Skočiť na obsah

Život na splátky


game

Odporúčané príspevky

Sme v téme o živote na splátky, tak by sa to malo týkať niečo splátok. Hádam nie je až taký debil, že by splietal dve rozdielne témy. Teraz je pri kontajneroch, takže minimálne až do tretej nás bude napínať.

 

A nechajte ho, nech si kartu spláca ako chce, za blbosti sa platí a v jeho prípade aj s úrokmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nieje tento týždeň mám nočnú... Takže kreditka síce nieje doslova splátkový produkt ako hypotéka či úver že máte pevne stanovenú sumu a splácate ju ale vlastne produkt niečo ako rezerva že pri rozumnom používaní napr. zoberiete si z nej 100€ a vrátite v bezúročnom období a potom sa tej karty pól roka nedotknete, tak ani nesplácate. Akurát že tento Tesco produkt cez Home Credit systém je daný minimálnou splátkou + ľubovoľnou sumou takže kým je karta v debete tak splátky platíte. V mojom prípade to je život na splátky. Možno keby banka nemala také prísne pravidlá tak keby som tých 500€ požičal od banky mal by som to už dávno za sebou... Takže kreditku môžete splácať aj 10 rokov alebo vôbec že jednorázovo použijete a jednorázovo vrátite a máte pokoj, kto ako s tým narába.

 

Ja svoj život na splátky sa už snažím tiež ukončiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jasné budem sa snažiť len som sa dopredu zľakol keď mi povedali že výplata je až okolo 22... Ale radšej si požičiam poviem rodičom že tak mi chodí výplata a hneď po tých pár dňoch im to vrátim. Tu vlastne nebudem si požičiavať ako požičiavať ale len kompenzujem tých pár dní že výpýtam si 150€ na všetky platby čo mi odídu medzi 15 a 20 a po 22 ako mi dajú výplatu tak im to rovno vrátim. Že si len posuniem dni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono to je dlhší príbeh. Tak len zhrniem. Banka má pravidlá aj na najnižššie spotrebáky tak mi žiadna nedala ani 300€ lebo som nespĺňal kritéria (napr. byť zamestnaný viac ako 90 dní u jedného zamestnávateľa) ale Tesco keďže na základe bodov čo zbierala celá rodina na nákupoch to spĺňalo kritéria aby Tesco dalo. Ja som HC nežiadal o nič všetko ide cez Tesco len oni ako tretiu stranu majú HC a kreditka je vlastne prepojená s normálnou club kartou na nákupy kde sa body zbierajú. Pre mňa to bola jediná a najrýchlejšia možnosť. Nič nepýtali, na počkanie dali. Banky by nemuseli mať také kritéria pri sumách do 500€ lebo tak ako si poradí Tesco teda vie si to vymôcť atď. Tak by si poradila aj banka. Kritéria nech majú nad 1000€ či pri leasingoch na autá alebo hypotékach. To som sa zastavil v každej banke v meste.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty si tú tesco kartu nepotreboval. Ty si chcel len machrovať. A ako to dopadlo? Chod teraz za tými, kde si ju stopil, aby ti dali peniaze. Však dobre, že ti banka nedala úver. Ešte by si prišiel aj o to, čo nemáš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lebo sa to tu tak rozdiskutovalo že som ani nestihol dopísať v editácii príspevok a nahnruli sa tri ďalšie... Som myslel že to tu bude chvíľu stáť. Vložil som všetky dostupné prostriedky na Tesco kartu aby som už dokázal že viem že treba dať viac ako to minimum a že sa jej snažím zbaviť maximálne ako viem v rámci svojich možností.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čiže si prehodil všetky disponibilné prostriedky na kartu a teraz nemáš z čoho žiť. Tomu sa hovorí veľká genialita. Tebe nik nepísal, že vraz na kartu všetky peniaze. Ale že máš platiť viac. Opäť si zase nič nepochopil. Z extrému do extrému ideš. To bola tá veľká vec, čo si nám od včera sľuboval? Čakali sme niečo väčšie a pozitívnejšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

. Vložil som všetky dostupné prostriedky na Tesco kartu aby som už dokázal že viem že treba dať viac ako to minimum a že sa jej snažím zbaviť maximálne ako viem v rámci svojich možností.

 

 

... a urobil si hlúposť, ďalšiu. ale to som rozpísala už v tvojej téme hore.

za toto, čo si urobil s touto splátkou teraz, zrazu, z malinkej výplaty, keď premýšľaš už dopredu, z čoho vyžiješ mesiac.... ťa nikto chváliť nebude.

 

aby si ukázal.... no ukázal si. ale zrovna teraz, keď máš na výplatu úplné minimum? nepremýšľaš, Tomáško. nepremýšľaš.

 

chápem, že si chcel ukázať a aby sme prestali nadávať, ale toto teraz bola taká istá nedomyslenosť, ako keď si si nadšene zobral Tesco kartu, hoci si ju vôbec nepotreboval, bez toho, aby si premýšľal, čo za kladu si to viažeš na krk.

 

 

takže splátky:

dávaj tam viac, dávaj tam mesačne okolo 40 - 50 - 60 eur, to je v tvojej moci a v tvojej peňaženke možné... a uvidíš, ako to pôjde dole.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcelku zaujímavé je čítať staršie príspevky a vytvárať si obraz akú váhu majú Tomášove slová ... tak tu vidíme napríklad ako neuznáva úvery, ako kritizoval ľudí čo sa zadlžujú pre maličkosti a ako je vhodnejšie si radšej odkladať na sporiaci účet než zapodievať sa nejakým splácaním splátok  

Presne! Úvery vo všeobecnosti neuznávam a kým šlo o maličkosti aj ja sám som kritizoval ľudí že si kupujú na splátky veci čo stoja pár stoviek. To som ja nerobil a ani nechcem robiť. Lenže ja si veci za pár stoviek môžem dovoliť na hotovosť 

 

Namiesto splácania splátok presúvať peniaze na sporiaci účet.

 

Prešlo 10 dní a pozrime sa ako sa vytešoval... aha, príspevok ktorý symbolizuje začiatok jeho skazy... no aký bol natešený že jaká fanstastická vec mu prešla. Hurááá, šak pohode, dá sa kúpiť len tak telku, nevadí že na ňu človek nemá však pospláca si krásne svojim tempom, pohodičkáááá .... :D No tak spláca svojim tempom doteraz 

Predstavte si co mi preslo! Ako sme sa bavili ze mne nikto nic na splatky neda ked nesplnam polovicu podmienok a predsa. V Tescu sa mi podarila taka vec ze mam vela tych klubkarta bodov tak ze som stary klient minam tam, mam dost bodov tak mi dali taku kartu ze mozem v ramci tej obchodnej siete nakupovat hocico a potom kazdy mesiac splacam lubovolnu splatku s tym ze minimun je tricka ale mozem dat aj padika a tak. Proste kupim telku a posplacam svojim tempom. Napriklad zisiel by sa mi smartfon ktory si normalne nemozem dovolit tak kupim v tescu a po tricke mesacne posplacam lebo v ten den ked dostanem vyplatu tak mam tolko a v pohode dam splatku.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno,

a toto sme odvtedy vysvetľovali a vysvetľovali..... prečo sa touto kartou zabil a prečo tento typ úveru nie je pre neho.... napriek šerblu, v ktorom sa nachádza stále hlbšie, to ovšem Tomáš nepochopil doteraz,

my to ovšem vieme a preto sme sa na tú správu kolektívne dosť zhrozili:

 

dobrovoľné splácanie potrebuje celého človeka, rozumné uvažovanie a pevnú vôľu.... všetko to u Tomáša absentuje.... tá karta ho zabila rovnako bezpečne ako roxor za rohom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže tá prevratná zmena, ktorou nás včera napínal, je len to, že vložil stovku aj nejaké drobné na Tesco kartu? No však vravel som, že to bude nejaká hovadina, lebo takéto detaily sú u bežných ľudí bežnou vecou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

Podmienky osobného bankrotu

 

• Musíte byť platobne neschopný – musíte mať aspoň jeden dlh viac ako 180 dní po lehote splatnosti

• Musí byť voči Vám vedené aspoň jedno exekučné konanie

Výška vašich dlhov musí byť väčšia ako hodnota Vášho majetku

V prípade konkurzu musíte v období 3 rokoch po povolení oddlženia vrátiť Centru právnej pomoci pôžičku vo výške 500,- Eur, ktorú Vám Centrum právnej pomoci poskytne na úhradu odmeny správcu

V prípade splátkového kalendára musíte zaplatiť 670,- Eur ako odmenu správcovi a určenému advokátovi

• Do 6 rokov od povolenia oddlženia (od súdneho rozhodnutia) ste povinný v prípade nie nepatrného dedenia, daru alebo výhry zo stávky alebo hry dobrovoľne ponúknuť aspoň polovicu týchto peňazí veriteľom na uspokojenie nevymáhateľného dlhu.

Zdroj: Patriot Group

 

Spĺňam iba jedno z kritérií a to že dlh je väčší ako moj celý majetok čo v mojom prípade by platilo aj pri 300 eurovom dlhu... Len tak uvažujem aké to bude v porovnaní s Tesco kartou. Teraz mám zhruba osemnásobok tej sumy akú som roky splácal Tescu ale na druhej strane na kreditke išlo o revolvingový úver, takže ako som som vkladal tak som aj vyberal, a po zničení karty som splácal len povinnú splátku čo pokrylo úrok ale nesplácalo istinu. Veriteľom to samozrejme vyhovuje. Z ľudí čo používajú kreditku rozumne veľa osohu nemajú. Tu však mám pevnú splátku ktorú musím zaplatiť a tá zahŕňa splácanie úrokyu aj istiny. Takže tu to nemôže byť ako pri Tescokarte že naťahovať do aleluja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáško,

 

to sme ti vysvetlili už veľakrát.... skutočne ma teší, že si to konečne pochopil, ako fungujú kreditné karty a úvery a ako sa skutočne žije na splátky.
roku 2015 si tu prisahal, že ty vieš, že je to pliaga a nikdy nič také mať nebudeš.
o rok si nám tu víťazoslávne oznámil, že ti "ponúkli" tesco kartu a ty si ju samozrejme zobral, lebo ti ani nenapadlo, že to treba za istých staovených podmienok splácať.

 

preplatil si ju niekoľkokrát, napriek tomu, že sme ti všetci - doslova tu všetci vysvetľovali, prečo to máš splácať ináč.

 

potom sa dáš vydierať nejakou zberbou, namiesto toho, aby si išiel za rodičmi, plicajtmi, bratom.... že títo ma nútia zobrať si pôžičku... tak máš pôžičku.

 

a aký zázrak: tú pôžičku treba splácať pevnými splátkami!

 

 

a prečože ty špekuľuješ zasa nad osobným bankrotom? to si sa ako k tomu dopracoval? kde ti zasa rozum chodí?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1449€ preplatiť... Brutalita že?

 

Za to si mohol mať 400 kebabov... Brutalita že?

 

Mám len ja pocit, že ešte máš aj potrebu sa tu chvastať, koľko preplatíš?

 

Si chudobný jak kostolná myš, nič nemáš a ešte takto zbytočne vyhadzuješ peniaze do luftu, vďaka svojej sprostosti. Tak ti treba :taktitreba:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomas, a to si nevedel ked si si ju bral? inak tesco karta je horsia

V čom konkrétne je horšia? Úroky sú podobné na oboch. Alebo len v tom že kreditka sa môže splácať aj do nekonečná kým úver sa raz splatí. Nech je akýkoľvek raz niekde má konca.

Za to si mohol mať 400 kebabov... Brutalita že?

A rok má 365 dní až neuveriteľné že by som mal kebab každý boží deň v rátane víkendov a že to je luxus? Keď tie peniaze budem vedieť vyplatiť nebankovke, to znamená že som si naozaj mohol dovoliť jesť denne kebab. To znamená že môj plat na to stačí. Chyba bola inde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tesco karta ma vyssie RPMN .   Uplne na na  povolenej hranici.    Preto je uplne najhorsia.

A len tak otazka,  mas povolene predcasne splatenie ?  Pretoze aj to je sposob ako preplatit menej, ak nemas pokutu za predcasne splatenie, tak si zaroven  zacni setrit a splat to co najskor.

A na stenu si napis : skolne za tuto blbost bolo 4000 EUR,  nabuduce ked ma niekto zacne vydierat tak to poviem rodicom a bratovi. Skor ako sa poserem.

 

BTW  na osobny bankrot nesplnas podmienky, ak zacnes tymto smerom spekulovat  tak skoncis este horsie.   Na to potrebujes dve exekucie.   A len matematicka poznamka,  tych 400 kebabov by si mal na 5 rokov, nie na jeden.  Ide teda o jeden kebab na 5 dni, nie na den.  To len pre istotu, nech ta slak netrafi.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov