Skočiť na obsah

Život na splátky


game

Odporúčané príspevky

v base moc zdravá strava nie je, to je hlavne objemové krmivo, nech nekvičia od hladu...

no ale od toho sme ďaleko....

 

najprv mu treba vybiť z hlavy osobný brankrot....

 

toto je vážne zaujímavé: vždy keď Tomáška nášho naženieme čítať noviny. správy či čosik k svojmu rozhľadu, vždy sa to vypomstí.... :(

 

toť teraz prišiel s tým, že mu mozog začal šrotovať informácie o počutom osobnom bankrote.... to, že jeho sa to skutočne netýka, nevadí, ale červíček je uhniezdený...

 

 

namiesto toho by som si urýchlene išla zistiť, či sa dá táto nezdoba pôžička splatiť aj predčasne, rýchlejšie, väčšími splátkami či mimoriadnymi splátkami....

a odtiaľ by sme mohli začať vychádzať....

Tomáško, dá sa? zisti!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a preco to vlastne nesplaca ten cigan..ved mu to slubil?? :zubiska: ani ziadna sanca aby prispel na splatky nie je?

su vobec v kontakte este? ci pride zas, ked bude treba dalsiu pozicku?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už ho vidím ako pokorne príde za Tomáškom, že jaj, mój zlatý, tu máš na tú dlžobu, policajti nemóžu ništ,

ale já som taká dobrá duša, tu máš 5 eur, nech mi to neplatíš sám, synku...

šak sa vyrovnáme, keď žena bude mať a dcéra bude na invalide, to budeme mať penáze.... keď né, tak prídeme, a zasa nám zobereš póžičku, šak ty si taký dobrý človek, splatíš nám to zasek...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no zrejme sa ho tomas boji aj spytat :).   A tak zase nejake zbytocne rady :   Tomas by mohol aspon skusit ziskat od neho podpis ze mu pozical a ze mu chce splacat.   To by sa dalo v pripade ze nebude splacat pouzit ako exekucny titul.  Ale zda sa ze Tomas sa uz davno zmieril s tym ze je to socialna vypomoc.  ale zase ako trening by to bolo fajn,  keby ho Tomas nahanal, mozno by sa naopak kolega zacal skryvat :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:zubiska: si to predstavujem

 

no a tak sa zamyslime..kto na fore veri, ze by Tomas mal zaujem o predcasne splatenie pozicky..to skor by pristal na nizsie splatky a kludne aj 10 rokov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mas povolene predcasne splatenie ?  Pretoze aj to je sposob ako preplatit menej, ak nemas pokutu za predcasne splatenie, tak si zaroven  zacni setrit a splat to co najskor.

Dá. To mi aj hovorili že ak zoženiem peniaze tak to môžem splatiť skôr a vtedy to nebude tá suma čo je na papieri. Mimoriadna splátka sa dá poslať hocikedy, netreba nič nahlasovať ani špeciálne vybavovať. Aj sa ma pýtali že ak dám mimoriadnu tak či chcem znížiť splátky alebo skrátiť dobu splácania.

 

a tatkto sa mu karma snazi o zdravejsie stravovanie :)

Logické lebo keď nebudem mať k dispozícii peniaze či už kvôli prúserom alebo nútenej správe tak mám dosť obmedzený prístup aj k jedlu. Nakoniec bude musieť stačiť chlabík s maslom keď peniaze čo by som utratil v pizzéri pôjdu nebankovke.

 

namiesto toho by som si urýchlene išla zistiť, či sa dá táto nezdoba pôžička splatiť aj predčasne, rýchlejšie, väčšími splátkami či mimoriadnymi splátkami....

a odtiaľ by sme mohli začať vychádzať....

Tomáško, dá sa? zisti!

Odpoveď vyššie ale budem rád keď niečo dodáš. Vraj má nebankovka vysoké úroky a neraz som videl v bankách reklamu že refinancovať to a mať výhodnejšiu splátku. Síce banka mi nič nedá o čom som sa presvedčil ale možno o pól roka keď už som kmeňový v amazone, príjem je oficiálny na papieri, z toho idú odvody to už možno dajú. Uvidia že chodí stabilne plat, nikoho neživím tak možno dajú a predsa by zmisli aspoň tie veľké úroky.

 

a preco to vlastne nesplaca ten cigan..ved mu to slubil?? :zubiska: ani ziadna sanca aby prispel na splatky nie je?

su vobec v kontakte este? ci pride zas, ked bude treba dalsiu pozicku?

 

no zrejme sa ho tomas boji aj spytat :)

Niekedy si odpoviete aj sami. Jakmile by som sa s ním dal do reči zase by ma ťahal do prúserov. Už sa stalo že sľuboval že mi vráti peniaze a pritom ma nahováral aby som mu v Nových Zámkoch vytiahol auto na splátky z AAA-čka.

 

Teraz by som si prial mať radšej tú tesco kreditku namiesto úveru, veď to bol šuvix oproti tomu čo mám na krku teraz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dá. To mi aj hovorili že ak zoženiem peniaze tak to môžem splatiť skôr a vtedy to nebude tá suma čo je na papieri. Mimoriadna splátka sa dá poslať hocikedy, netreba nič nahlasovať ani špeciálne vybavovať. Aj sa ma pýtali že ak dám mimoriadnu tak či chcem znížiť splátky alebo skrátiť dobu splácania.

 

 

Odpoveď vyššie ale budem rád keď niečo dodáš. Vraj má nebankovka vysoké úroky a neraz som videl v bankách reklamu že refinancovať to a mať výhodnejšiu splátku.

Síce banka mi nič nedá o čom som sa presvedčil ale možno o pól roka keď už som kmeňový v amazone, príjem je oficiálny na papieri, z toho idú odvody to už možno dajú. Uvidia že chodí stabilne plat, nikoho neživím tak možno dajú a predsa by zmisli aspoň tie veľké úroky.

 

 

- takže otázka je:  si ochotný splácať mesačne viac? logické je SKRÁTIŤ dobu splácania.... ale ty a logika - to sú žiaľ dve úplne opačné veci.

 

- a čo ti mám dodať, akože, pán Tomáš? mám na seba zobrať tvoju pôžičku?

  lebo nič iné dodať k tvojej hlúposti nejde.

  sleduj:

 

  - ty si až teraz slávnostne zistil, že vraj má nebankovka vysoké úroky?!

    a čo si myslel, prečo nebankovka dáva úvery ľuďom, ako si ty?  za božtek?!

 

  - reklamu na refinancovanie sme tu riešili už stokrát - a stokrát sme ti napísali, že to nie je pre teba, tvoj jeden hlúpy nebankový úver nikto refinancovať nebude...

    ako?!  ako by si z tých úrokov chcel urobiť menšie úroky v inej banke refinancovaním?!

    výhodnejšie splátku? jedine tak, že ti natiahnu úver na desať rokov a preplatíš ešte viac.

    ale toto žiadna banka nespraví s jedným nebankovým úverom u klienta ako si ty.

 

  - toto sme tu už tiež riešili stokrát:

    minulý týždeň som ti napísala, už stosedemnástykrát, prečo ty úver u žiadnej banky nedostaneš, nikdy:

    si mŕtvy klient, nerentabilný, do budúcna úplne zabitý:

    zopakujem to:

    účet vyberáš do posledného centu

    nemáš našetrený ani jediný cent

    okrem osobného účtu, ktorý si vyberal vždy do haliera, si nikdy nič iné nemal u bánk.

    v úveromvom registri máš zaznačené, že si neporiadne splácal tesco kartu

    v úverovom registri je zaznamenaná každá tvoja žiadosť a odmienutá žiadosť o úver.

 

 

máš jedinú možnosť, a viac krát to už nenapíšem:

platiť na ten trafený úver nebankovke viac, mesačne im posielať viac, všetko, čo máš navyše, a dohodnúť sa s nimi, aby ti skracovali na základe toho dobu splácania úveru.

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, ak to dobre chapem ( co pri Tomasovi nemusi byt pravda)  tak je povolene predcasne splatenie bez sankcie,  a aj moze splacat vyssiou sumou bez sankcie.  Aj ked toto by som si dobre overil, kedze uz som videl ako taketo splacanie pokutovali sumu vyssou ako bolo samotne splacanie.  A teda sice sa dalo ale bolo to fest nevyhodne.    

A potom sa by sa nemusel dohadovat, stacilo by platit viac a jedneho dna by prestali posielat seky.

 

Tomas ale keby si si pripravil papier o tom ze ti dlzi a ze bude splacat kazdy mesiac na ucet ci v hotovosti ?  Len jeden podpis od neho,  a budes za nim chodit kym nepodpise ?  Coho sa bojis ?  A ziadne dalsie peniaze nemas,  lebo ti ich beru rodicia ? Takto mu povies.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, ak to dobre chapem ( co pri Tomasovi nemusi byt pravda)  tak je povolene predcasne splatenie bez sankcie,  a aj moze splacat vyssiou sumou bez sankcie.  Aj ked toto by som si dobre overil, kedze uz som videl ako taketo splacanie pokutovali sumu vyssou ako bolo samotne splacanie.  A teda sice sa dalo ale bolo to fest nevyhodne.    

A potom sa by sa nemusel dohadovat, stacilo by platit viac a jedneho dna by prestali posielat seky.

 

pýtali sme sa ho viacerí, takto odpovedal, tak som to pochopila, že áno, je to možné...

 

na jeho mieste by som sa spýtala v tej pôžičkárni radšej ešte trikrát, ale napísal, že to tak je.

 

áno. sú úvery, ktoré majú fixované splátky, tam je to nevýhodné, vlastne takto rušia podmienky daného úveru.  ale tu výslovne napísal:

 

. To mi aj hovorili že ak zoženiem peniaze tak to môžem splatiť skôr a vtedy to nebude tá suma čo je na papieri. Mimoriadna splátka sa dá poslať hocikedy, netreba nič nahlasovať ani špeciálne vybavovať. Aj sa ma pýtali že ak dám mimoriadnu tak či chcem znížiť splátky alebo skrátiť dobu splácania.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Reagujem na tento príspevok z témy sporenie:

Alebo ty píš len do témy Život na splátky, tam budeš ako doma  

A aj dobre spravil že ma sem presmeroval lebo zatiaľ som v praxi dokázal iba to že sporiť neviem ale so splácaním mám bohaté skúsenosti.

 

Takže pomenujme veci tak ako sú. Ja sporiť neviem, po XY pokusoch som to nedokázal, tak je na čase si priznať že moje miesto je tu! Medzi večne splátkujúcimi. Treba byť v realite a priznať si že aj ten zub budem mať pravdepodobne na "leasing" keď som už raz taký.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne tak. Zober si pôžičku na zub, nech ho máš pekný, snehobiely jak orbitka a potom ho postupne splácaj. Však na cigánskej pôžičke si ukázal, že splácať vieš poctivo, tak aj zub bude splácaný poctivo. Načo sporiť.

mr-wilson.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To sa mi podarilo hlavne vdaka vzostupu eshopu (a korona ten vzostup este urychlila) a vlastne kym je korona mam zamestnanie iste lebo amazon ma zufaly nedostatok pracovnej sily, a este aj po korone si nemyslim ze sa ludia v hufoch budu vracat z eshopov do kamennych predajni ked si uz raz zvykli na to pohodlie eshopu. Odkedy je korona sa vyhadzuje len za zavazne porusenia pracovnej discipliny, alkohol, drogy, kradeze ale takto bezne su radi ze maju ludi, stale zufalo hladaju, neschvaluju dovolenky, proste potrebuju kazdu ruku. Jeden mlady veduci mi doslovne povedal ze teraz potrebuju kazdu ruku a nikto neriesi ci stihas normu, pokial budes normalne chodit do prace a nevyvedies nic zavazne tak ta nevyhodia.

 

Prace len pribuda viac a viac ale zamestnancov niet. Prijem sa neustale zvysuje. U tohto zamestnavatela plat naozaj stupa a nevyhovaraju sa na ziadne krizy a podobne. Takze platit ver ze bude z coho!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo má tvoje večné uisťovanie, aký si pre Amazon nenahraditeľný, spoločné so životom na splátky? Venuj sa obsahu témy a nemiešaj všade dookola tvoje mindráky.

Už zase s tým začínaš?

 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie nie nechcel som, len som chcel povedať že pokiaľ mám krytie na to splácanie a viem že to splatím, že budem mať príjem, a kúpim si veci na splátky s tým že sa nedostanem do problémov kvôli dlhom tak toto je jedno z riešení pre mňa.

 

Tým nemyslím život na splátky ako taký že mať príliš veľa dlhov ale napr. spraví sa zub na splátky, pól roka posplácam, a až po tom vodičák C, ktorzase splatím a takto. Proste tak že mať to pod kontrolou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozor je rozdiel brat pozicku pod natlakom a nic z toho nemat (a predsa som ju v pohoducke predcasne splatil) a je rozdiel brat pozicku pre seba na vec ktoru potrebujem a takisto ju predcasne splatim. Zase netreba vidiet za vsetkym pruser. Beriem si ju z vlastnej vole s cielom opravit si zub, ziskat vodicak C atd. To je investicia do seba a do rekvalifikacie.

 

Kedze niesom pod natlakom tak to neznamena ze hned idem brat. Najprv sa porozpravam o tom s blizkymi a mozno mi pozicaju oni a budem to splacat im, bezurocne. Je ina situacia ked to beriem pre seba a nie som do toho dotlaceny.

 

Keby hrozil akykolvek pruser tak to zmedializujem ale odkedy su korona opatrenia aj grazli sa stiahli. Od zavedenia opereni som nemal ziaden konflikt. Vlastne mne ta korona len a len pomaha v kazdej oblasti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale pokial by bol pruser tak ma a som mu za to vdacny ze mi pomohol. Ale teraz to riesim z vlastnej vole a pre seba. Teraz zacinam zit, byt slobodny. Konecne pouzit peniaze na to co ja chcem a nie na to co chcu darebaci.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov