Skočiť na obsah

Horoskopy, veštenie, znamenia


Andulqa

Odporúčané príspevky

super. flora, Ty myslíš...hm.ale hneď pýtaš odmenu.

 

je to naopak- mohla by si game požiadať, či by Ti poskytla údaje a či by Ti dovolila urobiť jej horoskop. keď tých horoskopov urobíš cca 200 a budeš mať aj spätnú väzbu,že sa Tvoja interpretácia potvrdila na tých minimálnych 33% a získaš okrem skúsenosti aj ucelenejší vhľad do astrovedy...tak až vtedy ponúkaj svoje služby a pýtaj si odmenu.

 

hypotéza, čo by sa stalo, keby výpočet horoskopu / natívneho / korešpondoval na 100% s reálnym životom ?

 

to sa ale nemôže stať

 

 

je to predovšetkým na zamyslenie sa.nad dôsledkami. a na čítanie medzi riadkami.

no a na druhej strane - hypoteticky je možné všetko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.najskôr predsa vzniká hypotéza...

 

Ale hypoteza je jeden z prvych krokov, je to formulacia pravidiel fungovania systemu, povacsinou zalozene na pozorovani. Hypoteza je zaciatok prijimania nejakej teorie vedeckou obcou. Ano, clovek, ci tim ludi, ktori hypotezu sformulovali veri v jej existenciu, ale nikto z nich neprijde na vedecku konferenciu a nezacne prednasku 'Ak chcete aby moja hypoteza bola pravdou, tak jej musite verit'. Hypoteza povacsinou predstavuje matematicky model, ci tvrdenia zalozene na vyrokovej logike, a ak sa v tomto modeli najdu nezrovnalosti, tak je hypoteza v danej podobe zavrhnuta.

 

A potom je tu zas a znova ten experiment. Kde sa predpovede konfrontuju s realitou, ten experiment musi byt exaktne popisany, opakovatelny, a jeho vysledok rozhodne nesmie zavisiet od toho, ci clovek vykonavajuci experiment hypoteze veri, alebo nie. Nemusis verit kvantovej fyzike a dualite castic, ale ked pred teba postavim laser s dvojstrbinou tak interference ciary budes vidiet aj ked sa na hlavu postavis.

 

Vsetko vo vede je otvorene, vsetko je publikovane sposobom, aby sa k tomu mohol vyjadrit zvysok vedeckej obce. Vsetko je x-krat nezavisle kontrolovane. A vyvratit slubnu hypotezu je pre vedca celkom slusna prestiz.

jednu napíšem....čo by sa stalo, keby výpočet natívneho horoskopu človeka korešpondoval na 100% s reálnym životom?

 

To nie je hypoteza. Hypoteza by bol postup, ako pripravit horoskop cloveka. Potom staci najst jedineho cloveka, u ktoreho by to nefungovalo na 100% a je koniec tvojej hypoteze.

33%, 66% niesu normalne cisla. Vies si realne predstavit, ze by vedecky akceptovane teorie boli platne v 66% pripadov? Ci nebodaj v 33%? Nastupila by si do vytahu, v ktorom by bola sanca, ze sa lano utrhne 33%-66%? Alebo, ze by fyzici pri GPS projekte len pokrcili plecami "noo, sanca ze tie relativsitcke vypocty su pravdive je tak, 33%, 66% ak tomu verite. A to ci to bude fungovat uvidite az ked budete mat na obeznej drahe par satelitov, za par milionov USD."

 

Veda ide s kozou na trh pri kazdej aplikacii vedeckych poznatkov.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

miešajú sa opäť témy....tu sa bavíme o možnom vyučovaní astrológie na vysokej škole.

 

Takl pokracujeme tu

 

B) som Ti verila darkman :flowers:

 

mne nerobí problém zaujímať sa aj o nepotvrdenú a v súčasnosti experimentálne za naše prachy overovanú hypotézu, s ktovie akými dôsledkami.

 

Veda si na hlasicov konca sveta uz zvykla. Bozi hnev a brany pekelne sice vymenili za cierne diery, ale retorika inak zostala :) Internet sa ti inak pouziva dobre, ze? :)

 

 

každopádne podobne ako v medicíne alebo psychológií nemôžeš očakávať , že každá diagnóza alebo spôsob liečby bude fungovať u 100% pacientov, ani u 90,ani u 70, a ani u 60%....aj vypočítané astrologické údaje sa interperetujú s odchýlkou. V podstate si teraz každý astrológ robí súkromnú štatistiku sám.

 

Porovnavas neporovnatelne. Ja to ani neocakavam, ale co ocakavam, a co viem, ze sa deje, ze sa skuma preco u niekho liecba zabrala a u niekoho nie. Kedze nezabratie liecby je vysledok nejakeho popisatelneho bio-chemickeho procesu a nie nejakej zlej interpretacie a neotvorenej cakry. My aj velakrat vieme popisat proces, ktory mal za nasledok nezabratie liecby, len s tym nevieme nic zrobit, kedze procesy sa spravaju podla zakonov, s ktorymi nepohneme.

A porovnavat primitivne astrologicke vypocty so zlozitymi biochemickymi procesmi je.... komicke :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My aj velakrat vieme popisat proces, ktory mal za nasledok nezabratie liecby, len s tym nevieme nic zrobit, kedze procesy sa spravaju podla zakonov, s ktorymi nepohneme.

:)

 

rovnako aj aj my darkman :flowers:

 

nech má astrológia rovnaké podmienky na výskum a overovanie ako činnosti, ktoré sa v súčasnostii nazývajú vedou a garantujem Ti, že poznanie oboch smerov sa môže iba doplniť....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Netaraj tu o rovnakych podmienkach. Ake postavenie mala pred 500 rokmi veda? A ake postavanie mali astrologovia, numerologovia a vsetci iny -ologovia? Kto mal po starocia patent na 'zarucene' predpovede?

Veda si svoje dnesne postavenie, financie a prestiz vydobyla starociami tvrdej prace. Veda opakovane dokazala, ze jej sposob poznavania sveta prinasa vysledky. Ze 'predpovede', zalozene na vedeckom poznani funguju nie v 33%, 66%, ale v 100% pripadov. Od parneho stroja, po lety na hranice slnecnej sustavy - vzdy to bolo vedou ziskane poznanie o fungovani prirodnych dejov, ktore umoznilo dalsi rozvoj ludstva. Nie nejake divoke interpretacie 'ologov'.

Svoje postavanie ste stratili, lebo ste neboli schopny priniest realne vysledky, tak sa s tym zmier.

 

Chcel by som vidiet astrologa, ktory by pri podmienke 'bud to bude platit, alebo pojdes sediet' (co je realna hrozba pre napr. statikov), necuvol. Pretoze vie, ze tie vase astrologicke vzorceky su len pro forma, a samotne interpretacie sa aj tak cuciate z prsta.

Veda je hlavne o pristupe, na vyuzivanie vedeckych metod nepotrebujes nijake specialne podmienky, staci len chciet.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Informacie cerpam z verejne dostupnych zdrojov, vseobecnej znalosti a par experimentov s 'pravdivostou astrologickych predpovedi' publikovanych v roznych publikaciach. Knihu som necital, horoskop som si robit nedal (ako, len pre srandu by som si ho dal zrobit, ale zabijat cas a peniaze sa mi moc nechce :) )

A pokial ma byt tvoj dalsi prispevok v duchu 'tak to potom o astrologii nic nevies', tak sa ani neunuvaj pisat. Reaguj na argumenty v prispevku, ktore us myslim celkom jasne:

 

-Astrologia mala v minulosti silnejsie postavenie ako veda, a to postavenie stratila

-Astrologia svoje postavenie stratila preto, lebo veda bola daleko spolahlivejsia a jej poznatky daleko lepsie vyuzitelnejsie

-Astrologia nedokaze is s kozou na trh, nedokaze povedat - toto bude takto, a ak nie, tak je to vina astrologie.

-Na pouzivanie vedeckych metod netreba nijake zvlastne podmienky, kedze je to len o pristupe k ziskavaniu poznatkov a overovani vlastnych predpovedi.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

pre znamenie vodnára som raz skoro schytal s pascu po chrápje :zubiska:

jeden pezinský vinár pri debate o tom aké je kto znamenie povedal že on je vodnár, a ja som sa ho nevinne opýtal že či je to podľa toho vína čo robí. raz darmo, znamenia sú vážna záležitosť!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zle som to napísala, spojila som dve nesúvisiace vety. teda som nemala na mysli, či sedí môj vzťah k vode s tým znamením, ale či na moju osobu pasujú charakteristiky toho znamenia.

Byť v lufte nie je ale práve mojou túžbou...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

z encykliky Spe salvi:

V tomto ohľade môže byť podnetný jeden z textov sv. Gregora Naziánskeho. Hovorí v ňom, že vo chvíli, keď sa mudrci vedení hviezdou klaňali novému kráľovi Kristovi, nastal koniec astrológie.



Naozaj, v tejto scéne sa obrátilo dovtedajšie vnímanie sveta, čo, i keď iným spôsobom, prebieha aj dnes. Nie prvky vesmíru a zákonitostí hmoty, ktoré v konečnom dôsledku vládnu svetom a človekom, ale osobný Boh vládne nad hviezdami, teda nad vesmírom. Nie zákonitostí hmoty a evolúcie sú poslednou ustanovizňou, ale rozum, vôľa a láska, teda Osoba. A ak poznáme túto Osobu a ona pozná nás, potom nie neúprosná moc hmoty je poslednou inštanciou; potom nie sme otrokmi vesmíru a jeho zákonov, ale sme slobodní.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

a čo takto numerológia
osobitne časy secretkiných príspevkov

 

https://www.freespace.sk/tema/5604-kolobeh-uhlíka-v-prírode/?p=196483

 

https://www.freespace.sk/tema/2693-vieme-co-jeme/?p=196472

 

https://www.freespace.sk/tema/4129-pisanie-absolventskych-prac/?p=196406

 

to sa za náhodu považovať nedá

dá sa z toho usúdiť aj niečo bližšie?
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten čas náhoda nie je, ale je to hra ... :smile2:

Ešte v časoch, keď som sa na FSP objavovala skôr iba sporadicky a písala som predovšetkým na PF, podarilo sa mi napísať a odoslať príspevok tak, že jeho čas bol tzv. "uhladený" /napr. 11:11/. A tak som sa začala "hrať", či to zvládnem aj v iných príspevkoch, až som si našla systém ... niekto si to po čase všimol a zareagoval, že toto nie je nič, ale určite by som nedokázala napísať príspevok tak, aby bola súhra čísel nielen v hodinách a minútach, ale aby to "sadlo" aj v sekundách. Toto všetko bolo už veľmi dávno, ale keď PF zaniklo a viacerí sme sa postupne "presunuli" na toto Fórum, po čase som si na tú výzvu spomenula. 

Za všetkým bola teda najskôr tá výzva, "to by si už asi nedokázala",  a potom ... je to akási moja hra.

Iba hra samej so sebou  ... No čo som béčko?!! Žeby som niečo také nezvládla?!  

Určite sa nájdu ľudia, ktorí budú tvrdiť, že "je to dané zhora", že to niečo znamená, že to mám "dar" z minulosti, či dokonca z minulých životov .... nuž čo ja viem, takéto niečo mňa neoslovuje, stále to beriem IBA ako hru samej so sebou, preskúšavanie vlastného postrehu, či sa to podarí /a občas už pri kliknutí na "odoslať" vidím, že "toto nevyšlo"/.

 

Mňa na príspevkoch upúta určitá jeho úprava, "uhladenosť" ... priznávam, že aj keď šport určite nie je to čomu rozumiem, čomu holdujem, ale chodím sa tam kochať aljakovými príspevkami. Určite si tam nevšimnem čas odoslania, ale ... vizáž, úprava jeho príspevkov je pre mňa fascinujúca. Možno je to tým, že som dosť rokov robila na projekcii a to čo vyšlo spod našich rúk muselo mať určitú "štábnu kultúru", takže je to určitá profesionálna deformácia ...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten čas náhoda nie je, ale je to hra ... :smile2:

 

Za všetkým bola teda najskôr tá výzva, "to by si už asi nedokázala",  a potom ... je to akási moja hra.

Iba hra samej so sebou  ... No čo som béčko?!! Žeby som niečo také nezvládla?!  

Určite sa nájdu ľudia, ktorí budú tvrdiť, že "je to dané zhora", že to niečo znamená, že to mám "dar" z minulosti, či dokonca z minulých životov .... nuž čo ja viem, takéto niečo mňa neoslovuje, stále to beriem IBA ako hru samej so sebou, preskúšavanie vlastného postrehu, či sa to podarí /a občas už pri kliknutí na "odoslať" vidím, že "toto nevyšlo"/.

konieckoncov, preco nie ?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

secretka,  este nieco hovor, ze v tom nie su cary :D

to, ze ja som svoj prispevok urcite odklepol podla casu na mojom PC o 13:13:13 a ukazuje to o par sekund menej, to nie je nezvycajne...

ale to, ze na dvoch miestach ukazuje jeden a ten isty tvoj prispevok s rozdielnymi casmi, to nevysvetlis :D

 

post-2373-0-04439200-1364819442.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

veštci a mystici majú novú zábavku, narodil sa nový budúci kráľ, takže predpovedajú osud budúceho následníka trónu ...

 

žiaľ, majú v tom trošilinku rozpory  :smile2:  :

 

„Chlapec bude senzitívny a starostlivý,“ prezrádza astrológ Leigh Oswald pre britský Vogue.

 

„V dospelosti sa bude uchádzať o post premiéra alebo prezidenta,“ tvrdí indický mystik Raj Kumar Sharma pre austrálsku televíziu ABC.

 

„Vidím sklony k luxusu, dobrému jedlu a ženám,“ hovorí jeho kolegyňa Larra Shah.

 
„Princ by mal bývať blízko stromov, aby vyrovnal silnú náklonnosť k opačnému pohlaviu. Najmä v manželstve nesmie mať svoj dom za žiadnych okolností pri vode,“ dvíha varovný prst Au Chung Tak z Hongkongu, ktorý sa vyjadril pre agentúru AFP.
 
 

 
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

žiaľ, majú v tom trošilinku rozpory  :smile2:  :

ja tam ziadne rozpory nevidim - senzitivny a starostlivy premier, ktory bude mat sklony k luxusu, jedlu a zenam, co bude musiet vyrovnavat vo velkej zahrade plnej stromov okolo domu, ktory bude vo vnutrozemi :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov