Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

..išiel som po lesnej ceste, spolu s bratom a s jedným bývalým spolužiakom. bolo po daždi, tak som si vyzul tenisky a niesol som ich v ruke. ten les som nepoznal. po chvíli sme v krovine začuli pohyb a vyplašili sme nejaké zvieratá, ktoré sa rozbehli preč. boli tam dva jelene s veľkými parohmi, ktoré mali o seba zaháknuté, pretože práve bojovali. keď sme ich vyplašili, bežali spoločne preč aj s prepleteným parožím. zvierat tam bolo viac, a nielen lesných, bola tam i žirafa. keď bežala spolu s ostatnými zvieratami preč, hlavu vliekla po zemi, pretože mala poranený krk. :-(

 

prišli sme k malej ubytovni, v ktorej bolo niekoľko lesníkov, obyčajných chlapov v montérkach. pretože bolo v lese mokro po daždi, sedeli v ubytovni, jedli, smiali sa, rozprávali. privítali nás, trocha sme pokecali a ja som si medzitým odložil tenisky, aby sa vo vedľajšej miestnosti usušili pri piecke. vtedy sa zodvihli dvaja dôchodcovia, ktorí tam s nimi boli a odišli. lesníci nám povedali, že ten starý pár (dôchocovia boli muž so ženou) zohnal brigádu, chodia za 120 SK/hod upratovať na cintorín a pretože potrebujú peniaze, chodia tam často. lesníci sa smiali, že keď budú dôchodcovia brigádovať priveľa, nebudú mať pre nich dosť peňazí, aby im za brigádu zaplatili.

 

chceli sme pomaly odísť, tak som si išiel pohľadať tenisky, ktoré som si sušil pri piecke. a ten bývalý spolužiak na mňa zavolal z vedľajšej miestnosti, aby som pohľadal aj nejaké cigarety. pri piecke, kde som sušil tenisky, práve jeden lesník zametal dlážku, bolo tam veľmi veľa prázdnych krabičiek od cigariet. povedal som mu, aby chvíľu počkal so zametaním a mrkol som náhodne do niekoľkých krabičiek. väčšinou boli prázdne, pokrčené, ale našiel som aj niekoľko neporušených. jedna bola plná cigariet (Camel), tak som sa potešil a zobral som ju, pre toho spolužiaka. pre istotu som ešte mrkol do niektorých ďalších krabičiek a v jednej pokrčenej som našiel niekoľko cigariet a spolu s nimi veľkú kopu dvadsaťkorunáčok. ja debil som zobral tenisky a ukázal som celý vytešený tú krabičku s dvadsaťkorunáčkami lesníkovi, ktorý tam stál s metlou a čakal, kým vypadnem, aby mohol dozametať dlážku. keď lesník videl tú kopu dvadsaťkorunáčok, začal si vymýšľať že patria jemu, že ich stratil. chcel mi ich zobrať, naštvalo ma to, povedal som si, že mu nič nedám a ako sme sa o ne naťahovali, zobudil som sa. (na hodinkách bolo 4:32, už v skutočnosti, nie vo sne. ďakujem pekne za taký šibnutý sen v nedeľu ráno.. zapíšem ho a leziem ešte do pelechu. : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Valčík..v tvojej duši a tiež v tvojom živote je ukrytej veľa múdrosti,akú mávajú až ľudia vekom...pohoda v živote a len drobné starosti,bežne sposobené tvojou, hm pohodlnosťou.? Drobné radosti,ktoré sú ako malé zázraky položené na ceste životom..pozor na chamtivosť!! Stratil by si ňou niečo dôležitejšie...puto ako základ..priateľstvo,pevné,neodplaš si ho

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vďaka, malá witch. každá veta z tvojho príspevku ma prinútila zamyslieť sa a s každou vetou súhlasím. múdrosť, ktorú si spomenula, u seba síce príliš nebadám, no s pohodlnosťou bojujem tuhý boj už dlhý čas, i keď väčšinou prehrávam. : )

 

zvláštne, čo všetko o človeku dokáže naznačiť i takýto, na prvý pohľad nezrozumiteľný sen.. odteraz si zapíšem každý, pri ktorom sa prebudím.

 

priznám sa, rozmýšľal som nad ním (už som potom znova nezaspal), no žiaden podstatný zmysel som v ňom nenašiel, pretože som sa o to nikdy predtým ani nesnažil. väčšinou po pár dňoch na takéto sny zabudnem a zostane mi po nich len neurčitý pocit v mysli, niektoré sa však o nejaký čas vrátia znova, trocha pozmenené.

 

či chceme a či nie, sny si nás nájdu vždy v pravý čas, zdá sa mi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemáš zač,valčík, robím to rada :)sny ma fascinujú..

To,že sa nejaký sen vracia,znamená ,že niečo nebolo napravené..podvedomie je "poctivé a vnímavé" na takéto detaily a upozorní ťa na nenapravenú chybu,či čin v tvojich snoch,kedy sa snažíš odpočívať,nie trápiť starosťami dňa :lol:

Kto u seba nebadá múdrosť býva často skromným alebo svoju múdrosť berie ako samozrejmosť a nevníma ju ako okolie

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sani,sníva sa ti,ale tvoj organizmus zrejme je tak unavený,že podvedomie zariadi,aby si si fázu spanku nepamätal,aby si úplne odpočinul...starosti dokážu poznačiť človeka a odrazí sa to na snoch...

Tvoj sen ..

Očakavanie podpory,trochu v práci ale hlavne v rodine,poistenie tvojej autority, so štipkou humoru,tvoje sny sú spleťou zážitkov ..nemusí byť každý sen pohľadom do buducnosti :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lil'witch :lol: keď si taká sno-logička (alebo je na to nejaký odborný termín?), tak ma zaujíma jedna vec:

 

Je normálne, keď niekto plače v sne

a keď sa prebudí zistí že plakal aj naozaj

a stále má ešte slzy v očiach?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

littlewitch

 

S tou únavou máš pravdu, zväčša som večer riadne vyšťavený a zaspávam spôsobom, ľahnem a spím, teda spánkom spravodlivých, dalo by sa povedať.

A to ďalšie by som tiež bral.......díky.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne uz prepina z toho sportu :lol:

 

raz sa mi snivalo ze som bol uspesny basketbalista ktory ma za sebou perfektnu karieru v NBA som sa stretol s Kobe Bryantom a LeBron Jamesom sme kecali smiali sa a spominali na niektore zapasy

 

minule zasa ze som prisiel pred Old Trafford pofotil potom siel do vnutra stetol s Fergusonom kecali ako starí dobrí kamosi

 

:) musim obmedzit sledovanie sportu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sani.

Sny sú preto snami,je to túžba,a sny sú odraz v zrkadle :)

 

Aljak, v snoch prežívaš to,čo by si mohol aj v skutočnosti,záleží na intenzite sna..ja sa často budím na to ,že plačem,alebo rozprávam,zo sna...to je to prežívanie snov,a tiež záleží na senzibilite človeka..:lol: často sú slzy v snoch upozornením na to,že s telom nie je niečo v poriadku,slzy sa uvoľňujú ak je telo,psychika pod tlakom

 

Phersu

Presne,ako si napísal,čo žiješ za bdelého stavu,čo je súčasťou tvojho života,sveta,to sa ti odrazí v "zrkadle - snoch"

A ešte k tvojim snom,to že sa cítiš byť niekym iným je asi tvojou vysokou latkou ,čo sa týka ambícií. Daj si pozor na obmedzenosť v živote,aby si neupadol napokon do šedého stereotypu,to by ťa ničilo...hlavne dušu :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ešte by som ťa poprosil ako vidiš toto. Len neviem či to dobre napišem lebo sa mi snívalo velmi davno a bolo take rozhadzane.

 

Snivalo sa mi akoby sa kruti zem stale a stale bola tam jedna kvetinka tusim to bola ruza ktoru odtrhlo male dievcatko a bolo velmi spokojne ze ju ma. A zrazu sa vsetko pokazilo vsetko zosedlo, nastalo smutno a vsetko zalieval asfalt. Na tom vsetkom bolo smutne to ze to islo vzdy ublizit tomu dievcatku pri com sa vzdy zobudil a nedosnival to

Mam to stale pred ocami len to neviem lepsie vysvetlit bo to je dost bizarne, abstraktne

To sa mi snivalo davno davno nejako 3-4 razy bola to moja nocna mora vzdy uplakany som vstaval a dlho som nevedel potom zaspat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nutrinka..

Si vo vnutri dietatom a preto ten optimisticky sen s kefkou....zeby navsteva zubara?

Tvoj zivot je o radosti..problemy dokazes vyriesit s lahkostou..a nic pre teba nie je vaznym problemom..;)

jaj som zistila, že som ti ešte neodpísala na to :lol:

 

no neviem, čo je pravdy na tom dieťati, možno aj hej... a návšteva u zubára momentálne v blízkej budúcnosti nie :)

ale tá radosť je zaujímavá. a môže byť s tými problémami, lebo si ich často ani nepripúšťam :)

 

ozaj, nevieš, čo môže znamenať, keď sa mi sníva, že umrel mi niekto blízky z rodiny? lebo istú dobu som mávala pravidelne také sny

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

phersu

Ak tieto tvoje nočné mory skončili,znamená to,že si "zachránil " to dievčatko :) v tvojom živote mala nastať zmena a ty si bol stredom toho všetkého..slzy v tvojom prípade sa týkajú bezmocnosti v tebe.. psychika trpela a stagnoval si..sú to okamihy v živote,ale sú odrazené v snoch ..zbieraš to do seba a potom premietaš v svojich snoch

Krásne detaily zo sna..ruža,ako prejav krásy človeka vo vnútri..dievčatko ,čistota ,musel si stretnúť úžasnú osobu,keď prestali tie sny...muselo sa niečo v tvojom živote zmeniť...si mladučký a predsa nejak veľa v tvojom duševnom živote,veľa...odraz minulosti...ľútosť za niečim,čo bolo..to všetko sa v tvojom sne nachádza :lol:

nutrinka

Sny o tom,že niekto zomiera,nie je nič zlé..je to skôr naopak,upevnenie zdravia dotyčného...to,že ho pochovávame,značí,že je vitálny a ani snívanie o pohrebe ho nepochová tak ľahko :) nemusíš si želať smrť blízkych,to nie je pravidlo,len je tam okamih,kedy si na niečo a niekoho veľmi nahnevaná a prejaví sa to takto bizarne vo sne

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

snívalo sa mi, že som sedela za netom a zrazu sem vtrhol chlap, taký starší bucľatý pán akoby sa nechumelilo, ospravedlnil sa, že on si len niečo vezme, zobral niečo z perináku alebo skrine, už neviem, a odišiel...

 

spomenula som si v tom sne na predchádzajúceho nájomcu, ktorý tu býval a naša majiteľka s ním mala veľké problémy, ešte stále sa s ním vláči po súdoch, a ten chlap nám raz v noci vyryl na dvere slovo "ku..."

 

keďže som si v tom sne myslela, že je to práve on, tak som mala takú smrť v očiach zmiešanú so silným prekvapením...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa dnes snívalo, že som doma chovala slona :lol: Ale nebol to taký veľký klasický slon, mohol mať asi pol metra /asi to bolo mládatko/ a vôbec ma nechcel poslúchať.

Aj takýto sen môže niečo znamenať? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Desdemona

Tvoj sen je typická túžba...zmes detských snov a dosiahnutie postavenia už veľkej slečny. Že sa ti to občas nedarí a dospelí ťa berú ako dieťa či pubertiačku,nerieš..svoje šťastie dosiahneš a "vychováš" podľa seba..máš mnoho času

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne sa zase stále sníva o otcovi :-/

ale také živé sny...

zrovna túto noc sa mi snívalo, že stále býval s nami...sedel v obývačke na gauči, ako vždy zvykol sedávať...ja som so sestrou v kuchyni piekla muffiny a keď sme mu ich niesli skúsiť, povedal, že on také sladké jesť nebude :-/

a ešte sa mi často sníva, že len idem po ulici tu v PK, zahnem za roh a vyjdem na ulici v meste, kde som bývala predtým... a takto sa mi krížia mestá a pletú spomienky a ľudia... strašne reálne sny, nemám to rada :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aika,už nemáš otca?

Niečo je medzi vami nedopovedané,nedoriešené..preto sa ti s ním sníva...spomínaš si na detaily...asi bol prísny a realista,nepripúšťal žiadne citlivejšie výlevy...

..druhý sen..tebe je smutno..vo vnútri ti je smutno za tým čo bolo..hoci si rada že si kde už si,nechceš sa otáčať,tvoja romantická polka osobnosti smúti v podvedomí :lol:..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Desdemona

Tvoj sen je typická túžba...zmes detských snov a dosiahnutie postavenia už veľkej slečny. Že sa ti to občas nedarí a dospelí ťa berú ako dieťa či pubertiačku,nerieš..svoje šťastie dosiahneš a "vychováš" podľa seba..máš mnoho času

Zaujímavé, že v podstate taký obyčajný a trochu od veci sen môže toľko znamenať :lol:

Každopádne ďakujem za výklad :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Eiensama

Veľmi sa ti ospravedlňujem ,že som ti tento sen nevyložila,medzi postami mi musel nejak uniknúť,potvora

Hneď to napravujem...

Zoberiem si za základ sna to posekanie vás..ono to súvisi tak trochu s tým,že jedneho dňa sa budete musieť rozlúčiť a rozprchnete sa zo základky po iných školách..tvoje "rozsekanie" je spôsobene tvojou nepokojnou povahou..máš veľa záujmov,ktoré ťa "rozmieňajú na drobné" ...nepokoj v duši a smútok skrývaný pred svetom..a pritom svet ho vidí...obavy,čo ďalej..veselosť,ktorú len tak nič nezničí,ale zároveň je pod ňou ukryté niečo,čo nemá vyjsť na povrch...ak by som bola vešticou,povedala by som,že tvoja budúcnosť bude hodne pestrá,pretože tebe nehrozí,že skončíš v nejakej nudnej práci,ktorá bude monotonna..:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

povedala by som,že tvoja budúcnosť bude hodne pestrá,pretože tebe nehrozí,že skončíš v nejakej nudnej práci,ktorá bude monotonna..;)

no tak to uz ano, pri mojej povahe to fakt nehrozi :) ale dakujem moc pekne, vtedy to aj bolo take obdobie, asi nejak v 8. alebo 9. rocniku, ked som sa toho i obavala... teraz by som sa uz tam ani nevratila :lol: a prisahala by som, ze som mala aj iny sen tuto noc, ale ani za nic si nespomeniem :) malo to nieco spolocne so skolou, ale tak to je uz u mna typicke ;)

 

ale raz sa mi snivalo, ze sa mi triedna vysplhala na balkon a zacala tam so mnou kecat... ;)... to.... to bolo divne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov