Skočiť na obsah

Vedeli ste, že ... ?


RoSo

Odporúčané príspevky

sedemnast? to je akurat ku mne :) dnes som s nou volal inak... ma sa dobre... nataca vraj dalsi videoklip kde sa s trickom s gigavystihom bude valat v piesku...

 

 

ok pridam ja

 

* ze kazdu sekundu zahynie na svete jeden clovek pri autonehode

* ze keby sa slovaci pochytali za ruky, tak by hranice obopli 4x

* ze ak by sa vsetci cinania dali do dvojic (a popri tom robili vsetky bezne veci) a postupne by kracali do mora, tak by nikdy nevymreli

* ze Joy Sullivana, americkeho lesnika trafil 7x blesk a zomrel na samovrazdu, ked ho podviedla priatelka

* pocas vzniku prvej CSR boli snahy vytvorit Nove Slovensko na Novom Zelande, akurat to nevyslo... pozostatok je tzv. Ceskoslovenske udolie, ktore tam pod tymto nazvom poznaju doteraz :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vedeli ste, že ...

 

Srdce dospelého človeka prečerpá za 24 hodín asi 10 tisíc litrov krvi. Normálny pulz je 60-80 úderov za minútu. Srdce ženy vykonáva za minútu o 6-8 úderov viac ako srdce muža. Ťažká fyzická práca (a taktiež tréning) spôsobí zrýchlenie pulzu na 200 i viac úderov za minútu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Vedeli ste ze na svete existuje neuznany stat, ktory sa vola Sealand?

 

Kniežactvo Sealand nie je oficiálne uznávané a preto nepatrí do zoznamu najmenších štátov sveta. Ak by ho oficiálne uznali, bol by ním určite. (teraz je ním Vatikán so 782 obyvateľmi na ploche 0,44 km2 čo je rozloha si 60 futbalových ihrísk). Zatiaľ je s otáznikom.

 

Sealand v roku 1967 založil bývalý dôstojník britskej armády a milionár Paddy Roy Bates. Presnejšie, vtedy bolo kniežactvo Sealand prehlásené za samostatný štát, postavili ho však Briti ešte v roku 1943. Sealand je v skutočnosti iba cementová plošina o ploche 5 600 štvorcových metrov, ktorú postavili počas druhej svetovej vojny anglickí vojaci ako základňu pre pozorovanie vzdušného priestoru. Leží približne sedem míľ od prístavu Harwick na južnom pobreží Veľkej Británie. Plošinu obsadil v septembri roku 1967 major Bates, nazval toto územie Sealand, t. j. Morská zem a vyhlásil na nej "slobodný a nezávislý štát". Britská vláda sa pokúsila Batesa vyhnať, lenže na plošine bolo aj jedno delo, takže sa ubránila. Prípad sa dostal na súd a ten prehlásil, že tento umelý ostrov (plošina) leží v medzinárodných vodách a nie v britských, takže nepodlieha britskej jurisdikcii. Preto mohlo byť toto miesto oficiálne Batesom vyhlásené za Kniežactvo Sealand aj s jeho osemčlánkovou ústavou. Londýn ho aj tak neuznal. To však Batesovi neprekážalo a začal vydávať vlastné peniaze sealandské doláre s profilom kňažnej Jean I (manželky), rovnajúce sa US doláru, vlastné známky, lebo zriadil aj poštu, pasový úrad a úrad na udeľovanie občianstva. Pas i ŠPZ na auto sa dajú získať cez internet, ale aj na zastupiteľstve či veľvyslanectve Sealandu. Tento samostatný štát, ktorý je na ploche menšieho futbalového ihriska má aj vládu. Ministrom zahraničia je Igor Popov, považovaný za člena ruskej mafie. Pas vydali 150 tisícom žiadateľov, medzi nimi aj vrahovi módneho návrhára Gianniho Versaceho.

 

Bates chcel na plošine postaviť výškový hotel, luxusné byty, kasíno, rozhlas, televíziu a vybudovať tam daňový raj. To zostalo iba v predstavách. Kto sa chce na Sealand dostať, musí mať povolenie od Batesa - t. j. vládcu Roya I., pas a vrtuľník, ktorý ho tam dopraví.

 

a teraz fotka zachytavajuca cely stat

http://www.havenco.com/photos/sealand.jpg

 

:) ;) ;) ;) :lol: :)

 

dokopy su tam traja...

 

viac info

http://en.wikipedia.org/wiki/Sealand

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

- Výraz OK (okey, oukej) vznikol nedopatrenim? Pocas prvej svetovej vojny sa totiz na strane trojdohody, hlavne britanie pouzivalo v zakopoch oznamovanie mrtvych pouzitim pismena K (killed). Ak boli mrtvi 15ti, napisalo sa 15K (fiftín-kej), ak 2ja, napisalo sa 2K (tú-kej), ak nikto napisalo sa 0K(zerou-kej). Isty dostojnik sa raz pomylil a precital to ako o-k (ou-kej), lebo si pomylil O s 0, odvtedy sa stalo povestne OK synonymom, ze je vsetko v poriadku :lol:

 

- Ak by bola nezna revolucia o 5 rokov neskor, v Bratislave by takmer iste bolo metro. Patrocny plan na roky 1990-1995 totiz hovoril o vybudovani metra, pripravy na ktore zacali uz v predchadzajucej patrocnici... Vzhladom na to ze vieme, ako sa za komancov rychlo stavalo, je takmer iste, ze metro by stalo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Francúzi idú vysielať programy pre mimozemšťanov ?! :lol:

 

Mimozemšťania, zapnite si televízor! .... najodvážnejší projekt v histórii televízie!

 

známy francúzsko-nemecký kultúrny kanál ARTE vysielal 30.9.06 večer o 20.45 hod. pre mimozemšťanov.... program s názvom Cosmic Connection (Vesmírne spojenie) preniesla do vesmíru satelitná anténa vesmírneho centra CNES pri francúzskom Toulouse....

 

 

program bol určený pre publikum na hviezde Errai, ktorá je vzdialená 45 svetelných rokov od Zeme a leží medzi súhvezdiami Kasiopea a Veľký medveď...

podľa vedcov by totiž práve tam mal existovať život....

 

... okrem iného mimozemšťanom tv ponúkla aj erotiku: moderátorský pár - žena a muž - 160 minútové vysielanie uvádzali bez šiat, mimozemšťanom sa po nemecky / !!! / pokúsili vysvetliť podstatu človeka

a obrazy každodenného života, ako sú láska, deti, práca, ale aj demonštrácie, sprevádzala hudba, mimozemšťania boli poinformovaní hlavne o predošlých pokusoch o kontakt a mimozemských priateľov pozvú na návštevu Zeme...

 

no ... škoda len, že signál doletí k hviezde Errai až v roku 2051 :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... co znamena nazov Tanzania? (mimochomom velka cast exotickeho vtactva co sa u nas chova v zajati je odital)...

 

nic... v 1964 sa totiz spojil stat s nazvom Tanganika (aj take jazere existuje) s ostrovnym statom Zanzibar...

 

no a ako ho pomenovat? Tanzania -> Tanganika + Zanzibar + ia :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj muzi by mali pisat[cikat] po sediacky/cupiacky lebo je to zdravsie>sa nam dokonalejsie vyprazdni mocovy mechur a potom vraj nebudeme mat problemi s mocovymi kamenmi a tak :lol: ale neznie to aj tak moc lakavo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj muzi by mali pisat[cikat] po sediacky/cupiacky lebo je to zdravsie>sa nam dokonalejsie vyprazdni mocovy mechur a potom vraj nebudeme mat problemi s mocovymi kamenmi a tak :lol: ale neznie to aj tak moc lakavo :)

 

Prečo nie? Kamoš to tak vraj robí... vstáva o šiestej ráno, čo je preňho polnočná hodina. Poslepiačky sa doplazí na záchod, sadne si a bez toho aby musel riešiť, čo kade vylezie, to proste pustí.

A ako vraví, ešte aj čelo si môže o dvere oprieť a má štvrťhodinku spánku naviac. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Viete, že sa udeľujú aj Antinobelove ceny? Oficiálny názov je Ig Nobelove ceny (ignoble (z ang.) = nízky, hanebný, trápny), prideľuje ich skupina asi 50 prominentných vedcov, lekárov a ďalších osobností z celého sveta (sú medzi nimi aj nositelia Nobelovej ceny). Rozdávajú sa už 15 rokov v desiatich striktne nedefinovaných kategóriách za výskumné práce, ktoré "nemožno alebo nemali by sa opakovať". Práce však cena v žiadnom prípade nezosmiešňuje, keďže boli robené s plnou vážnosťou. Prvé Ig ceny udelili v roku 1991. Jedným z premiérových laureátov bol fyzik Edward Teller, ktorý sa snažil ďalej rozvinúť technológiu vodíkovej bomby.

 

Za rok 2006 dostali ceny:

 

- chémia - španielski vedci za poznatok, že rýchlosť ultrazvuku v syre čedar závisí od teploty

 

- ornitológia - poznatok, prečo ďatle nebolí pri ďobaní do stromu hlava (spojené je to s reflexom, ktorý tieto vtáky chráni pred odletujúcimi trieskami)

 

- fyzika - dvaja francúzi skúmali, prečo sa neuvarené špagety rozlomia väčšinou na viac ako dva kusy

 

- výživa - dvaja vedci z Kuvajtu dokázali, že skarabeovia sú pri konzumácii trusu veľmi prieberčiví

 

- matematika - z Austrálie prišiel výpočet množstva fotografií, ktoré je potrebné urobiť, aby sa vylúčilo, že niektorá z fotených osôb bude mať na zábere zavreté oči

 

- literatúra - správa o dôsledkoch zbytočného používania dlhých a odborných slov

 

- medicína - výskum na tému Ukončenie neovládateľného čkania za pomoci digitálnej masáže konečníka

 

- biológia - dôkaz, že samičky komárov, prenášajúcich maláriu, rovnako priťahuje zápach ľudských nôh, ako aróma limburského syra

 

- mier - prístroj, vydávajúci vysoké rušivé tóny, ktoré však môžu počuť len teenageri

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

... co znamena nazov Tanzania? (mimochomom velka cast exotickeho vtactva co sa u nas chova v zajati je odital)...

 

nic... v 1964 sa totiz spojil stat s nazvom Tanganika (aj take jazere existuje) s ostrovnym statom Zanzibar...

 

no a ako ho pomenovat? Tanzania -> Tanganika + Zanzibar + ia :lol:

Ja by som to v klude pomenoval aj ako Tarzan :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

....ze v slovenskom pravopise sa pred rokom 1960 pisali aj slovesa s tvrdym "y" (pokial islo o stredny a zensky rod)?

 

Ja som sa minule sparal u babky v skrini a nasiel som knihu ktoru darovala na 6 narodeniny svojmu bratovi... Rok vydania bol 1947 a titul "Išly mačky na hrušky" - najprv som kukal jak puk, ze to co je? :lol:

 

taktiez sa predtym hovorilo Sväz a nie Zväz, ja na starsich slovenskych mapach nie je ZSSR ale SSSR....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A to som čítal akési staršie vydanie Mor ho! v ktorom stálo aj: Sleteli orli... Sa teraz čudujeme, ale raz sa naši vnuci budú pozastavovať nad sôvä, či sovä, či ako to má byť vlastne správne... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

- Výraz OK (okey, oukej) vznikol nedopatrenim? Pocas prvej svetovej vojny sa totiz na strane trojdohody, hlavne britanie pouzivalo v zakopoch oznamovanie mrtvych pouzitim pismena K (killed). Ak boli mrtvi 15ti, napisalo sa 15K (fiftín-kej), ak 2ja, napisalo sa 2K (tú-kej), ak nikto napisalo sa 0K(zerou-kej). Isty dostojnik sa raz pomylil a precital to ako o-k (ou-kej), lebo si pomylil O s 0, odvtedy sa stalo povestne OK synonymom, ze je vsetko v poriadku :lol:

pokial ja viem, tak OK je foneticka skratka od All Correct, nic viac.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov