Skočiť na obsah

Cirkev v dnešnej spoločnosti


RoSo

Odporúčané príspevky

 

čo brbleš? čo sa ti na tom nepáči?

jasne tam hovorí, prečo vstúpil, prečo to cítil ako poslanie, stále je to jeho poslanie, len medzitým vyšiel z ohlušujúceho prostredia seminára, a napriek tomu, že začal používať vlastný mozog namiesto naordinovaného seminárneho, stále dodržiava celibát, komplet... len sa odvážil vysloviť svoj názor.

 

viac ako polovicu času existencie cirkvi ženatí kňazi neboli problém, aj o tom tam hovorí...............

 

mne sa na tom nepaci to, ze isiel studovat na teologicku fakultu za knaza RKC a teda musel presa vediet o tom,  ake su tam podmienky...nechapem potom, preco tie podmienky mu vtedy nevadili a teraz mu vadia.....ze by vekom dozrel na to, ze predsa len tam nemal ist a ten vtedy tolerovamy celibat, mu zacina prekazat?.....co mu ale brani rezignovat na knaza v RKC a zacat sa venovat tomu k comu casom dospel?.....vsetko je to predsa na baze dobrovolnosti a ak niekam dobrovolne vstupim, tak to znamena, ze respektujem dany stav toho, kam som sa rozhodol dobrovolne sa zaradit...a ked casom sa ukaze, ze to bol mozno zly krok, tak sa poberiem kade lahsie....ten knaz sa sprava, ako migrant, co si sem pride dobrovolne a potom ziada zmenit pomery podla neho a nie aby sa zaradil do spolocnosti, do ktorej dobrovolne prisiel....

 

 

a preco sa teda nepise aj o tom, preco zacali RKC vadit zenati knazi a zacali byt problemom?.....ved to vsetko ma nejaku historicku cestu a urcite to nebolo ukotvene v RKC iba na zaklade nejakeho vycucu niekoho s prsta......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zdá sa, že jeden článok nestačil, skús si k tomu prečítať aj ten rozhovor z denníka n, a s porozumením, prosím.

on tam hovorí / a ja to v mojom príspevku zdôrazňujem / o čo mu ide, prečo išiel študovať to, čo študoval, ako sa riešili veci v seminári a ešte spústu úplne iných vecí, než si z toho článku vyčítal ty.

medzi kňazmi aj veriacimi sa o téme hovorí, a masívne a roky, a hovoril o nej aj pápež, pedofilné škandály povzbudili debatu do ešte masívnejších rozmerov, a ten kňaz hovorí o svojom poslaní a o tom, že NEporušil celibát... opakujem sa, dokola.

neprestal byť veriacim a kňazom a neprestal dodržiavať celibát.

len k tomu začal používať mozog a nebál sa vystúpiť.

iní to robia potichu a celkom veselo prekračujú celibát, len o tom nepíšu knihy. a nie že nie.

neviem, čo si ty čítal, ale ten chlap tam netúži po sexe, pochádza z piatich detí a vie, čo je to rodina, poprti tom, že ho jeho kňažstvo dokonale napĺňa ako povolanie.

sú to antagonistické veci, ale v hromade iných cirkví sa nevylučujú, takže tak veľmi antagonistické ani nie sú, však?

 

skús si oba články prečítať ešte raz.

 

o tom, prečo sa začali zrazu odlučovať knazi od žien a prečo sa prestali za kňazov vysväcovať, je popísaného mnoho, kdesi sme o tom písali aj my, a nie raz, hľadať sa mi nechce.

len by ma zaujímalo, ty ako znovuzrodený veriaci si o tom vedel, že takáto situácia po dobrých tisícoch rokoch existencie cirkvi nastala? že kňazi boli bežne ženatí chlapi s rodinami?

 

Celibát bol kedysi tradícia, nie norma

 

Veriaci, ale aj neveriaci vedia, alebo aspoň tušia, čo je to celibát. Zjednodušene povedané: kňaz sa nesmie oženiť, a teda ani mať deti.

Zložitejšie by pravdepodobne už hľadali odpovede na to, prečo. Odpoveď treba hľadať v kanonickom práve (Code of Canon Law). V paragrafe 277 sa o celibáte píše, že kňazi povinne dodržiavajú dokonalú a trvanlivú zdržanlivosť v záujme dosiahnutia nebeského kráľovstva. Celibát je „špeciálny dar od Boha“. Zasvätení kňazi môžu práve vďaka nemu ľahšie nasledovať Krista s „nerozdeleným srdcom“ a venovať sa slobodnejšie službe Bohu a ľuďom.

Nebolo to tak vždy. Napríklad apoštol Peter, najbližší Ježišovi Kristovi, bol ženatý.

 

Niekedy na začiatku to bola pravdepodobne silná tradícia, ale nie norma. Biskupmi sa stávali slobodní muži.

Zmena prišla v 11. storočí, keď Gregor VII. vydal dekrét, ktorým nariadil celibát všetkým kňazom. Výnimkou sú len niektoré katolícke cirkvi Východného rítu. Pravoslávni kňazi smú byť ženatí, ale nemôžu sa stať biskupmi.

Diskusie vo vnútri cirkvi o celibáte presahujú niekoľko ľudských životov a pravdepodobne ešte niekoľko ďalších potrvá, kým ju definitívne uzavrú. Pápež Pavol VI. sa celibátom zaoberal v rozsiahlej encyklike Sacerdotalis Caelibatus (1967). Seba sa pýtal, či má aj v tej dobe platiť tento „vznešený a prísny záväzok“ – či nedozrel čas, aby sa zrušilo puto, ktoré v cirkvi spája celibát s kňazstvom, a tiež či by celibát nemohol byť dobrovoľný.

Výsledok je, že celibát – žiarivý drahokam cirkvi, zlaté pravidlo – si stále zachováva svoju hodnotu.

 

Pred približne rokom otvoril tému celibátu aj pápež František a vyvolal rozruch. Médiá väčšinou nesprávne interpretovali jeho vyjadrenia ako zrušenie celibátu pre kňazov rímskokatolíckej cirkvi.

František však nehovoril o zrušení celibátu pre celú cirkev, ale len o svätení „viri probati“, čo by sa dalo preložiť ako osvedčení muži pre amazonskú oblasť, kde je nedostatok kňazov. Pre nemecký týždenník Die Zeit jednoznačne povedal, že dobrovoľný celibát nie je riešením.

 

Dobrovoľný celibát možno nie je riešením, ale povinný je určite problém. Pred rokom zverejnil server novinky.cz informácie o knihe poľského novinára a teológa Marcina Wójcika Celibát.

V nej opisuje príbehy kňazov, ktorí nedokázali dodržať celibát. Autor tvrdí, že najmä na vidieku kňazi, ktorí majú deti, nie sú výnimkou.

Wójcik sa v knihe odvoláva aj na výsledky prieskumu sociológa Józefa Baniaka. „Podľa Baniakových zistení až 68 percent katolíckych kňazov v Poľsku žilo alebo stále žije v zväzku so ženami a 15 percent s nimi má aj deti. Takmer 80 percent duchovných by chcelo slúžiť Bohu a zároveň mať ženu. 54 percent katolíckych farárov by sa chcelo oženiť,“ uviedol server novinky.cz výsledky Baniakovho prieskumu na vzorke tisíc poľských kňazov.

https://dennikn.sk/1225297/pribeh-mladeho-knaza-ktory-hladal-pravdu-o-celibate/?ref=tit4

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

pekne si to napisala, ale nikde si ani nenaznacila dovod-pricinu toho "spustenia" celibatu v RKC.....papez Gregor VII sa v 11 storoci zle vyspal a tak preto?.....

 

no a este raz........tento knaz isiel studovat za nieco s cim uz vtedy nebol vnutorne zmiereny?.....ak ano, tak uz vtedy nebol uprimny k sebe a k okoliu...na co tam isiel teda?....neoperuj tu jeho dodrziavanim celibatu, pretoze mne jeho slovo uz nie je pravdive, ako by som ja mohol doverovat cloveku, ktory sa k niecomu dobrovolne prihlasi (poznajuc pravidla) a neskor sa zacne spravat kriticky k tomu, k comu sa dobrovolne pridal.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na zmenu nazoru na nieco, s cim si bol (ak si bol) svojho casu zmiereny, potrebujes nejaky dovod-pricinu....ja ju vobec vo vyznani toho knaza nevidim....ty ano?....ak ano, tak ju sem daj nech vidim to, co aj ty....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ak je celibat povinny, tak ked to nechce dodrziavat tak nech farara nerobi, lenze on chce robit farara pre svojeovecky a zit ako mu aj priroda diktuje, co na tom informator nechape? Ale osobne mam pocit ze cirkev ma v dnesnom obdobi krizu, ovecky akosik presla chut verit v nieco co sa celkom neda potvrdit , pocuvaju aj ine nazory a to ich odvracia.

 

ty informator si zaujimavy pripad, co si si myslel, ze drzat celibat je lahke?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale zabavne je nieco ine,    tema celibatu je diskutovana dlho v celej RKC,  tento chlapik nie je v tomto pohlade nicim zvlastnym.  Ale vtipny je informatorov pohlad,   ak je knazom nema co diskutovat, ak je mimo nema co do toho kecat.

A kto teda vlastne moze diskutovat ?  A ktore temy su povolene podla neho ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aha,

 

no ale ja mam pocit, ze takto podobne by to vnimalo viacero veriacich, siaha sa na ich mantru, nikto im nehovoril ze v minulosti boli knazi aj zenati, spajaju to s obatou posolstva jezisa a moralneho vzoru, takze to nebude len nejaka druhotna zalezitost celibat. Len prax ukazala, ze knazi tuto obat akosi nezvladaju :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lenze aj RKC sa meni,  pomaly ale meni.  A zakazovat diskusiu je take "divne".   U nas evanjelikov je skor povinnost aby bol knaz zenaty, zeny fararky  su bezne a mozeme teda porovnavat. 

A len tak bokom,  v novom zakone pavol priamo vyzyva aby biskupi boli zenati,    preto evanjelici ktori  sa odvolavaju len na bibliu a nie na tradiciu celibat zrusili.      nechcem tym odsudzovat tradiciu ale ked sa nieco mohlo zaviest  tak sa to da aj zrusit.   Ale chapem ze je to vec RKC,  ale pobavilo ma ked informator veri ze je "demokrat" ale diskusia o celibate mu vadi.     

Ale neprekvapilo,   fasisti su taki.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fasista? 

no v RKC je to asi dlhodoba zalezitost a asi to ma svoj dovod v historii, ja som bol kedysi veriaci katolik, takze emocne to budi iste buranie niecoho co malo ostat nemenne, nie je na tom nic fasisticke, je to len lipnutie na zauzivanych dogmach. Mne sa nepaci, aby tu bol nejaky zastupca Boha a robil presne to co robil doteraz, podriadil sa iba zakonom prirody a zaroven speival o moralnyhc hodnotach, bohu a kadecom. Ale z rozumoveho hladiska mi je jasne, ze to nezvaldne len tak hoc kto s cistym stitomm, ak vobec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je take informatorove nastavenie, diskusia len o temach s ktorymi suhlasi,   ostatne su zle a mali by byt zakazane. 

A k celibatu, iste malo to svoj vyvoj, ma ho stale.  Ale su temy kde sa neda diskutovat, ak knaz strati vieru tak to nie  na diskusiu ale na odchod z cirkvi.  Tema celibatu, zien, pristup k rozvodom, antikoncepcii atd, to su temy realne a zakazovat o nich diskusiu je divne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a preco si myslis ze fasista = bludar, nie moc rozumovo nadany, vystraseny jedinec?

Pochybujem ze sa hlasi k fasizmu otvorene. 

k celibatu: mozu urobit vynimku ved cirkev moze byt viacvrstvova a z knaza sa stane iba pomocnik cirkvi, co bude kazat slovo bozie ale nie ako knaz co by bolo v tomto pripade nieco viac ako len informator viery pre ludi, ci zaistovani istych ukonov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, on sa hlasi k demokratom.  Ale je to presne cielovka podporovatelov fasizmu. 

 

Vselico sa da spravit, preto sa vedie diskusia.  A nehovoriac o tom ze na Slovensku ti skoro v kazdej dedine povedia ktore su fararove deti :),  mame tu teda ideal a realitu, a rozpor medzi nimi ludom nevadi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no zakladnu maju velku aj bez neho. Hlupost mala odjakziva velku zakladnu, to ty nezmenis. Ludia o tom moc nevedia, ja napriklad by som vobec netusil ze v tichosti sa nieco take deje, keby mi to niekto nedal aku informaciu na prvej stane v novinach s nejakou kauzou.

 

To su hlavne temy kto z cirkvi pochybil a uz to vsetci riesia, nevadia im však podstatne veci, tie si nevsimaju// napr. ktoze to napisal tu bibliu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol,  iste veci nie su diskutovatelne v ramci ziadnej cirkvi :),   ale ani medzi ekologmi nemozes diskutovat ze zivotne prostredie nie je treba chranit.   Toto je diskusia ktora sa vedie z vonku.  Ak ides spochybnit ze Jezis nie je syn Bozi, tak to chapem ze tam nemas co robit.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pisal som o biblii, pretoze keby veriaci vedeli ze nieco sa vyupstilo, nieco sa pozmenilo, nieco pisal nikto uplne iny atd, tak obraz o svatej knihe je troska iny ako bol podavany. Mne toto staci ako fakt aby pre mna cirkven nebola ziadnou autoritou z hladiska rozumu. Ja o to nemam zaujem osobne ist nieco spochybnovat, to robia uplne ini ludia. Ja na to nemam ani dovod nic v tomto smere podnikat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol, tyso

 

 

pisete, pisete a nenasiel som u vas v prispevkoch ani naznak zdovodnenia (dolozeneho historicky),  preco je v RKC celibat podmienkou....

 

a ta, akoze zakazana diskusia, na temu povinneho celibatu v podani toho knaza (a nielen jeho) je v com prinosom?.....dotycny ide studovat za nieco s cim nie je vnutorne zmiereny, a tak sa casom prejavi a dovodom jeho konania ma byt to, ze dospel....a k comu?...k tomu ze sa dal na nieco s cim ma mentalny problem?...lebo inak sa to nazvat neda....ze by dalsi skryty uchylak?....a ked ma teda ten problem, tak sa predsa moze dat na cestu diakona a tam nemusi "celibatovat", alebo sa moze dat na drahu evanjelickeho farara....moznosti je niekolko....lebo, ako aj pise robopol, celibat nie je dodrziavat ziadna lahka vec...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z rozhovoru Sudora s Kocurom
 

 

Keď farár v Nevidzanoch zneužíval dievča a rodina s tým šla na verejnosť, dedina sa postavila proti nej. Sám som písal aj o pokrytectve na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity, kde docent a kňaz opakovane týral svoju manželku. Ju však z fakulty vyhodili, kým on dnes, hoci po rozvode, pokračuje v kariére ako rímskokatolícky kňaz v Česku. Tu chýba empatia voči obetiam všeobecne.

 
Keby ste prežili celú intenzívnu indoktrináciu katolíckou cirkvou a odmalička ste pravidelne chodili do kostola, nečudovali by ste sa. V dedinách bežne nie je funkčný kultúrny dom, jedinou kultúrou je len nedeľná omša. Tamojší veriaci vnímajú ako veľkú vec prípravu na birmovku, sväté prijímanie, na sobáš, pastierske listy a podobne.
 
V rámci sviatostného života sa totiž môžu dostať do blízkosti Boha, do stavu, ktorému sa úradne hovorí milosť posväcujúca. Preto vlastne chodia na spoveď aj prijímanie. Všetko toto je pritom prísne naviazané na osobu kňaza, ktorý je tak veľkou autoritou.
 
Takých, čo chodia do kostola minimálne raz týždenne a častejšie, je asi osem percent. Tí sledujú aj televíziu Lux a počúvajú rádio Lumen. Jeden americký historik o kombinácii všetkého tohto vplyvu na nich hovorí, že už nejde o brainwashing, lebo ten je reverzibilný, ale ide o zvrátenie mysle, ktoré je ireverzibilné.
 
Kam mierite?
 
Títo ľudia už teda nevedia pochopiť zvrátenosť svojho myslenia, preto nevidia ani zlé veci. A ak ich aj niečo nahlodáva, v kostole sa dozvedia, že kritici sú nepriateľmi cirkvi, odpadlíkmi, heretikmi, ktorí prišli zrušiť ich tradičný spôsob života.
 
To je hlavný dôvod, pre ktorý sa títo ľudia stavajú proti obetiam a na stranu vinníkov v cirkvi. Je to podobné drogovej závislosti, pričom cirkev je dílerkou opojného sviatostného moku. Tí veriaci vlastne ani nemôžu poprieť to svoje, lebo inak nemajú kam ísť. Keby padla ich viera v súčasný systém, ktorý prezentujú kňazi, padla by aj ich viera v Boha.
 
Cirkví je predsa množstvo.
 
Lenže ľudia, čo prejdú inam, lebo sa im nepáči zlo, sú svetlé výnimky. Ostatní z toho kruhu závislosti od kňazského pôsobenia z cirkvi nedokážu vystúpiť, lebo nemajú kam ísť. Kam by chodili, keď v dedine majú len jeden kostol? Keď potom stará mama a zneužívané dievčatko z Nevidzian verejne pošpinili miestneho farára, tamojším veriacim vlastne akoby vzali veľký kus ich sveta. O to tuhšie sa ho potom držia.
 
Arcibiskup Vigano vyzval pápeža Františka na odstúpenie. Poslal mu 11-stranový list, v ktorom uvádza aj to, že päť rokov kryl amerického kardinála McCarricka. Ten dlhé roky sexuálne zneužíval svoje obete a pápež o tom údajne vedel, lebo Vigano mu to osobne hovoril. O tom, že McCarrick je šialenec, vedeli aj štátni sekretári za pápežov Jána Pavla II. a Benedikta XVI. Ignorovali to. Čo to urobí s katolíckou cirkvou? Lebo odhalených prípadov zneužívania pribúda a nehovoríme pritom o anonymných deviantných kňazoch kdesi v dedinkách a mestečkách, ale reč je o významných klerikoch, špičkách hierarchie.
 
Byť vysoko v rímskokatolíckej cirkvi a tváriť sa, že o probléme neviem, sa nedá. Každý jeden biskup musel mať vedomosť o tom, že sa to deje, nieto pápež. Ja sám mám vedomosť minimálne o jednom slovenskom biskupovi, ktorý sexuálne zneužíval deti.
 
Podľa mojich informácií dokonca existuje aj nahrávka z konfrontácie medzi obeťou a slovenským biskupom.
 
Áno, existuje o tom aj dôkaz, ktorý nahrala nemenovaná televízia. Biskupa pozvali, pričom si myslel, že idú natáčať čosi ako Pošta pre teba. Stretol sa tam s dvomi dievčatami, sestrami, ktoré sa ho spýtali, či vie, prečo ho pozvali.
 
Nevedel, tak mu jedna z nich povedala, že keď mala šesť rokov, obchytkával ju, potom ju vzal do izby a ukájal sa nad ňou. Dodala, že s tým musí žiť a dodnes sa s tým nevie vyrovnať. Biskup vybuchol, a kým sa televízny štáb vrátil do Bratislavy, riaditeľ už mal telefonát, že čo si to dovolili.
 
Biskup vyvinul obrovský tlak, riaditeľ televízie je pokakaný. Uvidíme, či nájde odvahu to odvysielať. Údajne to už rieši aj Vatikán, hoci to nemám potvrdené.
 
Meno biskupa?
 
Vy ho poznáte, verejnosti nemáme dôvod ho teraz prezrádzať. Nech s tým vyjde samotná cirkev. Materiál je natočený.

V Konferencii biskupov Slovenska je viac čiernych oviec. Viem o človeku, ktorý v nej na istej pozícii fungoval roky, hoci nedodržiaval celibát. S tými ženami som hovoril.
 
Aj mne sa ozvali nejaké ženy, ktoré sa ma pýtali, ako to riešiť. Povedal som im, že sú dospelé, musia si to vyriešiť samy. Chceli, aby som o tom napísal.

https://dennikn.sk/1234660/teolog-kocur-viem-o-slovenskom-biskupovi-ktory-tiez-sexualne-zneuzival-deti/
 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co takto napisat...co to dokazuje?.....ak je to samozrejme pravda.....takze ak je to pravda, tak jednoznacne to dokazuje, ze...

 

1. sexualnym uchylakom sa nemozu davat do adopcie deti...no nejako tieto "moralne pripady" z cirkvi nasu socialne zameranu cast spolocnosti nepresvedcili o tom, ze kritici tejto adopcnej agndy maju pravdu, ked nesuhlasia s adopciama pre homo a lesbo pary...ci nie?

 

2. celibat , ako povinnost, je namieste....zda sa, ze vadi iba moznym sexualnym uchylakom "nasackovych", ako "agenti provokateri", v cirkvi (minimalne v RKC)...

 

3. ak to nie je pravda, tak je to cieleny utok a pokus o medialnu popravu RKC (mozno aj inych cirkvi) za ucelom zavedenia agendy LGBTI a ich snahe adoptovat si deti podla zakona o manzelstve....

 

zaverom konstatovanie.....sexualna agenda si razi cestu do sveta, v ktorom sa uz nebudu robit zakonne zabrany za ucelom ukajania si svojich doteraz trestatelnych, sexualnych deviacii....takze cest praci sudruhovia... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale v téme o pedofiloch, kľudne.

mnohí sme zažili kdečo, čo môžeme vytiahnuť na svetlo sveta...

žiadna oblasť ľudského života nie je ochránená od podivných ľudí a podivností.

 

ovšem tomuto nerozumiem, a myslím, že nie som sama:

 


2. celibat , ako povinnost, je namieste....zda sa, ze vadi iba moznym sexualnym uchylakom "nasackovych", ako "agenti provokateri", v cirkvi (minimalne v RKC)...

 

3. ak to nie je pravda, tak je to cieleny utok a pokus o medialnu popravu RKC (mozno aj inych cirkvi) za ucelom zavedenia agendy LGBTI a ich snahe adoptovat si deti podla zakona o manzelstve....

 

agent provokatér v cirkvi nasáčkovaný do cirkvi? čo to?

mediálna poprava cirkvi kým? cirkev nepopraví len tak nič... cirkev prežije kdečo, cirkev má čas, cirkvi trvalo 500 rokov kým priznali, že galileo sa nemýlil a predsa sa točí... aká mediálna poprava cirkvi? magdalénske práčovne, týranie, Tuam, tisíce dospelých chlapov, ktorý po rokoch spracúvajú zneužívanie kňazmi, a spústa starých kňazov ani neprotestuje, na rozdiel od pána vladyku, dobre, niekto ho osočil... je to slovo proti slovu, to sú ťažké veci.

 

ale čo to má spoločné s agentmi provokatérmi? akože čo majú provokovať? :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mozno by sa SAV zacervenala a potomok toho lekara na tom detskom oddeleni v danom case, by si hodil maslu....a "nekukaju" s  toho ziadne peniaze, ako pre mna, tak urcite aj nie pre "potesovanu" vtedy 9 rocnu liecenu.....

 

 

 

comu nerozumies?.....ked som napisal, ako „agenti provokateri“, tak som mal na mysli nieco ako priklad....niekto sa vrutil do miestnosti „ako tank“....napriklad....teda na vysvetlenie...tie „nasackovane“ sexualne uchylacke osoby v cirkvi sa podobaju teraz svojim spravanim a roznym „svedectvom“ o diani v cirkvi, ako „agenti provokateri“,,,teda su platenym „krtkom“...a ta povinnosti celibatu v RKC, je teraz v case navratu 50-tych rokov 20-teho storocia v statom dirigovanom plane na likvidaciu cirkvi jedinym moznym sposobom, ako tomuto likvidacnemu aktu odolavat, pretoze ak ma niekto prenasledovany rodinu, tak je lahko zranitelny a vydieratelny...to som mal v skratke na mysli..

a ta medialna poprava je v tom, ze treba moralne zdiskreditovat kritika, ktory ma velke vyhrady proti konaniu socialnych inzinierov v presadzovani agendy „lokomotiv BTI“

a tu nejde o vladyku ale o sposob informovania zo strany „hlavneho prudu“  a jeho medialnej propagandy.....este ze im prestalo verit tak velke mnozstvo ludi, co mne uz pripada, ako stav doveryhodnosti k medialnej masaznej praci za komunistov....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz po tomto hodne zmätenom vysvetlení ešte viac nerozumiem :)

 

včera som sa náhodou prepracovala k jednému článku, kde spomenuli pána Čarnogurského mladšieho -  a hľaďme:  s milým pánom informatorom ako keby sa kopírovali, akurát tam mladší pridal Sorosa a jeho peniaze, to je moderné, zbytok je ako keby vás jedna mater mala:
 

 

Na Slovensku pôsobí organizovaná skupina, ktorá hanobí kresťanstvo, najmä katolícku cirkev, aby takto dosiahla v krajine politické zmeny, tvrdí advokát Ján Čarnogurský mladší v tlačovej správe rozoslanej médiám. Dôkazom je pre neho rozhovor s teológom Miroslavom Kocúrom v Denníku N, v ktorom sa hovorí o zneužívaní detí katolíckymi kňazmi a o tom, ako sa cirkev s podobnými zločinmi a ich páchateľmi nedokáže poctivo vyrovnať.

Čarnogurského konšpiračné teórie o organizovaných skupinkách, ktoré tu za peniaze Georgea Sorosa pripravujú prevrat, za komentár nestoja – stačí si prečítať tie, ktoré podobné duševné poruchy alebo účelové klamstvá analyzovali z výrokov Roberta Fica alebo ministerky kultúry Ľubice Laššákovej.

To isté platí o jeho apokalyptických víziách typu „autori hanobiacich článkov vynakladajú veľké úsilie, aby zničili Božiu cirkev“.

....

https://dennikn.sk/1238245/carnogurskeho-prapodivna-logika-kritika-knaza-a-hanobenia-nabozenstva-predsa-nie-je-to-iste/?ref=tit2

 

vonkajšie úsilie v tomto smere cirkev nepotrebuje... stačí si sama, a ľudia ochotní odsudzovať matky detí, ktorým kňazi obťažovali deti...

čo je rozhodne podivuhodné od človeka, ktorého si vážim pre jedinú vec: ako si vedel obrániť syna, čo matka bojujúca s rakovinou a sama s celou dedinou dokázala tiež, ale svojím spôsobom... čo je ovšem zjavne ten nesprávny spôsob.

 

mimochodom, keď človek nad tým premýšľa, pedofilné a obťažujúce príhody zo strany cirkvi nie sú nové, často sú to desiatky rokov staré kauzy, akosi to nesedí dokopy s indoktrináciou cirkvi organizovanými provokatérmi, tí musia mať inú trpezlivosť a iný žalúdok, aby sa stali členmi cirkvi pred desiatkami rokov ako mladí muži len preto, aby po desiatkach ´dalších rokoch vyšlo najavo a tým zároveň dokázali, ako cirkev zneužívala svoje postavenie a deti.

 

takto si to myslel? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mladého kňaza, ktorý so spoluautorom napísal knihu o celibáte a ktorý za to očakával promptnú suspendáciu od vrchnosti, sa dočkal:

 

Biskup suspendoval kňaza Michala Lajchu, písal o celibáte

 

páni biskupi a ich suity by boli skutočne prekvapení, keby tak skutočne skutočne raz zostúpili zo svojho skleneného vrchu a trochu si vypočuli hlas ľudu,

páni biskupi zrejme videli červene po prečítaní článkov, čo sa objavili v médiách, dokonca články prebrali aj zahraničné médiá a vôbec nie odsudzujúco, a články čítali zrejme presne tak, ako sa im hodilo, asi ako milý pan informator, ktorý ani na mnohé čítanie nie celkom pochopil, o čom mladý kňaz Lajcha hovorí a píše....

 

zostúpiť zo svojich palácov medzi ľudí, boli by páni biskupi prekvapení, koľko verných ovečiek súhlasí s tým, čo napísal vo svojej knihe Lajcha... a vôbec nie len teraz, jéj, zázrak... ale dlhodobo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov