú oproti môjmu krásavcovi jemnému desné tehly, ...jedno som pozerala už dávnejšie, čo sa aspoň vzdialene približuje tomu, čo by som rada, už som ho pozerala aj v ponuke Orange :

http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu/sony-ericsson-xperia-pro/sc-63-c-1-ci-20548/default.aspx príp.

https://www.orange.sk/eshop/zariadenia/Sony-Ericsson-Xperia-Mini-Pro/detailtelefonu.html?phoneId=14597

 

desí ma tam ovšem android. a dotykový displey. rada telefonujem s mobilom na uchu : ) low end znamená, že je možné všetko zbytočné pišťajúce a dožadujúce sa a prepojené na celosvetový net, krokomer, prejdenú trasu do obchodu a späť a prevýšenie terénu a predpoveď počasia a aktualizácie statusov všetkých dvadsať miliónov ľudí na fejsbuku a miešačku betónu vypnúť ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na Android (alebo ktorykolvek iny system) si zvyknes - nechce sa mi teraz spustat flame medzi symbianom a zelenym robotom, proste len vec zvyku. A je to OP - tak ze ked chces, zrusis si 98% veci a zostane ti len uplny zaklad. Odinstalujes, alebo deaktivujes, v tom nie je problem so ziadnym fonom.

 

Xperia mini je ale vazne mini. Krpate a pokial nemas uplne male prsty, a ruky sa ti nikdy ani trosku netrasu, tak to moze byt nepohodlne. Xperia je OK - sice starsia, ale kedze to ti asi nevadi, tak by asi mohla byt.

 

http://nokiamania.mo...echno-dohromady tento je sice nokia, ale svojmu ucelu posluzi :)

 

 

http://mobilmania.azet.sk/katalog-mobilov/blackberry-torch-9810/sc-63-c-1-ci-35154/default.aspx aby som nezabudol - tento je vysuvny, vykonny, elegantny, zvlada skoro vsetko a system je vazne dost pohodlny - akurat to je trosku drahsi kus.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Motorola ma teraz novinku, navrat k starym časom. Vola sa Gleam +. Hlavne ten predny displej vyzera zaujimavo, aj keď je nevyužity. Elegantna je imho viac než dosť. http://www.mobilmani...42/default.aspx

 

Android aj iny system si vieš prispôsobiš, proste všetky ikony ktore nepouživaš vyhodiš, skryješ.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uhm ... Android ma len plaší, lebo doteraz kdekto z nás obyčajných mobilovačov bol tým množstvom kdečoho minimálne prekvapený, keď nie znechutený po prvých vyžadovaniach pozornosti.

okrem toho o Androide je tu extra téma, našťastie ... aj so zeleným čudom https://www.freespace.sk/tema/4916-android/

 

no, vlastne mám malé prsty, ale oči už neslúžia ako by mali, takže mini nie.

 

tie ostatné sú celkom v pohode. Nokia vyrába ako vidím poslabšie fotky.

Blackberry ? nikdy mi nenapadlo o ňom uvažovať, ale ten sa mi páči ... nepísal tu raz ktosi kdesi, že Blackberry sú viac v oprave než doma ? :)

 

a jej. tá Motorola je krásna ... a véčko !

uhm, škoda, že ten predný displey je len ozdoba :) ... zobrazenie volajúceho a všetkého dôležitého na véčkach na prednom displeyi bola jednoduchosť sama ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tie operačne systemy su vec zvyku. Aj na pc a windows si trebalo zvykať, keď to človek videl prvykrat. I keď v pripade PC je to ovladanie samozrejme oveľa pohodlnejšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Motorola ma teraz novinku, navrat k starym časom. Vola sa Gleam +.

 

No co ja viem...stary Razr sa mi zdal stylovejsi a toto nie je zas o tolko lepsie. Baterka furt na nic a predny displej nepouzitelny :)

 

Blackberry ? nikdy mi nenapadlo o ňom uvažovať, ale ten sa mi páči ... nepísal tu raz ktosi kdesi, že Blackberry sú viac v oprave než doma ? :)

 

Ze by mal niekto smolu na pokazene kusy? Alebo mam ja stastie na extremne dobre? :) 9810 Torch som mal asi mesiac na skusku a zo zvedavosti a co sa tyka pohodlia bez problemov.

 

A Androidu ani ineho sa vazne nie je co bat. Prvy mesiac clovek tape a potom to ide automaticky. Vyslovene nemozny nie je vlastne nijaky - a po poslednej uprave Belle je uz aj symbian na urovni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuž ano, to je pravda ...

a keď niekto nemá rád nie nevyhnutné zmeny ako ja ... a tu skutočne tých 98 % zmien nepotrebujem. lepšie povedané kdekto z nás jednoduchších užívateľov nepotrebuje.

keď nebude už vyhnutia, zvykneme si, isteže. toto je vlastne taký protest pre protest, nie plač za starými časmi, ale za jednoduchosťou :)

vďaka, že ste mi ponachádzali, mám nad čím minimálne premýšľať :)

 

edit.

ano, kdesi v starších príspevkoch, prechádzala som ich pred pár dňami, kdesi tam bola takáto poznámka k Blackberry :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No co ja viem...stary Razr sa mi zdal stylovejsi a toto nie je zas o tolko lepsie. Baterka furt na nic a predny displej nepouzitelny :)

Hm..., je to ale v podstate jediny taky telefon svojho druhu.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

Podla mna je ovladanie smartfonu jednoduchsie a intuitivnejsie ako preklikavanie sa cez menu v klasickom telefone. Mozes si prisposobit pracovnu plochu tak ako na pc, mozes tam mat vsetko, alebo nic a ulozene podla vlastneho gusta. Treba vsak povedat, ze by si potrebovala od operatora aspon minimalny datovy pausal, pretoze bez internetu taky telefon neznamena nic.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

internet mám v mobile zaktivovaný dlhé roky, len teraz ho využívam minimálne, alebo vôbec, pred rokmi, keď som mala sťažený prístup k netu, a bola som hlavne aj cez deň zvedavá, čo sa udialo na Fóre, napríklad, trochu častejšie.

to nie je problém.

 

bude to možno divné, ale ja mám radšej preklikávanie. musím vidieť, čo robím, vidieť cestu, musím kliknúť, domáce spotrebiče kupujem zásadne s bežným ovládaním, ja si nastavím, natočím, čo potrebujem, ručne stručne. :)

nehovorím, že sa to nenaučím, keď to bude nevyhnutné. / v práci sme sa denne učili nové veci na PC, nové programy, za pochodu, za plnej prevádzky, ako e-learning a kdejako /.

pravidelne tu používate slovo "intuitívne ovládanie" ... to mi nerobí moc dobre :)

 

 

 

/ pritom zabrdnem trochu do infovej milovanej psychológie - je to vo mne, môj spôsob orientácie, nechuť k zmenám, ktoré mi neprinášajú nič, čo nevyhnutne potrebujem k životu a čo mi uľahčí život ... vítam drobnosti, ale keď musím počítať s telefónom, z ktorého musím dať preč 98 % toho, čo v ňom je, načo mi je taký zázrak, keď stopro viem, že sa na to možno na niečo z toho pozriem, keď to bude nové, a nikdy viac ... : ) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, nic si z toho nerob, ja tiez potrebujem zavolat, prijat hovor a pripadne napisat sms... moj htc lezi na polici, vsetky aplikacie, ktore tam mam su mi tym padom nanic a to som pokrokovy clovek.. ale kus mi to pride pre mna zbytocne, lebo to nutne nepotrebujem..

ale mozno pride den, ked oprasim whatsapp komunikaciu a bude oblazovat jedneho forumaka v robote.. :) :ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mením ani nie často, podľa potreby, každé dva tri roky, keď som mala paušál, tak každé dva roky som dostala nový, odkedy nemám paušál už mám tento svoj LG KP500i skoro tri roky, a chcem ho vymeniť za nový lepší až z Ameriky Sony ericsson 1 slim. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Ja mám teraz Blackberry Q10 a k tomu aj Blackberry tablet a som spokojná, už nikdy nechcem vidieť dotykáč, to je des, nedá sa tým písať, kým napíšem jednu SMS dotykáčom, tak pretešie spústu vody a jednak málokto má BB, tak sa aspoň odlišujem od tej záplavy Samsungov a Nokií.  Zatiaľ som spokojná, nemám ho však dlho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslel som že normálny telefón, s ozajstnými "tlačicami", sa už ani kúpiť nedá, lebo všetci len tie orámčekované displeje predávajú, a aha ho, černica :D

Q10 je teda drahší ako som vôbec ochotný zaplatiť za akýkoľvek telefón /keby mal hneď aj kávovar zabudovaný :lol: / ale nad Q5 by som hádam aj uvažoval. moja stará nokia začína stareckými vrtochmi a demenciou trpieť :(, takže výhľadovo sa kúpe nového aj tak nevyhnem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj nad   Q5 som uvažovala, to je v podstate to isté, len to má 5 Mpx fotak a Q10 má 8 Mpx, Q 10 ma možnosť rozšírenia pamäte do 64 MB a má možnosť LTE siete. Ja som vybrala Q10 kvôli lepšiemu foťáku. A tie SMS sa super píšu, nie ako na dotykáči  :-)))


Neviem, či sa sem môžu dávať linky

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no inak celkom dobrý nápad sahara, keď mi tá moja nokia kľakne celkom, pohľadám starý ericsson 1018 a budem za frajera :smilieee: lebo taký telefón nemá už vôbec nikto :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kolega si nechal zaviesť domov internet od toho ružového operátora, a ako bonus mu ponúkli nejaké príslušenstvo k mobilu grátis. keď vytiahol v predajni asi 10 ročnú otrieskanú nokiu, predavačka /nejaká dorastenka/ vyhlásila že taký telefón ešte ani nevidela :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veď nemením pokiaľ ide.  a načo?  malá nokia tlačitková. typ neviem, internet to nemá, a fotiť sa dá ale nič na fotke nerozoznať. to jediné ma občas štve, že je slabý foťák. ale využila by som to aj tak minimálne, tak kvôli  tomu ho meniť nebudem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

môj celkom prvý bol Siemens, pokazil sa mi, tak som ho nahradila novšou (na tú dobu) verziou. bol veľmi šikovný do ruky a na tú dobu som bola blahom bez seba, že sa dalo s tým volať, posielať sms a že mi to aj ukázalo, kto volá mne (to nebola samozrejmosť!). To bolo tak okolo 2001 - 2. Potom som ho dala svokre a kúpila som si LG taký ten vyklápací, prvý môj mobil s fotoaparátom, jak som sa vytešovala! Ten LG som potom nechala dcére, lebo jej sa akurát pokazil, a ona ho mala ešte ďalšie 2 roky až kým sa jej nerozpadol. A ja som si zaobstarala Nokiu, Flinstone ju má dodnes. A ja som ju vymenila za iný model s pre mňa výhodnejším programom, a tú mám už asi 6. rok až dobre počítam. Je vysúvacia, tlačítka sú schované a netreba na to špeciálny obal, display je dostatočne veľký aj pre mňa, je šikovný do kabelky i do ruky, ani sa mi nechce ho meniť za iný, lebo mi vyhovuje. len už ho musím nabíjať čím ´dalej, tým častejšie, baterka nie je perpetuum mobile. Mám tam zopár funkcií, aj možnosť internetu, rádia a čo ja viem čoho ešte, ale ja z toho okre, tých bežných vecí - volanie, sms, mms, využívam foťák, kameru, občas si krátim čakanie u lekára nejakými hrami, čo tam sú tiež, najlepšie sudoku, skrátka som s ním spokojná a neviem si predstaviť, že by som mala rpejsť na ten dotykový. Nejaký čas som taký mala - služobný - ale nešlo mi s tým zaobchádzať, večne som sa toho dotkla a otvorilo sa mi niečo, čo som ani nechcela, a to, čo som chcela, som sa nedopátrala...

takže mobil som menila v prípade potreby.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov