Skočiť na obsah

Chrbát, chrbtica, platničky, bolesti ...


game

Odporúčané príspevky

Kúpila som si aj taký nafukovací vankuš okolo krku, vyzerá to ako golier, slúži na podporu krku, a celkom to pomáha. V robote som si to dávala, keď som krk začala cítiť, a zdá sa, že to je celkom účinné.

V poslednej dobe som si zvykla aj uvedomovať si, kedy som strnulá, a snažím sa uvoľniť si to, urobiť pár otočiek krkom a aspoň tie cviky, ktoré si v robote môžem dovoliť robiť, napr. "šuflík".

Nie je to ešte úplne ako kedysi, ale dá sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

moji drahí,

neskutočne ma rafla chrbtica.... ani sedieť, ani ležať, ani stáť, je to katastrofa.... -_- doteraz tuším najhoršie

takže som trochu zmizla, ale sledujem vás...

držte mi palce, prosím... ďakujem :nalicko:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game. Skusala si SM system? Ja poctivo cvicim denne uz treti mesiac a bolesti su prec. Hybnost sa vratila na 100%. Osobne som to povazoval za blud ale ono to funguje... A to mam/ mal som platnicku vonku 4mm a tlacila na miechu.

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chlapec, áno, pozerala som na to, niečo som si o tom prečítala.

niečo som skúsila, v podstate to má hodne spoločné s kalanetikou a podobnými cvičeniami, ono na chrbtice sú tie cvičenia hodne podobné, majú cca rovnaký základ.
rozdiely sú, ale základ cca...

ale chcela som sa spýtať, je tam kopa vecí s gumami či šnúrami, robíš aj to? ako? čo konkrétne z toho všetkého robíš?

už na dnes končím, lebo dnešok sedenia moja chrbtica práve vyčerpala...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

:(

to mi je úprimne ľúto, priala by som ti, aby si sa toho utrpenia konečne zbavila. Nerozumiem tomu, že v dnešnej dobe ľudia musia stále trpieť a nikto s tým nič nevie spraviť. 

Tie cviky by možno bolo dobré aspoň vyskúšať, má to niečo do seba. Pár rokov dozadu, aj som to tu už písala, ma tiež bolel chrbát, nevedela som ani obstáť, ani obsedieť, ani obležať, a každý pohyb bol muky - premohla som sa a vytiahla som svoj starý bloček, kde som mala nakreslené tie cviky aj s dýchaním, a ono to pomohlo, Síce som sa bolestí úplne nezbavila, ale aspoň sa dalo vydržať. Bolestí ma vtedy zbavilo niečo iné, samu ma to prekvapilo. V robote som chcela v kuchynke dočiahnuť v kkrinke tanier, a nechcela som s tým otravovať kolegov primeranej výšky, a tak som sa natiajla za ním sama. natoahla som sa ako som najviac vedela, A ked som sa dostala zasa do svojej "polohy", zrazu som zistila, že už ma nič nebolí. myslíš, že tebe by také naťahovanie, alebo hoci aj vis nan hrazde, nepomohli aspoň na chvíľu sa zbaviť bolestí?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

niečo by určite pomohlo... ovšem už mám jeden výsledok z vyšetrenia, a vyzerá to zle.
mám tam toho viacero, ale ničo, čo už bolo zlé, ale so stavcom, nie s platničkou, sa zhoršilo.

ovšem na YT som si našla nejaké cviky, a mám nejaké staré cvoky s dýchaním, pomaly ich robím, ale stavec tlačí na nervový koreň.... atď.
je to trochu zložité.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

tak niečo sa už konečne po tých rokoch objasnilo po rtg a mr, konečne sa neurologička vymačkla, že toto, čo mám ja, bolí síce ako dve sfine, a neustále, ale operovať sa to nedá.
lieky brať zatiaľ nemôžem kvôli obličkám, je to veselé, verte.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nech je akékoľvek počasie, bolím furt a denne... ale dnes bolím tak nehorázne, že je to už priveľa aj na mňa.

asi tak "nevydržateľne", ako som raz čítala od jedného jazykovedca o frázach a klišé.... keď niečo nevieš vydržať, umrieš.
no. mám pocit, že som od nevydržateľne dnes len kúsok...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám, nejaké diagnózy stanovené už boli, roky ma posielajú na kdejaké MR a roentgeny a CT, odskúmali ma už od mozgu až po kostrč, ale konečne po toľkých rokoch konečne viem, na čom som... cca, pretože ešte neviem výsledky z CT.
minulý týždeň som si videla v MR pohybe chrbticu... je tam jedno miesto, ktoré robí ten najväčší problém, je tam v krížovej chrbtici nechutne zúžená časť, kde to tlačí na nervy a miechu a dozvedela som sa, konečne, po deviatich rokoch, že to sa operovať nedá.
nemám problém s platničkami, ale so stavcami.
doteraz sa nikto nevyjadroval ani tak ani tak. povzdychali a dosť.
problém je, že nemôžem prakticky žiadne lieky proti bolesti, a okrem toho ani tak nezaberajú.
dnes je to k uzúfaniu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viem si predstaviť, čo dokážu nervy. Laicky si predstavujem, čo dokáže nerv v zube, to som už zažil. A v chrbtici... 

pred hodinou, game napísal:

 dozvedela som sa, konečne, po deviatich rokoch, že to sa operovať nedá.

Ak som to správne pochopil, operácia predstavuje príliš veľké riziko? No ale, aspoň máš (dúfam že správne) určenú diagnózu. Aj to je niečo. Nemyslím to cynicky. Mám tiež problém, už viac ako 30 rokov. Som stále unavený. V porovnaní s tebou mám výhodu, lebo to nebolí. Ale úroveň kvality života to zníži na suterén. Viem, že som ťa s tým nepotešil, ale cudzie nešťastie predsa len "trochu poteší". Ja si stále kladiem otázku, prečo práve ja? Športoval som, robil horolezectvo... Čím som si to zaslúžil? Určite si si položila podobnú otázku. To sú ale zbytočné úvahy. Ak máš diagnózu, tak existuje nádej, že sa to dá zmeniť.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 29. 9. 2020 at 19:50, Tono napísal:

Viem si predstaviť, čo dokážu nervy. Laicky si predstavujem, čo dokáže nerv v zube, to som už zažil. A v chrbtici... 

Ak som to správne pochopil, operácia predstavuje príliš veľké riziko? No ale, aspoň máš (dúfam že správne) určenú diagnózu. Aj to je niečo. Nemyslím to cynicky. Mám tiež problém, už viac ako 30 rokov. Som stále unavený. V porovnaní s tebou mám výhodu, lebo to nebolí. Ale úroveň kvality života to zníži na suterén. Viem, že som ťa s tým nepotešil, ale cudzie nešťastie predsa len "trochu poteší". Ja si stále kladiem otázku, prečo práve ja? Športoval som, robil horolezectvo... Čím som si to zaslúžil? Určite si si položila podobnú otázku. To sú ale zbytočné úvahy. Ak máš diagnózu, tak existuje nádej, že sa to dá zmeniť.

unavený...ako fyzicky, z nedostatku spánku, z nadmernej fyzickej námahy, či sa toho priveľa na teba naváľalo? 

 

Dňa 29. 9. 2020 at 19:27, game napísal:

mám, nejaké diagnózy stanovené už boli, roky ma posielajú na kdejaké MR a roentgeny a CT, odskúmali ma už od mozgu až po kostrč, ale konečne po toľkých rokoch konečne viem, na čom som... cca, pretože ešte neviem výsledky z CT.
minulý týždeň som si videla v MR pohybe chrbticu... je tam jedno miesto, ktoré robí ten najväčší problém, je tam v krížovej chrbtici nechutne zúžená časť, kde to tlačí na nervy a miechu a dozvedela som sa, konečne, po deviatich rokoch, že to sa operovať nedá.
nemám problém s platničkami, ale so stavcami.
doteraz sa nikto nevyjadroval ani tak ani tak. povzdychali a dosť.
problém je, že nemôžem prakticky žiadne lieky proti bolesti, a okrem toho ani tak nezaberajú.
dnes je to k uzúfaniu.

tiež by ma zaujímalo, prečo to nejde operovať, keby si mala 90 rokov, by som to chápala, ale v tvojom veku prečo? Vysvetlili ti to nejako rozumne? Čo vôbec sa dá s tým robiť? Akože ničové nič? :confused:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takmer desať rokov sa s tým serinkali, nikto sa neodhodlal povedať nič určité, toto bola prvá lekárka, ktorá povedala aspoň toto.
zatiaľ. ovšem ono skutočne nie všetko sa dá riešiť operáciou... ale čo s tým robiť, zatiaľ netuším. neskutočne to bolí.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
Dňa 4. 10. 2020 at 11:47, game napísal:

takmer desať rokov sa s tým serinkali, nikto sa neodhodlal povedať nič určité, toto bola prvá lekárka, ktorá povedala aspoň toto.
zatiaľ. ovšem ono skutočne nie všetko sa dá riešiť operáciou... ale čo s tým robiť, zatiaľ netuším. neskutočne to bolí.

 

:sorry:  :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a jeje... včera ma zasa priškripla, ale tak nechutne, že ani hnúť... mám toho plné zuby,
zimnicu a nevoľnosť len z bolesti, mám chuť práve odplávať niekam, kde nič nebolí, alebo niekoho zakusnuť :(

  • Sorry! 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

jop.... bolesti sa prispôsobili novým podmienkam, a udreli štvornásobnou silou... idem skapať, bolesti vystreľujú po príslušnom nerve do nôh, prevažne do tej jednej už od začiatku trpiacej, to je des... zatiaľ nepomáha absolútne nič. fuj tajbl to je :(

  • Sorry! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to som neskúšala, a len pomyslenie na to, ako vstupujem a vystupujem z vane, je úplne... no nereálne.
brat ovšem skúšal od kryokomory všetko, nepomáha mu nič...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

EU zakazala predaj https://www.zdravimkuspechu.sk/clanky/serapeptaza-superenzym-na-zapaly-a-bolesti/

 

Citát

Milý naši zákazníci,

V blízkej dobe bude predaj Vami obľúbenej Serrpapetázy pozastavený v celej Európskej Únii. Dôvodom  je  formálny legislatívny proces. Nejde o zistenie nežiadúcich účinky alebo ohrozenia zdravia. Účinna látka Serrapeptáza sa v priebehu minulého roka dostala do zoznamu látok, ktorý Európska Únia pravidelne vyhodnocuje a pridáva do zoznamu povolených látok. Ide o tzv. Novel food, kam sa minulý rok dostali na registráciu všetky látky, ktoré sa po roku 1997 dostali na trh Európskej Únie. Je potrebné legislatívnym spôsobom povoliť zaradenie produktov, ktoré obsahujú účinnu látku Serrapetázy na trh Európskej Únie. Kým nie je oficiálne Európskou Úniou účinná látka Serrapeptáza pridaná do tohto zoznamu, oficiálne nie je povolený jej predaj na území Európskej Únie.  

Chceme Vás ubezepčiť, že tento zákaz nie je a ani nebude vydaný v súvislosti  s negatívnou skúsenosťou alebo nebezpečeným zistením užívania produktu. Doteraz bol predaj povolený na základe platných registrácií a povolení Úradu verejného zdravotníctva. Denne dostávame pozítívne ohlasy a dobré skúsenosti našich zákazníkov s týmto naozaj vzácnym a účinným produktom.

Aktuálne všetci výrobcovia a distribútori, s ktorými spolupracujeme aktívne pracujú na legislatívnom zapracovaní a znovu zaradaní Serrpeptázy na trh.
Dodávka  a výroba Serrapeptázy na Slovenský trh je aktuálne pozastavená.

Detailné info ohľadom uvedenia Serrapeptázy na trh budeme uverejňovať v tejto sekcii, prípadne ak máte záujem o info hneď ako bude serrapeptáza dostupná zaregistrujte sa na odber nášho newsletteru cez ktorý budeme okamžite informovať v prípade opätovného žačatia predaja.

Ak máte záujem o aktuálne info o situáci ohľadom Serrapeptázy volajte prosím na naše kontaktné číslo 0908933803

skoda , ze som o tomto prostriedku nevedela skor. ale ze vraj v cesku niekde este dopredavaju zasoby .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov