Skočiť na obsah

Život na splátky


game

Odporúčané príspevky

pred 1 hodinou, Tomáš napísal:

Pozor je rozdiel brat pozicku pod natlakom a nic z toho nemat (a predsa som ju v pohoducke predcasne splatil) a je rozdiel brat pozicku pre seba na vec ktoru potrebujem a takisto ju predcasne splatim. Zase netreba vidiet za vsetkym pruser. Beriem si ju z vlastnej vole s cielom opravit si zub, ziskat vodicak C atd. To je investicia do seba a do rekvalifikacie.

juuj ale si s tym vodicakom skupiny C vtipny...uz prestaaan, sa tu urehoceme...:yahoo:

tu pozicku si splatil iba preto, ze si pod natlakom bol!!! 

tu nenatlakovu Tesco katrtu si splacal roky a tahalo sa to jak sopel.

oprava zuba je hasenie problemov......investicia by bola, ak by si si pravidelne platil dentalnu hygienu, pripadne kupil sonicku zubnu kefku..ale to je jedno..asi by som sa na ten zub byt tebou vykaslala, lebo zubov mas min.20 tipujem a ked to uz raz zacalo pri jednom to neskonci:doofywave:

pri citani tvojich prispevkov ma chyta strasny pocit bezmocnosti..stacilo by tak malo a ziadne problemy by si mat nemusel..je mi uprimne luto, ze okolo seba nemas ludi co by ti este chceli pomoct..stacilo by odovzdavat vyplatu mame..a mat pridel, zalohu volaj to jak chces..no nic.

citam to tu a nechapem..je to asi taky isty pocit, ako ked ty si precitas o niekom, kto zaraba 2000 eur a nekupuje si denne kebab...proste rozum zastava stat...:bezradny:

 

rano si odomna vypytal nejaky bezdak 20 centov..vraj na listok na bus...hm tretina tvojho majetku...

  • Páči sa mi to 2
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale naozaj nechapem preco si ten co zaraba 2000 nekupuje denne kebab. Ved pre neho by to boli drobne. Ale to je uz na inu temu.

 

Ide teraz o to ze mam 2 ciele ktore sa nedaju zacvakat z jednej vyplaty. Sporit neviem, tak posledna moznost je to na splatky. A nesplacat povinnu splatku by som si nikdy nedovolil. Pred sekmi mam respekt.

 

Tesco karta s tym nesuvisi lebo to je revolvingovy uver a to sa preto tahalo lebo je to velmi podobne ako hospodarit s vlastnymi peniazmi. Nieste pod natlakom lebo, poskytnu sumu, a disponujem s nou ako s vlastnou. Zoberiem z nej 100€ tak vratim 100€, ak zoberiem 50€ tak vratim 50€ a vlastne pozicka je aktivna do nekonecna. Lebo aj pri plnom splateni mam stale moznost znova siahnut na tu sumu.

 

Pri klasickom nakupe na splatky alebo pozicke z banky mi daju fixnu sumu ku ktorej urcia fixne splatky a tych sa musim drzat. Ale moznostou davat minoriadne splatky cim bud znizim sumu splatky alebo obdobie splacania. Ked dosplacam tak koniec. Uz s tou sumou nemam dalej nic spolocne.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lebo si kupuje sushi :)  ten co dost zaraba.  Ale nie,  srandujem.  Mam rad sushi ale rozhodne si ho nekupujem denne.   Bohatsi ludia ziju zdravsie, kedze okrem radosti z jedla maju radi aj svoje zdravie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas takto:

V tvojom pripade uvazovat o pozicke je nieco take ako dat dietatu do ruky zapalky ale nepovedat mu co je ohen.

Nerob to.
Vydrzal si bez zuba par mesiacov, este zopar vydrzis.
Nasetri si a zaplat.
Neber si pozicku lebo viem ako dopadnes: ak zub bude stat 500 euro tak si zoberies 2000 LEBO.....


...

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedopadne nijako lebo este sa ani nezacal riesit proces so zubom. Kvoli koronaopatreniam sa taketo zakroky nerobia takze aktualne to bude az na jar. Ako vravite ak som doteraz vydrzal, vydrzim aj nadalej. Dovtedy mozno aj nasporim.

 

Vychadzal som len toho ze doteraz som zvladol kazdu pozicku, nemal som exekucie a omeskania a podobne veci, vsetko islo podla pravidiel. A v reklame jednej splatkovej spolocnosti aj bola hlaska "splacat je lahsie ako setrit" isli na tu psychologiu ze na setrenie treb velku trpezlivost sebazaprenie ale ak sa splaca tak sa ten sek zaplati s ostatnymi a hotovo.

 

Dalej uz len pofilozufujem tak vseobecne nad zivotom na splatky. Niektori sa na pozicku pozeraju ako na vec co ludi zruinuje ale to je len preto ze si ju beru kadejaki nezamestnani z osad a potom su z toho problemy ALE je tam to ALE! .... Stary mladenec zijuci v garzonke ktory ma mesacne rezijne naklady 150€ cakompak so vsetkym dokopy. Kazdy mesiac mu cinkne na ucte vyplata 600€ v cistom. Kupi si nieco za 1000€ kedze tolko nema tak si to kupi na splatky a vypocitaju mu splatku 50€. Tak ako chodi na postu zaplatit tych 150€ tak zaplati aj 200€ a nic sa nestane lebo zo sumy 600€ neni jedno ci platis 150 alebo 200??? To je uplne jedno!

 

 

  • No neviem, neviem 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozicku si zvladol len preto lebo som do toho zatiahol tvojho brata a tym padom celu rodinu.
Alebo si uz zabudol na cely ten cirkus ked sa to prevalilo?
Splatil si ju len preto lebo si bol pod nutenou spravou- ako si sam kedysi napisal.
Ak by som sa do toho nevlozil tak nemas jednu cigansku pozicku ale 6 a pripravil by si o strechu nad hlavou aj vlastnu rodinu.
Tak tu nehraj teraz geroja lebo vytiahnem na teba stare posty ako si tu skuvinal, ake mas peklo doma a ake obmedzenia na teba uvalili.

...

  • Páči sa mi to 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No asi to jedno nebude, keďže ty máš tiež toľko v čistom, aj viac, a zostatok na účte máš 64 centov a aj to máš vďaka zaokruhlovaniu cien.

Ty vieš len pekne vyprávať a filozofovať čo ako by sa dalo sporiť, šetriť, splácať, investovať, ale realita je úplne rovnaká vo všetkých prípadoch - zakaždým skončíš s nulou týždeň pre výplatou. Hanba ti!

Teba sa žiadna tvoja polofrajerka nikdy nepýtala s akou perspektívou zarábaš peniaze? Žiadnej nikdy nebolo čudné, že každý mesiac končíš s nulou?

  • Páči sa mi to 2
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno ale to už je na inú tému. Uzavriem to tak že do témy sporenie nemám žiadne morálne právo ísť a pôžičku si zatiaľ brať nebudem. Takže sa presuniem k sebe a tam pokračujme.

 

chlapeczjuhu to nebolo o mne ale ako vzor priemerneho pracujuceho cloveka v strednej europe. U neho je pozicka riesenim bez nasledkov.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, Tomáš napísal:

naozaj nechapem preco si ten co zaraba 2000 nekupuje denne kebab

neviem či to náhodou nebude tým, že dokáže svoje peniaze minúť aj rozumnejším spôsobom ... ale to je len môj dohad, lebo toľko nezarobím :D

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nekrm trolla :biggrin: kym ho budete krmít , bude sem vypisovat O SEBE . nemáte vlastny zivot, dost vlastnych problémov. načo riešite jeho zivot. jeho pozičky, jeho šetrenie. na inom fóre by mu tieto vylevy uz dávno zatrhli . 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu môže, veď nakoniec žije na splátky, aj keď pritakáva pritakáva, ale si to celkom neuvedomuje...
Tomáško si myslí,  že žiť na splátky znamená zobrať pôžičku a vybúchať ju do najbližšej výplaty :)
Tomáško náš jediný to robí aj bez pôžičiek, a je v tom preborník :)
ale s radami je koniec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, electric blue napísal:

nekrm trolla :biggrin: kym ho budete krmít , bude sem vypisovat O SEBE . nemáte vlastny zivot, dost vlastnych problémov. načo riešite jeho zivot. jeho pozičky, jeho šetrenie. na inom fóre by mu tieto vylevy uz dávno zatrhli . 

ich nepresvedčíš. toho asociála si tu budú hýčkať donekonečna. až odtiaľ každý normálny odíde. potom sa tu s ním môžu sniper a game baviť do sýtosti sami, keď ho majú tak radi. mohlo to byť dobré fórum.

  • Páči sa mi to 1
  • No neviem, neviem 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 minútami, game napísal:

preto som s ním chcela vyprávať v "jeho" téme o počasí... :)

JEHO téma? JEHO vlastná téma? na verejnom fóre? vám tu už musí kompletne vieš čo... nepoučili ste sa za tie roky. ani trochu. nikdy sa nepoučíte.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, electric blue napísal:

nekrm trolla :biggrin: kym ho budete krmít , bude sem vypisovat O SEBE . nemáte vlastny zivot, dost vlastnych problémov. načo riešite jeho zivot.

Tomáš občas dokáže dvihnúť tlak aj mne, ale inak mi nejak zvlášť neprekáža ... a posledné dni som príliš unavený, aj z riešenia problémov, na nejaké zložitejšie diskusie, tak som napísal aspoň niečo na odľahčenie ... Tomáš mentálne zamrzol v detskom veku, tak čo iné mu napísať v tejto téme, keď všetci vieme, že pri jeho zmýšľaní je aj tak len prietokovým ohrievačom peňazí :biggrin:

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Tomáš aspon nekecaj, ze mas 600€ na vyplate, ked sa chvalis, ako vela musite robit. Nevykecavaj.

Raz, ked na nieco nemam, tak si to nekupim. Ked neviem sporit, tak si nemas co kupovat. Smutne je, ze si musis zobrat pozicku na zub. To je uz ake zufalstvo. Teda, pockaj nie. To si len tupy, ze nevies na svoje zdravie nasporit. Ako len vsemozne obhajujes pozicku... Az je to smiesne. Vsak sa tu neobhajuj a zober si ju. Darmo ti tu vsetci hovoria nerob to, naspot tie tri mesiace a mas zub. Kdezeeee... Ty si sa uz rozhodol.

Zase basnis o vodicaku C? Alebo je to len dalsia vyhovorka preco si zobrat vyssiu pozicku. Ty v zivote cecko nedostanes. Jedine ak tak zltacku typu c. Ale vodicak urcite nie. Ako chces prejst cez vysetrenia? Nerobia sa nahodou aj psychotesty? No jasne, treba, prave som si to cital. Na to mozes rovno zabudnut. Nebol si isteho casu niekde na pohovore? A odpinkali ta prave kvoli nesposobilosti? 

Ty sporit nechces. Ty chces vsetko prejest. A pride doba, led bides pravidelne bravat pozicku na to, aby si mohol viac jedla kupovat. 

Preco si ludia co zarabaju 2000€ nekupuju kazdy den kebab? Ze by preto, lebo si vazia svoje zdravie? Lebo je to hnus jest nieco take kazdy den? Lebo potesenie nasli v zdravsich jedlach a vedia, ze kupovanie kebabu kazdy den je vyhadzovanie penazi? Lebo nie su tak tupi jak ty. 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 17 hodinami, Proteus napísal:

Preco si ludia co zarabaju 2000€ nekupuju kazdy den kebab? Ze by preto, lebo si vazia svoje zdravie?

keď bude mať tvoja dcéra štyri roky, tak si možno bude myslieť že gumoví macíkovia sú ideálna strava na každý deň, v takom veku je to celkom normálne ... Tomášov problém je, že má 40, a stále to považuje za normálne :laugh:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov