Skočiť na obsah

Frustrácia zo starých PC


RoSo

Odporúčané príspevky

Staré počítače zamestnancov frustrujú

 

Frustrácie spôsobené starými a nespoľahlivými počítačmi v kanceláriách najviac prispievajú u zamestnancov k pocitu nešťastia a nemocenským dovolenkám. Z prieskumu uskutočneného na vzorke 2 700 pracovníkov v kanceláriách v Británii, Francúzsku a Nemecku vyplýva, že nespokojnosť s pracoviskom výrazne vzrástla s príchodom éry počítačov.

 

Pre britských a francúzskych respondentov je práca na zastaraných počítačoch najviac iritujúcim aspektom života v práci. Okolo 40 percent opýtaných v troch krajinách používa najmenej tri roky staré počítače. Administratívni pracovníci majú najzastaranejšie prístroje. V Británii je 25 percent z pracovníkov pracujúcich s počítačmi staršími ako päť rokov nespokojných so svojou každodennou prácou, čo je o deväť percent viac ako u pracovníkov s najnovšiu technológiou.

 

Podľa štúdie 75 percent zamestnancov používajúcich staré počítače priznalo, že novšia technika by viedla ku vyššej produktivite. Okrem toho v tejto skupine je o 35 percent väčšia pravdepodobnosť, že by zamestnanci vymeškali prácu priemerne na šesť a viac dní v roku kvôli pracovnej neschopnosti. Vo Francúzsku, kde je viacej starých počítačov, toto číslo vyskočilo na 55 percent.

 

Približne dve tretiny opýtaných sa sťažovali na problémy s únavou očí, na bolesti hlavy, krku a chrbta a podobných ťažkostí. Percento sťažností bolo najvyššie vo Francúzsku.

 

Z výsledkov prieskumu ešte vyplynulo, že ženy vo všetkých troch krajinách častejšie pracujú na starých počítačoch ako muži. V Británii, kde je percento nových počítačov najvyššie, dvakrát viac žien ako mužov pracuje so starými počítačmi.

 

Na druhej strane hovorca nadácie práce upozornil, že aj neustále obmieňanie technológie môže byť zdrojom stresu a spôsobovať nespokojnosť.

 

Je to aj váš prípad? Ste zo starého stroja "na nervy"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 9
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    2

  • RoSo

    1

  • Linkman

    1

  • weirdo

    1

Top prispievatelia v tejto téme

Starý počítač čo som mal (P233MMX, 32/64(ako kedy) MB RAM, 2MB S3 Virge) mi liezol na nervy. Akosi tam zlyhávala doska a kvôli tomu to malo problémy s bootovaním. Kúpil som ho za 35 litrov v r. 1998 a rozpredal som ho na jar 2003.

"Nový" som kúpil na konci roka 2003 (Barton 2500 XP+, 256 MB RAM(teraz 512), 64 MB GeForce 4 MX440) a zatiaľ som s ním spokojný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som mal stary komp Pentium CYRIX 233 MMX s 32 MB RAM a hrozne ma stvalo ze na tom coskoro zacalo vsetko mrznut a ten maly hdd najprv 1,6 Gb potom 15 gb hdd

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked som este z casu na cas potreboval zabehnut do netcafe a mali tam sunty typu P100 s W95, tak ma slo rozdrapit. normalne stroje s rokom produkcie 2001 a viac su v pohode (samemu mi teraz ide procak na 600MHz a vsetko bez problemov fachci).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne robi nervy aj tento pocitac, ako nic ine na svete...

 

Jedneho dna mi prepne a ho vyhodim von oknom na ulicu, pridem tam rozbijem ho palicou, polejem riedidlom a zapalim.

 

A potom ho este oplujem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe :lol:) si pamatam na moje prve pc, IBM 386 DX20 MHz, 4MB ram a 60MB disk, to boli casy... teraz by som taky stroj opat rad dostal do ruk a trosku sa s tym pohral :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, nepreháňaj... Win95 aj 98 na 486-kách štartovali vcelku svižne. Problémy som mal až keď som tam musel kvôli kompatibilite s prácou žhaviť Windows NT. Tam som už spomalenie pocítil...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

btw mna sialene irituju klasicke klavesnice. Absolutne si na tom NIKDY nezvyknem pisat. Potrebujem proste peknu plocu klavesnicu a s anglickym rozlozenim klaves lebo mam chut to slahnut o zem :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ja mam doma stale to nase Pentium MMX 233MHz. Kedysi som z neho spravil taku nadupanu masinu: mal 384MB RAM a ako grafiku 3dfx Voodoo3 2000 PCI (neskor ho nahradila NVIDIA Riva TNT2 M64 PCI). Vtedy som pod Windows 98 bol schopny spustit Unrel Tournament v rozliseni 1024x768 (16bit kvoli Glide) a behal mi v priemere 17-23 FPS !!!! Bol jak delo rychly :lol:

 

Potom som tam dal XP-cka, tak sa to trochu spomalilo. Ale furt to po doladeni bolo v norme (samozrejme oproti mojmu terajsiemu: Intel Celeron D 3.06GHz @3496MHz, 1GB RAM, NVIDIA GeForce 6600GT @ core:535MHz/vram:1101MHz to bolo pomale :) ).

 

Problemy nastali az teraz, ked som z neho spravil download "server". Nejako mi to vobec nechcelo slapat s tou Rivou a C-media 8738 zvukovkou. Stale to mrzlo kvoli HW konfliktom. Musel som dat obe prec a namiesto Rivy dat 2MB S3 Virge :) No co uz......ako "server" to staci.........

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov