Skočiť na obsah

nutrinka

Odporúčané príspevky

ani na štvrté rozbehnutie neviem prečítať a dočítať A odpusť nám naše viny

zlákalo ma porovnanie s Ecovým Menom ruže, knihu mám doma už dva či tri roky, dokonca som si dnes prečítala posledné strany, aby som konečne pochopila, o aké príšerné tajomstvo tam ide ... príšerné tajomstvo je odhalené asi na jeden a pol strane kdesi pri konci, a obávam sa, že kniha zostane neprečítaná ... aspoň zatiaľ

možno na to skutočne nie som nastavená, je to nuda, mám chuť listovať a listovať, kým nenatrafím na niečo, čo ma zaujme, a také čítanie nestojí za nič

skúste to niekto prečítať, možno budete mať iný názor

ja ju s Menom ruže skutočne nemôžem porovnávať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

s definitivnou platnostou vraciam do kniznice a uz nikdy si nepoziciam Strugackij : Pondelok zacina v sobotu

 

kniha som nedocitala ani do polovice, v akomkolvek citani ma zabrzdila uz v prvej tretine

 

absolutne nudna a nezazivna, vobec ma nedokazala uputat

uplna odlisna od knihy, na zaklade ktorej som po dalsom Strugackom siahla ( Piknik u cesty al. Stalker)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

s vervou som sa vrhla este minule leto na knihu Pustny kvet ... ale...nedosla som ani do polovice

 

pripustam, ze pribeh ako taky to mohol a isto aj bol zaujimavy (aj plny utrap a bolesti), ale asi ma nebavil ten styl, akym to bolo pisane

snazila som sa, kedze mi kniha bola doporucena, ale neslo to

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

..pre poriadok doplním knihu, ktorá sa mi nejako nezapáčila: americké psycho. viackrát som to začal čítať, ale vždy som nejaké časti popreskakoval, dunelo mi z toho v hlave. ..dúfam, že to bolo z toho! :)

 

síce s tou knihou valcik bojoval už pred časom :)

ale pred nedlhým časom sa mi dostala do čítačky táto kniha, a už niekoľkokrát som na nej mala prst, že už ju teda idem čítať, ale vždy som ju doteraz obišla ... maximálne prečítala prvé dve strany, akosi sa neviem prepracovať ďalej

mám taký nejasný pocit, že kedysi som odišla od filmu ... a podarilo sa mi prečítať kdesi, že je film natočený podľa kontroverzného románu Americké psycho Breta Eastona Ellise ... tak neviem neviem ...

 

valcik !

dočítal si to niekedy ? :) čítal to niekto ? :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Hemingway je dosť nudný :lol:

V živote ma nechytil a asi už nechytí. Tri razy som rozčítal jeho knihu a tri razy som hneď pri nej zaspal. Neskutočne nudne píše.

jáááj aký som len bol vtedy... hlúpy ? :D

 

minulý rok som testol Hemingwaya a potom som si dal každý mesiac jednu knihu od neho a stal sa jedným z mojich top a úplne ho žeriem. V prepisovaní úryvkov a myšlienok je v porovnaní s počtom prečítaných kníh na tom dokonca lepšie ako Henry Miller. Keby mi to niekto povedal pred 5timi rokmi, že budem zbožňovať Hemingwaya tak ho riadne vysmejem :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

s vervou som sa vrhla este minule leto na knihu Pustny kvet ... ale...nedosla som ani do polovice

 

pripustam, ze pribeh ako taky to mohol a isto aj bol zaujimavy (aj plny utrap a bolesti), ale asi ma nebavil ten styl, akym to bolo pisane

snazila som sa, kedze mi kniha bola doporucena, ale neslo to

viem, je to už prastarý príspevok, ale nedalo mi. Knihu som nečítala, takže neviem posúdiť, ale film som videla a určite je tu veľa ľudí, ktorí ho tiež videli. Veru ma zaujal a s napätím som ho sledovala až do konca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Dala som sa do citania Anny Kareniny, po veeelmi dlhom case sa k nej vraciam a uvedomila som si, ze som nikdy nebola schopna docitat vojnu a mier. Dala som si zavazok, ze ju po karenine a dalsim bocnych knihach skusim zdolat :D je to pre mna vyzva ako tram :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

v poslednom čase nezaujalo zopár kníh, niektoré som teda ťažko horko dočítala, ale pred pár dňami som to vzdala nadobro:

s knihou Christopher Douglas : Strážcovia

 

začínala sľubne, na samom začiatku to vyzerá cca takto :
 

V lete 1988 profesor John Livenstahl ... novým spôsobom znovu analyzoval jednotnú kultúrnu históriu ľudstva, a najstarší mítus, vyhnanie z raja.

Podľa tohto to, že Satan sa zjavil Eve v podobe hada, poukazuje na sexuálny vzťah medzi nimi dvomi. Jeho teóriu podporuje viacero apokryfických textov ....
... teda tá pasáž, ktorá hovorí, že Pokušiteľ dal poznať žene "ovocie stromu poznania dobra a zla", je na základe všeobecnej znalosti zaužívaných prirovnaní znamením, že z ich vzájomného poznania pochádzalo dieťa. To dieťa bolo Kain.

 

takto približne vyzerá epilóg / môj preklad asi polovice epilógu /

 

tým to, čo je z knihy nádejné, aj končí. vykľúva sa z toho čosi, čo je akože dodnes zachovaná nejakými čudnými mníchmi strážená jaskyňa kdesi v afrike, kde sú v podzemí pripútané pôvodné sily zla.
 

a pokračuje to dneškom, keď sa ľudia bez príčiny, objasnenia, akejkoľvek logiky menia v zápale akéhosi náhle vzniknutého vražedného boja s kadekým na zelenooké vyziabnuté babičky so zlým pohľadom ...

viac netuším, čo ďalej, lebo som vydržala so škrípaním zubov asi 50 - 60 strán.

 

a malo to byť krimi, ktoré sľubovalo vraždy na základe prastarých indícií, ľahké letné čítanie, ... nj. ale úplne nelogické a nezmyselné a nepotrebné ... bolo to hrozné. br.  -_-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov