Skočiť na obsah

Príjemné stretnutia


game

Odporúčané príspevky

v Tatrách bolo úžasne,  spoznala som aj  nových ľudí, proste paráda! 

cnelo sa mi aj  za Vami, asi som málinko závislá.. :) keď stíham, som tu.

dnes sme sa stretli so susedou   a vyobjímali sme sa. bolo to také spontánne.

ešte jedno virtuálne stretnutie,  s našim synom, ktorý je momentálne   v Japonsku. počula som jeho spokojný, radostný hlas.

srdce sa mi teší.

:ahooj:

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

pred týždňom sme boli s Flinstonom na turnaji či čo to bolo, čo on hráva, bolo to fajn. Príjemné stretnutie. Najsamlepšie bolo, ako sme s jeho kamarátom nacvičovali kultúrny program na vyhodnotenie, a samotná "kultúrna vložka", no sranda na kolečkách :)

to som ešte nevedela, čo ma čaká v tomto týždni, a naozaj som si to tých pár dní užila. Posledné príjemné chvíle v tomto období...Dúfam, že sa dostanem aj na najbližší ich festival v júni, tam to býva fajn. Dúfam, že ak ma dovtedy neklepne, aspoň na chvíľu tam poľaví ten zverák, čo ma tlačí. také fajn stretnutia vedia urobiť svoje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Včera som  sa stretla  s  mojimi  bývalými zamestnávateľmi spred 25 rokov. Bolo to veľmi milé. Stretávame sa, zakaždým ma stretnutie s nimi poteší.  Sú  milí, sympatickí ľudia, párik na dôchodku. Aj včera sme sa porozprávali, pospomínali,  boli sme partia, jak sa patrí, navzájom sme si už vtedy pred rokmi sadli, v práci sa nám darilo. Sú proste veľmi fajn. Pamätám sa, keď ani na chvíľku pred rokmi  nezaváhali a prijali ma po materskej, vôbec sme sa nepoznali. Bolo to niečo úžasné. 

Oni majú jednu dcérku, ktorú si adoptovali, už je dospelá,  vydatá, má dve deti, býva v zahraničí. Teraz už cestuje dcéra za nimi, lebo majú zdravotné problémy, no donedávna cestovali  oni za dcérou..,  ale pravda, to bývali ešte v BA. 

Títo manželia sú vzácni ľudia,  dobrosrdeční, svojského humoru, s chuťou do života, človek sa pri nich cíti príjemne, ako pri milujúcich rodičov... Rada im pomôžem aj  s manželom. Sú pre mňa vzácni,   vážim si to, že sme sa stretli, že sú. Oni sú takí rozprávkoví, menší vzrastom, niekedy mali silnejšie postavy, takí neprehliadnuteľní,  žiaľ to zdravie sa im zhoršuje, majú vážne zdravotné problémy,  ale napriek rôznym problémom  nestrácajú úsmev, oči im žiaria, vtipkujú,  sú vzácnym darom.  Mám ich rada. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiež som nedávno zažila milé stretko, boli sme s mojou bývalou šéfkou, šťastnou penzistkou, a ešte jednou kolegyňou (naša štvrtá kamoška nemohla prísť) na vianočných trhoch, veľmi príjemný večer.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Ked som bola vo štvrtok na injekciu do oka, a už som sedela v čakárni, objavila sa tam jednej mojej kamarátky mladšia sestra, s ktorou sme sa tiež spriatelili, kedysi k nám dosť často chodievala a napriek vekovému rozdielu sme sa vedeli fajn porozprávať. No a táto mladá žena tam bola odviesť svoju mamu, s ktorou sme sa tiež poznali, robili jej šedý zákal. A tak sme si fajn porozprávali, naposledy sme sa videli ešte keˇf som fajčila a decká tuším ešte chodili na základnú, aspoň tá mladšia určite..., vtedy to ešte bolo také mladé dievča, teraz už zrelá žena s odrastenými deťmi...potešilo ma to stretnutie, kedže oni nežijú v BA, myslela som, že už ich v živote neuvidím. Obe ma volali, nech ich prídem kuknúť...no, uvidím, teraz sa tak skoro nikam nedostanem. Ale dakedy v budúcnosti, prečo nie?

 

Takže deň na očnom mi priniesol aj toto príjemné stretnutie.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Príjemné nečakané stretnutia sú super.   

           :)

 

Zažila som tiež príjemné stretnutie  v nemocnici,  keď som bola teraz nedávno s manželom.... a prežívala   strach, obavu,   aby všetko dopadlo dobre. Lekári, zdr. personál,  boli skvelí, odborne aj ľudsky.

Najťažšie pre mňa bolo čakanie za manželom, keď bol na operačnej sále. 

Oporou  boli na diaľku naši synovia, moja skvelá kamarátka, rodina....,  ale bol tam zrazu aj niekto, človek, ktorého  som doposiaľ nepoznala, a  ktorý  stál pri mne nablízku a bol mi tiež veľkou oporou. človek, inteligentný, pokorný, láskavý. študent medicíny, ktorý praxoval práve  v  nemocnici. rozprával sa so mnou, povzbudil a keď manžela viezli zo sály, medik,  mi to oznámil osobne,   úprimne a láskavo. tešil sa so mnou... veľmi ľudsky, krásny človek.  :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Minule som objednala obraz u  talentovaného maliara, darček pre  manžela a  mňa.  :)    S pánom umelcom sme sa dohodli,  že obraz aj  osobne doručí. Dnes pricestoval z BA, stretli sme sa, nádherný obraz je už doma. 

Manžel ešte obraz nevidel, len väčšiu krabicu ..   :) Je zvedavý, ale vydrží..  :kiss:

Som  poctená,  že som stretla aj osobne,     talentovaného maliara  a  skvelého človeka.   :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ďakujeme. Ráno  zobudíme sa a uvidíme seba  :) , v pozadí z jednej strany: okno, pekný  výhľad ..   z druhej strany: pekná obloha, slnko, ( na obraze).    ešte lepšie sa bude  vstávať do práce ..  :)   :slniecko:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Pred necelými 2 rokmi mi sestra darovala k narodeninám tiež obraz, je to olejomaľba, je na ňom mačka, vyzerá ako živá. Tiež mám od nej lúku s poľnými kvetmi a v pozadí stromy, pripomína mi to kraj, kde sme chodievali na prázdniny. A na chodbičke nám od nej vidí kôň pri nejakom potoku. Segra maľuje popri svojom zamestnaní, má to ako relax. Doma má rozpracovaných niekoľko ďalších, možno ich už aj dokončila. Ale tie, čo dala nám, mi všetky visia v byte a robia radosť. Škoda, že nemá ako urobiť nejakú výstavu, určite by sa tie obrazy páčili ľuďom, čo majú radi obrazy s niečím skutočným...Myslela som si, že amatérsky maliar nemá šancu preraziť medzi študovanými, ale my sme sa v mladosti kamarátili s jedným naším rovesníkom, ktorý vyštudoval elektrofakultu podobne ako ona, a tiež sa venoval najprv hudbe, a potom kresleniu, a v tom sa mu celkom zadarilo, aj nejaké knižky ilustroval a mal aj dajakú výstavu, ešte sme sa stretli ako rodiny aj s deťmi, potom sme sa už nevideli... žiaľ, už nie je medzi nami a dodnes ma mrzí, že sme sa potom už nestretli. Aj on mal rád mačky, ako ja. A tiež ich vraj rád kreslil.

Nebohá svokra mala tiež pár pekných obrazov, maľoval och akademický maliar, svokrov bratranec či aký to príbuzný, ja už som ho nepoznala. Na jednom je tetuška v šatke párajúca perie, v takej  starodávno zariadenej izbici, ako model mu poslúžila svokrova mama. A na druhom je mača, otierajúce sa o nejakú starú na špici otvorenú čižmu, ten si zahovoril už švagor, ešte keď sme boli mladí, už sme vedeli, že až sa rodičia pominú, chce ten obraz. Tak nám ostala Flinstonova babka. Inak tiež pekný obraz.  A ešte jeden pekný mám, maľoval ho nejaký Bednář, a je na ňom reálna drevenica v tuším Starom Hrozenkove či tam dakde, vraj ten domec naozaj existoval, hovorí môj tatko. Len neviem, kde ho zavesiť, na každej stene u nás už niečo, k čomu mám osobný vzťah, visí.

A ešte som zabudla spomenúť obraz, ktorý sme vyhrali asi pred 8 rokmi v tombole na plese. Bola to prvá cena. je to originál, znázorňuje dve malé postavy pod obrovským košatým stromom, obraz sa nám naozaj páči, tak len čo sme sa prespali vtedy, obraz sme zavesili...


kiam sme sa to dostali v tejto téme...? :) No tak môžem to brať ako príjemné stretnutie s umením, aké sa mi páči, reprezentujúce ľudí, ktorí pre mňa nie sú len niekto anonymný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

po injekcii som šla do šatne pre pacientov a len tak som poslala svatke sms, a vysvitlo, že je v práci, tak sme sa stretli na pár minút, chvíľu sme dali reč. Do toho zavolal zať a že videohovor, mal v aute Nelinku, tú ale babky zaujali len na chvíľku, viac ju zaujal potom volant. Tak vďaka stretnutiu so svatkou som videla aj malú. Aj ked len cez telefón :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

robíme už tretí pokus stretka na Morave, nakoľko sme boli zo všetkých kútov bývalej republiky...už dvakrát nám 2 týždne pred termínom zavreli hranice, lebo kovid. stretko sa zrušilo. I máme stanovený ďalší termín, už by to mohlo konečne vyjsť, hrome!!! S niektorými sme v kontakte, s inými sme sa nevideli a nekontaktovali do promócií, ale veľa ľudí sa naozaj potešilo, keď sme ich oslovili po tak dlhej dobe. Tak už nech nám to vyjde a nech sa vidíme a pospomíname, a samozrejme, aj sa zabavíme. 

  • Páči sa mi to 2
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

tak pomaly to už budú 4 týždne, čo sme konečne mali to víkendové stretko z VŠ na Morave. Počasie nám vyšlo úplne nádherne,ale keby aj nie, najdôležitejšie bolo, že sme sa konečne videli, s niektorými po 40 rokoch!!! Niektorých spoznať nebolo vôbec ťažké, iní boli na nepoznanie pomenení. Ale bola to naozaj vydarená akcia, spomienky, veselé príbehy z praveku (dve som kdesi sem aj napísala), koštovka vína (bohužiaľ, toto som si pre zápal MC a ATB musela oželieť), vernisáž jedného nášho spolužiaka, úspešného výrobcu kožených predmetov ale aj úspešného sochára, večer premietanie fotiek z praveku, ktoré pofotil, opatroval, poskladal a upratal do ucelených celkov, náš kamarát z iného ročníka, ale náš kamarát, hudobný kútik s gitarou, flautou, dobrom, a neskôr s flautou a klavírom...to všetko prispelo k tomu, že si to chceme o rok zopakovať. A dúfame, že všetci plus tí, ktorí by boli chceli prísť, ale im to z rôznych dôvodov nevyšlo. Nevieme, koľkí z nás už tu o rok či o dva nebudú. K skvelej atmosfére výrazne prispelo aj to, že sme boli hosťami jednej z nás v jej horskom hoteli v naozaj príjemnom priam rodinnom ovzduší uprostred krásnej prírody.  A bolo nám spolu fakt úžasne. A nie som sama, kto si to myslí, odozvy boli všetky do jednej veľmi pozitívne...

Mám rada takéto retro.stretká...

 

  • Páči sa mi to 3
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Navštívila som MŠ v mojom rodnom kraji. Čas strávený  v spoločnosti  roztomilých, šikovných detičiek ma  potešil, veľmi príjemné stretnutie. Deti sú naše poklady,  úprimné, tvorivé,  hravé, plné radostí.. Sú úžasné!  :zalubeny:

Tvorili sme :smile:

š.jpg

d.jpg

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Cez víkend nás poctila svojou návštevou táto  dáma. Pricestovala so svojim synom. Ona je človek, ktorého si tiež  nesmierne vážim. Zoznámili sme sa pred vyše 30 rokmi,   mali sme kancelárie v jednej budove. Ona je približne vo veku mojej mamky. Spriatelili sme sa, a naše priateľstvo pretrváva. Keď jej pred  20 rokmi zomrel manžel, odsťahovala sa za dospelými deťmi, aj vnúčatami do Pezinka. Sme v kontakte, voláme si, píšeme, aj navštevujeme. Som veľmi rada, že je, stále si máme čo povedať, povzbudiť sa, potešiť, vieme sa spolu smiať. Je to  inteligentná žena, človek so srdcom na správnom mieste. Bolo to príjemné osobné stretnutie,  dúfam, že takých milých stretnutí bude ešte viac.  

Priateľstvo.jpg

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov