Skočiť na obsah

Príjemné stretnutia


game

Odporúčané príspevky

aké sú vaše príjemné stretnutia ?

 

Ja mam v zivote stastie, stretavam sa casto s prijemnymi ludmi...

 

kedy ste mali pocit, že s týmto človekom som sa mal stretnúť už dávno ?

 

Asi 2x v zivote som stretla niekoho, ked som lutovala, ze som ich nestretla pred par rokmi - samozrejme, ze to boli chlopi, a kedze som nejakeho mala uz na krku, tak nyst z toho nebolo. Ale inak mam taky pocit, ze vzdy stretnem ludi v ten spravny cas.

 

je niekto, kto na vás pôsobí hneď ako priateľ?

 

Ano, ja zas vzdy vidim v ludoch najprv priatelov - az potom ich spoznavam :lol:

 

človek,stretnutie, ktoré vo vás žije celý život ?

 

Mala som asi 15 rokov a doma psa, ktoreho som strasne zboznovala. Ale bol to taky asocialny adolescent a rodicia sa vyhrazali, ze ho daju prec. Nebrala som ich vazne, az kym som raz neprisla domov a havo fuc (pozor, zas rodicia neboli ziadne zvery a neskoncil v nejakom utulku; usilovne hladali, kym nenasli to "prave" - isiel k polovnikovi a ked sme ho boli pozriet, vzdy vyzeral strasne stastny). Praskla som dverami a zdrhla. Chcela som ist ku kamaratke, ale pred jej barakom mi doslo, ze to by asi nebol ziaden utek, lebo jej rodicia by dali vediet nasim - a ti by sa neklepali hrozou. Tak som vonku stepovala, vypustala tekutiny z nosa aj oci, ked sa mi prihovoril nejaky chlap. Aby ste vedeli, tak v 15-tke som bola naivnucka, hlupucka a decko, tak som mu vsetko vyklopila. On na to, ze co uz teda, tak nech s nim idem do krcmy, ze si s nim vypijem, pokecame o vsetkom... Hadajte co? Isla som :) On trpezlivo pocuval vsetky moje pubescentne vylevy o sprostych rodicoch atd., nenalieval ma, potom mi daval nejake rady, zaplatil, odprevadil ma pred barak a tam ma pobozkal - bola to proste len jedina obycajna pusa, ale moja uplne prva. Pockal, kym vojdem do baraku - a odisiel.

To je stretnutie, ktore ma zakazdym privadza do uzasu a zije vo mne cely zivot, pretoze asi nikdy nezistim, kto to bol, kam siel - alebo nesiel, lebo privadzal na spravnu cestu ufnukanu pubertacku...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Dnes sme sa stretli s našimi švédskymi kamoškami Johannou a Hannou a Hanninou mamou. Toto bolo jedno naozaj z tých veľmi príjemných stretnutí, pokecali sme, pokukali hokej a veľa sa nasmiali. Ešte dosť dlho sme potom postávali pred štadiónom a vykecávali a ani by sa človeku nechcelo sa rozísť, keby nemusel. Bolo fakt super... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Dnes som spoznal jedno fajn dievča (zoznámili sme sa počas vystupovania z autobusu :lol: ), mali sme spoločnú cestu tak sme pokecali... Mal som si aspoň telefón vypýtať... no čo už... ale aj tak bola o dosť mladšia, nad 20 by som jej nehádal...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 rokmi...

včera sme mali stretko po neskutočných rokoch od maturity z môjho druhého gympla ... teda vlastne z prvého, naposledy som s nimi bola pred 15 rokmi, chvíľu som riešila dilemu ísť - neísť ...

 

ale patrilo to medzi veľmi príjemné stretnutia, nakoniec prišla viac než polovica triedy, asi dve tretiny, cca ... povahy sa nezmenili, z pekných pár ľudí sú hrdé babky a vnukmi opojení dedkovia, a pritom všetci vyzerali až na sem tam preriedenú čuprinu a sem tam prebielenú hrivu úplne akoby práve opustili školské lavice :)

 

dobré stretnutie to bolo :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

hmm.-.. nie je to práve stretnutie, ale v minulý týždeň ma dostal jeden telefonát. Už som sa chystala z roboty, keď mi zazvonil mobil. Volal mi bývalý spolužiak - bol to veľmi milý a príjemný človek, super hudobník, taký pohoďák. V minulosti som si s ním rada zahrala či zaspievala.  Teraz tak ťažšie rozprával, prekonal porážku, a dosť dlho sme sa bavili. Prekvapilo ma to, že volal akurát mne, vôbec netuším, kde nabral moje číslo, ale potešilo ma to. Budem musieť napísať nášmu organizátorovi, nech niečo spíska.  Snáď to vyjde...bolo by super zasa stráviť príjemné chvíle s kamarátmi z mladosti...pred nejakými 8 rokmi sme mali také stretko a bolo úžasné, hrozne rada naň spomínam. Bola tam super zábava a kopec srandovných situácií.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

:)

Práve aj v tejto chvíli prežívam príjemné virtuálne stretnutie, ráno doma, keď som zazrela manžela a syna, cestou, keď som zamávala známym, keď sa  teším  na kolegov  v práci, to je tiež príjemné stretnutie, dnes som objednaná k masérke, veľmi som si ju obľúbila ako človeka, momentálne tiež pracujeme  u môjho bývalého zamestnanca, stretli sme sa po x rokoch, rozumieme si ľudsky, máme si toho veľa čo povedať, s láskou  spomíname na dávnejšie časy, príjemne ma prekvapili aj teraz po rokoch, keď sme sa stretli.

Minule som bola na stretávke zo strednej po 30-tich rokoch, bolo to veľmi milé, vrátili sme sa do čias a príjemne si pospomínali, nasmiali sme sa, porozprávali ako sa máme, ako žijeme, potešili sa fotografiami z našich detí a niektorí aj z vnúčat.

 Vzácne stretnutie som zažila aj  vo sne, živý sen.. s mojim nebohým otcom, veľmi potešujúce, aj každý deń sa s ním stretávam vo svojich myšlienkach, spomienkach, on žije v mojom srdci stále, a tak aj zostane.

Tiež som zažila príjemné stretnutie s našim kňazom. Boli sme na jednej akcii, kde bolo dosť veľké množstvo ľudí, rozprávali sme sa o všetkom možnom a rozprávala sme sa aj s kňazom.   Kňaz mal na ruke jednoduchý  náramok, pletený s farebnými korálikmi, všimla som si náramok  a   pochválila. On zobral náramok zo svojej ruky,  navliekol mi ho na  ruku. Povedal, že ak sa mi  náramok páči, že je môj. Bola som aj zaskočená, ale veľmi milo prekvapená. Vážim si to.

Takých príjemných stretnutí je oveľa viac a zažívame to snáď každý deň, stačí ich vnímať, prežívať s láskou, vážiť si ich, tešiť sa zo stretnutí s človekom.

Viem sú aj stretnutia menej príjemné v živote, nie každé stretnutie je milé, ( neprajnosť, závisť, zloba, hriech...),  ale to by bola už iná téma.

Preto, o to viac, si máme príjemné chvíle veľmi vážiť, a hlavne snažiť sa v živote, aby sme pri stretnutiach s iným človekom, s inou živou bytosťou ..,  boli aj my...,  tým príjemným stretnutím.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Včera som zažila tiež veľmi príjemné stretnutie s mojou "tetou". :)  Môj nebohý otec a jej nebohý manžel boli bratia, čiže ja som  neter.. je medzi nami vekový rozdiel 9 rokov..

Každá sme si žili svoj život, bývali sme inde, aj keď nie ďaleko.. ja som bola dievča .. ona, mladá krásna žena.. keď sa vydala mali s malým vekovým rozdielom tri deti...stále som ju, ich,  mala rada. Je to žena do voza aj do koča. Mojej mame sa žiaľ nepáčila .. a tak sme sa nemohli veľmi navštevovať. Je to škoda, lebo mohli sme si ešte skôr byť bližšie a navzájom si pomôcť... roky utekali, ja som sa tiež vydala, a odsťahovala do mesta na 13 rokov.. keď sme sa s "tetou" stretli stále sme sa navzájom potešili.

Keď onemocnel jej manžel, môjho otca brat, pomáhali sme mu po nemocniciach a tak.. no jeho srdce bolo vážne nemocné a napokon ako 52-ročný zomrel.

Dnes  bývam v jednej dedine, kde aj moja teta. Je to naša rodná dedina. Nevidíme sa príliš často, ale sa máme veľmi radi, vieme o sebe.. 

Včera sme sa stretli a bolo to tiež veľmi pekné stretnutie. Ako sme sa aj vyjadrili jedna druhej, taký balzam na srdiečko, s láskou a úctou sa porozprávame o  živote, pospomíname na šťastné chvíle, aj na tie smutné.

Viete, stále som túžila mať sestru. Mám jedného brata a sestru nie. Ona tiež nemá sestru a jej brat jeden  zomrel a druhý žije v zahraničí...Spontánne sme sa obidve zhodli, že vnímame sa skutočne ako vlastné sestry. Sme úplne z iných rodín.., no život nás priviedol k sebe, našli sme jedna v druhej blízku osobu, ktorej sa človek môže zdôveriť so všetkým, podeliť s radosťou aj trápením, sme tu tiež skrátka jedna pre druhú. Taká babsko-sesterská láska. Som veľmi vďačná a šťastná, že  sme našli jedna v druhej :) sestru.. a každé stretnutie s ňou aj pomyslenie na ňu.., mi vnáša do srdca radosť.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

príjemné stretnutie u lekára v čakárni ... mimoriadna dvojica otca a dvadsať a pár ročnej dcéry, obaja hodne nad váhu, obaja po ťažkých chorobách, obaja vyliečení  z rakoviny, nadváha jednak rodová, na druhej strane dokázane z liekov.

veľmi pekní ľudia, veľmi otvorení, prívetiví, a mimoriadne milí ... za to stretnutie ďakujem.

a všetci traja sme boli oblečení v modrom, dokonca to aj pasovalo farebne :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

úplne nečakané úžasné a  príjemné stretnutie ... :priatelia:

 

k mojim dnešným narodeninám / nechutne vysokému číslu : ) /  prišiel až sem za mnou zďalekáááá  s nádhernou kyticou jeden kamarát a fórumák ...

 

ďakujem  :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) Som nadšená, šťastná, že stretávame džentlmenov... aj na PF,  aj na Forumfreespace..  Je to suprové, špicové, krásne, vzácne..!

game,

 

Živijó! :drink: https://www.youtube.com/watch?v=9fbCu51JdVo

 

 

 

 tiež si veľmi dobre spomínam, ako som  bola obdarovaná forumákom.. aj v realite :)  krásnou ružou, dokonca aj moja priateľka. mám ju starostlivo usušenú.

tiež rada spomínam na  veľmi milé stretnutie, keď  som šla na koncert do BA aj s manželom..  tam som sa stretla aj s niektorými forumákmi, zoznámili sme sa, porozprávali ...bolo pre nás veľmi milé stretnutie.. aj veľmi milé prekvapenie, keď nám navyše forumák :) daroval lístky na koncert.   Neskutočne krásne stretnutie, gesto.. milé, vzácne... :flowers:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

David

..aj Ty si pre mňa príjemným stretnutím.. :)  modlíš sa, keď sa človek modlí, spievaš, keď sa spieva, raduješ, keď sa raduje, plačeš, keď sa plače... :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Dnes som zažila príjemné stretnutie s jedným predavajúcim na trhovisku  so zeleninovými priesadami, bylinkami,  krásnymi kvetmi, okrasnými stromčekmi. Potrebovala som ešte niečo dokúpiť do záhradky, tak cez obedňajšiu prestávku som šla aj na trhovisko.  Mali bohatý výber, tak som si aj ja vybrala, pripravila peňaženku,  a predavajúci ma prekvapil. "Máte to grátis."  Šťastný  človek ..  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Dnes prežívam šťastie aj vďaka stretnutiu s jedným vzácnym človekom, ktorého som nevidela 30 rokov. Ako dievča som sa s ním stretávala často, buď v našom kostole alebo aj vo voľnom čase. On bol kňazom, my deti. Venoval sa nám s láskou, rád nás učil spievať, kreslil s nami, učil nás mať rád zvieratká, kvety, starať sa o všetko s láskou, chodil s nami korčulovať .. skrátka bol úžasným človekom, kňazom, kamarátom. 

Roky ubiehali, keď som sa vydávala,  tento kňaz nás aj sobášil. Potom som sa odsťahovala, kňaza neskôr preložili, naše cesty sa rozišli, ale často som si na tohto človeka, kňaza s úctou, láskou spomínala ..

V súčasnosti  znova žijem na dedine ako za detských čias .. a práve tento kňaz dnes prišiel slúžiť sv. omšu k nám .. po toľkých rokoch. Veľmi milé prekvapenie, dojemné stretnutie.  :)   Spomienky sa vynorili, pospomínali sme si na časy minulé, prezreli sme si aj fotografie. Krásne, milé, dojemné  stretnutie.  Vnímam to ako vzácny dar ..   :slniecko:  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Pochopila som, ze ludia v nasich zivotoch su bud dar, alebo test.

 

Pochopila som to pred 5mesiacmi, kedy som mala tu cest spoznat o par rokov starsieho, skusenejsieho, zivotom dobiteho muza, psychoterapeuta, aj anjela, v pravom zmysle slova, proste bytost, ktora mi neskutocne vela dala uz len tym, ze bola a vypocula ma vzdy ked som potrebovala. Spolocne rozhovory, a neskor aj spolocne chvile.

 

Neskutocnemu kludu som sa priucila, prestala som ludom vycitat, prestala som v nich vyvolavat pocity viny. Premyslam prevazne uz optimisticky a snazim sa neriesit, preco sa veci deju tak ako sa deju.

A to vsetko bez toho, aby sme to vedome riesili. Teda minimalne ja. To ze je psychoterapeut bola uplna nahoda :)

Tolko rozvahy, pokoja a cistych myslienok v jednom cloveku....precistilo ma to a aj ked sa odohralo uz vselico, vzdy viem tomuto cloveku uprimne podakovat za ten vsetok cas.

 

Verim v to, ze to takto malo byt, neverim v nahody. A pochopila som, ze vsetky tieto veci sa mali stat, aby som sa niekam posunula.

 

Krasny, cisty clovek, ....trpiaci vsak v tejto dobe...

Zelam mu len to dobre v zivote, kiez by takychto stretnuti bolo v nasich zivotoch viac.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov