Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

malokedy sa mi sniva (resp. neviem, ze sa mi sniva) a ked uz, tak len vynimocne si z toho nieco pamatam...

 

Tuto noc som mal ale pomerne zivy sen, v ktorom bolo take zmiesane panoptikum postav z mojho okolia, ze sa to nedalo zabudnut...

Dejiskom bola firemna akcia / oslava cohosi nasej organizacie, ktora sa odhravala podla sna na nejakom ostrove, resp. niecom, kde sme sa prepravovali kompou, velkou, asi ako je cez Dunaj do Visegradu. Na akcii klasika, zradlo, pitie, vseobecne ne-bujare veselie. Potom sa dostavila "delegacia" z generalneho riaditelstva, kde teda boli aj realni pracovnici, ale medzi nimi aj moja davno-davna platonicka velka laska oblecena v bielom. Potom sa v deji nic zvlastne nestalo, az kym neprisiel nejaky cas, kedy sa tito rychlo bez rozlucky pozbierali, ze musia ist, aby stihli poslednu kompu. V skutocnosti tam ale ziadna kompa nebola, no ja som za nimi uz nestihal dobehnut, len som ich videl na konci dlhej ulice so stromoradim, ako nasadaju do bielej dodavky, aku v skutocnosti aj v robote mame... Ona mi uz len zdialky pred nasadnutim do auta zamavala...

Potom sen este pokracoval na tej akoze akcii, ktora sa uz viac podobala na vodacky kemp, zacalo prsat, opity riaditel si lahol spat do nafukovacieho clna atd., mozno este nejake nepodstatne detaily...

 

pana beka, toto fakt nemavam casto :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

malokedy sa mi sniva (resp. neviem, ze sa mi sniva) a ked uz, tak len vynimocne si z toho nieco pamatam...

 

... ale medzi nimi aj moja davno-davna platonicka velka laska oblecena v bielom. Potom sa v deji nic zvlastne nestalo, az kym neprisiel nejaky cas, kedy sa tito rychlo bez rozlucky pozbierali, ze musia ist, aby stihli poslednu kompu. V skutocnosti tam ale ziadna kompa nebola, no ja som za nimi uz nestihal dobehnut, len som ich videl na konci dlhej ulice so stromoradim, ako nasadaju do bielej dodavky, aku v skutocnosti aj v robote mame... Ona mi uz len zdialky pred nasadnutim do auta zamavala...

...

 

 

no fuj, sny s bielymi šatami nemám rada. ked som taký sen mala, vždy sa niečo také stalo, čo mi nejako negatívne dlhodobo poznamenalo život.

Ale zas nie je veľa ľudí, ktorým sa sny aj vyplňajú. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je pravda.
otázka ovšem je, či viera v sny napĺňa skutočnosť, alebo naopak... nejaké podvedomé očakávanie niečoho privolá patričný sen, ktorý už raz bol, a mal taký a taký dôsledok...

ovšem že sú aj senzitívni ľudia, je tiež pravda, ale poznám nepomerne viac ľudí, ktorým sny nehovori nič, ovšem a takých, ktorí budú stonať nad nejakým snom... a keď ho rozoberieme, je to úplne normálna reakcia odpočívajúceho mozgu na istú situáciu či videné - počuté.... mám jednu takú kamarátku, ktorá vždy nad všetkým stoná, nie len nad snami, ale nad konaním ľudí ... a ke´d to rozumne a logicky rozoberieme, nie je tam žiadna záhada. spravidla je to len povaha, dávno známa, a IQ, tiež dávno známe.

ovšem pekné sny si pamätám celé desaťročia, ale nepripisujem im nič... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sny s bielymi šatami a nedajbože so svadbou, sú u mňa vždy predzvesťou pohromy, sny s blatom či kalnou vodou sú predzvesťou choroby. Sny s bábätkom všetia nepríjemnosti, ale nie vždy, záleží na nedefinovateľnom pocite po prebudení, akéhosi dojmu z toho sna (u tých predošlých to neplatí).

Sny s vlasmi môžu veštiť nepríjemnosti, ak ide o vypadané vlasy. A zuby tiež nie sú ktoviečo, vypadnutý či nebodaj vytrhnutý zub - návšteva Zubatej. A zas som sa nemýlila, nedávno sa mi také snívalo, a vo štvrtok sme šli na pohreb Flinstonovmu bratrancovi...

priezračná voda niekde v prírode je dobrá, podbne ako zelená lúka.

 

vyzerá to, že akože som veľmi zlé médium pre nejakých hypnotizérov či iných ľudí pracujúcich s vedomím či podvedomím, na sny som senzitívna. Môže to byť dar, ale radšej by som bola niekedy bez toho, bojím sa toho.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

dnes ešte za tmy som mala podivný sen...
snívalo sa mi kdečo, viackrát sa v noci prebudím, tých snov je viac, ako zvyčajne, ale toto ... prebrala som sa,
bolo ešte tmavo... a s takým stiesneným pocitom, že božínku, niečo nie je v poriadku, ... musím sa do toho pustiť....
vzápätí mi napadlo, že to, čo musím spraviť, je vstať, do tej tmy a vetra, ktorý som začula pišťať za oknom...
a pustiť  sa do príprav a ísť do práce....

pár sekúnd premýšľania, a napadlo mi, že jeje, dnes nie, je predsa sobota....
a pár sekúnd premýšľania... a jej... ty nevstaneš, dievčatko, bo si si odriadila chrbticu, bolíš jak fras, tak nikam nejdeš...

obrátila som sa na druhú stranu a spala ďalej.... bolím jak fras, ale nemusím dnes za tmy do roboty a z roboty.... :)  :doh:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 4 týždňami...

pred pár dňami som nejakému protivovi dodala potkany z nejakého kanála veľké asi ako riadne macatý domáci králik. vytešovala som sa, ako sa ich naľaká. A chystala som sa k zubárovi. teda už aj lepšie sny som mala. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

posledné dva dni sa mi sníva s nebožtíkmi, ktorých som osobne poznal. a tejto noci som zase po dlhom čase bežal parkúr cez moje rodné mesto. dokonca som si dal jedno kolo aj po mojej strednej škole.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zjavne doma u nás, pretože to bola "doma" a bola tam aj rodina, a bol to dom.... a okrem toho drevená truhlica, podobná tej, akú sme kedysi v praveku vyrobili pre nášho potomka na hračky...
v tejto bedni priehradky....

a vedľa mňa clovek2 .... a spoločne sme robili poriadok v šatstve a taškách a topánkach.... pritom toho bolo tak málo, že sa to zmestilo všetko do malej bedne, ale odkiaľsi doniesol - sa tam zrazu zjavili aj jeho nejaké veci a vážne sme riešili čo z toho ešte vyhodiť, čo uložiť...

ale zmysle mi unikal. ale clovek2 bol poradcom pri upratovaní bedničky so šatstvom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

he, mne sa minule snívalo niečo podobné ako saharovi - celý sen si nepamätám, len viem že som v ňom rýchlo bežal, zobudil som sa na to, celý zadýchaný... trochu ma to prekvapilo, lebo zásadne nebehám ani keď sa ponáhľam... ale je dosť dobre možné, že som bežal ti pomôcť s upratovaním ;) alebo od teba, keď bolo toho upratovania veľa :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v mojom prípade to bolo behanie a skákanie cez prekážky, chvíľami dokonca na rukách, po zábradliach a tak... a pritom s úplnou ľahkosťou, bez námahy a veľmi rýchlo, svižne. cítil som sa pritom fantasticky. a tiež som sa potom na chvíľu zobudil. niekoľko strán dozadu som tu opisoval jeden sen a v ňom bol úplne rovnaký moment. akurát tejto noci sme bežali dvaja. ja a synovec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...
pred 33 minútami, sahara napísal:

divný sen... hisham mi napísala sms, že sa zabije, ak sa jej do pár minút neozvem... why??? prečo práve ona a prečo práve toto...

pretože mozog je hodne zaujímavý orgán a sny sú nepredvídateľné a úžasné zároveň... keby sa to snívalo mne, tak sa nečudujem, pred pár dňami som sa dostala tu do hĺbok k legovi a k hisham. :)
 

Dňa 21. 3. 2020 at 15:42, Vilma Flinstonova napísal:

niekedy sa mi sníva, že lietam . len tak, pomocou rúk, celkom príjemné sny. 

čítala som a počula o lietajúcich snoch... ja som nikdy lietajúci sen nemala.
a akosi mi ani nechýba...

ale čo som tiež nikdy nemala, aj keď sa sem tam prisní trochu nepríjemnejší sen, prípadne taký, že z neho mám chvíľu neistý pocit... ale nikdy sa mi neprisnil skutočne zlý sen a nikdy ma nekvárila žiadna nočná mora.
nikdy ma nikto nenaháňal, žiadne desy besy a mory...

vám sa to stáva?
 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, game napísal:

nikdy ma nikto nenaháňal, žiadne desy besy a mory...

mne sa minule snívalo, že sa skrývam pred policajtmi, mesiac predtým som zas utekal, až tak, že som sa zobudil celý zadýchaný...

pritom v reále, ak teda nerátam, že pri šoférovaní občas nepovažujem max povolenú rýchlosť za dogmu, tak som vlastne celkom vzorný občan ... s tým utekaním je to tiež tak, lebo normálne nebežím ani keď musím - neviem si spomenúť  koľko rokov som nohami nehýbal rýchlejšie ako bežnou chôdzou :laugh:

  • Haha 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 23 hodinami, Vilma Flinstonova napísal:

Vraj je to zdravé

možné to je, ale skúšať to radšej nebudem, načo riskovať ak by sa náhodou ukázalo, že až také zdravé to zas nie je :laugh:

inak, aj jeden z mojich potomkov mal minule zaujímavý sen - prostred noci sa zobudil, a povedal svojmu zhavranelému bratovi, že je strašný debil, lebo sa mu snívalo, že ich teleportoval do cudzieho domu :hufi:

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

snívalo sa mi, že ma zaočkovali. len tak, na križovatke, keď som stál na červenú. došiel chlapík v skafandri a pichol mi vakcínu. trochu ma trápilo, ako mi dajú vedieť, kedy ísť na druhú dávku, keď odo mňa nepýtali žiadne údaje, ale naskočila zelená a musel som ísť.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nedávno som sa ocitla v ešte Gottwaldove, v babkinom starom byte, a vedela som, že potrebujeme pomoc, boli tam so mnou vnúčatá, nie tie, ktoré reálne mám, ale tie deti, ktoré som v tom sne mala tam, boli vraj moje vnúčatá. Bola noc. Nejako som vedela, že sa odtiaľ musíme dostať, ale neviem, prečo. Objavila sa tam aj moja babka (už je aspoň 30 rokov nebohá), snažila sa ma upokojiť, ale ja som vedela, že niečo nie je v poriadku, taký sen plný zmätkov. 

Iný sen: bazén a ja plávam a plávam do omrzenia, snažím sa čo najrýchlejšie. Neboli to žiadne preteky, neviem, prečo som sa tak snažila. Ale nebolo to nepríjemné. 

A ďalší sen, asi najdivnejší: mala som sa rozhodnúť, či ostanem s Flinstonom, alebo budem s jedným bývalým kolegom (v reále by som ho nechcela ani na zlatej mise, a nie, nebol to Truhlík, bol to iný kolega, s ktorým sme mali korektný kamarátsky vzťah, dobre sme vychádzali, ale aj keby som mala ostať na ocot, určite by som si nevybrala jeho). A v tom sme som dôkladne zvažovala všetky pre a proti pre obidvoch, a tiež ako povedať tomu, ktorému poviem nie, že nie. 

Dosť čudné sny.

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Ráno som sa zobudil niečo po šiestej a po asi hodine som zaspal, no a to je čas, kedy sa začínajú snívať dosť debilné sny. Snívalo sa mi, že som bol s bratom a @doll niekde vo Francúzsku, najskôr to bol Paríž, lebo bolo vidieť Eiffelovku a teraz neviem ako to bolo, ale tuším sme mali ísť domov, ale sme sa nevedeli rozhodnúť ako pôjdeme, tak si každý išiel svojou cestou :zubiska: Ja som blúdil ulicami, ale nepripadalo mi to ako Paríž, skôr niekde mimo mesta ako keby som bol a viem, že som si niečo zabudol zobrať z domu, kde sme boli ubytovaní, navyše sa mi vybíjal mobil. Ako som ale chodil potom uličkami, našiel som letisko uprostred mrakodrapov - tento výjav sa mi sníval už viac krát, pripomínalo mi to budovu s takým pľacom ako v Bratislave Hlavná stanica, neviem prečo sa mi to furt sníva. No ale ešte predtým som videl rad takých obrovských budov z tehiel, kde sídlili veľvyslanectvá a bolo tam aj naše, tak som mal aspoň kľud, že prinajhoršom pôjdem na veľvyslanectvo, lebo brat mi nedvíhal mobil. Ako som išiel okolo toho letiska, tak mi napadlo, že som v Paríži a tak môžem ísť Funésa pozrieť. Potom som prišiel k akýmsi dverám a zaklopal som, neviem prečo, medzitým tam prišla moja krstná, tiež neviem prečo, v tom sa dvere otvorili a v nich sa objavila taká mladá 20 ročná šťanda, pripitá, blúzka rozopnutá, podprsenka žiadna... no a potom som sa už zobudil.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som vo sne bola zrazu o dvadsaťpäť kilo ľahšia.. tak ma to šokovalo, že som sa na to prebudila... :huh:
keď som znovu zaspala, snívalo sa mi, to viem, ale netuším čo...
asi som bojovala s osudom, lebo keď som vstala, hľadala som mobil...
nikde nebol... spomenula som si, že do sna sa mi vlúdil nad ránom nejaký rachot.... mobil bol spadnutý hlboko pod nočným stolíkom... :blink:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sníva sa nám vraj každú noc, ale aj keď si tesne po prebudení na niečo spomínam, hravo mi to z hlavy vyšumí. Sú však určité sny, ktoré sa mi neviem prečo opakujú, a tak sa snažia, aby ostali nezabudnuteľné.

Jeden z nich je lietanie vo vzduchu nad rozľahlým zámockým parkom. V bežnom živote mam strach z výšok, ale vo sne mi tá výška vôbec nevadí; v parku sa prechádzajú ľudia, ja nad nimi poletujem smerom hore-dolu a nikomu nie je nápadné, že nad nimi  poletuje nejaký živý tvor, nikto si ma nevšíma ... akurát ma ráno po prebudení bolia ramená. ale to určite nie je z toho lietania, ale z nevhodnej polohy pri spánku. :zubiska:

Druhý sen - viacerí vstupujeme do rozľahlej budovy s niekoľkými poschodiami, kde sa mam zúčastniť nejakej prednášky, či seminára ... a aj keď do budovy vstúpime naraz viacerí, zrazu sa všetci niekam stratia a ja chodím po chodbách ako v labyrinte. Žiadne schody nadol, alebo nahor nenájdem, žiadne okná, len chodby ... a zase chodby. Aj keď sú niekde dvere a dokonca otvorené, nikde nie je nikto, koho by som poznala. Ako sa napokon z budovy dostanem, to sa mi asi ani nikdy nedosnívalo; ostala som iba ako osoba blúdiaca a pátrajúca kam to vlastne mam ísť ... a pritom mi v sne nikdy mi ani nenapadne vybrať si pozvánku a pozrieť si aké pokyny som to vlastne dostala, kam a načo tam mám ísť ... V celom sne nebol nikdy žiadny strach, len som sa vždy nachodila ... /a bezcieľne/

Jeden z tých horších je tretí druh snov, kedy sa mi sníva, že som prišla do školy úplne, ale úplne nepripravená ... a vždy sa jedná o predmet, kde by som odpoveď na otázku nedokázala iba obkecať, kde by sa dalo k výsledku dostať výpočtom. Často je to dejepis, alebo tomu podobný predmet a ja tŕpnem, čo budem robiť, keď ma vyvolajú, však som si nič ani len neprečítala, vôbec som v rozvrhu nezaregistrovala, že toto máme dnes! Nikdy v tom sne som vyvolaná nebola, netuším, čo kto a o čom hovoril, ale ten pocit bezmocnosti a vlastného zlyhania ma drží až do prebudenia. Po prebudení, že to bol iba sen, je to spočiatku riadna úľava, ale po úplnom prebudení mi stále vŕta v hlave, prečo sa ja v tomto veku ešte stále dostávam do školských čias. :neviem:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 22. 9. 2020 at 14:27, game napísal:

...čítala som a počula o lietajúcich snoch... ja som nikdy lietajúci sen nemala.
a akosi mi ani nechýba...
 

mne sa občas sníva, že lietam, dokonca sa s niekým len tak pre zábavu (väčšinou) naháňame v lufte, v tých snoch som väčšinou tá rýchlejšia, takže ma osoba nedochytí. Niekedy tak uniknem pred nejakým nebezpečím hroziacim na zemi. Nemávam z tých snov zlý pocit.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov