Skočiť na obsah

Veríte v reinkarnáciu, znovuzrodenie ?


game

Odporúčané príspevky

inšpirovala ma Linkmanova téma o budhizme... a okrem toho výsledky jednej ankety, ktorá u nás prebehla pre asi piatimi rokmi ...

 

zaujímavé boli výsledky : v predchádzajúcom sčítaní ľudu sa ku kresťanstvu hlásilo viac ako 70 % obyvateľstva

isteže ... políčko zaškrtli aj takí, ktorí boli pokrstení a tým sa stali kresťanmi ...

zanedlho po sčítaní prebehla jedna akcia, kde sa okrem iného pýtali respondentov, či veria v nejakú formu znovuzrodenia, v reinkarnáciu ...

 

výsledky boli udivujúce: viac ako 50 % obyvateľov tejto tak veľmi kresťanske krajiny verí v znovuzrodenie ...

 

/ napadajú ma pritom rôzne myšlienky, okrem iného, že veriacich zrejme neuspokojuje vidina posledného súdu a rozdeľovanie duší do neba a do pekla a váženie na váhach ... zrejme nie sú pripravení jednoducho zmeniť sa v prach a opustiť toto slzavé údolie navždy ... /

 

ako to je ?

 

 

veríte, že prichádzame znovu a znovu, že smrťou začína ďaľšia etapa ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 130
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    31

  • Sniper

    12

  • happysoul

    12

  • RoSo

    6

nie. vidi sa mi to malo pravdepodobne. vierou v zivot po smrti ci reinkarnaciu sa clovek vyrovnava so smrtou. je to sposob ako vytesnuje fenomen nebytia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veríte, že prichádzame znovu a znovu, že smrťou začína ďaľšia etapa ?

 

Nie, neverim.

Ak raz zomriem - ostanem iba v spomienkach niektoych ludi.... a aj to iba docasne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, neverím v reinkarnáciu. Verím v nesmrteľnosť duše - ale je to moja viera, tak ako niekto iný verí v reinkarnáciu. Je na každom z nás, ako sa rozhodne.

 

O spomienkach to secretka napísala veľmi výstižne - sú dočasné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dúfam, že v ďaľšom znovuzrodení budem bohatý obdivovaný krásny bezstarostný chlap kdesi na Seychelách :lol:

 

 

 

 

áno, verím, že tým, že sa rozpadneme na hrsť prachu, všetko nekončí

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

možnože som už niekoľká reinkarnácia amožnože na konci každého života som mala na výber či tu ostanema odžijem si to tu ešte raz, alebo pojdem pekne do nebíčka. Teraz si už mkonečne vyberiem tú druhú možnosť. Bola ma tu dosť!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

ja tiež chcem do neba :lol:

na reinkarnáciu v štýle -z človeka do človeka alebo zvieraťa neverím

verím v ježiša a že vstal z mŕtvych tiež v učenie castanedu -že je možné smrť obísť ak na to máš -ježiš dáva väčšiu šancu -šak otvoril bránu do neba a stačí mu uveriť -asponky to tak tvrdia

a plno svätých po zemi a kadejakých frajerov, čo opustili tento svet aj s telom dostali sa niekam inam -kam?

ja neviem ;) ale bez mojej rodiny by som tam ísť nechcela

každopádne ak zomriem-budem mŕtva xi :)

sa držím ježiša za nohy a dúfam že ma z toho dostane ;) detinské, čo?

 

a ešte chcem zomreť pri plnom vedomí -to by sa mi páčilo :) a bez bolestí

 

 

a stretnúť sa na druhej strane s milovanými

 

som čítala, že ako človek zomiera -sa rozpadá

myslím všetky telá -nie len fyzické

a každé sa nanovo použije

tak ako ta hŕbka popola či minerálov či čoho čo z nás zostane

 

tiež nie zlá predstava

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

no nieco na tom posmrtnom zivote asi bude. ale o nejakom vedomi po smrti dost pochybujem. ked po smrti mozog prestane fungovat tak za par sekund po smrti nevies o sebe. to je uplne jasne. mozno sa reinkarnujes do tela nejakeho zvierata a pri troske stastia do cloveka. ale to co je medzi tym alebo to co si bol pred tym nemas sancu nikdy a nijak zistit. asi tak

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podla mna by nebolo zle sa po smrti znovu narodit v inej civilizacii niekde daleko vo vesmire, pretoze urcite existuju

sqoutujem to celé ... málokedy sa vieme vymaniť z toho pozemského myslenia ...

prísť na svet nanovo, túžba dostať šancu prežiť a správne prežiť ďaľší život je trochu únikom z toho, ktorý žijeme ... ale hlavne túžba nezmiznúť úplne...

 

existovať znovu niekde na druhom konci vesmíru ? prípadne ako inteligentný plyn niekde v medzihviezdnom priestore ?

prípadne ako niečo inteligentné, šupinaté a modrozelené sa dívať niekde na cudzie hviezdy a premýšľať, či tam vonku je aj iný inteligentný život ...

 

to je zvláštna myšlienka ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

davnejsie som videl o tom aj jeden stary sci-fi film mam ho nahraty ale uz neviem ako sa vola...

film sa odohraval v buducnosti kde ludia zilli vo velkych podzemnych komplexoch , kazdy sa ale dozival veku len 30 rokov potom ako dosiahol ten vek tak isiel (neviem ako to vo filme nazvali :lol: ) na reinkarnaciu -na nieco take kde vsetci boli v jednej velkej hale a zacali lietat a pritom do nich strielal nejaky luc ktori ich zabil ... verili v tom ze sa kazdy narodi potom znovu a tym padom by kazdy zil vecne....

 

ku teme ....

hmm chcel by som vediet a vidiet ake maju dovody a dokazy na reinkarnaciu .....pre mna to znie az prilis nerealne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov