Skočiť na obsah

Aké činnosti neznášate?


weirdo

Odporúčané príspevky

no, plech po pecenych zemiakoch uz nikdy cistit nebudem, bo do plechu dam vzdy alobal... ten potom ho rovno vysmarim do kosa a plech umyjem jarovou vodou.. :lol:

 

oooooo,sikovne.to vis,ja som len zaciatocnik v kulinarskych tychto onych veciach. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vies,ona dobre vie,ze neznasam,ked mi keca do mojho zivota,takze je lepsie,ked mi nevravi nic,vtedy si urobim aj tie veci,co si ona mysli,ze by som mohla,ako zlatinko urobit :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Viem, že je to "prkotina", ale neznášam, keď rozbíjam vajce

a mám mať zababrané ruky pri oddeľovaní bielka a žĺtka. :)

Čo sa ja "naumývam rúk" pri pečení a varení :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Neznášam nakupovanie handier, oblečenia, topánok.....

Topánky nosím do rozpadnutia, potom idem do prvého obchodu, a ak majú to čo chcem ,kúpim a odídem. 10".

Bežná konverzačka:

Chcem tuto košelu..

Nesedí ti k pleti....

Tak túto...

Nepáči sa mi...

Však ja ju budem nosiť..

Kúp ju, a uvidíš....

Neznášam to, a nevadilo by mi, keby sa vyrábal jeden typ košele, nohavíc, topánok... :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chrust, toto poznám veľmi dobre.

Môžem sa snažiť ako chcem, VŽDY je káva aj mimo dózy kam ju presýpam!!! Netuším ako to robí!!! :D

 

alarm ... mám syna, ktorý "akoby ti z oka vypadol". Asi nie je pre neho nenávidenejšia činnosť ako ísť do obchodu.

Našťastie existuje internet, a tak nevesta nakupuje všetko čo potrebuje už len tak.

Ak treba, tovar vymení /nie je to u nás, takže s týmto problém nie je!/ ... a tak, relatívne spokojná je nevesta, že aj nakúpi čo treba a nikto vedľa nej nešomre a úplne spokojný je syn, že nemusí chodiť po obchodoch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kávu síce nepresypávam, lebo najnovšie nám chutí ILLY, a tú predávajú v dóze, ale ryža mi občas robí menší problém.

 

U nás to s nákupmi oblečenia pre manžela vyzerá podobne. Buď nosím oblečenie z obchodu domov, ktorému sa poteší, poskúša, alebo raz za čas , keď partnera dostanem do obchodu so šatstvom, tak nakúpime zo všetkého potrebného po dva kusy, ale to sa nafučí. :D

 

Neznášam pichliače z kaktusov v rukách.

 

V minulosti som neznášala zakáľačky, ktoré sa robili u našich, ten zápach, umývanie rôznych mastných nádob .. a keď sme čistili črievka, mamina do nich fúkala, a mne až mdlo bolo. Najradšej som už bola, keď ma vybalili rozniesť mäso po blízkej rodine.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Taký je život. Prajeme si šťastie, zdravie, pohodu, pokoj, aj príjemný víkend, na oddych po pracovnom týždni, a často sa ideme pretrhnúť od práce. Upratujeme, luxujeme, perieme, žehlíme, varíme, pečieme, dostavávame svoje príbytky, pracujeme v záhradách, treba to, a ešte to... často si aj prácu nosíme domov, alebo nás klienti poctia svojou návštevou aj v súkromí.

Niekedy len ťažko sa dá vypnúť tak, ako by sme mali. :D

Odzrkadľuje sa to potom aj na našom zdraví, na našich vzťahoch v rodinách a niekedy sa zastavíme, až keď je neskoro.

Moja nebohá svokra bola múdra žena a dobre mi radila: "Spomaľ, upustí z niektorých činností, nemusí byť všetko tip-top ..." :D treba si stále nájsť čas aj pre seba, na oddych, kľud, zábavu od akýchkoľvek činností, psychickej aj fyzickej. Pamätaj: " Ty .. a tvoji blížni".

Práca šľachtí, finančne rodinu zabezpečiť je fajn, poriadok v dome tiež, ale čas vyhradený na svoj relax a čas venovaný rodine ... je veľmi dôležitý.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viem, že je to "prkotina", ale neznášam, keď rozbíjam vajce

a mám mať zababrané ruky pri oddeľovaní bielka a žĺtka.

tak v tomto nemam problem, to chce len "trochu" sikovnosti :D mne vsak vadi mat zalepene ruky od cesta a preto pecenie nechavam na manzelku a ja sa obvykle venujem len zivosicnym produktom ;-)

 

Presýpanie kávy z pytlíka do dózy. Píšem to zrovna teraz, lebo som to zrovna teraz predvádzal ... káva bola všade, po celom drese

na to je jednoduchy recept - rob to v praci, tam pozameta upratovacka.... to mi tak napadlo, ked som videl ten cas odoslania...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niekedy len ťažko sa dá vypnúť tak, ako by sme mali. :)

... ale čas vyhradený na svoj relax a čas venovaný rodine ... je veľmi dôležitý.

 

Veľmi dobre si to napísala.

Doma radšej viac porobíme cez týždeň a víkend je totálne relaxačný. Včera som síce poobede prehadzoval kolesá na aute, ale práca s autom mi je zábava.

 

na to je jednoduchy recept - rob to v praci, tam pozameta upratovacka....

Aj v práci to robím (tam tiež pijem kávu) a mám takú kanceláriu, že nie je ani poznať, či tam padli dve kávové zrnká, ale proste mi to vadí :( ... mám rád, keď všetko ide čisto, ľahko, akurátno :)

Ale zasa ... s Valikou v 83-ťom to šlo až príliš rýchlo a ľahko a tiež som z toho nemal priveľkú radosť (potom). S ňou to išlo všetkým rýchlo a ľahko :) .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Doma radšej viac porobíme cez týždeň a víkend je totálne relaxačný. Včera som síce poobede prehadzoval kolesá na aute, ale práca s autom mi je zábava.

 

 

Jednoznačne, to je ideálne, že pokiaľ sú deti mladšie, tak čas venovaný práve im, je na nezaplatenie. Vyjsť si niekam do prírody, na termálne kúpalisko, alebo doma sa jednoducho porozprávať, zahrať si spoločne trebárs : Človeče, nehnevaj sa! :)

Ak sú už dospeláci, tak nech si idú, žijú po svojom. Vedia, že sa majú kde a ku komu kedykoľvek vrátiť a to je naj... a partneri, manželia si tak môžu tiež prichystať pekný spoločný program .

 

Nerada totiž počujem, že niet času ... , lebo často máme tisíc nezmyselných, neopodstatnených dôvodov. Kto chce, ten si čas nájde a čas pre seba, pre svoju rodinu si bezpodmienečne nájsť treba. Kde sa toľko vlastne náhlime? :)

 

Prehadzovať kolesá na aute, alebo odbehnúť na futbal, to je pre chlapa, koníček, zábava.. tak, ako pre ženu zájsť si na kozmetiku, alebo do parfumérie.. :( zvyšok víkendu potom spokojne už môžu stráviť spoločne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

balenie kufra mi nevadí, horšie je to s vybaľovaním. To nepatrí k mojim obľúbeným činnostiam...ale vyložene nerada umývam "kuchtu" (papiňák). Plechy po koláčoch, zemiakoch a čo ja viem čom, nie sú až také hrozné, používam papier na pečenie, alebo tie sáčky na pečenie, takže podobne ako pink plech len opláchnem jarovou vodou...

na prach mám tie jednorázové "pronto"prachovčičky s vysúvateľnou rúčkou, takže to mi moc času nezaberie.

Nemilujem dvakrát pucovanie topánok...

teraz som mesiac fungovala u rodičov, tak to mi riadne dalo zabrať, počúvať mamkine tirády, náreky, poprípade nadávanie, či už na lumpov doktorov, alebo na chudáka otca, ktorý sa nenaučil lietať, aby bleskove plnil jej príkazy a želania, či nevyfliaskal doktorov, ktorí ju operovali, lebo krstný by tak určite spravil!, alebo mne, aká som zlá a surová, že jej nedovolím preháňať otca, ktorý bol po operácii, ale že mi má povedať, čo potrebuje a ja to spravím a jemu nech dá pokoj, alebo že na jej hysterické scény, vyrobené kvôli kadejakým koninám, reagujem tak, že buď si ich nevšímam, alebo jej poviem, nech s tým prestane, alebo keď už nič iné, aká som to mater, že som dopustila, aby si moja 24ročná dcéra, ktorá t.r. končila školu, našla flek 200km od Blavy, t.j. od svojich rodičov...lebo deti majú pekne sedieť doma pri rodičoch, ktorí sú za ne do smrti vraj zodpovední...a musela som to počúvať, lebo pri varení som nemohla odísť z kuchyne, kde sa mamka zdržiava skoro furt...mesiac v kuse takmer deň čo deň. Najviac ma iritovali milé poznámky, že kvôli otcovi som tam stále, ale keď bola ona pred pár rokmi po operácii, tak som tam bola "len" 2x týždenne a nevarila som u nich, ale doma a doniesla som im to hotové. lenže ona bola v špitáli, a ked potom došla domov, o ňu sa otec vtedy perfektne staral a zvládal to skvele, a ja som robila a ešte aj študovala, a na to akosi pozabudla. A tiež na to, že z terajšej mojej prítomnosti má aj ona profit, lebo ak niečo potrebuje, rýchlejšie jej to urobím, podám, kúpim, vybavím, atd., ako keby sa s tým mordoval teraz chudák otec. A skrátka furt niečo, pre čo frflala od rána do večera, a to ked len frflala, bolo ešte dobré...a najblbšie na tom je, že ona presne vie, čo robí a presne vie, ako koho dostať tam, kde ho chce mať. No a nechať so sebou takto manipulovať od vlastnej mamy teda nie je to, po čom práve túžim. Radšej by som vyupratovala celý byt aj s prachom a umyla hoc aj 5 pripečených plechov, než 1 deň navyše počúvala tie reči. Ale nemám na výber, nemal a ani nemá ma kto tam vystriedať.

Nemilujem 2x žehlenie posteľného prádla. V posledom čase som kupovala také, čo netreba žehliť.

Už ma nič také nenapadá, čo nemám v obľube.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz som mesiac fungovala u rodičov, tak to mi riadne dalo zabrať

 

OT - a bude este horsie, mila Vilma... pridaj si k veku este psychicke poruchy, alkohol, Alzheimera + starostlivost o dve chatrajuce domacnosti, zahrady atd. ... vysledkom su moje skusenosti :(

lenze je to o tom jednom z troch grosov...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

No a nechať so sebou takto manipulovať od vlastnej mamy teda nie je to, po čom práve túžim. Radšej by som vyupratovala celý byt aj s prachom a umyla hoc aj 5 pripečených plechov, než 1 deň navyše počúvala tie reči. Ale nemám na výber, nemal a ani nemá ma kto tam vystriedať.

 

 

Vilma, vyžaduje to veľké sebazaprenie, veľkú vnútornú silu.. Ty si silná osobnosť, zostáva trpezlivo niesť svoj kríž. Mamka manipuluje..., ale ona vie veľmi dobre, na koho sa môže vždy obrátiť, spoľahnúť ... Boh vidí ďalej, ako človek.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov