Skočiť na obsah

Aké je silné vaše heslo?


Sniper

Odporúčané príspevky

Kliknite na stránku securitystats.com/tools/password a do políčka napíšte vaše heslo (síce heslá sa tam nikde neukladajú, ale z bezpečnostných dôvodov odporúčajú heslo pozmeniť, takže ak máte heslo napr. jano zmeňte ho napr. na kano) a kliknite na submit.

 

Stupnica vám napovie aké je vaše heslo silné, červená - veľmi slabé heslo, zmeňte si ho na ťažšie, žltá - stredne ľahké heslo, tiež si ho zmeňte na ťažšie, zelená - silné heslo, nemusíte meniť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol: :) Moja takto voooobec nevyzera!!! Je zlta - a o nieco kratsia :)

Ked som vsak skusila inu kombinaciu /pismen a cislic/ - farba "zozelenala" ;)

;) - asi mi neostava nic ineho, ako si heslo zmenit ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže zopár rád ako si zvoliť silnejšie heslo:

 

Veľa užívateľov sa domnieva, že čím si zvolia heslo dlhšie tým bude ťažšie prelomiteľné. Je to pravda, ale iba čiastočne.

 

Keď sa niekde registrujete a systém vás vyzve k napísaniu hesla, môžete sa stretnúť s upozornením aby ste si heslo zvolili minimálne na 8 znakov. To isté odporúčam aj ja, heslo by nemalo byť kratšie ako 8 znakov. Môžete si to overiť napr. aj na horeuvedenom linku, ak zadáte na prekontrolovanie slová napr. heslo a mojeheslo:

 

Pri zadaní slova heslo:

Increasing the length of your password to 8 or more chatacters.

Using uppercase chracters in your password.

Using special characters in your password.

Using numbers in your password.

 

Neviem presne (resp. nechce sa mi to počítať) za ako dlho sa heslo kratšie ako 8 znakov dokáže prelomiť, ale pri hesle dlhšom ako 8 znakov je to už dlhšia doba.

 

Ako som už naznačil, dĺžka hesla je síce dôležitá ale nie zďaleka najdôležitejšia.

 

Záleží od toho aké znaky v hesle použijete. Máte na výber: buď budete písať heslo iba malými písmenami, alebo veľkými, ale ako heslo použijete čisto len číslice, alebo špeciálne znaky (@*).

 

V podstate nie je rozdiel medzi tým či svoje heslo napíšete v tvare napr. mojeheslo alebo MOJEHESLO, alebo ako heslo si volíte 123456789 (vo všetkych troch prípadoch je heslo na 9 znakov), dôležité je, ako ste si všimli, že všetky heslá boli napísané rovnakým štýlom (buď iba malé alebo iba veľké písmena, alebo iba znaky.)

 

Preto je veľmi dobré to skombinovať:

 

Zadajte napr. mojeheslo a potom napr. MojeHeslo. Rozdiel síce nie je očividný, ale je. MojeHeslo je silnejšie. Ešte lepšie je použiť čísla, a spravíme to tak že ich nepridáme, ale zameníme s niektorými písmenami.

Tak skúsime napr. MojeHes56. Status hesla hneď dosiahne úroveň green :)

Ešte lepšie je zameniť niektoré písmeno špeciálnym znakom, napr. *, napíšeme teda M*jeHes56. Výsledok je očividný :lol:

 

Na záver odporúčam si nejaké heslo vymyslieť (nie používať známe slová ako napr. Slovensko), odporúčam minimálne 10 znakov a kombinovať. Napr. otestujte heslo Impr0ve*ME (0 je nula, nie o) a silné heslo je na svete :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zlte, 50%...

ano zlozite heslo si davat jak debil, zabudnem ho a co potom? ani sam sa tam nedostanem. Uz len to mi chyba ku stastiu.... :lol:

 

Poznam takych na kazdy prst desat...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo vidíš ťažkého na hesle Impr0ve*ME?

 

Veľké I (začiatok vety, slova) o zamením za nulu, hviezdičku dám namiesto medzery, a MŇA napíšem veľkým.

 

Done

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

RoSo tie % ti aj niekde vypisuje, alebo si to len natipoval?

 

Ignatius červený slížik znamená že ide o heslo, ktoré sa všeobecne často používa aj medzi inými ľuďmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ignatius červený slížik znamená že ide o heslo, ktoré sa všeobecne často používa aj medzi inými ľuďmi.

Veď to mi bolo jasné, ale ako nedôležité heslo je to dobré, stačí :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cool, len som sa informatívne pýtal, ja mám kopu vecí povypínaných a zablokovaných (ActiveX, aplety a pod. blbosti) no a práve takéto ukazovatele bývajú vlastne tie voloviny čo blokujem, takže ja tam nič nevidím :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak nejako blbo to testuje, jediny stav, kedy sa mi podarilo dosiahnut cervenu, bolo 123456. najlepsia by bola sluzba, ktora by overovala heslo vzhladom k loginu. pre mna je heslo "weirdo7" k loginu weirdo asi dost slabe. keby si dal axel heslo "weirdo7", tak je minimalne stredne silne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jediny stav, kedy sa mi podarilo dosiahnut cervenu, bolo 123456

Your password was found in our dictionary, please read on "Selecting a good password" and try again!

 

pre mna je heslo "weirdo7" k loginu weirdo asi dost slabe. keby si dal axel heslo "weirdo7", tak je minimalne stredne silne.

používať rovnaký login a heslo si myslel zo srandy, však? :lol: To je hotová samovražda (btw vieš aké heslo používal NBÚ? :)).

 

 

 

dost blby tester, inac ohodnoti heslo "1" a inac "9" a inac medzeru, co su rovnako naprd hesla

1

 

Your password was found in our dictionary, please read on "Selecting a good password" and try again!

Increasing the length of your password to 8 or more chatacters.

Using uppercase chracters in your password.

Using lower case characters in your password.

Using special characters in your password.

 

9

 

???

Increasing the length of your password to 8 or more chatacters.

Using uppercase chracters in your password.

Using lower case characters in your password.

Using special characters in your password.

 

 

 

Chlapci, ono treba tak trochu aj čítať čo k tým heslám píše, nie iba pozerať po grafoch, tie poskytujú iba informačný charakter.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cervene heslo mate vtedy ak mate heslo zlozene bud iba z pismen, z velkych pismen alebo cislic

 

napr.: chren, CHREN, 1234

 

zlte je vtedy ak mate taketo varianty:

 

chren1, CHREN1,chreN,

 

proste kombinacia, pismeno(ci uz male alebo velke) a cislo alebo male pismeno + velke pismeno

 

zelene vtedy ako vase heslo obsahuje male, vekle pismeno a cislo, teda napr.: chrEn1234

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov