Skočiť na obsah

Cirkev v dnešnej spoločnosti


RoSo

Odporúčané príspevky

 Mojžiš priniesol prikázania, kde sa píše nezabiješ a kým bol na hore, niektorí uctievali zlaté teľa. Boli zabití. Cudzoložstvo sa trestalo ukameňovaním, Ježíš nepovedal, zrušte tento zákon, ale kto si bez viny, prvý hoď kameňom. Teológovia riešili subordinanciu anjelov, očistec a podobné otázky, o ktorých sa v Biblii nič nepíše. Na základné otázky som ich odpoveď nenašiel. Pápež František ma prekvapil úprimnou odpoveďou. Keď sa ho malý chlapec opýtal, prečo trpia nevinné deti, odpovedal, že na toto tajomstvo nevie odpoveď. Nepíšem to preto, aby som spochybňoval písmo, ale preto, že sa podľa neho chcem správať. Je veľa utrpenia a človek hľadá odpoveď, to snáď nemôže byť hriech.  

 

Týmto pohľadom na vieru sa absolútne domoceš.  Fakt, to nie v zlom. Strašne veľa chceš vedieť, a dávaš otázky. Neviem ako iné náboženstvá, ja ti viem odpovedať, iba zo svojho pohľadu, a to z pohľadu na vieru (kresťanstvo). Viera nie je o tom, aby si sa toľko pýtal, a chcel jednoznačné odpovede.  Nikdy ich nedostaneš, od nikoho, pápeža nevynímajúc. 

Viera nie je pre ľudí, ktorý sa v tom veľmi špárajú, lebo stále prídu k rozporuplným odpovedia.  Raz je niekde "nezabiješ"  inde sa to ospravedlňuje. atď.

Potom prídeš k tomu prečo Boh robí veci, tak ako robí ( bežne v živote je množstvo vecí nad ktorými sa vieš zamyslieť xy nespravodlivosti).

A aby si potom nedospel k pohľadu, že takto teda nie.

 

Takže ak chceš byť veriaci, a "žiť podľa písma" ako vravíš  tak nehľadaj odpovede. Vo viere môžeš klásť otázky, iba po určitú hranicu, ak zájdeš ďalej budeš sklamaný, lebo odpovede nebude, alebo nebude taká, akú chceš počuť. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kdeže, žiadna zakázaná tvorba. Naopak! Len sa divím, že podľa tvojho názoru si podobu boha ako bradatého starčeka vybásnili ateisti a ....

........ Áno, veď pohľad autora. Veď je to snáď normálne, že postavu (bytosť), (čosi) čo nikto nikdy nevidel, si každý môže predstavovať ako chce. 

Nevieš čo sme ti tu chceli ukázať "poukazanim na rozne "vzhlady" postavy, ktora predstavuje Boha   ?

 A kto to tu povedal vetu : "Boh nie je nejaky starec s bradou, ako si ho vyfabulovali ateisti". 

 

Aby si raz nebol, vyfabulovaný, až zistíš, že to naozaj starček s bradou je   :) 

 

Tak ked je to, ako obaja uznavate, umelecka tvorba a pohlad autora, je na smiech, ked sa poukazuje na akehosi deduska sediaceho na mraciku a s palickou v ruke (je to aj tu na fore oblubeny vtip roka). Ja napr. neodkazujem nikoho na Darwina , co ma namiesto ludskeho tela, telo opice a hlavu svoju (mozno) a to existuje jeho prava podoba....ale pohlad umelca sa prejavil aj tu.  Takze viem, co a preco, som to napisal.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze viem, co a preco, som to napisal.

 

Istotne? Ja si myslím, že ateisti si bradatého starčeka nevybásnili, oni si ho len vypožičali od veriacich. Jeden taký starček vznikol na objednávku Vatikánu už pred pol miléniom a posvätil ho aj pápež, zástupca Krista na Zemi. Opäť si pápežskejší než sám pápež, keď ten obrázok kritizuješ? A rovnakú podobu mail božstvá aj v starších náboženstvách, než je kresťanstvo, išlo teda od začiatku o dobre premyslenú sabotáž a konšpiráciu zosnovanú prefíkanými ateistami? Ak teda kresťanom vymyslená podoba náboženských postáv prekáža, prečo si nevzali príklad od Židov, ktorí sa takýmto veciam vyhýbajú a žiadne vymyslené podoby nezhotovujú? 

 

ir5pgx.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Informátor  

ešte raz

 

Napísal si tu klamstvo, výmysel, nepravdu.  Tak si to normálne priznaj, čo nevieš povedať, že tak sorry som sa sekol?  

Ti to nijak neprejde cez klávesnicu?    

Ty si napísal sprostosť, že ateisti si vymysleli podobu Boha ako starčeka na obláčiku.  Ešte raz, nieje to pravda. Je to blud. Nie ateisti, ale veriaci Boha takto zobrazujú storočia. Ešte raz veriaci si nakreslili, namaľovali Boha ako starčeka na obláčiku.  Už ti to tu priznaj. Nepodsúvaj ateistom, čo nie je pravda. 

 

S Darwinom to čo to tu miešaš?  Darwin bol žijúci, existujúci človek, tam sa dá jednoducho zistiť jeho podoba. A to, že si niekto z neho robí recesiu a kreslí ho s telom opice?  Čo na tom?  Tak ste si z neho a z jeho teórie urobili trocha žart, či už to boli veriaci, alebo ateisti.

Vy ste si Boha ako deda namaľovali sami.   

 

informátor

valcik nenapísal nič, čo nie je pravda. Pre teba dokonca historicky poučná.  Tak na čo tá irónia. Tým že prirovnáš oponenta k napr. Vasilisi Premúdrej, sa akurát ukáže, že ti došli argumenty.  Skús diskutovať na úrovni.  On ti svoj argument podoprel aj historickým faktom, takže?  Zosmiešňovaním  iných tvoje klamstvo sa nezmení na pravdu.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Informátor  

ešte raz

 

Napísal si tu klamstvo, výmysel, nepravdu.  Tak si to normálne priznaj, čo nevieš povedať, že tak sorry som sa sekol?  

Ti to nijak neprejde cez klávesnicu?    

 

Nenapisal som ziadnu z "moznosti", co tu ty ponukas. Kazdy rozumne uvazujuci clovek pochopil, ze stvarnenie podoby Boha, je iba predstava toho, co to namaloval. Ateisti z oblubou poukazuju, ze je to podoba krestanskeho Boha a sa to dost casto objavuje aj tu. Zabudnu ale dodat, ze je to len "videnie" maliara a jeho predstava, ktoru iba preniesol na platno. Tak bud zabudnu to dodat z dovodu, ze su presvedceny o vernej a teda aj spravnej podobe doteraz nikym nevideneho krestanskeho Boha, alebo to zabudnu dodat schvalne, pretoze vsetci veriaci su aj tak hlupaci.. Ty patris do ktorej kategorie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nenapisal som ziadnu z "moznosti", co tu ty ponukas. Kazdy rozumne uvazujuci clovek pochopil, ze stvarnenie podoby Boha, je iba predstava toho, co to namaloval. Ateisti z oblubou poukazuju, ze je to podoba krestanskeho Boha a sa to dost casto objavuje aj tu. Zabudnu ale dodat, ze je to len "videnie" maliara a jeho predstava, ktoru iba preniesol na platno. Tak bud zabudnu to dodat z dovodu, ze su presvedceny o vernej a teda aj spravnej podobe doteraz nikym nevideneho krestanskeho Boha, alebo to zabudnu dodat schvalne, pretoze vsetci veriaci su aj tak hlupaci.. Ty patris do ktorej kategorie?

 

čiže nedá sa. ty nikdy proste nepriznáš, že si napísal niečo čo nie je pravda :D . Nehnevaj sa, ale je to strašne smiešne a detinské.  

Ešte raz sa ťa pýtam napísal si vetu  "Boh nie je nejaky starec s bradou, ako si ho vyfabulovali ateisti"?  

 

Inak malo by to logiku to o videní maliara, ale iba vtedy, ak by trebárs iný veriaci maliar namaľoval Boha inak.  Napr. ako sexi ženskú.

Vieš, aby nám sedelo to, že je to pohľad umelca.  Zaujímavé niekoľko storočí mali veriaci maliari predstavu stále rovnakú. 

 

" Všetci veriaci sú hlupáci"  neviem,  či to tu niekto už pred tebou napísal. Čo ja vidím zatiaľ iba ty. V živote by som ja takúto vetu nenapísala, nikdy.

Ty snáď vieš aj za iných dokonca kto si čo myslí?  A vyprosím si, aby si ma ty tu kategorizoval.    

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obraz Najsvätejšej Trojice v kostole v mojej rodnej dedine.

             

 

 

"Pravda o Bohu, o Božej  láske je tak prostá, že ju môže pochopiť dieťa, ale zároveň tak hlboká, že ju neprebáda ani najväčší mystik."

post-2385-0-40010300-1424090136_thumb.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čiže nedá sa. ty nikdy proste nepriznáš, že si napísal niečo čo nie je pravda :D . Nehnevaj sa, ale je to strašne smiešne a detinské.  

Ešte raz sa ťa pýtam napísal si vetu  "Boh nie je nejaky starec s bradou, ako si ho vyfabulovali ateisti"?  

 

Inak malo by to logiku to o videní maliara, ale iba vtedy, ak by trebárs iný veriaci maliar namaľoval Boha inak.  Napr. ako sexi ženskú.

Vieš, aby nám sedelo to, že je to pohľad umelca.  Zaujímavé niekoľko storočí mali veriaci maliari predstavu stále rovnakú. 

 

" Všetci veriaci sú hlupáci"  neviem,  či to tu niekto už pred tebou napísal. Čo ja vidím zatiaľ iba ty. V živote by som ja takúto vetu nenapísala, nikdy.

Ty snáď vieš aj za iných dokonca kto si čo myslí?  A vyprosím si, aby si ma ty tu kategorizoval.    

 

Dobre, nebudem sa tu s tebou natahovat o slovicka.....mas pravdu.

 

Mozno keby bol v tom case v mode matriarchat, tak by bol Boh  stvarneny ako popisujes.

 

Ked ta (v tomto pripade mna) zacne oslovovat niekto (ci aj ty sa mi nechce patrat) fraternik, ci poukazovat na spravanie v kostoloch (chodenie po kolenach), za moje presvedcenie ci nazory,  je je toho viac, ale je pod moju uroven to tu predhadzovat....tiez som tu nikde nepouzil podobnu formulaciu na ponizenie ateistov. Jeden odkaz za viacere podobne pohlady.....

 

https://www.freespace.sk/tema/5772-ochrana-tradi%C4%8Dnej-rodiny/strana-13?do=findComment&comment=221817

 

 

 

trochu propagandy do toho neuškodí, je jej po celej krajine a médiách málo :)

ja už som sa začínala vážne báť, že k nám sa do schránky tie preslávené letáky ani nedostanú, a hľa! dnes hneď dva, jeden infantilnejší než druhý ...a teraz bez urážky ku komukoľvek, to si vážne nejaká samozvaná Aliancia za hocičo, KBS, či gréckokatolícka cirkve, či ktokoľvek myslí, že ľuďom treba takto priam vhrýzť do úst, čo si majú myslieť?

treba ich desiť a strašiť a písať ako v pomocnej škole, lebo je tu každý infantilný a na úrovni IQ húpacieho koníka?

 

 

.....zaujimave, ze tu na fore, vzdy je ten "zaostalejsi" v chapania videni sveta neateista...ze by ateisti boli na tak vysokej mentalnej urovni? Podla vyjadreni tu niektorej populalcia sa zda, ze ano :( .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V tom príspevku, na ktorý odkazuješ, nikto neoznačil veriacich za zaostalejších. Ja tam vidím len otázku, či AZR a sused Bielek považujú adresátov svojej pošty za infantilných debilov, keď im rozosielajú manipulatívny leták plný hlúpostí a nezmyslov. Adresátov, medzi ktorými neboli iba veriaci, ale aj ateisti. Je to len ďalšia vec, ktorú si špatne pochopil a prekrútil podľa potreby svojho vzťahovačného ega, no. 

 

Navyše bol ten citovaný príspevok celkom trefný, ako sa nakoniec ukázalo. Mnohí ľudia na tú znôšku nezmyslov a invektív skutočne zareagovali a poslali svoje peniaze na konto inštitútu, ktorý odosielanie listov zorganizoval. A v čase, keď to novinári vyčmuchali, AZR potvrdila, že jej tento inštitút žiaden finančný dar nevenoval - ľudia namastili kapsy podvodníkovi a to z nich žiadnych géniov nerobí, či áno?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trochu propagandy do toho neuškodí, je jej po celej krajine a médiách málo :)

ja už som sa začínala vážne báť, že k nám sa do schránky tie preslávené letáky ani nedostanú, a hľa! dnes hneď dva, jeden infantilnejší než druhý ...a teraz bez urážky ku komukoľvek, to si vážne nejaká samozvaná Aliancia za hocičo, KBS, či gréckokatolícka cirkve, či ktokoľvek myslí, že ľuďom treba takto priam vhrýzť do úst, čo si majú myslieť?

treba ich desiť a strašiť a písať ako v pomocnej škole, lebo je tu každý infantilný a na úrovni IQ húpacieho koníka?

 

Na rozdiel od game (minimalne) si tieto menovane institucie urcite nemyslia  o ludoch to, co ponukla ona, ako nejaky sociologicky odhad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako vieš, že si to nemyslia? Vidíš im do hláv? Po kázňach a verejných prejavoch otca Kuffu, Baku alebo Marettu, ktoré sa počas kampane objavili v médiách, by som na to nevsadil ani deravý groš.  :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

keď pred dvomi rokmi vyšlo v Nemecku najavo, že jeden z tamojších biskupov si namiesto 3 miliónov eur preinvestoval na rekonštrukciu svojho sídla viac než 30 miliónov eur, zarezonovalo to nielen v Nemecku a Európe, ale aj vo svetových médiách, a prebralo aj veriacich, aj nemeckú katolícku cirkev -

aspoň to tak vyzerá podľa toho, že začali robiť verejné účtovné uzávierky.

 

biskup Franz-Peter Tebartz-van Elst bol po búrke protestov z biskupskej funkcie odstúpený, a medzitým mu našli nové miesto – vo vatikánskej kúrii.

nič nové pod slnkom, tento spôsob trestov je vždy v každej hierarchii rezervovaný pre vrchnosť : )

 

nemecká katolícka cirkev sa teda začína prejavovať transparente, a uzávierka za rok 2013 bola už zverejnená:

 

Následkom tlaku zdola však teraz čoraz viac nemeckých diecéz začína zverejňovať svoje účtovné uzávierky. Predložená správa kolínskeho arcibiskupstva za rok 2013 potvrdila, že patrí k najbohatším na svete: jej majetok predstavuje 3,35 miliardy eur, 2,4 miliardy z toho je uložených v cenných papieroch.  

Rozpočet porýnskych katolíkov mal rozsah 811 miliónov eur, zisk tvoril 59 miliónov eur. Bohatšie boli donedávna iba biskupstvá v Chicagu, New Yorku a Los Angeles.

Najväčšia diecéza v Nemecku disponuje teda značným majetkom. Značné sú však aj jej výdavky. Vysoké sumy idú na školstvo a charitu. A finančné rezervy slúžia napríklad na údržbu a zachovanie približne 600 pamiatkovo chránených kostolov, ale aj na penzie zamestnancov biskupstva a duchovných.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

kým cirkev v Nemecku predkladá účty aj z financií,

 

pápež František minulý rok ako prvá hlava katolíckej cirkvi prijal vo Vatikáne skupinu obetí pedofilných kňazov, ktorých aféry rezonovali po celom svete ...

pápež pred súkromnou audienciou odslúžil omšu za ľudí, ktorým sexuálne zneužívanie zo strany duchovenstva ovplyvnilo život ...

 

zatiaľ cirkev na Slovensku, na jej sklenenom vrchu za siedmimi horami a siedmimi dolami, kde sa piesok lial a voda sypala - sa ešte nedopracovala k tomu, aby pochopila utrpenie decka, ktoré dôverovalo vo svojich 11 rokoch svojmu kňazovi ako otcovi, nemajúc vlastného, a majúc matku chorú na rakovinu, 11 ročné dievča obťažoval, aj napriek prosbám matky ...

 

a nič sa nestalo. kňaza podmienečne odsúdili, napriek dôkazom, a obyvatelia Nevidzian si odpľúvajú pred tým dievčaťom a jeho matkou a štvú ich z dediny.

 

a naša cirkevná vrchnosť nie je schopná postaviť sa pred veriacich v dedine, a povedať: Ľudia, ten kňaz chybil ... nerobte ten istý hriech.

pápež to spravil.

KBS je od neho vyššia inštancia, neomylná. na Slovensku nech si odpľúvajú pomýlení veriaci pred zneužitým deckom, to je tak kresťanské.

 

časť otvoreného listu predsedovi Konferencie biskupov Slovenska,  Mons.Zvolenskému:

 

....

 

Po tom, ako sa prípad zneužívania 11-ročného dievčaťa z Nevidzian dostal prostredníctvom médií na verejnosť, rodina dievčaťa čelila mnohým útokom zo strany veriacich v obci. Prejavy nevraživosti voči dievčaťu ako aj jeho matke Jane Komžíkovej neutíchli ani po vynesení rozsudku súdu, ktorý uznal kňaza vinným. Väčšina veriacich do dnešného dňa osočuje na verejnosti mladé dievča aj jeho rodinu, ľudia si pred nimi odpľúvajú, ukazujú prstom a namiesto chránenia obete aj naďalej chránia páchateľa. Život rodiny Komžíkovej v Nevidzanoch sa stáva neznesiteľným.

Preto, keď rodinu prijal biskup Nitrianskej diecézy Mons. Viliam Judák, rodina od neho žiadala jediné – aby predstúpil pred veriacich v Nevidzanoch, ktorí sa snažia chrániť kňaza na úkor postihnutej rodiny zneužívaného dievčaťa a upokojil ich nálady.

 

V tejto súvislosti prikladám pasáž z článku uverejnenom v Denníku plus1deň, 25. 9. 2013: „ (Biskup) Je pripravený sa jej (rodine) ospravedlniť a byť nápomocný,“ dodala diecéza. Hovorca Konferencie biskupov Slovenska Jozef Kováčik potvrdil, že cirkev v prípade právoplatného rozsudku rázne zakročí.„Ak je dokázaná napríklad pedofília, normy sú veľmi tvrdé. Tam je nulová tolerancia a prišlo by k pozbaveniu klerického stavu,“ uviedol hovorca.

Podľa slov matky, s ktorou som v kontakte, Mons. Viliam Judák odmietol predstúpiť pred veriacich v Nevidzanoch, odmietnuť konanie kňaza a vyzvať na upokojenie ich negatívnych nálad voči rodine. A tak napätie medzi veľkou časťou veriacich v Nevidzanoch a rodinou Komžíkovou pretrváva.

 

Vážený pán predseda Konferencie biskupov, važený pán Mons. Zvolenský, pre vyššie uvedené okolnosti som si dovolila osloviť Vás s týmto listom a požiadať Vás o naplnenie prosby matky zneužívaného dievčaťa.

Z vyjadrení predstaviteľov Konferencie biskupov Slovenska vyplýva, že o ďalšom osude kňaza Pavla Kobidu, ktorý je v súčasnosti na slobode, rozhodne vatikánska Kongregácia pre náuku viery. Teda nie biskup, ani Konferencia biskupov Slovenska. Podľa mojich informácií sa však vatikánska Kongregácia pre náuku viery bude rozhodovať nie len na základe dôkazov nazhromaždených v trestnom konaní, ale na základe podkladov z Vašej strany. O to viac by som Vás chcela upozorniť na chyby, ktoré sa v tomto prípade počas vyšetrovania, ale aj pred súdom vyskytli.

 

Kým po istú časť vyšetrovania bola skutková podstata kvalifikovaná prísnejšie podľa § 201 ods.2 Trestného zákona /viď. ustanovenia nižšie/, následne bola ešte pred podaním obžaloby z neznámeho dôvodu prokuratúrou zmiernená. Spolu so súčasnou právnou zástupkyňou rodiny zneužívaného dievčaťa sa domnievame, že sa tak stalo cielene, za účelom priaznivejšej sadzby trestu a možnosti podmienečného odkladu výkonu trestu, čo pôvodná kvalifikácia vylučovala.

Pritom podmienky na aplikáciu §201 (2) písm. a), podľa ktorého sa odňatím slobody na sedem rokov až dvanásť rokov páchateľ potrestá, ak spácha čin závažnejším spôsobom konania, t.j.

napr. : 
b ) po dlhší čas, 
g) využitím tiesne, neskúsenosti, odkázanosti alebo podriadenosti, 
h) porušením dôležitej povinnosti vyplývajúcej z páchateľovho zamestnania, postavenia 

boli naplnené. Niet totiž pochýb, že je porušením dôležitej povinnosti vyplývajúcej z postavenia farára, ku ktorému posielajú rodičia svoje deti na rôzne aktivity, ak tieto sexuálne obťažuje. Verím, že v tomto bode sa zhodne väčšina právnickej aj laickej verejnosti.

 

Keďže k dnešnému dňu nedošlo tak k žiadnej satisfakcii v rovine morálnej a len k neúplnej v rovine právnej, nie jen možné prípad  odložiť ad acta, pretože vypovedá o výrazne nepriaznivom stave spoločnosti a smerovaní cirkvi na Slovensku.

V tejto súvislosti  je dôležité, že matke dievčaťa nešlo od začiatku prípadu o nič iné, ako o ochranu svojho dieťaťa. Za tým účelom najprv opakovane žiadala kňaza Pavla Kobidu, aby prestal jej dcéru sexuálne obťažovať a sama chcela podľa vlastných slov vec ututlať. Až keď odmietol, obrátila sa na orgány činné v trestnom konaní. Trestné orgány jej poskytli ochranu, vrátane odsúdenia páchateľa, avšak naďalej trvala  tzv. sekundárna viktimizácia obete.

 

Táto spočívala najmä v perzekúcii a osočovaní najmä zo strany veriacej komunity v dedine, ako aj zo strany médií –  vrátane extrémne tvrdých obvinení z vydierania, čo sa opäť negatívne dotklo rodiny vrátane detí. Cirkev sa naďalej nečinne prizerala a nič nenasvedčovalo tomu, že by jej situácia prekážala.

Tu sa už však už nejednalo o individuálne zlyhanie jedného farára, ale o morálne zlyhanie cirkvi ako inštitúcie.

 

...
http://nicholsonova.blog.sme.sk/c/376814/vazeny-pan-predseda-konferencie-biskupov-slovenska-vazeny-pan-mons-zvolensky.html?ref=tit

 

/ x ďalších prameňov pod google o prípade a jeho dopade na postihnutú rodinu /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Problem je zhruba v tom, ze papez zije vo Vatikane a cirkev na Slovensku zasa v slovenskej spolocnosti. Netrufam si  tvrdit nakolko, ale take spravanie /strkanie hlavy do piesku/ tu vela ludom pride ako sympaticke. Pre mnohych je tiez viac pohoda ich pofiderneho kolektivu, ako utrpenie jednotlivca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak niekto z nás, a to platí aj pre kňaza bez výnimky.. spôsobí vážnu a nepochybnú škodu, v takom prípade poslušnosť nezaväzuje, človek nie je poslušnosťou viazaný poslúchať niekoho v tom, keď  pácha hriech.. to platí pre všetkých.. veriaceho aj neveriaceho človeka..

 

ja som kresťan, som pokrstená a patrím do Cirkvi, zúčastňujem za Svätej omše v prikázaný sviatok, vážim si dobrých, čestných kňazov v Cirkvi... ak sa stane krivda, nespravodlivosť, neprávosť... viem sa ozvať, nebojím sa vyjadriť svoj názor, či sa to niekomu páči alebo nie... som milá, tichá, načúvam.. no ak si niekto skutkom koleduje, poukážem na neprávosť, ak je v mojich silách pomôcť niekomu, pomôžem... v živote ma tiež postretlo všeličo pekného, ale aj nespravodlivého.. mne aj blížnym... ako sa vraví známe  " za dobrotu na žobrotu".. dáte všetko: dobrý úmysel, srdce, dobré myšlienky.. niektorí ľudia to vedia zneužiť, chcú len brať, stále od vás len čakajú, ešte a ešte, pokiaľ sa vám darí.. 

ak ste v núdzi, že niečo sa vám v živote prihodí, že vás niekto poníži, pošliape, zneuctí.. zrazu ostávate vy sám so sebou, so svojou vierou v seba, v Boha a so zopár priateľmi, ktorých môžete spočítať "na jednej ruke".. vtedy sa ukážu praví, skutoční  priatelia... 

 

tak  je to nejako aj pri  krivde aj s týmto nevinným, zneužívaným dievčaťom... niektorí ľudia si myslia, že "kňaz" nikdy nemôže byť vinný.. ale omyl... je rozdiel "kňaz" a kňaz, tak isto ako "učiteľ" a učiteľ, "lekár" a lekár, veriaci" a veriaci,  "človek" a človek..

 ako veriacu trápi ma, súcitím s týmto dievčaťom, nie som ľahostajná.. do Cirkvi patrím a som za to vďačná Bohu, že žijem, že som taká, aká som, že môžem sa modliť, že som prijala s láskou Boha do svojho života..  a že sa s ním môžem stretávať aj v kostole pri sv. omši, že ho môžem prijímať v Najsvätejšej Eucharistii, som vďačná Bohu za Jeho požehnania..

 

prajem si z celého srdca, aby bolo na svete viac lásky medzi ľuďmi, bez rozdielu vierovyznania a bez akýchkoľvek predsudkov, aby sme mali myšlienky lásky, dobra, aby sme si vážili svoj život a život svojich blížnych, aby sme vnímali, že len čestnosťou, láskou,dobrom,  ktoré dáme, ktoré máme v sebe .. každý jeden z nás.. nám prinesie šťastie a pokoj na duši..

snažme sa byť dobrí, konať s láskou, nebáť sa, nepotláčať normálny ľudský inštinkt dávať lásku, ktorú cítime, nebáť sa vyjadriť nesúhlas, keď vidíme páchanie neprávosti na našom blížnom... každý si zodpovedá sa svoje chyby sám, on sám nech si ponesie zodpovednosť.. ale je potrebné poukázať na chyby...,  nech je to tak prirodzené ako poukázať na dobro, lásku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kým cirkev v Nemecku predkladá účty aj z financií,

 

pápež František minulý rok ako prvá hlava katolíckej cirkvi prijal vo Vatikáne skupinu obetí pedofilných kňazov, ktorých aféry rezonovali po celom svete ...

pápež pred súkromnou audienciou odslúžil omšu za ľudí, ktorým sexuálne zneužívanie zo strany duchovenstva ovplyvnilo život ...

 

zatiaľ cirkev na Slovensku, na jej sklenenom vrchu za siedmimi horami a siedmimi dolami, kde sa piesok lial a voda sypala - sa ešte nedopracovala k tomu, aby pochopila utrpenie decka, ktoré dôverovalo vo svojich 11 rokoch svojmu kňazovi ako otcovi, nemajúc vlastného, a majúc matku chorú na rakovinu, 11 ročné dievča obťažoval, aj napriek prosbám matky ...

 

a nič sa nestalo. kňaza podmienečne odsúdili, napriek dôkazom, a obyvatelia Nevidzian si odpľúvajú pred tým dievčaťom a jeho matkou a štvú ich z dediny.

 

a naša cirkevná vrchnosť nie je schopná postaviť sa pred veriacich v dedine, a povedať: Ľudia, ten kňaz chybil ... nerobte ten istý hriech.

pápež to spravil.

KBS je od neho vyššia inštancia, neomylná. na Slovensku nech si odpľúvajú pomýlení veriaci pred zneužitým deckom, to je tak kresťanské.

 

časť otvoreného listu predsedovi Konferencie biskupov Slovenska,  Mons.Zvolenskému:

 

 

/ x ďalších prameňov pod google o prípade a jeho dopade na postihnutú rodinu /

 

Tvoje konspiracne teorie su uz asi na urovni (minimalne) romanov od Karla Maya.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milý info,

 

fascinujúca reakcia. 

 

tvoj súcit a  empatia k detskej obeti obťažovania, pred ktorou si zhlúpnutá dedina odpľúva a vytesňuje ju a ohovára,

pretože sa dovolila vyjsť na verejnosť s tým, že kňaz ju ako dieťa namiesto útechy obťažoval, je vskutku uchvacujúca.

 

 

podstatné je, že si, milý zásadový info,  zapálený obranca tradičných rodín, obťažované deti sú zjavne mimo tvoj okruh záujmov.

alebo len deti obťažované kňazmi?

 

nech žije KBS, pápežskejšie než pápež. pápež sa ospravedlnil za utrpenie detí. na veci to nemení, ale dušiam pomôže. duša a ďalší život toho dievčatka sú vrchnosti slovenskej cirkvi na svojom nedobytnom vrchu srdečne ukradnuté. zrejme v duchu kresťanskej lásky a starostlivosti o duše ovečiek.

 

to dievča si to všetko ponesie so sebou celý život, od zradenej dôvery kňazom až po ukazovanie prstom a pľuvance dedinčanov. 

vypľúval už niekto niekedy pred tebou?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milý info,

fascinujúca reakcia. 

tvoj súcit a  empatia k detskej obeti obťažovania, pred ktorou si zhlúpnutá dedina odpľúva a vytesňuje ju a ohovára,

pretože sa dovolila vyjsť na verejnosť s tým, že kňaz ju ako dieťa namiesto útechy obťažoval, je vskutku uchvacujúca.

podstatné je, že si, milý zásadový info,  zapálený obranca tradičných rodín, obťažované deti sú zjavne mimo tvoj okruh záujmov.

alebo len deti obťažované kňazmi?

 

draha game

 

Reakcia poplatna tvojmu prispevku.....preco mas dojem nejakej neempatickosti k dietatu? Pises tu o tom, ako cela dedina (cicojeto za osadu) si pred nou odpluva, vytesnuje a ohovara ju. Dovod tohoto konania je (podla teba) ten, ze zhlupnuty obyvatelia su presvedceny...."ved farar nemohol spravit to, co spravil". To v tej "strediskovej vesnicke" su vsetko tak silno veriaci, ze si myslia to, co ty predkladas, ako hotovu vec? Teda presny opak toho, ako to tvrdi matka s dcerou? No tolko, tak zapalenych horlivcov na strane knaza, asi nenajdes nikde inde. To ta dedina sa kde nachadza?...to by si zasluzilo asi aj zapis do knihy nesmrtelnych rekordov. Na slopensku to teda nie je az take podpriemerne s poctom veriacich, ako sa uvadza. Pre cirkev teda dobra sprava. Pre tebe asi nie (?).....ty, ked sa zjavi niekde nieco zle ci dobre o cirkvi, stracas sudnost a sa ti pred ocami, dovtedy zeleny zakal, zmeni na cerveny :( .

A ked ma niekto odvahu vyjst s niecim podobnym na verejnost, tak vzdy musi ratat aj s podobnou reakciou (a to sa netyka len cirkevnikov). Len je zahadou, preco ta starostliva matka isla prosit (tvoj popis) knaza, aby nechal jej dceru na pokoji.....ale on kua nie a nie....ked jednoduchsie by  mala ju od neho odlucit hned a nie ju tam nechavat dalej. Ano som zasadovy v otazkach rodiny a jej prava na svoje deti, ale aj zodpovednosti za svoje deti. Ja posuzujem z mojho pohladu a presvedcenia.......ked som veriaci, to este neznamena, ze knaz ma pravo si robit s mojim dietatom, co chce. Na prvom mieste v tejto stupnici hodnot, je u mna vzdy moje dieta. Matka sa nezachovala tak, ako sa mala zachovat!!!! 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 Matka sa nezachovala tak, ako sa mala zachovat!!!! 

 

Je to vlastne hrozné, že z celého toho si došiel k tej jednej vete, že matka sa nezachovala tak, ako sa mala zachovať.

 

Farár sa zachoval ako???   Ľudia, ktorí  si nepripustia, že mali ako farára kňaza, ktorý je úchyl, sa zachovali ako???  

 

 

 To v tej "strediskovej vesnicke" su vsetko tak silno veriaci, ze si myslia to, co ty predkladas, ako hotovu vec? Teda presny opak toho, ako to tvrdi matka s dcerou?  

 

ako predpokladáš?   presne to neviem, ale pokiaľ viem, už prebehol súd. Kňaz bol právoplatne obvinený.  

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to vlastne hrozné, že z celého toho si došiel k tej jednej vete, že matka sa nezachovala tak, ako sa mala zachovať.

 

Farár sa zachoval ako???   Ľudia, ktorí  si nepripustia, že mali ako farára kňaza, ktorý je úchyl, sa zachovali ako???  

 

 

ako predpokladáš?   presne to neviem, ale pokiaľ viem, už prebehol súd. Kňaz bol právoplatne obvinený.  

 

Mas deti?.......ak ano, tak zachovala by si sa podobne?.......sla by si s prosikom za osobou, co si nejakym podobnym sposobom "robi narok" na tvoju neplnoletu dceru, aby ju nechal  na pokoji a cakala by si na vysledok?....ak ano, tak si chod s tou matkou s pribehu podat ruku :( .

 

To, ze to bol v tomto pripade farar neznamena, ze to v inom pripade nemoze byt nejaky instruktor na lyzovacke......nejaky ucitel.....nejaky vychovavatel.....nejaky soc.pracovnik.....nejaky lekar.....je to jedno kto to bude, ale matka (rodic) musi chranit svoje dieta a nie sa pred niekym plazit s nejakym  psim vyrazom v tvari!!!!!! Tomu sa hovori, a aj to je, rodicovska (ak uz nie laska) zodpovednost. 

 

Co predpokladam? Teraz neviem na co narazas........

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Informator

 

Prečo stále musíš debatu viesť takýmto útočným smerom? Už viac krát som si všimla, že sa tu navážaš do súkromia.  Čo to má s témou či ja mám deti? A také tie pripomienky s kým si mám podať ruku? Nie je podstatné, čo by som robila ja a nerobila. A  smutný smailik na konci, akože si zo mňa zarmútený či čo?  To akože mne si chcel dať poučenie ako by som sa mala správať ? 

 

Tu snáď išlo o to, čo urobil ten farár, a ako sa k tomu postavili ľudia z obce, nie o to ako a čo urobila matka.

Game ti tu napíše dlhý príspevok o postoji ľudí k tomu čo sa stalo, a ty z toho vypichneš matku?  a potom ma k nej porovnávaš? 

Informátor  snáď nechceš povedať, že to ako sa správajú k dievčaťu ľudia, za to môže jej matka?

Za to čo urobil ten farár tiež môže matka?

Už ako to bolo, koho  o čo išla prosiť tá matka je neviem.  Niekto by pánu farárovi rovno rozbil ciferník, niekto by možno išiel s plačom za dotyčným, no myslím si, že game chcela príspevkom povedať, niečo iné ako to čoho si sa chytil ty.

 

 

sorry ten druhý citát si nevšímaj to som domotala ja.  zle som  prečítala čo si napísal.

  • Pridať bod 4
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ocakavam, ze dalsi argumentacny level informatora bude zacinat asi takto:

 

dievca zneuzilo knaza.. :)

 nemyslím si to.. info, podľa mňa vie, že kňaz spáchal hriech...., že kňaz bol nie bezúhonny.. čo je pedofília.., že kňaz bol právoplatne obvinený..

 

 

To, ze to bol v tomto pripade farar neznamena, ze to v inom pripade nemoze byt nejaky instruktor na lyzovacke......nejaky ucitel.....nejaky vychovavatel.....nejaky soc.pracovnik.....nejaky lekar....

 

infovi, ide skôr myslím si, o Cirkev, keďže sme v téme: " Cirkev v dnešnej spoločnosti", aby sa pre hriech jednotlivca...alebo  skupinky..  nehádzala vina na podstatu Cirkvi, na všetkých predstavených v Cirkvi, alebo  kresťana, ktorý patrí do Cirkvi..  asi v tom to bude  nedorozumenie...  môžem sa mýliť.. info, ak bude chcieť, tak sa k tomu ešte vyjadrí..

 

Pre všetkých skladba

Slza

https://www.youtube.com/watch?v=mwDFSvynLkU

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov