Skočiť na obsah

Aké je silné vaše heslo?


Sniper

Odporúčané príspevky

mám jednu otázku

toto je čisto príklad, takže akákoľvek podobnosť so skutočnými heslami je náhodná : )

kombinácia čísel, písmen, veľkých písmen, znakov a minimum na osem miest je odporúčaná.

zaujímavé je, že v každom filme behom pár sekúnd prídu na heslo každé zloducha, akoby bol každý zloduch retardovaný a dával si ako heslo len ľahko zapamätateľné slová alebo meno svojej mačky alebo jachtárskeho klubu ...

mno.

keď má niekto heslo : konkrétne slová, ktoré síce niečo pre človeka znamenajú /ale takých slov je milión / , aj s konkrétnymi číslami, kombináciu veľkých a malých písmen prípadne s nejakou formou nejakého dátumu, ktorý pre nikoho na svete nič neznamená / napríklad dátum, keď človek pred desiatimi rokmi prvý krát jedol chobotnicu / - a to všetko na 15 - 20 znakov, ale bez špeciálnych znakov ako je zavináč a výkričník a spol.

- vyhadzuje, že je to celkom silné heslo, nie najsilnejšie, ale silné ... nakoľko by to bol ľahký oriešok pre hackera ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujímavé je, že v každom filme behom pár sekúnd prídu na heslo každé zloducha

Toto je samozrejme taká istá volovina ako keď FBI má k dispozícii fotku Washingtonu a dokážu je "svojími špeciálnymi prístrojmi" zväčšiť do takých detailov že vidia čo mal Bush na raňajky.

Záleží od sily hesla. Heslo Gertruda sa dá prelomiť za pár minút, šikovnejší za pár sekúnd. Na prelomenie hesla R0b6rL@29!jAke8 by potrebovali celý film a ani tak by k ničomu nedospeli.

 

keď má niekto heslo : konkrétne slová, ktoré síce niečo pre človeka znamenajú /ale takých slov je milión / , aj s konkrétnymi číslami, kombináciu veľkých a malých písmen prípadne s nejakou formou nejakého dátumu, ktorý pre nikoho na svete nič neznamená / napríklad dátum, keď človek pred desiatimi rokmi prvý krát jedol chobotnicu / - a to všetko na 15 - 20 znakov, ale bez špeciálnych znakov ako je zavináč a výkričník a spol.

- vyhadzuje, že je to celkom silné heslo, nie najsilnejšie, ale silné ... nakoľko by to bol ľahký oriešok pre hackera ?

Dá sa to ľahko vypočítať proste sa len zráta koľko možných kombinácií by vzniklo, momentálne sa mi nad tým meditovať nechce, takéto heslo by hackerovi trvalo veľmi dlho pokým by ho prelomil, možno niekoľko rokov, desaťročí, možno viac. Ak sa zakombinujú znaky ako napr. @ alebo ! alebo -, hacker bude potrebovať na prelomenie dobu dlhšiu ako je existencia Homo Sapiens.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem ci to tu niekto predomnou nepisal (nemam cas to citat), ale mam 2 easy ways k silnym heslam. sam ich pouzivam.

 

1) zaciatocne pismena slov

toto moc nevyuzivam, ale funguje to. Ak ma niekto nejaku vetu, ktoru casto pouziva, alebo si ju proste pameta, moze si z nej vycucnut inicialky.

 

PRIKLAD: It is nice to be important, but it is more important to be nice

VYSLEDOK: Iin2bi,biimi2bn

 

nemam to rad, lebo tam nie su cislice.. teda tentokrat vysli, ale v slovencine je ich takto chytit zlozitejsie. Takze radsej druhy a moj oblubenejsi system:

 

2) 'prerobenie vety'

mame krasnu vetu, a vsetky pismena podobne cislam za tie cisla jednoducho zamenime

 

PRIKLAD: Hiphop,skap!

VYSLEDOK: H1ph0p,5k4p!

 

garantujem, ze toto nezlomi nik. Da sa pouzit este kombinacia prveho a druheho sposobu, ale to uz radsej neriesim, lebo by som tie hesla stopero zabudol :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som si vsimol ze pre mna nieje problem si zapamat ani hesla typu

R56tIo05MdpW

staci mi ho par krat pouzit a mam ho v hlave :lol:

ja som uz tolkokrat instaloval Windows a Office, ze uz viem 5 cisel pre WIndows a 3 ciska pre Office naspamat :) (a to su 25miestne)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

..

2) 'prerobenie vety'

mame krasnu vetu, a vsetky pismena podobne cislam za tie cisla jednoducho zamenime

heslá si vytváram už dlhý čas presne týmto spôsobom, jedno také používam aj na FSP. test, ktorý je spomenutý v úvodnom príspevku mi ho vyhodnotil ako stredne silné, asi preto že je krátke, má len 6 znakov.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 rokmi...

Ja uz po novom robim tak ze dam jednoduche ze len pismena ale take slovo ze nikto by na to neprisiel. Ti co davaju datumy narodenia svojich deti, mena psov ci deti to clovek logicky na to pride. Dam priklad: Pozeral som rodinne pripady a tam bolo ze chlap mal podozrenie ze ho zena podvadza a riesila to so susedou (slobodnou mamickou) bavili sa o tom a na stole bol notebook a on ze musim sa pozriet do pocitaca a bum heslo, bolo to zaheslovane a nadaval ze do slaka ona tam ma heslo! Suseda chytila notebook ze daj, a na treti pokus to odkodovala. Chlapik ze ako si to dokazala? Ona ze aj ja mam dieta! Tym chcela povedat ze vychadzala zo seba ze heslo bolo bud meno dietata alebo jeho datum. Ale ja si dam take heslo ze zabarachuda. To slovo neviem ani co je zac ale v detstve som to niekde pocul a utkvelo mi to v hlave, alebo dam ze slovenija, teda nazov statu ale v ich jazyku takze keby ste zadali slovinsko tak neodomknete... Takze na moje hesla nikdy nik neprisiel az na jeden pripad co boli virusy v pocitaci a potom mi z mailu rozosielali reklamu na viagru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov