Skočiť na obsah

weirdo

Odporúčané príspevky

dnes mi bol ponuknuty vstup do II.piliera dochodkovej reformy. vzhladom na to, ze som na to doteraz kaslal a mam na to menej nez 2 mesiace casu, potrebujem poradit. na oficialnej stranke nie je nic moc napisane. vstupili ste donho? pripadne, chystate sa este?

 

problem je u mna v tom, ze nepracujem na Slovensku, tak neviem, ci mi to bude nieco platne, pripadne ci sa to vobec da, ked v SR nemam ziaden prijem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no vašej vekovej kategórii rozhodne II. áno ...

 

III. je dobrovoľná .... Axel, niečo so životným poistením... už len preto, lebo tento rok sú garantované výnosy ešte vysoké ... na budúci rok budú nižšie ...

 

weirdo, kam to chodia odvody ... do ktorej sociálnej poisťovne ... zrejme českej ... a tvoj český zamestnávateľ nebude posielať časť do slovenského II. piliera ... predpokladám...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ved prave, ze cesi nebudu posielat peniaze do SK soc.poistovne. lenze ak sa niekedy este dostanem na Slovensko a budem robit tam, tak by sa mi zislo mat II.pilier ... tak proste neviem co s tym.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Síce neskoro, no neviem, či si sa už rozhodol, tak píšem.

 

Česi Ti nebudú posielať peniaze do Slovenska, ale poisťovne si to asi započítajú a keby si sa sem vrátil, malo by to byť v pohode (vychádzam z toho, že si poistné nemusíš doplácať, na rozdiel od napr. dobrovoľne nezamestnaného). Druhý pilier bude síce v kýbli, ale budeš mať aspoň minimum. Keby si si chcel prilepšiť, to by sa asi zišiel III. pilier. To Ti nestiahnu z výplaty, ale zaplatíš si ho dobrovoľne. Pozor však na daňové úľavy. Keď do tohto piliera nebudeš prispievať min. 10 rokov (myslím, že toľko), budeš ich musieť všetky vrátiť. Aspoň tak som to pochopila.

 

Neviem, ako je to s terajšími študentmi. Tí budú mať II. pilier povinný. A keď pôjdu pracovať za hranice, čo s tým?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm, uz som zistoval ako to je. do r.2003 boli studenti VS a SS zahrnuti do dochodkoveho systemu. pokial niekto z nich uz nie je studentom alebo nezamestnanym pocas celeho obdobia od 1.1.2005 do 30.6.2006, musi sa prihlasit v tomto obdobi do II.piliera, inak uz nebude moct. toto je moj pripad, takze to musim zmaknut do konca juna.

 

inak da sa to spravit tak, ze budem dobrovolny prispievatel na dochodok, odvediem platbu za 1 mesiac, ktora bude vypocitana z minimalneho platu a potom si dam ucet zmrazit. tym padom nemusim prispievat na dochodok pravidelne a budem v II.pilieri. v pripade, ze sa vratim na slovensko, sa jednoducho zmenim z dobrovolneho prispievatela na normalneho zamestnanca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Myslíš, žeby si niečo stratila, ak by si prešla do 2. piliera? Ja si to nemyslím. Ale v podstate je to už jedno. Mohla si prejsť do dnešnej polnoci.

 

Ja som prešiel do druhého piliera asi pred rokom, hneď ako sa objavila táto možnosť. Okrem toho si platím aj tretí pilier.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokiaľ viem, zatiaľ spoločnosti, kde sa II. pilier mohol založiť, nie sú, povedané jemne , príliš ziskové ...

snáď Winthertur, ktorá má vážne veľmi dlhú tradíciu...

a okrem toho sa mi zdá / a nielen mne / dosť nezmyselné, že do určitého dátumu a dosť !

a celý druhý pilier je zatiaľ v štádiu, keď nikto nevie, ako to raz celé dopadne ...

snáď najlepší je tretí pilier, na dlhodobo si uložiť prípadne sporiť napríklad na životnú poistku ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Nejako tu to politizovanie upadlo za ten čas čo som tu nebol. No ako každý rok u babky som konečne jeden celý týždeň pozeral televízne noviny a tam sa našli témy, o ktorých satu už malo živo diskutovať. Žiaľ však, väčšinu som zabudol (som sa už kedysi sťažoval na pamäť, ale skúsim pospomínať), no zapamätal som si jedno. Fico vravel o posilňovaní sociálnej poisťovne a to takým spôsobom, že by prišlo k zmene odvodov do jednotlivých pilierov (rozumej do druhého by sa odvádzalo menej), čím by vlastne ľudia v druhom pilieri mali nakoniec menšie dôchodky (pričom všetci analytici sa zhodujú, že sociálnej poisťovni to aj tak nepomôže). Ako to vnímate?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pri zvažovaní, či ísť do druhého piliera v mojom veku, keď výsledok za vtedajších podmienok by bol lepší možno tak o necelých 100 Sk u mňa zavážili riziká s tým spojené, takže som ostal pri jednotke. Ako sa vraví, lepší vrabec v hrsti, než holub na streche a to som ešte nevedel, kto sa dostane ku kormidlu... Vďaka bohu za osvietenie... :)

 

A to ani nevravím o ministrovi zdravotníctva, ktorý svoj vrchol slávy zažil privedením Všeobecnej zdravotnej na pokraj nútenej správy, čiže na prah krachu... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

RoSo, keď už tak rád presúvaš, tak ten môj predchádzajúci príspevok rozdeľ a druhú časť daj späť do povolebnej situácie... :) Veď čo už len má minister zdravotníctva s druhým pilierom? :) Iba že by aj on doň nevstúpil... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

zatiaľ sa o tom hovorí ako o možnosti, niečo bolo ktorýsi deň v tv správach ...

povinné odvody 9% by mali zmeniť na 6%, tým, ktorých nejakým spôsobom podporuje štát, napr. ženám na materskej, by mal tie % štát do II.piliera platiť ...

okrem toho, čo ma zaujalo, že nad 40 rokov by mala byť možnosť prestúpiť do I.piliera, ale ešte zaujímavejšie je, že nebude II. pilier povinný - mladý človek, ktorý začne pracovať, podpíše nejaké vyhlásenie, že nereflektuje na II. pilier a potom nech nič nečaká ...

 

toto všetko je ešte len v plánoch, novela sa ešte len pripravuje, toto som z toho zachytila ... čo z toho nakoniec bude, uvidí sa

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Najlepšie je mať tretí pilier. Pretože do toho najmenej zasahuje štát :-p A navyše z vás môže spraviť na dôchodku milionármi. Záleží len kedy s tým začať a koľko investovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no aj ja patrim do skupiny ci ist ci neist...

 

nemam v tom nejaky prehlad sakris...to je tak ked som sa ucila cesky system financii a cesku ekonomiku :lol:

a lenivost mi nejak nedovolovala informovat sa podrobnejsie o tu uz spominanej problematike :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V druhom pilieri som, na dovody preco som tam vstupil si uz nepamatam, ale boli dobre, myslim. Zatial som este nepocul dovod, pre ktory som by som z neho vystupil. Mam aj treti pilier, investujem do dochodku, ale aj tak sa najviac spolieham na pilier stvrty - moju dcerku. Dufam, ze sa o mna postara, ked uz nebudem vladat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmmm, no a je aj rozdiel medzi jednotlivymi DSS-kami? ci je to v podstate jedno?

no a ako mam postupovat? staci zajst do danej dss-ky a podpisat zmluvu?

lebo vsak ja akosi vobec nemam prehlad :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rozdiel je ze ako ti budu zhodnocovat tvoje peniaze

 

 

a pre info

najvacsi rozdiel medzi prvym a druhym pilierom je ze v prvom pilieri peniaze ktore teraz odvadzate idu na dochodky terajsich dochodcov, ked budete vy v dochodku, tak bohvie kto na vas bude platit

druhy pilier je o tom ze si setrite na vlastny ucet, z ktoreho vam potom bude dsska vyplacat dochodok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Medzi DSSkami je dosť veľký rozdiel sú vyselektované 4, ktoré majú pomerne skušnú kapitalizáciu, z toho jedna je pomerne malá. Potom sú dve, ktoré silne zaostávajú a sú malé. Samozrejme zhodnotenie závisí aj od toho, ktorý fond volíme (rastový, vyvážený, konzervatívny) a u koho.

http://www.adss.sk/Default.aspx?CatID=60

 

Ad

3. pilier - v klasickom ponímaní, ako ho začala Tatry Sympatia, nie je oň zo strany DDSiek záujem. Radšej ponúkajú poistné produkty. Môžete hádať prečo.

Nápomocný je fakt, že ak uzavriete samostatnú poistku a samostatné investovanie, tak získate viac.

 

Všetko o dôchodkoch: http://www.dochodok.gov.sk/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov