Skočiť na obsah

Život na splátky


game

Odporúčané príspevky

Ako krásne ty vieš o všetkom písať. A v realite to zakaždým skončí tak, že pôžičky akurát len prežerieš.

Keby si splnil aspoň desatinu z toho, o čom vypisuješ, tak ťa nemusela srať žiadna PN a nemusel si riešiť, koľko si požičať na Vianoce.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Radšej mať Vianoce bez darčekov ako na krku splátky za darčeky. Presne ako píše @chlapeczjuhu

pred 2 hodinami, Tomáš napísal:

Áno správne. Pokial investujete do niečoho, čo vám zarobí, pomôže tak je v poriadku mať to na splátky! Napríklad vodičák C by mi zaistil väčší zárobok a prácu ktorá ma baví. Ja veľmi rád cestujem a rád šoférujem.

 

Viacmenej aj akciový telefón na paušál je akoby na splátky lebo kredit nekúpíš keď nechces ale paušál platiť treba aj keď ho nevyužívaš ale u mňa sú telefón a telka najpoužívanejšie predmety v živote. Tak mi neprekáža platiť za niečo čo fakt hojne využívam.

Nie, tvojimi najpoužívanejšími vecami je príbor. Už som ti písal, ty na vodičák C zabudni. Ty čo zhysterčíš pri čomkoľvek chceš sadnúť do niečoho väčšieho ako auto? Tebe zodpovednosť asi nič nehovorí. Ani trestnoprávna, že? Vidíš len výhody, viac peňazí. Mal by si si sadnúť s bratom a nech ti o tej práci porozpráva naozaj všetko. Pri tebe však pochybujem, že by si ho bral vážne. Možno tak hodinu, potom by si na všetko zabudol a aj tak by si si šiel svoje. 

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale treba uznať, že Tomáš má v niečom pravdu. V dobe extrémne nízkych úrokov je lepšie kupovať na splátky ako sporiť, keď ceny rastú. Žiarivým príkladom sú nehnuteľnosti, ich ceny rastú, tak je bez šance si ich kúpiť na hotovosť, je lepšie zobrať si hypo na nízky úrok. Tomáš je špičkový ekonóm a my to nechceme uznať, ani vidieť.

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je bohuzial len polovica pravdy, lacne peniaze dvihaju ceny nehnutelnosti.  A ked pride problem, tak najmy neprinesu dost penazi na splacanie a pride problem.    Kupovat nehnutelnost na podnikanie s cielom prenajat ju, to je rizikove podnikanie.   Je to odlisne od snahy si zabezpecit byvanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A neviem ci sa bezurocna pozicka od rodiny berie ako “zivot na splatky” lebo pod pojmom “na splatky” beriem taku pozicku ze si pozicate vacsiu sumu a splacate ju dlhsiu dobu. Ale pozicat si tyzden pred vyplatou od rodiny a v zapati hned vratit nieje brane ako uver ci splacanie.

 

To s vianocami som myslel vseobecne nie seba. Vsak si vsimnite decembrove reklamne bloky v TV sami homecredit, provident, quatro, operatori s pausalmi, banky s malymi spotrebakmi na pockanie, narod zadlzte sa na vianoce... “nakupte uz teraz a splacat zacnete az v januari” a podobne kraviny uz tlacia ostosest.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 minútami, Tomáš napísal:

A neviem ci sa bezurocna pozicka od rodiny berie ako “zivot na splatky” lebo pod pojmom “na splatky” beriem taku pozicku ze si pozicate vacsiu sumu a splacate ju dlhsiu dobu. Ale pozicat si tyzden pred vyplatou od rodiny a v zapati hned vratit nieje brane ako uver ci splacanie.


TO VŠETKO JE ŽIVOT NA SPLÁTKY.
požičiaš, vraciaš = žiješ na dlh.

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

podľa toho, ako to z príjmu, ako rýchlo to chceš mať z krku... je dobre tam pripočítať aj úroky z úrokov, teraz neviem, či sa to prepočítava ročne, či na výročie úveru, ale v podstate je to jedno. úroky pri dlhodobej pôžičke nech sú akokoľvek vysoké, sa vedia predĺžiť, kamarátka splatila hypo, keď platili už len úroky a nemalo to konca.  krátka s nízkym úrokom myslím vychádza lepšie. menej zaplatí človek na úroku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak teoria hovori ze to zavisi od tvojho prijmu,  ak mas vysoko stabilny prijem a mas averziu k riziku tak je lepsie mat dlhu fixaciu.  Ak je prijem vysoko variabilny, tak je lepsie mat kratsiu fixaciu a radsej riesit mimoriadne splatky.   Ale v tomto pripade  zadanie hovori ze to nema vplyv na dlzku splacania.  Je to ciste riadenie rizika,  kratka fixacia  je riziko ale odmenene teraz nizsim urokom.  A uroky sa mozu drzat nizko ale mozu aj narast.  A ani banka ani ty nemas carovnu gulu aby bolo jasne co bude za 3 roky.  Mozes odhadnut ze ECB bude dalej liat peniaze do ekonomiky a teda uroky ostanu nizke ale vzdy sa moze stat nieco necakane. A potom sa uroky nahle zvysia a zaplatis ovela viac ( a navyse na to nemas prisposobene vydaje)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Možno mali na mysli drobnosti nie bývanie. Tá najzákladnejšia vec je najdrahšia. Niekedy ľudia totálne na blbosti si požičajú. Kamoš si chcel požičať len kvôli vianociam ale vyhovoril som mu to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som vrátil a nepožičiavam si na také že dovolenka či darčeky atď. Je iné požičať si keď nevychádza do výplaty lebo žiť z niečoho musíš, a iné keď si požičiavajú na kraviny typu dovolenka či vianoce. Načo sa trepať k moru keď na to nemáš? Nepochopiteľné pre mňa. Načo riešiť vianoce keď na to nemáš? Som ateista pre mňa to je len deň ako ostatné a keď raz nemám na to aby som ich spravil tak poviem deťom, bohužiaľ niesu peniaze, nebudú vianoce, dovidenia. Preto chudobní by ani deti nemali mať.

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, Tomáš napísal:

Je iné požičať si keď nevychádza do výplaty lebo žiť z niečoho musíš, a iné keď si požičiavajú na kraviny typu dovolenka či vianoce. Načo sa trepať k moru keď na to nemáš? Nepochopiteľné pre mňa.

Pre mňa je nepochopiteľné ako dospelý chlap mesiac čo mesiac nie je schopný vyjsť do výplaty a nemá ani na suchý rožok.

Keď si niekto požičia na dovolenku alebo na Vianoce, tak je predpoklad, že to splatí, teba by také splátky zruinovali a skončil by si rovno na ulici.

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, Tomáš napísal:

Ja som vrátil a nepožičiavam si na také že dovolenka či darčeky atď.

Ty si to dotiahol do dokonalosti. Ty si poziciavas na jedlo, lebo nie si schopny hospodarit, varit a sporit. O co si lepsi nez ti co si pozicaju na dovolenku ci Vianoce? Ty si ten posledny, co by mal druhych sudit. Najskor si daj doporiadku svoj zivot, potom mudruj. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Oni si požičajú stovky eur na niečo čo vlastne ani nepotrebujú. Ja si požičam tak dvacku do výplaty. Ale to neni to že chcem si niečo kúpiť na čo nemám. Chcem len prežiť. Požičať si na stravu a lieky za to že málo zarábam nieje to isté ako si z roztopaše kúpiť nejakú vec aby ukázal susedovi že aj on na to má.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty si si poziciaval aj ked si zarabal kralovsky, tak co tu trepes hluposti? 

Ty si nemal nizky plat, ze by si musel obracat kazde euro. Ty si si zil nad pomery, nic neodkladal. Zaroven si sa nenaucil absolutne hospodarit. Ked si uz nevedel nic odlozit, ale ty si za dva tyzdne minul celu vyplatu a hrdil sa tym, ze vsak si poplatil vsetky fixne naklady a zvysok si premarnil. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie len hrdil, však tak aj bolo. Hrdil som sa len tým že čo musím mať zaplatené, to aj bolo zaplatené! Koľko ľudí nezaplatí ani to... Ja som vždy vracal, veľakrát aj predcasne. Ešte sa mi nestalo že by ma veriteľ musel exekútormi naháňať. Tak o čom?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, Tomáš napísal:

Ja si požičam tak dvacku do výplaty. Ale to neni to že chcem si niečo kúpiť na čo nemám. Chcem len prežiť.

A to ti nie je trápne, že ty hotový chlap si musíš požičiavať také šunty ako 20€, aby si prežil do ďalšej výplaty?

pred 17 minútami, Tomáš napísal:

Hrdil som sa len tým že čo musím mať zaplatené, to aj bolo zaplatené! Koľko ľudí nezaplatí ani to...

Máš na mysli tú smiešnu stovku mesačne, čo dávaš bratovi za to, že ťa celý mesiac nechá vo svojom byte? Podnájmy idú dnes za 300-400€, ešte ideš machrovať?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 19 minútami, Proteus napísal:

O tom, ze mas dva centy ty frajer. O tom. 

Dobre ale tak na slovensku je ťažký život to hovorí každý. Vo švajčiarsku by sa to nestalo.

pred 3 minútami, Sniper napísal:

Podnájmy idú dnes za 300-400€, ešte ideš machrovať?

Ale dá sa ísť na rôzne ubytovne, slobodárky, obecné nájomné byty atď. Veď toto hovoril aj pán Kollár že takéto pálky sú za podnájmy a treba s tým niečo robiť aby bolo dostupnejšie bývanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vazne? Co vies o zivotnych nakladoch vo Svajciarsku, ked sa mozem opytat? Asi velke H, ked nieco take napises. Tebe by sa to stalo vsade. Nejde o krajinu, ide o teba. 

Preco si teda u brata a nie na ubytovni? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov